Bursa Ankara Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Bursa Ankara uçak biletleri

Bursa - Ankara
uçuşları

Bursa Ankara Uçak Bileti 

Ankara Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ankara şehrinin Ankara ismini alması çok geçmiş bir döneme dayanır. Helenistik ve Bizans döneminde gemi çapası anlamına gelen Angira ismi olarak nitelendirilen bir şehirdir. İlerleyen süreçlerde ise Türklerin Anadolu’ya göç etmesiyle birlikte bu isim Angora olarak uzun bir dönem anılmıştır. Son halini de bu süreçte alır. Bunun yanı sıra Ankara’ya ilk ne zaman yerleşildiği bilinmemesiyle birlikte Paleotik çağa dayanan bir geçmişi olduğu da iddialar arasında yer alıyor. Bu bakımdan Ankara oldukça köklü bir geçmişe şahitlik etmiş kentlerden biridir. Aynı zamanda gezip görülmesi gereken yerler bakımından da geniş bir listeye sahiptir. Ankara’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız tam anlamıyla şehri gezebilmek için bir günden daha uzun süre konaklanması gerekir.

Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara denildiğinde akıllara gelen birçok farklı yer ve yapı vardır. Bu kapsamda Ankara’da konaklayacağınız süreç boyunca sıkılmadan gezebileceğiniz uzun bir liste mevcuttur. Özellikle de Türkiye tarihinde de önemli bir yere sahip olan Anıtkabir’i ziyaret edebilirsiniz. Ankara Kalesi de Anıtkabir’den sonra gelen ve Ankara’nın tarihi dokusunu barındıran yerlerden biridir. Anadolu Medeniyetler Müzesi de Ankara’da mutlaka gidilmesi ve görülmesi gereken yerlerden biridir. Burada hem Osmanlı dönemine ait hem de Asurlara kadar uzanan bir dönemin çeşitli eserleri görebilirsiniz. 

Şehrin ilk sanayi müzesi olarak da adlandırılan Rahmi M. Koç Müzesi’ni ziyaret ederek sanayi ve mühendislikle ilgili olan tüm materyalleri burada görebilirsiniz. Bununla birlikte Kurtuluş Savaşı Müzesi’ni ziyaret ederek bu dönemde verilen mücadelenin önemini ve anlamını çok daha iyi kavrayabilirsiniz. Türk tarihi ve günümüz Türkiye’sinin şekillendiği önemli bir savaş olarak da nitelendirilen Kurtuluş Savaşı için oldukça etkileyici bir müzedir. Cumhuriyet Müzesi, Etnografya Müzesi, Atatürk Orman Çiftliği ve Hamamönü gibi yerleri de ziyaret edebilirsiniz. 

Ankara’nın Genel Tarihi

Tarihten önceki devire kadar varlığı bilinen Ankara, şimdiye kadar birçok uygarlığa ve devlete şahitlik eder. Günümüzde Türkiye’nin başkenti olarak önemli bir konumu bulunan Ankara, İç Anadolu bölgesinde kalır. Ankara genel olarak ikiye ayrılır. Bir kısmı modern bir yapıya sahipken diğer kısmı daha eski bir döneme dayanan yapıya ve yerleşim türüne sahiptir. Tarihte önemli savaşlara da tanıklık eden Ankara bu bağlamda tarihi yapılar bakımından da zengindir. Frikyalılar ve Roma İmparatorluğunun dokunuşu da fazlasıyla belirgin olan Ankara’yı ziyaret ettiğinizde tarihi yapıtlarıyla ve tarihi yerleriyle de tanıklık etmeniz mümkündür. 

Ankara’da Gerçekleşen Etkinlikler

Ankara hem ücretli hem de ücretsiz birçok farklı etkinliği bünyesinde bulunduran demokrasi şehirlerinden biridir. Sürekli olarak şehir genelinde konserler, açık hava sahneleri ve gösterileri düzenlenir. Bununla birlikte Ankara sahne sanatları kültürü fazlasıyla gelişmiş bir şehir olarak Tiyatro oyunları konusunda da zengindir. Seyahatiniz esnasında vakit ayırabildiğiniz kadar konser veya tiyatro gösterilerine katılım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında turistik veya kültürel gezilere katılarak Ankara’da önem taşıyan yerleri veya yapıları da gezebilirsiniz. 

Ankara’da Konaklama Olanakları

Ankara çok fazla turist ve misafir ağırlayan kentlerden biri olduğu için konaklayabileceğiniz birçok farklı alternatif bulundurur. Bu bağlamda Ankara’da konaklayacak bir yer arıyorsanız otelleri değerlendirebilirsiniz. Şehir merkezi manzarası olan odalara sahip birçok farklı otel vardır. Bununla birlikte pansiyon veya butik otel alternatiflerini de görebilirsiniz. Bunun yanı sıra Ankara’da kiralık ev veya oda bulabilmeniz de mümkündür. Tüm bu seçeneklerden birini değerlendirerek Ankara’da seyahatiniz boyunca konaklayabileceğiniz bir yer bulabilirsiniz. Bu süreçte kriterlerinizi belirleyerek aradığınız konfora uyan bir konaklama yeri mutlaka bulabilirsiniz.

Ankara Yöresel Lezzetleri

Türkiye’nin güzide şehirlerinden biri olan Ankara yöresel lezzetler bakımından da zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Ankara’ya gittiğinizde mutlaka denemeniz gereken birçok farklı lezzet vardır. Ankara’nın Beypazarı ilçesinden çıkmış olan Beypazarı Güveci başlıca yöresel lezzetlerinden biridir. Bununla birlikte içleri ısıtan İnceğiz Çorbası da Ankara’ya özgü bir çorbadır. Tamtak Tiridi olarak bilinen ve bir kebap türü olan yemeği de mutlaka yemelisiniz. Tadı damağınızda kalacak türden daha pek çok farklı yöresel lezzetler Ankara’da bulunuyor. Bunun yanı sıra Efelek Sarması, Ankara Tava, Öllüğün Körü ve Bazlama Kebabı gibi farklı yemek lezzetleri de vardır. Ankara seyahatiniz boyunca tüm bu yöresel yemekleri ve tatları deneyimleyerek Ankara mutfak kültürüne de hakim olabilirsiniz. Dilerseniz tatlı olarak da içi ceviz dolu şerbetli Ankara Tatlısını deneyebilirsiniz. 

Ankara Ulaşım Seçenekleri

Bursa’dan Ankara Esenboğa Havalimanına iniş gerçekleştirdikten sonra konaklayacağınız yere varabilmek için çeşitli seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Ankara şehir merkezine veya ilçelerine otobüs ile ulaşım mümkündür. Aynı zamanda araç kiralama veya taksi ile ulaşım olanaklarını da kullanabilirsiniz. Tüm bu seçeneklerle kısa bir süre içerisinde istediğiniz yere ulaşabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanından şehir merkezine geçiş yapan birçok farklı otobüs vardır. Genellikle seyahat edeceğiniz havayolu firmaları iniş sonrasında ulaşım için transfer aracı kullanımı sağlar. Bu yöntem ile konaklama yapacağınız yere kolayca ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. 

Araç Kiralama ile Ulaşım

Esenboğa Havalimanında birçok farklı araç kiralama acentesi bulunur. Gitmek istediğiniz yere ulaşım sağlayabilmek amacıyla araç kiralama ile ulaşım alternatifini değerlendirebilirsiniz. Bu sayede kendi bütçenize uygun bir şekilde konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Araç kiralayabileceğiniz acenteler ile uçuş öncesinde veya uçuş tamamlandıktan sonra irtibata geçiş yapabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanında hem iç hatlarda hem de dış hatlarda çeşitli taksi hizmet yerleri bulunur. İç hatlar çıkış kısmında gideceğiniz yere götürmesi için taksi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Gideceğiniz yere bağlı olarak hizmet öncesinde fiyat bilgisi de alabilmeniz mümkündür. Böylelikle en uygun fiyatlandırma üzerinden konaklayacağınız yere ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Bursa Havalimanı Ulaşımı

.rTable { display: table; width: 100%;} .rTableRow { display: table-row; } .rTableHeading { background-color: #ddd; display: table-header-group; } .rTableCell, .rTableHead { display: table-cell; padding: 3px 10px; border: 1px solid #999999; } .rTableHeading { display: table-header-group; background-color: #ddd; font-weight: bold; } .rTableFoot { display: table-footer-group; font-weight: bold; background-color: #ddd; } .rTableBody { display: table-row-group; }

img

Ankara Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

16 °C

7 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis