Brezilya Türkiye Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Brezilya İstanbul uçak biletleri

Brezilya - İstanbul
uçuşları

Brezilya Türkiye Uçak Bileti

Türkiye Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’nin büyük bir kesimi Anadolu toprakları üzerinde yer alırken küçük bir bölümü ise Trakya’da bulunur. Üç tarafı denizlerle çevrilidir. İstanbul Boğazı ve Çanakkale Boğazı’nın birbirinden ayırdığı iki yarımadadan oluşur.

Aynı zamanda Türkiye’nin Ege Denizi, Akdeniz, Karadeniz, Marmara Denizi olmak üzere dört ayrı denize kıyısı vardır. Özellikle her ilinin farklı coğrafi ve iklim özelliklerine sahip olması sayesinde ülke sayısız ve çok zengin bir tabiata sahiptir. Farklı kültürlerin etkisiyle birlikte şekillenmiş bir tarihi vardır. Aynı zamanda Türkiye’nin kültürel mirası açısından da bir hayli zengin toprakları vardır. Türkiye zenginlikleri ile kesinlikle görülmesi gereken ülkelerden biridir.

Türkiye’de Gezilebilecek Yerler

Türkiye’de 81 il vardır. Her bir ilin gezip görülecek tarihi harika mekanları vardır. Aynı zamanda deniz tatiline uygun birçok bölge de bulunur. Türkiye’nin popüler yerlerinden olan Nemrut Dağı Milli Parkı, Adıyaman ilinde yer alır. 2150 metre yükseklikteki bu dağ UNESCO tarafından kültür mirası listesine alınmıştır. 

Amasya ilinde yer alan Kral Kaya Mezarları, her bir sokağının tarih koktuğu memlekettir. Kral Kaya Mezarları. Amasya Kelesi eteklerinde düz bir duvar üzerinde yer alır. Oyularak yapılmıştır. İçerisinde 21 adet mezarın olduğu bilinse de günümüze yalnızca birkaç tanesi ulaşmıştır. 

Konya’da gezilecek ilk yerler arasında Mevlana Müzesi ve Türbesi yer almaktadır. Mutlaka gezilmesi gereken bir diğer yer ise şehrin tam merkezinde yer alan, Konya’nın en yüksek tepesi olarak geçen Alaeddin Tepesi’dir

İstanbul’da ise Sultanahmet cami, saray koleksiyonları müzesi, Soğukçeşme sokak, Galata Mevlevi müzesi Kız Kulesi, yoros Kalesi, Panorama 1453 tarih müzesi, Beylerbeyi sarayı, İstanbul oyuncak müzesi, Aydos ormanı gibi gezilmesi gereken birbirinden eşsiz mekanlar bulunmaktadır. İzmir’de Artemis Tapınağı, Meryem Ana Evi, Ayasuluk Kilisesi günümüze kadar ulaşan kutsal yerlerdir.Ankara Kalesi, Mogan Gölü ve Ulucanlar Cezaevi Müzesi de gezmeniz gereken yerler arasındadır.

Sultaniye Kaplıcaları, Dalaman Çayı, Uyku Vadisi, Turgut Şelalesi, Yuvarlakçay, Azmak Nehri, Kelebekler Vadisi ve Likya Yolu Muğla ilinin dikkat çeken noktalarıdır. Kaleiçi, Düden Şelaleleri, Sapadere Kanyonu, Antalya Müzesi, Perge Antik Kenti, Konyaaltı Plajı, Kurşunlu Şelaleleri Antalya’ya ait gezi merkezleridir. Eskişehir’de gezilmesi gereken yerler arasında Masal Şatosu, Odunpazarı Evleri, Porsuk Çayı ve Adalar Bölgesi, Kentpark, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Haller Gençlik Merkezi, Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi yer almaktadır. 

Türkiye’de her şehir kendine has çok sayıda tarihi ve doğal güzelliklere sahiptir.

Türkiye’nin Tarihi

Türkiye’nin tarihi oldukça derin izler taşır. Üzerinde kurulmuş olduğu topraklarda ilk yerleşimler ise Aiol, Dor, İyonyalılar, Traklar ve Persler tarafından Yontma Taş Devrinde başlamıştır. Daha sonrasında III. Aleksandros egemenliğinde yer alan Helenistik dönemin bir parçası olmuştur. Ardından Roma ve Bizans’a da ev sahipliği yapmıştır. 11. Yüzyılda Selçuklu Devletinin de Anadolu’ya yerleşmesi sonrasında Türkleşme hareketleri başlamıştır. 1071 Malazgirt muharebesinden sonra Anadolu’nun kapıları Türklere açılmıştır. 

Selçukluların yıkılmasında sonra Anadolu Selçukluları kurulmuştur. Ancak bölgeyi 1243 yılına kadar Moğol İstilasının başlamasına üzerine yönetebilmiştir. İstilanın sonrasında Anadolu üzerinde artık daha küçük beylikler oluşmaya başlamıştır. Osmanlılar ise 13. yüzyılın sonlarında egemen olmuştur. I. Dünya Savaşı sırasında Osmanlı devleti yenik düşmüş, sonrasında 1923 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. 

Türkiye bu anlamda tarihi açıdan oldukça zengindir. Her medeniyetten izler taşır. Bursa ilinde yer alan Cumalıkızık köyü de bunlardan biridir. Osmanlıdan miras kalan bir köydür. Tam 700 yıllık derin geçmişiyle turistik bölgelerden biri olmuştur. 2014 senesinde UNESCO dünya mirası listesine alınmıştır.

Denizli’de bulunan Laodikeia Antik Kenti eski dönemlerden kalma oldukça eski bir yapıdır. Ayakta kalan antik kentlerle birlikte burası da koruma altına alınmıştır. Burada yapıların yapımında farklı malzemelerin kullanılması dikkatleri üzerine çeker. 

Gaziantep ilinde yer alan Zeugma Antik Kenti, Nizip ilçesine yaklaşık olarak 10km kadar uzaklıkta yer alır. Şehir merkezine ise 50 km kadar uzaklıktadır. Türkiye gezinizde mutlaka gitmeniz gereken müzelerden biridir.

Göbeklitepe, Çatalhöyük, Side, Antalya, Bergama ve Efes’teki antik kentler, Çanakkale’de Truva, Sümela Manastırı, Topkapı Sarayı, İstanbul’da Süleymaniye Camii ve Fatih Camii, Edirne’de Selimiye Camii, Bursa’da Ulu Camii, Konya’da Selçuklu eserleri, Hatay’da üç dine ait mabetler gibi Türkiye’nin her ilinde gezip görülmesi gereken muhteşem güzellikte tarihi eserler ve doğa harikası yerler vardır. Ancak Türkiye’yi gezmek için kesinlikle birkaç gün yeterli değildir. Her bir ilin ayrı güzelliğini görmek isterseniz ortalama birkaç ayınızı vermeniz gerekir.

Türkiye’de Kültürel Etkinlikler

Türkiye milli ve dini bayramlarını her zaman coşkulu ve derinden kutlar. Aynı zamanda bunların dışında her ilin sahip olduğu sayısız yöresel festivale de katılım gösterebilirsiniz. Genel olarak yöresel tarım ürünlerinin, yemeklerinin tanıtılmasına yönelik olarak hazırlanmış olan festivallerdir. Aynı zamanda İstanbul, Adana ve Antalya illerinde her yıl bir defa düzenlenen oldukça ünlü film festivalleri de vardır. Bunların haricinde önemli konserlere de ev sahipliği yapan festivaller de yer alır. Tam anlamıyla kültür ve sanat ülkesidir. 

Türkiye’de Konaklama İmkanları

Türkiye de konaklama noktasında hangi iline giderseniz gidin lüks otellerden uygun bütçe dostu otellere kadar seçeneklerin yer aldığını görebilirsiniz. Ziyaret edeceğiniz ile göre değişiklik gösteren konaklama seçenekleri vardır. Böylece geziniz sırasında istediğiniz kriterlere uygun olarak konaklamanız mümkündür. 

Türkiye’nin Lezzetleri

Türk mutfağı, dünyanın en zengin mutfaklarından biri olmasıyla ünlüdür.

Yeme alışkanlıkları ise ülkenin her tarafında farklılıklar gösterir. Genellikle batı bölgesinde zeytinyağlı ve sebze yemekleri daha çok tüketilir. Doğu kesimi ise et ağırlıklı yemeklere sahiptir. Karadeniz bölgesine ait en temek yemek ise hamsiden yapılan ürünlerdir. Özellikle Türkiye’de yemek denildiğinde akıllara ilk gelen iller Adana, Hatay ve Gaziantep’tir. 

Türkiye’de Ulaşım İmkanları

Türkiye’de hangi ile giderseniz gidin ulaşım noktasında sıkıntı yaşamazsınız. Belediyelerin verdiği hizmetlerle birlikte kolay bir şekilde rahatlıkla istediğiniz yere gidebilirsiniz. Genel olarak şehirlerde metro, tramvay, otobüs, minibüs gibi toplu taşıma araçları vardır. 

Metro ile Ulaşım

Türkiye’de büyük şehirlerde metro ile ulaşım en rahat ulaşım ağlarından biridir. Özellikle sorunsuz bir şekilde sizleri istediğiniz yere trafiğe takılmadan ulaştırır. 

Brezilya Havaalanına Ulaşım Olanakları

Brezilya havaalanına ulaşım için şehirde yer alan otobüsleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda taksi ile dekolaylıkla varış mümkündür.

Brezilya’dan Türkiye’ye Uçuş Kaç Saat Sürer?

Brezilya’dan Türkiye’ye uçuş aktarmasız olarak 13 saat 22 dakika sürer. 

Brezilya Türkiye Arası Kaç Km.dir?

Türkiye ve Brezilya arası 10750 kilometredir.

Türkiye’ye En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Türkiye her mevsim ziyaret edilebilecek bir şehirdir. İstediğiniz zaman diliminde gelebilirsiniz. Buna uygun olarak biletlerinizi de önceden satın alarak daha avantajlı hale dönüştürmeniz mümkündür.

Türkiye’de İklim Nasıldır?

Türkiye iklim kuşakları arasında ılıman ve subtropikal arasında yer alır. Türkiye sahip olduğu coğrafi konumu ve yer şekilleri sonucunda da farklı özelliklere sahip iklimleri görmek mümkündür. Hemen hemen her bölgede farklı iklim tipi özellikleri ağırlıklıdır. Özellikle denizlere yakın olan kesimler daha çok ılıman iklim özelliklerine sahiptir. 

İstanbul Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Brezilya Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

21 °C

20 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

İstanbul varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
428,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.287,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.410,06TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.263,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.771,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.098,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.018,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.294,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.934,73TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.158,54TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis