Bingöl Ankara Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Bingöl Ankara uçak biletleri

931,50TRY'den
başlayan fiyatlarla

04 Ara 2023

04 Ara 2023

925,20TRY'den
başlayan fiyatlarla

14 Ara 2023

14 Ara 2023

2.716,07TRY'den
başlayan fiyatlarla

15 Ara 2023

15 Ara 2023

1.028,00TRY'den
başlayan fiyatlarla

16 Ara 2023

16 Ara 2023

2.716,07TRY'den
başlayan fiyatlarla

17 Ara 2023

17 Ara 2023

Bingöl Ankara Uçak Bileti

Ankara Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Ankara Türkiye’nin iklimiyle, gölleriyle, doğası ve tarihi ile önemli şehirlerinden bir tanesidir. Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Daha çok karasal bir iklime sahiptir. Yaz ayları sıcak ve ılık geçerken, kış ayları karlı ve soğuk geçmektedir. 1923 senesinden bu yana Türkiye’nin başkentidir. Fakat bundan daha da köklü bir tarih geçmişine sahiptir. Ankara insanlık tarihinde ortalama 5000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Anadolu’nun ortasında yer aldığı için birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetler Hitit İmparatorluğu, Lidyalılar, Frigler, Persler, Galatlar, Makedonyalılar, Romalılar, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi medeniyetlerdir. Türkiye’nin 2. Büyük şehri olan Ankara’da ortalama beş milyon insan yaşmaktadır. Çevresindeki yerleşim yerleri ile bu sayı hemen hemen altı milyondur. Ankara, İç Anadolu’nun en kalabalık şehridir. Toplamda yirmi beş ilçesi bulunmaktadır. Ankara kültürel zenginliğe ve büyük bir tarihi yapıya sahiptir. Turizm bakımından çok büyük öneme sahiptir. Aksaray, Çankırı, Bolu, Kırşehir, Kırıkkale, Eskişehir ve Konya gibi illerle çevrili olan Ankara, Cumhuriyetin kuruluşundan bu zamana kadar son derece hızlı gelişim göstermiştir. Ankara’nın amblemi, Hitit uygarlığının simgesi olarak bilinen Hitit Güneş Kursu’dur. Kurtuluş Savaşında da son derece önemli rol oynayan şehir, 13 Ekim 1923 yılında başkent unvanını aldıktan sonra 1984 yılında da büyükşehir unvanına sahip olmuştur. Tavşanı, Keçisi, Kedisi ve çiğdemi ile meşhurdur. Ankara’nın adı Frigce’de ‘’gemi çapası’’ anlamına gelmektedir. 

Ankara’da Gezilmesi Gereken Yerler

Türkiye’nin ikinci büyük şehri olan Ankara’da kültürel ve tarihi birçok zenginlik de bulunmaktadır. Bu açıdan Ankara’da kesinlikle görmeniz gereken birden çok yer bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Ankara Kalesidir. Ankara Kalesi, şehrin birçok yerine hakim bir tepenin üzerinde bulunmaktadır. Kalenin en tepesine çıktığınız zaman Ankara tüm güzellikleriyle sizleri büyüleyecektir. Tarihin birçok olayına tanıklık etmiş olan Ankara Kalesini ziyaret ederek tarihi iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Ankara’nın gezilmesi gereken önemli yerlerinden bir diğeri de Hamamönü’dür. Ankara’nın sokakları ve evleriyle en ünlü bölgesi olan Hamamönü sokaklarında gezerken kendinizi eski zamanlarda bulacaksınız. Ayrıca Hamamönü’nde birçok el emeği ürünler de satılmaktadır. Hem gezebilir hem de alışveriş yapabilirsiniz. Ankara’da müze gezmek isterseniz Anadolu Medeniyetler Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Paleolitik Çağ’dan Osmanlı dönemine kadar geçen zamanda kültürel ve tarihi mirasını koruduğu için bugün dünya üzerinde son derece önemli müzelerinden bir tanesidir. Anadolu Medeniyetler Müzesi, 1997 senesinde İsviçre’de yapılmış olan bir eleme sırasında Avrupa Genelinde ‘’Yılın Müzesi’’ olarak seçilmiştir. Ankara’nın önemli müzelerinden bir diğeri de Rahmi M. Koç Müzesi’dir. Müze, sanayi, iletişim ve ulaşım alanında son derece geniş bir içeriğe sahiptir. Müzede bulunan önemli mekanlardan birisi Vehbi Koç Dükkanıdır. Bu dükkanın dışında Ali Rıza Eczanesi ve İsmail Amca Atölyesi de ziyaret edilebilecek diğer bölümlerdendir. Ankara’da gezilecek yerler saymakla ve anlatmakla bitmez. Ankara’ya geldiğiniz zaman Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Atakule, Botanik Parkı, Seğmenler Parkı, Kuğulu Park, Kızılcahamam Soğuksu Milli Parkı, Eymir Gölü, Mogan Gölü, Gençlik Parkı, Saman pazarı gibi önemli ve güzel yerleri de ziyaret edebilirsiniz. 

Ankara Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

Ankara dendiği zaman ziyaret edilecek en önemli yerlerin ilk sırasında Anıtkabir gelmektedir. Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarının bulunduğu yerdir. Anıtkabir’in içinde Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Atatürk yer almaktadır. Ortalama üç bin metrekare alanda bulunan müze de ilgi çekici ve farklı sergileme yöntemleri ile ziyarete gelen insanlara farklı atmosferin kapılarını aralamaktadır. Ankara’nın tarihi dokuya sahip olan bir diğer yeri de Hacı Bayram Veli Camiiidir. Ankara’nın Ulus bölgesinde bulunan cami, ortalama 1400’lü senelerin başlarında inşa edilmiştir. Caminin çevresinde ise Hacı Bayram Veli türbesi bulunmaktadır. Hacı Bayram Camii 2011 yılında restore edilmiştir ve iç bölümünde Nakkaş Mustafa Paşa tarafından işlenen nakışlar dikkat çekmektedir. 

Ankara Kültürel Etkinlikleri

Her sene farklı etkinliklerin ve festivallerin düzenlendiği Ankara’da birbirinden farklı kültürel etkinliklere katılabilirsiniz. Özellikle de Ankara Kalesinde yazları çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Ankara’da birden fazla müze bulunmaktadır ve üstelik giriş ücretleri çok uygun fiyatlıdır. Ankara’ya geldiğiniz zaman müzeleri gezebilir, festivallere katılabilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilir veya Seymenlerin gösterilerini izlemeye gidebilirsiniz. 

Ankara Konaklama İmkanları 

Ankara’da konaklama imkanı son derece fazladır. Bundan dolayı Ankara’ya geldiğiniz zaman konaklama açısından hiçbir sıkıntı çekmezsiniz. İstediğiniz bütçede kendi zevkinize göre kalabileceğiniz yeri kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer ulaşım açısından rahat etmek ve merkezi alanda kalmak isterseniz Ankara Kızılay’ı tercih edebilirsiniz. Kızılay’dan istediğiniz her yere otobüs, metro veya taksi ile kısa zamanda gidebilirsiniz. Doğa ile iç içe olmak ve sakin bir yerde konaklamak isterseniz Ankara’ya yakın olan Kızılcahamam’da kalabilirsiniz. 

Ankara Denenmesi Gereken Lezzetler

Ankara, turistik ve tarihi alanda zengin olmasının yanı sıra çok geniş restoran seçenekleri ve denemesi gereken mükemmel lezzetleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Türk mutfağına ait geleneksel tatlı ve kebaplarının dışında yöresel yemekleri de mevcuttur. Ankara’da denenmesi gereken lezzetler arasında Ankara tava, kokoreç, İskender, bulgur pilav, efelek sarması, Ankara simidi, bazlama kebabı, çubuk turşusu, Beypazarı güveci ve daha çeşit çeşit yöresel yemekleri bulunur. Parmakları yedirten bu lezzetleri kesinlikle denemenizi tavsiye ederiz. 

Ankara Ulaşım Olanakları

Ankara’ya geldiğiniz zaman ulaşım açısından hiçbir sıkıntı çekmezsiniz. Ankara’nın birçok bölgesine ulaşım sağlayan ve her 10-15 dakika da bir kalkan özel otobüsler ile halk otobüsleri bulunmaktadır. Otobüslerin yanı sıra, taksiyle, dolmuşla, metroyla ya da araç kiralayarak istediğiniz yere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım 

Ankara’da hemen hemen bulunduğunuz her yerden kolay bir şekilde taksi bulabilirsiniz. Ankara’nın her semtinde taksi durukları bulunmakta olup, mahalle aralarında da taksiyi çağırmanız için butonlar mevcuttur. Butona bastığınız da 5-10 dakika içerisinde taksiniz gelir. 

Otobüs ile Ulaşım 

Şehrin her ilçesine ulaşım sağlayan halk otobüsleri ve belediye otobüsleri bulunmaktadır. Üstelik hemen hemen her yer de otobüs durakları bulunmaktadır. Ankara Havalimanından merkeze de havalimanı otobüsleri veya özel servis otobüsleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Metro ile Ulaşım

Ankara’da metroyla hemen hemen her yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak metroya binmek için kartınızın olması gerekmektedir. İsterseniz büfelerden tek kullanımlık kartlar alabilirsiniz. 

Araç Kiralama

Ankara’da araç kiralayabileceğiniz birçok firma bulunmaktadır. Ankara’ya yolculuk etmeden önce bir araç kiralama şirketi ile görüşerek isterseniz kiraladığınız aracı havalimanı önünden teslim alabilir isterseniz de Ankara’da istediğiniz noktadan teslim alabilirsiniz. 

Bingöl Havalimanına En Hızlı ve En Uygun Ulaşım 

Şehrin birçok yerinden Bingöl havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak en hızlı ulaşım taksidir. En uygun ulaşım ise otobüstür. 

Bingöl Ankara Arası Uçuş Kaç Saat Sürer?

Bingöl Ankara arası uçuş ortalama 1 saat 15 dakika kadar sürmektedir. Tabi bu süre aktarmasız uçuşlar için geçerlidir. Aktarmalı olduğu zaman süre artmaktadır. 

Bingöl Ankara Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Bingöl Ankara arası uçuş mesafesi yaklaşık 675 kilometredir. Uçuşunuz aktarmalı ise bu mesafe artmaktadır. 

Bingöl Ankara Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Bilet almak için en uygun zaman Salı günüdür. Salı günleri indirimli olarak uygun fiyata bilet bulabilirsiniz. Biletinizi çok erken veya çok geç zamanda alırsanız daha fazla ücret ödeyebilirsiniz. Gitmek istediğiniz tarihten 1-2 ay önceden bilet alırsanız biletiniz daha uygun fiyata gelecektir. 

bingol_ankara

Ankara Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

14 °C

13 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Bingöl Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

7 °C

7 °C

Uçuş süreleri

Bingöl

İstanbul

1 sa 55 dk

Bingöl

Ankara

1 sa 35 dk

Bingöl

İzmir

2 sa 50 dk

Bingöl

Antalya

2 sa 40 dk

Bingöl

Adana

2 sa 35 dk

Bingöl

Denizli

3 sa 5 dk

Bingöl

Dalaman

2 sa 45 dk

Bingöl

Konya

3 sa 15 dk

Bingöl

Ordu

2 sa 45 dk

Bingöl

Samsun

2 sa 35 dk

Alternatif uçuşlar

Bingöl çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
615,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.321,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.769,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.769,22TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.135,53TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.902,63TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.856,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.358,02TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.930,41TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
510,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.361,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.824,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.446,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.659,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.972,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.753,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.715,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
18.645,91TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis