Bodrum Nevşehir Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Muğla Nevşehir uçak biletleri

04 Eki 2023

Nevşehir Hakkında

Türkiye’nin 81. ili arasında bulunan Nevşehir yerli ve yabancı olmak üzere her yıl birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Özellikle Kapadokya ile meşhur olan şehir peri bacaları, tarihi mimari ve kiliseleri, vadileriyle her yıl yaz aylarında turist akınına uğramaktadır. Türkiye’nin en önemli turist merkezlerinden biri haline gelmiştir. Üstelik Nevşehir kültürünü tanıtan çeşitli birçok kültürel etkinlikte düzenlenmektedir. Mutlaka seyahat edilmesi gereken muhteşem güzelliklere sahip şehirlerden biridir. Tarihi ve egzotik güzelliğe sahip olduğu kadar doğal güzelliklerde bulunmaktadır.

Nevşehir’de Gezilmesi Gereken Yerler

Nevşehir ilinde gezilmesi gereken birçok tarihi ve doğal güzelliğe sahip alanlar bulunmaktadır. Mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biri ise Asmalı Konaktır. Nevşehir’de Asmalı Konak yerli ve yabancı turistler tarafından bir hayli fazla ilgi görmektedir. Asmalı Konak Nevşehir’in geleneksel konakların en güzel ve önemli örneklerinden biridir. Konakta sadece 2 oda ziyarete uygundur. Derinkuyu Yeraltı Şehri 8 kattan oluşan yeraltı şehirlerinden biridir. Yapıldığı dönemde yeraltı şehrinde yaklaşık olarak 50.000 kişinin yer altında yaşadığı rivayet edilmektedir. 60 metre derinliğe sahip olsa da havalandırma sistemi oldukça iyidir. Derinkuyu yeraltı şehri içerisinde misyonerler okulu, günah çıkarma okulu ve vaftiz havuzu yer almaktadır. Muhteşem bir manzaraya sahip olan güvercinlik vadisi de mutlaka görülmesi gereken alanlardan biridir. Halkın kayaları oyarak güvercinlik yapmasından adını almaktadır. Eşsiz bir görüntüye sahip olan güvercinlik vadisinde doğa yürüyüşleri yapabilir veya vadi koşuşu yapabilirsiniz. Ayrıca vadi bisikleti ve safir turları da yapılabilmektedir. Göreme Açık Hava Müzesi tarihte manastır eğitimlerinin başladığı ve sürdürüldüğü alanlardan biridir. Günümüzde müze olarak halka açık hizmet sunmaktadır. Göreme Açık Hava Müzesi içerisinde birçok kilise ve mezarlık bulunmaktadır. Ayrıca şapel, Şarap mahzeni ve yemekhane de mevcuttur. Ancak birçok alan çökme tehlikesi nedeniyle ziyaretine izin verilmemektedir. Göreme Açık Hava Müzesini haftanın her günü 8 ile akşam 5.00 arası ziyarete açıktır. Nevşehir ilinde birçok yeraltı şehri bulunmaktadır. Görülmesi gereken yeraltı şehirleri arasında Kaymaklı Yeraltı şehri de ilk sırada yer almaktadır. Kaymaklı Yeraltı şehri Nevşehir merkezine yaklaşık olarak 20 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. 8 katlı olan yeraltı şehrinin sadece 4 katı ziyarete açıktır. Göreme Bağlıdere Aşk vadisi hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok ilgisini çeken yerlerden biridir. Vadi yaklaşık olarak 4.500 metre parkura sahiptir. Genellikle evlilik teklifleri için bu vadi tercih edildiğinden dolayı aşk vadisi olarak anılmaktadır. Ayrıca vadi içerisinde Aşıklar Tepesi seyir terası da bulunmaktadır. 

Nevşehir Tarihi 

Nevşehir tarihte birçok medeniyetin ve devletin egemenliği altına girmiştir. Hititler, frigliler, Asurlar, Persler, Selçuklular, Romalılar ve Osmanlı Devleti şehirde egemenlik kurmuştur. Ancak 1071 Malazgirt zaferinden sonra Süleyman şah Anadolu ile birlikte şehri de fethetmiştir. Selçuklu Devleti yıkıldıktan sonra Karamanoğulları bölgeyi ele geçirmişlerdir. Karamanoğulları şehre hakimiyet sağladığı dönemlerde Osmanlı Devleti şehri hakimiyeti altına almıştır. Lale devri döneminde sadrazam olan Damat İbrahim Paşa aynı zamanda Nevşehirlidir. Damat İbrahim paşa şehirde birçok yenilik yaparak çeşitli ibadethaneler yapılmasına öncü olmuştur. 1954 yılında il olarak kabul edilmiştir. 

Nevşehir Kültürel Etkinlikleri

Nevşehir ilinde her yıl düzenli olarak çeşitli birçok kültürel etkinlik düzenlenmektedir. Düzenlenen etkinliklerde Nevşehir kültürü tanıtılırken aynı zamanda katılımcıların da eğlenmesini sağlamaktadır. Cappadonic Fest festivale her yıl düzenli olarak temmuz ayında gerçekleştirilmektedir. Nevşehir’in Ürgüp ilinde düzenlenen festivalde yerli ve yabancı olmak üzere birçok sanatçı müzik severler ile bir araya gelmektedir. Şehirde düzenlenen müzik festivalleri arasında yer alan bir diğer kültürel etkinlik ise Milyon Fest Kapadokya festivalidir. Mayıs ayında düzenlenen festivalde çeşitli sanatçılar sahne almaktadır. Kaymaklı festivali her yıl düzenli olarak Ağustos ayında ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Festivalde ünlü birçok isim yer almaktadır. Müzik şenliğinin yanında yöresel ürünler de tanıtılmaktadır. Her yıl düzenli olarak Ağustos ayında gerçekleştirilen Uluslararası Kapadokya Balon Festivali de en çok ilgi gören kültürel etkinlikler arasında bulunmaktadır. 

Nevşehir Konaklama İmkanları

Nevşehir gerek yerli gerekse yabancı birçok turist tarafından seyahat edilen şehirler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bundan dolayı konaklama imkanları oldukça fazladır. Yabancı turistler gerek Kapadokya gerekse peri bacalarını ve tarihsel yapıları görmek için ziyaret etmektedir. Yerli turistler ise tatil ve balayı maksadı ile Nevşehir ilini çok fazla tercih etmektedir. Egzotik yapıya sahip birbirinden eşsiz güzelliği ile kiralık birçok yapı bulunmaktadır. Yüksek bütçeden düşük bütçeye kadar tercih edebileceğiniz birçok konaklama fırsatı mevcuttur. 

Nevşehir Lezzetleri 

Her damak tadına uyum sağlayacak yöresel lezzetleri ile meşhur olan Nevşehir lezzetleri bir hayli fazladır. Özellikle Nevşehir ilinde asma yaprakları oldukça meşhurdur. Nevşehir’de yetişen üzüm bağları ile hazırlanan yaprak sarmaları oldukça lezzetlidir. Nevşehir’e özgü testi kebabı da en çok ilgi gören lezzetler arasında bulunmaktadır. Küçük testiler içerisinde doğranmış et, domates, sivri biber, sarımsak ve karabiber ile harmanlanan lezzet 2 saat boyunca odun ateşinde pişirilmektedir. Piştikten sonra testi kırılarak sıcak olarak servis edilir. Sütlü çorba lezzeti de Nevşehir’de en çok tüketilen ve rağbet gören lezzetler arasında bulunmaktadır. Kaynatılan bulgura süt ilave edilerek hazırlanan çorba sıcak bir şekilde servis edilmektedir. Eşsiz bir lezzete sahip olan ayva dolması da en çok tüketilen lezzetler arasındadır. Ayvalar soyularak ve içi oyularak hazırlanır. İç harcı olarak düğü bulguru ve kıyma karışımı ile doldurulur. Nevşehir’e özgü olan kuru kaymak da çok ilgi gören lezzetler arasında yer almaktadır. Süt kaynatılarak dinlendirilir ve alınan kaymağın kurutulması ile hazırlanır. Nohutlu Yahni, Nevşehir seyahati esnasında mutlaka denenmesi gereken lezzetler arasında bulunmaktadır. Koyun eti ve soğan birlikte kavrulur. Dana eti haşlanır. Haşlanmış olan dana eti, tereyağı, soğan, zeytinyağı, tuz, karabiber, kimyon, pul biber nohut ile harmanlanarak çömleğe yerleştirilir. Salça ile birlikte et suyu veya normal su sosu yapılarak ilave edilir. Tandır ateşinde pişirilerek sıcak olarak servis edilmektedir. Nevşehir tavası odun ateşinde 2 saat pişirilen lezzetli ve enfes bir tada sahip olan yöresel lezzetlerdendir. Tavanın içerisine kuş başı et, sivri biber, domates ve sarımsak yerleştirilir. Kuyruk yağı ve tuz ilave edilerek piştikten sonra sıcak olarak servis edilmektedir. 

Nevşehir Ulaşım Olanakları

Şehirde Nevşehir Kapadokya Havalimanı bulunmaktadır. Kapadokya Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 30 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bundan dolayı havalimanından şehir merkezine ulaşabilmek için çeşitli birçok ulaşım alternatifi sağlanmıştır. 

Taksi ile Ulaşım

Havalimanından şehir merkezine ulaşabilmek için taksi ile ulaşım imkanından yararlanabilirsiniz. Havalimanı çevresinde çeşitli taksi durakları mevcuttur. Taksiyle ulaşım imkanından faydalanarak konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Bagaj sayınız fazla değilse otobüs ile ulaşım imkanından yararlanabilirsiniz. Uygun bütçeli olan otobüs alternatifi ile kısa sürede şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı etrafında farklı zaman dilimlerinde sefer düzenleyen birçok otobüs firması bulunmaktadır.

Araç Kiralama ile Ulaşım

Havalimanı içerisinde birçok araç kiralama acentesi mevcuttur. Bütçenize uygun araç kiralama alternatifinden faydalanarak şehir merkezine ulaşım sağlayabildiğiniz gibi şehir içerisinde de seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Her bütçeye uygun araç kiralama imkanı bulunmaktadır. 

Bodrum Havalimanı Ulaşımı

Bodrum Havalimanı şehir merkezine yaklaşık olarak 35 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Bundan dolayı şehir merkezinden havalimanına kısa sürede ulaşım sağlayabilmek için birçok alternatif yöntem bulunmaktadır. Otobüsle ulaşım alternatifini tercih ederek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca taksiyle konforlu ve kısa sürede havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Bodrum’dan Nevşehir’e Uçuş Kaç Saat? 

Bodrum şehrinden Nevşehir’e seyahat etmek isteyen bireyler tarafından uçuşun kaç saat sürdüğü en çok merak edilen ve araştırılan hususlar arasında yer almaktadır. Bodrum’dan Nevşehir’e aktarmalı olarak seyahat düzenlenmektedir. Bundan dolayı 3 saat 10 dakika olarak uçuş seyahati yapılmaktadır. 

Bodrum’dan Nevşehir’e Kaç Km? 

Bodrum ile Nevşehir arası uçak seyahatiyle 664 kilometre iken araçla seyahat edildiği takdirde 829 kilometre sürmektedir. 

Bodrum’dan Nevşehir’e Uçak Bileti En Uygun Ne Zaman Alınır? 

Bodrum şehrinden Nevşehir’e seyahat etmek isteyen bireyler tarafından en uygun uçak biletinin ne zaman alınabileceği araştırılmaktadır. Pazar günleri uçak bileti rezervasyonu yaparak uygun fiyata uçak bileti temin edebilirsiniz. 

Nevşehir İklimi Nasıl? 

Nevşehir ilinde karasal iklimin etkileri görülmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları yağışlı ve soğuk olarak geçmektedir.

Nevşehir Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

13 °C

13 °C

Uçuş süreleri

Nevşehir

İstanbul

1 sa 15 dk

Nevşehir

Antalya

2 sa 20 dk

Nevşehir

Ankara

2 sa 15 dk

Nevşehir

Trabzon

2 sa 55 dk

Nevşehir

Bodrum

2 sa 30 dk

Nevşehir

Gaziantep

2 sa 50 dk

Nevşehir

Van

3 sa 30 dk

Nevşehir

Adana

2 sa 40 dk

Nevşehir

Diyarbakır

3 sa 5 dk

Nevşehir

Dalaman

2 sa 30 dk

Muğla Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

26 °C

24 °C

Uçuş süreleri

Bodrum

Trabzon

2 sa 30 dk

2 sa 35 dk

Bodrum

Samsun

2 sa 15 dk

Bodrum

Van

2 sa 45 dk

Bodrum

Gaziantep

2 sa 25 dk

Bodrum

Hatay

2 sa 30 dk

Bodrum

Batman

2 sa 40 dk

Bodrum

Şırnak

2 sa 50 dk

Bodrum

Mardin

2 sa 40 dk

Bodrum

Erzurum

2 sa 35 dk

Alternatif uçuşlar

Muğla çıkışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
785,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.307,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.601,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.617,85TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.379,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.741,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.741,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.749,43TRY'den
başlayan fiyatlarla

Muğla çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

4.841,64TRY'den
başlayan fiyatlarla

Nevşehir varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.741,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.766,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.745,32TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.918,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.414,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.913,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.683,91TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.916,93TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.414,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis