Bursa Antalya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Bursa Antalya uçak biletleri

Bursa - Antalya
uçuşları

Bursa-Antalya Uçak Bileti

Antalya Hakkında

Antalya, Türkiye’nin en çok bilinen şehirlerinden bir tanesi olup, aynı zamanda da en çok turist alan şehirlerimizden bir tanesidir ve ülkemizde ‘’turizm başkenti’’ olarak bilinmektedir. Genel olarak tatil beldeleri ve tatil imkanlarıyla bilinir. 2,619,832 kişilik nüfusu ile ülkenin en kalabalık 5. Şehri olmaktadır. Yüzölçümü 20,177km karedir. Şehrin rakımı yüksektir. Akdeniz bölgesinde bulunan Antalya, Akdeniz bölgesinin batısında yer alır ve yüzölçümü bakımından da Türkiye’nin en büyük 5. şehridir. Şehrin geçmişten günümüze gelişmesinin en büyük sebebi, tarıma elverişli bir iklim yapısının olması ve turizm etkinliklerinin sürekli olarak artmasıdır. Ekonomik hayatın bağlı olduğu en etkili sektörlerden bir tanesidir turizm ve Antalya bu bağlamda turistler haricinde çeşitli yatırımcılar, iş adamları ve otel sahiplerine de ev sahipliği yapmaktadır. Yaşamak açısından tercih edilen şehirlerimizden biri olup aynı zamanda da birçok öğrenci göçü almaktadır. Antalya’nın en büyük avantajlarından biri ise genellikle yaz zamanlarında tatil yapmaya giden insanlar daha sonrasında bu şehirde yaşama veya mutlaka bir ev alma düşüncesi içerisinde olur ve gerçekleştirirler. Kendini tamamen doğallığı ve iklim yapısı ile geliştirip, büyütmüş olan Antalya, günümüzde de oldukça fazla göç ve turist almakta, faaliyetlerine devam etmektedir. 

Antalya’da Gezilmesi Gereken Yerler

Antalya, gezilecek yerler listesinin en kabarık olduğu şehirlerimizden bir tanesidir. Gezilecek yerler genel olarak şehrin türlü doğal güzelliklerine ve antik tarihi yerlerini kapsar. Kaleiçi, Antalya’nın gezilip görülebilecek yerler arasında bulunan ve en çok bilinen yerlerden bir tanesidir. Tarihi milattan önceki yıllara kadar dayanan Kaleiçi, Antalya’nın göbeği olarak bilinmektedir. Antalya Saat Kulesi de 1901 yılında Alman imparatorluğu tarafından hediye edilmiş olup, o tarihten günümüze kadar gelen tarihi yapılardan bir tanesidir. En çok bilinen ve şehrin meşhur yerlerinden bir diğeri ise Düden Şelalesi’dir. Düden Şelalesi hemen hemen birçok kişi tarafından bilinip Antalya’ya gelindiği zaman mutlaka görülen meşhur bir şelaledir. Antalya genel olarak bir tatil beldesi veya yazın gidilebilecek bir yer gibi görünse de kış tatilleri veya kış gezintileri için de kendi değerlerine sahip olan bir şehrimizdir. Rakımından dolayı yüksek olan enlemlerinde kayak pistleri bulunmaktadır. Antalya’nın Saklıkent ilçesinde bulunan Saklıkent Kayak Merkezi, bilinen ve pek çok tatilciye ev sahipliği yapan bir kayak merkezi olmaktadır. Side Antik Tiyatrosu, Termessos, Aspendos, Selge Antik Kenti, Rhodiapolis Antik Kenti, Phaselis Antik Kenti, Xanthos Antik Kenti, Perge Antik Kenti gibi bulunan tarihi antik kentler de Antalya’nın meşhur olduğu alanlardan bir tanesidir. Yurt içinden veya yurt dışından gelen her turist bu şehirde antik kentleri ziyarete gitmektedir. Antalya Müzesi, Hadrian Kapısı, Kesik Minare, Karaalioğlu Parkı, Muratpaşa Camii, Yivli Minare, Hıdırlık Kulesi, Karain Mağarası, Kurşunlu Şelalesi, Elmalı Müzesi, Antalya Atatürk Evi Müzesi, Antalya Oyuncak Müzesi, Suna & İnan Kıraç Kaleiçi Müzesi, Lara Plajı, Kaputaş Plajı, Patara Plajı, Büyük Çakıl Plajı, Meis Adası, Adrasan Koyu, Alanya Kalesi, Kleopatra Plajı, İncekum Plajı, Konyaaltı Plajı ve Gazipaşa gibi birbirinden farklı ve daha sayılamayacak kadar çok ve zengin güzelliklere, değerler sahip olan Antalya, bütün değerlerine dünyanın her yerinden gelen misafirlerine ev sahipliği yapmaktadır. 

Antalya’da Tarih 

Antalya, ülke bazında bilinen en eski yerleşim yerlerinden bir tanesidir. Yapılan arekolojik kazıların yaygın olması, neredeyse sayılamayacak kadar fazla gezilecek tarihi yer ve antik tiyatroların oluşu bunun bir göstergesidir. Bulgulara göre yaklaşık 500 bin yıl kadar geriye giden ve taş çağının ilk dönemlerinde denk gelen bir tarihe sahiptir Antalya. Buradaki bulgularda Hititlere ait birtakım eserler ve yapılara rastlanmaktadır. Hititler, bilinen ilk topluluklardan bir tanesidir. Hititliler haricinde ve Hititlilerden sonra bu bölgede yaşamış olan farklı uygarlıklar ve yerleşik toplumlar olmuştur. Antalya’da Roma ve Bizans dönemi, Selçuklu dönemi ve Anadolu Türk beylikleri oldukça önem taşımaktadır. Genellikle temelleri hep eski olan ve önemli bir bölge olduğu için sık sık işgal altında kalan Antalya, Osmanlı döneminde ticaret yolları üzerinde bulunması nedeniyle de çok rağbet gören bölgelerden biri haline gelmiştir. Milli mücadele döneminde Antalya’yı birtakım antlaşmalar ile geçici olarak kaybetsek te sonrasında gerçekleşen Büyük Taarruzda geri alınmıştır. Milli mücadele dönemi sonrasında yoğun göç almaya başlayan Antalya, hızla büyümeye başlamıştır. O zamanlardan günümüze kadar gelişip büyümekte olan şehir, günümüzde de git gide kendini büyütmeye ve geliştirmeye devam etmektedir.

Antalya’da Yapılan Kültürel Etkinlikler

Antalya kültürel anlamda genel olarak geniş bir alana sahip olduğu için birçok alanda geleneksel festivalleri ve birtakım etkinlikleri olmaktadır. Saklıkent Kar Festivali, Konyaaltı Çocuk Festivali, Geleneksel Kumluca Deve Güreşi, Antalya Sömestr Festivali, Kayak festivali, Antalya Uluslararası Çocuk Festivali, Geleneksek Kumluca Belediyesi Yağlı pehlivan güreşleri, Geleneksel Tarım Ve Seracılık Festivali, İmamlı Mahallesi Geleneksel Bahar Şenliği, Geleneksel Kervan Günü Festivali, geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri gibi daha birçok festival ve etkinlikler yapılmaktadır. Antalya bir tatil beldesi olduğu için burada genellikle yaz aylarında birbirinden güzel, çeşitli birçok konserler ve festivaller düzenlenmektedir.

Antalya’da Konaklama

Antalya turizm beldesi olduğu için turizm ve otelcilik sektörü de oldukça gelişmiştir. Antalya’ya gezintiye giden birinin kalabilmek için otel, pansiyon vb. gibi yerlerin endişesine girmesine gerek yoktur. İstenilen her şekilde otel vb. geçici konaklama yeri bulunmaktadır. Oteller haricinde de şehir merkezlerinde veya tatil beldelerinde yazlık evler, kalıcı evler vb. daireler bulunabilmektedir. 

Antalya’nın Lezzetleri

Tarıma elverişli ikliminden dolayı Antalya’nın çeşitli lezzetleri bulunmaktadır. Şiş köfte ve piyaz, hibeş, Alanya bohçası, Göleviz, Toros Salatası, Arap Kadayıfı bunlardan bazılarıdır. Antalya, muz üretimi ile meşhur olan bir yer olduğu için en meşhur tatlısı Finike muz tatlısıdır.

Antalya’ya Ulaşım

Antalya’ya her yol ile ulaşabilmek mümkündür.

Karayolu ile Ulaşım

Ülke içerisinde her şehirden Antalya’ya otobüs seferleri bulunmaktadır. Otobüs bileti alarak ulaşım sağlanabilir. 

Özel Araç ile Ulaşım

Bulunulan konum fark etmeksizin her yerden Antalya’ya özel araç ile gidilebilmektedir. Kişinin kendi aracı veyahut kiralanabilen bir araç ile Antalya’ya ulaşım sağlanabilir.

Taksi ile Ulaşım

Aynı şekilde taksi aracılığıyla da her yerden şehre kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. 

Denizyolu Ulaşımı

Antalya aynı zamanda da bir liman kenti olduğundan dolayı çeşitli gemi ve feribot seferleri ile Antalya’ya ulaşılabilmektedir. 

Havayolları ile Ulaşım

Antalya Havalimanı, Antalya’ya ulaşım için en sık tercih edilen yollardan bir tanesidir. Antalya konumu nedeniyle her yere yakın olamayabilir. Bu bağlamda vakit açısından havayolları kullanmak avantajlıdır.

Havalimanına Ulaşım

Havalimanına birçok yol ile gidilebilmektedir. Özel araç, taksi, havalimanına giden özel servisler, toplu taşıma araçları ile havalimanına gidiş kolayca sağlanabilmektedir. 

Bursa ve Antalya Arası Mesafe Kaç Km’dir?

Bursa-Antalya arası toplam mesafe 545,6km’dir.

Bursa-Antalya Arası Uçuş Ne Kadar Sürmektedir?

Bursa-Antalya arası uçuş 6 saat 15 dakika sürmektedir.

Bursa-Antalya Uçak Biletleri Ne Zaman Alınmalıdır?

Mesafe çok kısa olmadığı için uçuş maliyetleri diğer seyahatlere göre pahalı olabilir. Bu bağlamda Bursa’dan Antalya’ya alınacak olan uçak biletlerinin gidilecek tarihten önceki bir vakitte alınması maliyet açısından daha avantajlıdır. 

img

Antalya Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

30 °C

29 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

50 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 15 dk

Antalya

Samsun

1 sa 35 dk

Antalya

Trabzon

1 sa 45 dk

Antalya

Moskova

3 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 10 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Bişkek

4 sa 50 dk

Antalya

Paris

4 sa 10 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis