Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Belgrad varışlı yurt içi uçak biletleri

Belgrad varışlı yurt dışı uçak biletleri

Belgrad Uçak Bileti

Sırbistan'ın başkenti Belgrad, içinde barındırdığı tarihi ve kültürel değerler nedeniyle birçok turistin favori tatil rotaları arasında yer alır. Türkiye'den vizesiz seyahat edilebilecek şehirlerden olması nedeniyle Belgrad, uygun fiyatlı tatil planları yapmak isteyenler için de oldukça ideal bir seçenektir. Doğu Avrupa'da konumlanması sebebiyle Balkanlar turu yapmak isteyen ya da doğrudan Sırbistan'ı keşfetmeyi tercih eden ziyaretçilerin ilk duraklarından biri Belgrad'dır.

Karasal iklimin hakim olduğu şehirde kış ayları soğuk ve çetin geçebilir. Bu nedenle genellikle Belgrad uçak bileti alan ziyaretçiler, tatil planlarını bahar ve yaz aylarına denk getirir. Ancak karların büyüsü içinde geçecek bir kış tatili için de Belgrad, gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. İstanbul'dan Belgrad'a yapılan uçak yolculukları, yaklaşık 1 saat 40 dakika sürer. Siz de Belgrad uçak bileti alarak bu benzersiz şehri keşfe çıkabilir, kendinize unutulmaz bir tatil rotası çizebilirsiniz. 

Belgrad'da Gezilecek Yerler

Belgrad, tarihi ve doğal güzellikleri oldukça çeşitli olan bir şehirdir. Osmanlı İmparatorluğu'nun da bir dönem hüküm sürdüğü şehirde, Türk kültürünün ve mimarisinin yansımalarına rastlanır. Belgrad'ı ziyaret eden turistlerin uğrak noktalarından biri olan Kalemegdan, Belgrad Kalesi'nin tarihi dokusunu ve atmosferini incelemek isteyenleri ağırlar. Sahat Kula'nın da yer aldığı Kalemegdan, Tuna ve Sava nehirlerinin kesişme noktasında konumlanır. 

Bilim tutkunlarının Belgrad'da ziyaret edebileceği ilk duraklardan biriyse, Nikola Tesla Müzesi'dir. Krunska Caddesi'nde konumlanan müzede, Tesla'nın kişisel eşyalarından icatlarına birçok değerli parça sergilenir. Belgrad'ın bir diğer turistik noktası olan Tasmajdan Park ise, etkileyici mimarisi ve huzurlu atmosferi ile dinlendirici ve keyifli bir mola vermek isteyen ziyaretçiler için ideal bir seçim olabilir. Son olarak, şehir merkezinin karşı yakasında yer alan Zemun bölgesi, Orta Avrupa mimarisini ve izlerini görmek isteyen turistlerin uğrak noktaları arasındadır. 

Belgrad'da Popüler Restaurantlar / Alışveriş Yerleri

Tıpkı mimari ve tarihi dokularda olduğu gibi, Belgrad mutfağında da Türk kültürünün izlerine sıklıkla rastlanır. Şehrin mutfağında ağırlıklı olarak hamur işi ve kırmızı et yemekleri bulunur. Bir köfte çeşidi olan Cevapcici'nin yanı sıra sarma ve börek çeşitleri oldukça yaygındır. Belgrad mutfağına özgü lezzetleri şehirde yer alan butik lokantalarda tadabilirsiniz. Şehrin geleneksel tatlarını ziyaretçilere sunan restoranlar, ağırlıklı olarak Skadarlija Bölgesi'nde konumlanır. 

Knez Mihailova Caddesi, Belgrad'ın en hareketli ve eğlenceli noktalarından biridir. Restoranların yanı sıra, eğlence ve alışveriş merkezlerinin de büyük çoğunluğu bu caddede yer alır. Caddenin trafiğe kapalı olması, turistlerin ve alışveriş tutkunlarının rahatlıkla gezebilmesine olanak tanır. Doğrudan alışveriş merkezlerinde dolaşmak isteyenlerin ise öncelikli tercihleri, Sava Center ve City Passage'dır. Vintage ürünler arayanların adresi ise Kapetan Minisa'daki butik mağazalardır. 

Belgrad'da Ulaşım

Nikola Tesla Havalimanı, Belgrad'ın merkezine yaklaşık 13 km uzaklıktadır. Bu mesafeyi taksiyle kat etmek isterseniz, ortalama 1800 - 2000 Sırp Dinarı ödemeniz gerekir. Havalimanında yer alan, tarifesi baştan belli ve ön ödemeli taksileri tercih edebilirsiniz. Havalimanının çıkışından hareket eden A1 ve 1A Nolu Shuttle Bus'lar ile 300 dinar karşılığında Slavija Meydanı'na kadar ulaşım sağlayabilirsiniz.

Belgrad'ın yüz ölçümünün çok geniş olmaması, şehir içinde bir noktadan diğerine ulaşımın kolay olmasını sağlar. Şehrin ulaşım olanakları arasında metro, otobüs, tramvay, taksi ve minibüs bulunur. Şehirde birçok durak bir diğerine yürüme mesafesindedir. Turistlerin sıklıkla kullandığı Belgrad BusPlus Kart, şehirdeki tüm toplu taşıma araçlarına binmenize olanak tanır. Ayrıca Belgrad'daki tramvay hattı, şehrin neredeyse tüm turistik noktalarından geçer. 2 numaralı Tram'a binerek tüm şehri baştan başa gezebilir, eğlenceli bir şehir turu atabilirsiniz. 

img

Belgrad Hava Durumu

Loading...

Uçuş süreleri

Alternatif uçuşlar

Belgrad varışlı yurt içi uçak biletleri

Belgrad varışlı yurt dışı uçak biletleri

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
hepsijet.svghepsiburada_market.svghepsipay.svghepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis