Bursa Gaziantep Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Bursa Gaziantep uçak biletleri

Bursa - Gaziantep
uçuşları

Bursa Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Eski halk arasındaki adı Antep yani Gaziantep, yaşanılan en eski kentlerden biridir. Sanayisi ve ticaretinden dolayı Türkiye’de önemli bir yere sahiptir. Bunun sebepleri arasında liman kentlerine yakınlığı ve Anadolu ile Orta Doğu arasında bir konumda bulunması sayılabilir. Gaziantep’te çok fazla pınar bulunmaktadır fakat hiç doğal göl bulunmamaktadır budan dolayı şehre birçok yapay göl ve baraj inşa edilmiştir. Fırat Nehri ve kolları,şehrin en önemli akarsuyu durumundadır. Gaziantep’te çok az doğal orman vardır. Şehirdeki toprakları yalnızca %14'ü ormanlık alandır. Ormanlarda ise genellikle kızılçam ve meşe ağaçları bulunmaktadır. Şehrin toprakları tarıma elverişlidir. Zeytin, antepfıstığı, meyve, sebze bahçeleri ve bağlarıyla kaplıdır. Şehrin batısında Nur ve Sof olmak üzere iki dağ bulunmaktadır. İki dağ arasında çöküntü bulunuyor bu çöküntü levha hareketleri sonucunda olmuştur. Şehrin en yüksek dağı Sof Dağı’dır. Ayrıca Gaziantep’te İslahiye ve Barak adında birkaç ova da bulunaktadır. Şehrin Nurdağı ve İslahiye ilçeleri 1. derece, Araban ve Yavuzeli ilçeleri 2. derece, Nizip, Oğuzeli ve Karkamış bölgeleri ise 3. derece deprem bölgesi sayılmaktadır. 

Gaziantep’ de Gezilmesi Gereken Yerler

Gaziantep’in büyüleyen doğası yıllar içerisinde insanların favorisi haline gelmiştir. Gaziantep’in tarihi müzeleri ve muhteşem doğası sizlere gezilecek birçok yer imkanı sunar. Rum kale, Merziman Çayı ve Fırat Nehri’nin birleştiği, çok yüksek kayalar ile örtülmüş tepe üzerinde yer alır. Hz. İsa’nın yardımcılarından Yohannes’in buraya yerleşmesi ve Hıristiyanlığı yayması sebebiyle Hıristiyanlık tarihinde çok önemli rol oynamaktadır. Bakırcılar çarşısı, pek çok el sanatlarının üretildiği bir çarşıdır. Çarşısının içerisinde bulunan taş döşeli sokakları, ahşap kaplamalı dükkanları ile sizlere bambaşka bir dönemden bölümler sunmaktadır. Gaziantep’ de gezebileceğiniz Zincirli Bedesten, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Gaziantep Botanik Bahçesi gibi birçok yer bulunuyor. 

Gaziantep Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

Gaziantep doğal güzellikleri, tarihi yapıları, müzeleri ve antik kentleriyle tam bir turizm şehridir. Yaşayan Müze Tarihi Gümrük Hanı, kentin içerisinde yer almakta ve yolcular için kalacak yerin yanında hayvan damı da bulundurmaktadır. Han, bulunduğu konumdan dolayı, farklı nedenlerden gelecek birçok insanın tercih edeceği yerde bulunmaktadır. Hamam Müzesi, Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılmıştır ve o dönemde külliyenin hamam bölümü olarak kullanılmıştır. Osmanlı Dönemi’nin kültür ve tarihi yapısını yansıtan bir yapıttır. Belgelere göre, 1577’de inşa edilmiştir.2015 tarihinde yenilenerek müze olarak ziyarete açılmıştır. İslam Bilim Tarihi Müzesi, İslamiyet kültüründeki icatları, keşif ve bilimsel faaliyetlerini bulundurarak sergilemektedir. İslam uygarlığının teknik ve ilim dalındaki görevlerinden bahsedildiği bu müzede, Müslüman mucitlerin yaptığı çok sayıda buluş ve bulgu ziyaretçilere tarihte seyahat ettirir. Arkeolojik kazılarda bulunan tarihi kalıntılar M.Ö. yaşamış insanların kültür ve yaşam biçimlerini aydınlatmaktadır. 

Gaziantep Kültürel Etkinliklerin Adresi

Gaziantep’in hem doğası hem tarihi yerleri insanı kendine hayran bırakıyor. Buraya geldiğinizde yapabileceğiniz birçok etkinlik var. Gaziantep’in en bilinen tarihi yeri deyince insanların aklına şüphesiz Zeugma Mozaik Müzesi geliyor. Gezdikçe sizleri kendisine hayran bırakan bu yer içerisindeki tarihi yapıtlarla insanı büyülüyor. Şehirde bulunan diğer harika müzeleri, Bakırcılar Çarşısı ve Zincirli Bedesten gibi tarihi yerlerini de gezip görmek gerekir. Gaziantep’in sembolü halini almış tarihi yapısı Gaziantep kalesi. Kale’nin etrafını da iyice keşfetmek gerekir çünkü birden çok müze ve tarihi noktalar bu kalenin etrafında bulunmaktadır. Sizlerde Gaziantep’e geldiğinizde daha birçok yerleri keşfedebilirsiniz. 

Gaziantep Konaklama İmkanları 

Farklı ülkelerden bu mükemmel şehri görüp gezmeye gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlamak için farklı standartlarda pek çok konaklama yerleri bulunmaktadır. Beş yıldızlı otellerden eski tarihi konaklara kadar farkı seçenekleri olan Gaziantep’te istediğiniz, planladığınız gibi bir tatil yapabilirsiniz. Şehrin merkezinde bulunan oldukça konforlu ve lüks işletmeler tercih edebilir veya merkezden uzak tarihi konakları tercih edip sakin huzurlu bir kaçamak yapabilirsiniz. 

Gaziantep’ de Denenmesi Gereken Lezzetler

Gaziantep’e gittiğiniz de denemeniz gereken lezzetlerden bir tanesi de Beyran çorbasıdır. Mükemmel lezzeti ile sizler için şifa kaynağıdır. Et pirinç, kemik suyu, salça ve sarımsak ile hazırlanan bu çorba, insana ilaç gibi gelir. Hem Gaziantep halkının hem de gezmek için gelen insanların severek tükettiği Beyran çorbasını sizlere de tavsiye ederiz. Birden fazla lezzetin yapıldığı Gaziantep, lahmacunda da kendini kanıtlamıştır. Lahmacunun tadı ve yapılışı Gaziantep’ de bir başkadır. Gaziantep’ de tatmanızı tavsiye edeceğimiz bir başka lezzet ise küşlemedir. Gaziantep’ de severek tüketilen Küşleme yemeği etli yemekler arasında en çok tercih edilen yemektir. Genellikle kuzu veya koyun omurgasından hazırlanır ve son derece yumuşaktır. 

Öne Çıkan Lezzetler 

Gaziantep mutfağının yıldızı diyebileceğimiz Gaziantep baklavası hem yerli hem yabancı turistleri kendine hayran bırakır. Gaziantep baklavası tüm dünyada popüler olmuştur. Her yerde yapılsa da baklavanın tadı Gaziantep’te bir başkadır. Gaziantep’te meşhur olan bir başka lezzet ise Katmer’dir. Köklü tarihi ve kentin geleneksel yemeklerinin başında olan Gaziantep katmeri, her insanın kesinlikle denemesi gerek lezzetlerden birisidir. Baklava hamurundan yapılan katmer, incecik açıldıktan sonra içerisine bolca toz şeker, fıstık ve kaymak koyulup, katlanır ve daha sonra fırına verilip pişirilir. Bu enfes lezzeti sizin de tatmanızı tavsiye ederiz.

Gaziantep’ de Ulaşım Olanakları

Gaziantep’te belediye ve halk otobüsleri, tramvay, minibüs ve taksiler kullanılır. Ulaşımın kolay olduğu bu şehirde istediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz. Belediye tarafından işletilen mavi ve sarı Halk otobüsleri oldukça uygun avantaj sağlar. 

Taksi ile Ulaşım 

Gaziantep kent içi seyahatte minibüs, belediye ve halk otobüsleri, taksi ve tramvaylar yararlanılmaktadır. Otobüsler belediye tarafından yönlendirilmekte olduğu için üstünlük sağlamaktadır. 

Otobüs ile Ulaşım 

Her iki yön doğrultusunda ulaşım görevi büyük yolcu otobüsleriyle sağlanmaktadır. Gaziantep Belediyesi’nin başka toplu taşıma aracı bulunmamaktadır.

Araç Kiralama

Gaziantep havalimanı veya yakınlarında kendi bütçenize uygun birden fazla ulaşımdan birini tercih edebilir, keyifli ve rahat yolculuk yapabilirsiniz. 

Bursa Havalimanına En Hızlı ve En Uygun Ulaşım 

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan otobüs terminaline taksi ve minibüsler hizmet sağlamaktadır. Havaalanından saatte bir kalkış yapan minibüsler belirli güzergahta kent merkezinden otobüs terminaline gitmektedir.

Bursa Gaziantep Arası Uçuş Kaç Saat Sürer?

Bursa’dan Gaziantep’e uçuş yaklaşık 5 saat 5 dakika sürer. Birçok çeşitte olan hava yolu şirketleriyle yapabileceğiniz uçuşlarda aradığınız güveni ve konforu hissedebileceğini alternatifler sizin için sunulmuştur. Bursa’dan Gaziantep’e uçuş alternatiflerine göz atabilir ve size uygun havayolu şirketiyle uçuş yapabilirsiniz. 

Bursa Gaziantep Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Bursa Gaziantep arası yaklaşık 1.033 kilometre mesafededir. Uçuş esnasında genelde direkt olarak uçulan, rötarsız, vize ve pasaport kontrolü süresini içermeyen sadece havadaki uçuş süresidir. Aksi taktirde uçuş süresi fark gösterebilir. 

Bursa Gaziantep Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Bursa’dan Gaziantep’e bilet fiyatları birçok firmaya göre değişkenlik gösterebiliyor. Uygun uçak bileti için doğru zaman yapacağınız seyahatten 1 ile 3 ay öncesi diyebiliriz. En uygun zamanlar ise Salı ve Çarşamba günleridir. Salı ve çarşamba günleri yolcu sayısı daha az olduğu için ücretler de düşüyor. 

bursa_gaziantep

Gaziantep Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

11 °C

11 °C

Uçuş süreleri

Gaziantep

İstanbul

1 sa 35 dk

Gaziantep

İzmir

1 sa 50 dk

Gaziantep

Ankara

1 sa 5 dk

Gaziantep

Antalya

1 sa 30 dk

Gaziantep

Lefkoşa

1 sa 20 dk

Gaziantep

Trabzon

2 sa 20 dk

Gaziantep

Çanakkale

2 sa 25 dk

Gaziantep

Dalaman

2 sa 15 dk

Gaziantep

Muğla

2 sa 20 dk

Gaziantep

Samsun

2 sa 5 dk

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis