Bursa Erzurum Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Bursa Erzurum uçak biletleri

Bursa - Erzurum
uçuşları

Bursa Erzurum Uçak Bileti

Erzurum Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Evliyalar Beldesi ya da Dadaşlar diyarı olarak tanınan Erzurum; Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan, nüfusu en yoğun 2. şehirdir. Yüz ölçümü olarak da incelendiğinde Türkiye’nin en büyük 19. şehridir. 

Erzurum ilk olarak Doğu Roma İmparatorluğu’nun sınırlarında yer almıştır. Daha sonra zamanla Sasaniler, Kimmerler, İskitler, Medler, Bizanslılar, Persler, Urartular, Romalılar, Araplar, Moğollar, İlhanlılar, Safavi Devleti ve Selçuklu İmparatorluğu olmak üzere birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Erzurum, hem farklı kavimlere ev sahipliği yapmış hem de bu farklı kültürleri de günümüze kadar bir arada tutmayı başarmıştır.

Anadolu tarihi içinde Erzurum oldukça önemli bir yere sahiptir. Burada gezip göreceğiniz pek çok güzellikle birlikte tarihi yapı da yer alır. Aynı zamanda Erzurum’un kış turizminde de önemli bir payı vardır. Kayak merkeziyle ün salan Palandöken ilçesi, Erzurum’u bu yönüyle dünyaya tanıtmıştır. 

Erzurum’da Gezilebilecek yerler

Evliyalar Beldesi olarak bilinen Erzurum, gezip göreceğiniz birçok farklı tarihi lokasyona sahiptir. Aynı zamanda buna eşlik eden doğal güzelliklerini de göz önünde bulundurabilirsiniz. Anadolu tarihinin bütün güzelliklerini geziniz sırasında görebilirsiniz. 

Yakutiye Medresesi hem yerli hem de yabancı birçok turistin ilgisini çeken önemli yerleşkelerdendir. Burası 1910 yılında kurulmuştur. Kurucusu ise Hoca Yakut Gazani olarak bilinir. İslamiyet’e ait içerisinde birçok farklı eser yer alan bu medresede özellikle Ramazan ayında birçok farklı etkinlik düzenlenir. Medrese, Anadolu’daki kapalı avluya sahip medreselerden en büyüğüdür. Medresenin bu kadar gösterişli olmasının sebebi, iç yapısında yer alan eşsiz işçiliktir.

Nene Hatun Milli Parkı, 93 Harbi olarak da anılan Türk ve Rus Savaşı’nda ele geçirilen Aziziye Tabyasının geri alınması uğruna birçok kadın ve erkeği komuta eden Nene Hatun’un adına yapılmıştır. 

21 metre uzunluğu ve 48 metre yüksekliğe sahip olan Tortum Şelalesi son derece eşsiz doğal güzelliklerden biridir. Bu şelale, Tortum Gölü üzerinden gelen heyelan birikintisi sonucunda aşınarak meydana gelmiştir. Bu şelaleyi Yöre halkı Sudökülen şelalesi olarak da anar. Buna ek olarak ilkbahar mevsimiyle birlikte şelale canlanır. Özellikle de 1700’lü yıllarda bugün Balıklı Köy olarak anılan yerde gerçekleşen heyelanla Tortum Gölü’nün de önü kapanmıştır. Bu şelale gölün kuzey ucu ve Tev Vadisi arasında yer alan heyelan kütlesinden aşağı dökülür.

Kış turizminin evi olan Palandöken önemli yerlerden biridir. Palandöken, sadece ülkemiz için değil; dünya üzerinde de meşhur olmayı başarmış kayak merkezlerinden biridir. Dünyadaki en dik kayak pistlerini Palandöken’de görebilirsiniz. Buraya ulaşım için şehir merkezinden bütün gün otobüs seferleri düzenlenmektedir. Ayrıca burası çevre illerinden de çok sık misafir ağırlayan yerlerden biridir. Palandöken, yılın 6 ayında karlarla kaplıdır. 

Öşvank Kilisesi oldukça görkemli bir mimariye sahiptir. Erzurum’un Uzundere ilçesinde yer alır. Şehre gelen turistlerin de ilk uğradıkları yerlerden biridir. İç mimarisiyle ilgileri üzerine toplar. Kilisenin iç kısımlarında bitkisel motiflere ve dini resimlere yer verilmiştir. Aynı zamanda da renkli taş bezemeleri vardır. Kabartma figürleri de kilisenin iç kısımlarında yine göreceğiniz özelliklerden biridir.

Erzurum’un Tarihi Dokusu

Erzurum tarihi olarak binlerce yıllık geçmişiyle birlikte birçok devlete ve medeniyete de ev sahipliği yapmasıyla ön plana çıkmıştır. Bu nedenle de şehirde bu medeniyetlerden kalma yapılara da rastlamanız mümkündür. Bunlardan biri olan Erzurum Saat Kulesi 1124 yılında inşa edilmiştir. Erzurum’un da önemli simgelerinden biri olan Saat Kulesi adeta tarihe ışık tutar niteliktedir. Diğer adıyla Minare veya Kule olarak da anılan Erzurum Saat Kulesi’ndeki saatin yerleştirilmesine dair farklı söylentiler bulunmaktadır.

Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden olan Rüstem Paşa Bedesteni görmeniz gereken bir diğer önemli tarihi yapıdır. Bu yapı, Taşhan olarak da bilinir. 1561 yılında Rüstem Paşa’nın yaptırdığı, Osmanlı zamanında bedesten olarak adlandırılan bu yapı, uzak yerlerden gelen tüccarların konaklaması için kurulmuştur. İçerisinde mescit ve taşımacılıkta kullanılan deve, eşek, at gibi hayvanlar için belli dinlenme bölümleri vardır. 

Atatürk Evi Müzesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele Dönemi’nde kongre için geldiği Erzurum’da kaldığı konaktır ve bu konak şu an müze olarak hizmet vermektedir. Burada Cumhuriyet Dönemi’ne ait birçok eseri görebilirsiniz. 

Erzurum’da Kültürel Etkinlikler

Erzurum yıl içerisinde hangi tarihlerde gidilirse gidilsin bölge üzerinde gerçekleşen birçok etkinlikle karşılaşabilirsiniz. Şehirde yıl içerisinde çok fazla festival ve etkinliğe yer verilir. Özellikle yeme içme festivallerinden kültürel etkinliklere, spor faaliyetlerinden sanat aktivitelerine kadar çeşitlilik söz konusudur. Bunlar arasında Azize Tabyaları Spor Şenlikleri, Akdağ Kültür ve Sanat Festivali, Bal Karakucak Güreş Festivali, Aşık Sümmani Şenlikleri, Erzurum Balık Ekmek Şenliği ve Winterfest yer alır.

Erzurum’da Konaklama

Eğer tarihi güzellikleri rahat bir şekilde görmek isterseniz şehir merkezine yakın yerlerde konaklamanız mümkündür. Buna uygun olarak çeşitli otelleri de tercih edebilirsiniz. Bu sayede geziniz sırasında da birçok yere çok daha kısa süre içerisinde giderek daha fazla yer görme şansına sahip olursunuz. Oteller genel olarak misafirler için hem konforlu hem de oldukça temiz olmasıyla ön plana çıkmayı başarmıştır. 

Erzurum Lezzetleri

Dadaşlar Diyarı Erzurum, çeşidi bol ve sevilen bir mutfağa sahiptir. Özellikle Erzurum dendiğinde akıllara ilk gelen cağ kebabıdır. Kebapları, köfteleri, çorbaları, böreği, kadayıfı ile meşhur olan Erzurum; her damak tadına hitap eder. Ayran aşı, su böreği, çiriş, pancar kavurma, den köfte, un haşılı olmak üzere yöresel birbirinden kıymetli lezzeti içerisinde barındırır.

Erzurum’da Ulaşım

Erzurum için yaygın bir şekilde otobüs ve minibüsler kullanılır. Aynı zamanda Erzurum Havaalanına da bu araçlarla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarının verdiği avantajlar sayesinde de sizlere kolay ve sistemli bir ulaşım imkanı sunar.

Otobüs ile Ulaşım

Otobüsler için Kardelen Kart adı verilen bir bilet sistemi vardır. Kentte toplam olarak 139 tane özel halk otobüsü ve 80 belediye otobüsü yer alır. Bu toplu taşıma araçları sayesinde gezinizde belirlediğiniz tüm noktalara kolayca varabilirsiniz.

Minibüs ile Ulaşım

Minibüsler, hem şehir içinde hem civar ilçeler arasında kolayca ulaşım sağlamanıza yardımcı olacaktır.

Bursa Havaalanına Ulaşım Olanakları

Bursa Yenişehir Havaalanı ve şehir merkezi arasında belediye otobüsleri sayesinde kolay bir şekilde havaalanına gidip gelebilirsiniz.

Bursa’dan Erzurum’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

Bursa üzerinden Erzurum uçakla 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Bursa Erzurum Arası Kaç Km?

Bursa ve Erzurum arası 1262 kilometredir.

Erzurum’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Erzurum, hem yaz hem de kış turizmi için oldukça uygun bir şehirdir. Bu sebeple istediğiniz zaman Erzurum’u ziyaret edebilirsiniz. Seyahat etmek istenilen tarihten en az birkaç hafta öncesinde uçak bileti araştırmak; ekonomik bilet bulma ihtimalini artıran bir durum olacaktır.

Erzurum’da İklim Nasıldır?

Erzurum, iklim olarak Türkiye’nin en soğuk illerinden biridir. Erzurum’da sert kara iklimi hakimdir. Genellikle kışları hem soğuk hem de oldukça karlı geçer. Yazları da çok sıcak ve kuraktır. Yıl içerisinde 2-3 ay boyunca şehir karlarla örtülü olur. 

bursa_erzurum

Erzurum Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

-1 °C

-1 °C

Uçuş süreleri

Erzurum

İstanbul

1 sa 50 dk

Erzurum

Ankara

1 sa 30 dk

Erzurum

İzmir

2 sa 10 dk

Erzurum

Bursa

1 sa 45 dk

Erzurum

Antalya

2 sa 35 dk

Erzurum

Adana

2 sa 30 dk

Erzurum

Dalaman

2 sa 40 dk

Erzurum

Çanakkale

2 sa 50 dk

Erzurum

Denizli

2 sa 50 dk

Erzurum

Bodrum

2 sa 50 dk

Erzurum

Prag

4 sa 40 dk

5 sa

Erzurum

Amsterdam

5 sa 40 dk

Erzurum

Beyrut

3 sa 35 dk

Erzurum

Jakarta

13 sa 35 dk

Erzurum

Stuttgart

4 sa 55 dk

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis