Bursa Adana Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Bursa Adana uçak biletleri

Bursa - Adana
uçuşları

Bursa Adana Uçak Bileti

Yemekleri ile ünlü turistik mekanları ile dikkat çeken, birbirinden farklı eğlence seçenekleri ile gelen ziyaretçileri en iyi şekilde ağırlayan Adana, mutlaka gelip, görülmesi ve ziyaret edilmesi gereken bir ildir. Tarım olarak da oldukça zengin topraklara sahip olan Adana, sahip olduğu eşsiz güzellikleri ve yemek lezzetleri ile her yıl binlerce kişiyi misafir ediyor. Adana ilinin tadına doyulmaz güzelliğine şahit olmak için en çok tercih edilen ulaşım aracı uçaklardır. Özellikle Bursa ve Adana arası birbirine uzak bir lokasyonda yer almasından dolayı kısa süre içerisinde Adana’ya ulaşmak ve zamandan tasarruf etmek isteyen kişiler Bursa Adana arası uçak biletleri satın alarak Adana’ya en kısa sürede ulaşıyor. Sizler de Adana’yı daha yakından görmek, unutamayacağınız ürünleri tatmak için seyahat planlama rotanıza mutlaka Adana’yı eklemenizde yarar vardır.

Adana Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Adana, Seyhan Nehrinin kıyı bölümünde, Toros Dağları’nın da Güney alanında bulunan bir ildir. En son yapılan nüfus sayımlarına göre Türkiye’de ki 81 il arasında en kalabalık altıncı şehir olarak kayıtlara geçmiştir. Her yıl binlerce göç alan Adana, günden güne kalabalıklaşan bir hal almıştır. Sahip olduğu 15 ilçesi bulunan Adana, Türkiye’nin en önemli ticaret merkezlerinden bir tanesidir.

Adana, Akdeniz bölgesinde yer alır. Mersin, Hatay, Osmaniye illeri ile komşu olan Adana elverişli topraklara sahiptir. Adana’da başta pamuk olmak üzere birçok ürünü üretimi yapılıyor. Türkiye’nin ihracatına büyük oranda katkı sağlayan Adana ilinde yaşayan insanların birçoğu tarım sektörü ile geçimini sağlar.

Adana’da Gezilmesi Gereken Yerler?

Adana ili doğası, havası, lezzetleri ve sahip olduğu birçok lokasyonu ile gezip görülmeye değer bir güzelliğe sahiptir. Her bir alanı ayrı bir güzelliğe sahip olan Adana, tarihi kalıntılar bakımından da Türkiye’nin en önemli ilidir. Geçmiş dönemlerde birçok hükümdarlığın en önemli sembolü olan Adana’nın varlığı binlerce yıl öncesine dayanıyor. Sizler de Adana’ya turistik amaçlı gelmek istiyor ve Adana ilini daha yakından tanımak istiyorsanız gezip görebileceğiniz yerler şu şekildedir;

Kapıkaya Kanyonu ve Varda Köprüsü

Karaisalı ilçesinde bulunan Kapıkaya kanyonu Adana’nın benzersiz güzelliklerinden bir tanesidir. Doğa ile iç içe olan bir alanda yer alan Kapıkaya Kanyonu ve Varda Köprüsü, gelen ziyaretçilerin ilk ziyaret ettiği noktalardan birisidir. Toplam uzunluğu 20 metreye kadar dayanan bu kanyonda yürüyüş yapabilme alanları mevcuttur. Şelalenin bulunduğu noktada kanyonu baştan uca seyredebileceğiniz seyir terası da bulunuyor. 

Adana Arkeoloji Müzesi

Cumhuriyet tarihinin açılan ilk müzesinden birisi olan Adana Arkeoloji Müzesi, Atatürk tarafından verilen talimatlara istinaden oluşturulmuştur. İçerisinde Hitit dönemine ait eserler bulabileceğiniz ve o dönemlerde kullanılan birçok eserleri yakından görebilmenize fırsat tanıyan bir müzedir. Müze içerisinde yer alan eserler arasında en dikkat çeken ise istisnasız heykellerdir. Farklı bir atmosfere sahip olan Adana Arkeoloji Müzesi, Adana’nın tarihini daha yakından tanımak için mutlaka ziyaret edilmelidir.

Yumurtalık Plajı

Adana’nın sıcağından bunalan vatandaşlar kendilerini yumurtalık plajına atıyor. Şehir merkezine yaklaşık olarak 80 kilometre uzakta bulunan bu plaj, Adana’nın en çok ziyaret edilen lokasyonudur. Tertemiz plajı ve kumu ile serinlemenize fırsat tanıyan bu plajı yaz aylarında ziyaret edebilirsiniz.

Anavarza Antik Kenti

Kilikya Krallığına ait olan bir kent olan Anavarza Antik Kenti, Ceyhan ve Kozan ilçeleri arasında yer alan bir konumdadır. İçerisinde bulunan Anavarza kalesi, kentin en dikkat çekici noktasıdır. Osmanlı imparatorluğu başta olmak üzere birçok medeniyetin yaşadığı bu alanları ziyaret ederek o dönemlere ait kalıntıları görebilirsiniz. Roma dönemine ait kalıntılara da rastlayabileceğiniz bu antik kent içerisinde gelen ziyaretçiler için özel mesire alanları da bulunuyor.

Adana’nın Tarihi

Adana’nın tarihi yaklaşık olarak milattan önce 3.000 yıllara kadar dayanıyor. Adana’da yapılan kazı çalışmalarına istinaden en eski yazılı kayıtlara göre Adana’da yaşayan ilk medeniyet Hititlerdir. Eski dönemlerde birçok kez adı farklı terimlerle anılan Adana, ismini Osmanlı imparatorluğu döneminde kazanmıştır. 

Adana’da Kültürel Etkinlikler

Adana ili, kültürel yönden gelişmiş olan bir ildir. Gelen ziyaretçilerin doyasıya eğlenebileceği birçok festivali ve kültürel etkinlikleri bulunan Adana’da özellikle yaz ayları geldiği zaman birçok etkinlik düzenleniyor. Seyahat tarihlerinizi yaz aylarına denk getirdiğinizde Adana’da yer alan kültürel etkinliklere katılabilirsiniz.

Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali

Uluslararası Hava Oyunları Festivali

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı

Uluslararası Engelli Çocuk Festivali

Adana’da Konaklama 

Adana’da konaklama yapabileceğiniz binlerce konaklama alternatifleri bulunuyor. Yerli ve yabancı turistlerin ziyaretçi akınına uğrayan Adana’da büyük ve lüks otellerin yanı sıra ekonomik yönden uygun fiyatlı olan apart, günlük kiralık daire gibi alternatifler de mevcuttur. Bu alternatifler arasında kendi bütçenize uygun olan konaklama seçeneklerini tercih ederek dilediğiniz kadar konaklama yapabilirsiniz.

Adana’da Lezzetler

Lezzetleri ile ünlü olan Adana, adından söz edildiği takdirde dahi gözler önüne yemekleri getiriyor. Birbirinden farklı ve renkli lezzetlere sahip olan Adana iline geldiğiniz zaman buranın ünlü olan tüm yemeklerini tatmanızda fayda vardır. Her birinin kendine has lezzeti bulunmakla birlikte tadına doyulmaz özelliği ile gurme severlerin gözdesi konumunda. Adana’da tadına doyulamayacak lezzetler şu şekildedir;

 • Şırdan
 • Bici Bici
 • Paça Çorbası
 • Adana Kebabı
 • Adana Ciğeri
 • Adana Şalgamı
 • Adana Yöresel Kahvaltı
 • Lagün Balığı
 • Analıkızlı Çorbası
 • Adana Usulü İçli Köfte
 • Adana Usulü Lahmacun
 • Sıkma
 • Mumbar
 • Sarımsaklı Fıstık Köfte
 • Karın Dolması

Adana’da Ulaşım

Adana, gelişmiş bir şehir olmasından kaynaklı olarak birçok ulaşım seçenekleri mevcuttur. Adana’ya ulaşmak için havayolunu tercih eden insanlar Adana’yı gezebilmek için de birçok alternatifleri kullanıyor. Adana’da ulaşım seçenekleri şu şekildedir;

Otobüs İle Ulaşım

Adana havaalanına geldikten sonra Adana’nın gezip görülmeye değer noktalarını otobüs ile kolaylıkla gezebilirsiniz. Havaalanından her saat başı kalkan otobüsleri kullanarak Adana’nın şehir merkezine ulaşabilir. Şehir merkezinden de istediğiniz tüm noktalara kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Adana’da Araç Kiralama

Konforlu bir yolculuk süreci geçirmek ve Adana’nın her bir noktasını karış karış gezmek isterseniz araç kiralama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Araç kiralama seçeneklerinden ister havaalanında bulunan noktalardan, isterseniz de şehir merkezinden kiralama yaparak seyahat süreniz boyunca araç ile gezebilirsiniz. Adana’nın yaz aylarındaki sıcaklığından dolayı yaz mevsiminde araç kiralama hizmetleri sıklıkla tercih ediliyor.

Bursa Havaalanına Ulaşım Olanakları

Bursa ilinin kendine has bir havaalanı bulunmuyor. Bu nedenle Bursa ilinden Adana’ya ulaşmak için çevre lokasyonlar tercih ediliyor. Dilerseniz İstanbul üzerinden, dilerseniz daha farklı il ve ilçeler üzerinden havaalanına ulaşarak Adana’ya kısa süre içerisinde gidebilirsiniz.

Bursa’dan Adana’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

Bursa üzerinden Adana’ya uçuş süresi yaklaşık olarak 1 saatlik bir zaman dilimidir. Aktarmalı olan uçak seyahatlerinde Adana’ya ulaşma süreci 1.5 saati bulabilmektedir.

Bursa Adana Arası Kaç Kilometre?

Bursa ve Adana ili arası kilometre yaklaşık olarak 817,70 kilometredir. Süre olarak 9 saat içerisinde Bursa’dan Adana’ya ulaşılmaktadır.

Adana’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Adana’ya en uygun uçak bileti bulabilmek için Hepsiburada Seyahat üzerinden anlık uçuşları takip ederek en uygun uçak biletine sahip olabilirsiniz. Uçak bileti alırken gündüz saatlerini tercih ederek biletinizi normale oranla daha ekonomik alabilirsiniz.

Adana’da İklim Nasıldır?

Adana, Akdeniz iklimine bağlı olan bir şehir olmasından dolayı yaz aylarında oldukça sıcak ve kurak bir hava hakimdir. Kış aylarında ise ılık ve yağışlı bir havaya sahiptir. 

bursa_adana

Adana Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

14 °C

14 °C

Uçuş süreleri

1 sa 20 dk

Adana

İzmir

1 sa 30 dk

Adana

Antalya

1 sa 10 dk

50 dk

Adana

Ankara

1 sa

Adana

Trabzon

2 sa 15 dk

Adana

Van

2 sa 30 dk

Adana

Muğla

2 sa 25 dk

2 sa 20 dk

Adana

Erzurum

2 sa 20 dk

Adana

Beyrut

1 sa 5 dk

4 sa

Adana

Köln

4 sa 10 dk

Adana

Bakü

3 sa 25 dk

Adana

Münih

3 sa 45 dk

Adana

Dubai

4 sa 45 dk

Adana

Belgrad

3 sa

Adana

Viyana

3 sa 35 dk

5 sa 15 dk

Adana

Bangkok

10 sa 25 dk

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis