Bursa İstanbul Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Bursa İstanbul uçak biletleri

Bursa - İstanbul
uçuşları

Bursa İstanbul Uçak Bileti 

İstanbul Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Dünyanın ulaşım merkezlerinden biri olarak da nitelendirilebilecek olan İstanbul, Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan tek liman kenti olmasıyla dikkat çeker. Bununla birlikte tarihte jeopolitik konumundan dolayı birçok kez ele geçirilmeye çalışılmış şehirlerden biridir. Aynı zamanda tanık olduğu tarihi olaylar bakımından da İstanbul dünya çapında bilinen metropollerden biridir. Türkiye’nin de en önemli şehirleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bunun yanı sıra görselliğiyle de etkileyici bir şehirdir. 

İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul’a seyahat etmeyi planlıyorsanız, öncesinde gezip görülmesi gereken yerler için bir liste oluşturabilirsiniz. Bunun nedeni ise İstanbul’da çok fazla tarihi ve kültürel yapının yer almasının yanı sıra doğal güzelliklerin de bir hayli zengin olmasıdır. Boğaz köprüleri, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Gülhane Parkı, Ayasofya Camii, Topkapı Sarayı Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet Camii, Yerebatan Sarnıcı, Kapalı Çarşı, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Süleymaniye Camii, Eyüp Sultan Camii, Mısır Çarşısı, Dolmabahçe Sarayı, İstanbul Boğazı, Eminönü, Gülhane Parkı ve çok daha fazlası İstanbul’da ziyaretçilerini bekler. 

İstanbul’un Genel Tarihi

İstanbul tarihi oldukça eski bir döneme dayanan ve başlangıcı tam olarak bilinmeyen şehirlerden biridir. Ancak yapılan kazılarla birlikte uzun süredir var olan yerleşim yerlerinden biri olduğu belirlenmiştir. İstanbul’un ilk yerlilerinin Traklar ve Fenikliler olduğu da tarihi belgeler de yer alır. Bu bölgede denizcilik çok eski zamanlardan beri gelişmişlik gösterir. Bu bağlamda da İstanbul hep bir liman kendi olarak nitelendirilir. Roma İmparatorluğu’ndan Osmanlı İmparatorluğu’na önemli devletlerin ve imparatorlukların nabzını yokladığı bir şehir olmuştur. Aynı zamanda şimdiye kadar birçok farklı devlet tarafından İstanbul fethedilmeye çalışılmıştır. İstanbul’u tamamen fethetmeyi başaran tek kişi ise Osmanlı İmparatorluğu hükümdarı olan Fatih Sultan Mehmet’tir. Osmanlı’dan sonra Türkiye sınırları içinde önemli bir Türk şehri olarak İstanbul varlığını sürdürmeye devam etmektedir.

İstanbul’da Gerçekleşen Etkinlikler

Hem gündüz hem de gece hayatı ile İstanbul fazlasıyla hareketli bir şehirdir. Bu doğrultuda İstanbul’a gittiğinizde yapabileceğiniz onlarca farklı etkinlik de sizi bekler. Açık hava konserleri, tiyatro gösterileri, festivaller, yürüyüşler ve etkinlikleri İstanbul’da birçok farklı ilçede görebilirsiniz. Bunun yanı sıra adaları gezebilir, tekne turlarına veya rehber eşliğinde gerçekleşen kültür gezilerine katılabilirsiniz. Bu sayede İstanbul’da mutlaka görmeniz gereken başlıca yerleri de keşfetmiş olursunuz. 

İstanbul’da Konaklama Olanakları

Gelişmiş bir kent olarak İstanbul’da konaklayabileceğiniz oldukça geniş alternatifler vardır. Özellikle de lüks ve modern otellerde konaklama yapabilirsiniz. Hem şehir hem de deniz ve boğaz manzarası olan türden konaklayabileceğiniz oteller ve pansiyonlar da mevcuttur. Bununla birlikte günlük veya dönemlik olarak ev ve oda kiralama gibi alternatiflerden de yararlanabilirsiniz. Dilerseniz İstanbul’da daha minimal ve doğayla iç içe olan kamp alanlarını da tercih edebilirsiniz. Tüm bunların dışında yat veya tekne kiralama ile de konaklama ihtiyacınızı karşılayabilmeniz mümkündür. 

İstanbul Yöresel Lezzetleri

Oldukça gelişmiş bir şehir yerleşimine sahip olan İstanbul’da aynı zamanda yöresel lezzetlerin zenginliği de dikkat çeker. Genel olarak İstanbul yöresel lezzetleri sokak yemeklerinden oluşur. Tarihi dönemlerden damaklara yerleşmiş olan çeşitli yemekler de bulunur. Özellikle de Ayvalı Yahni, Bulgar Kaymağı, Arpacık Soğanlı Yahni gibi bilindik ancak farklı tatlarla harmanlanmış yöresel lezzetleri de vardır. Bununla birlikte İstanbul’a gittiğinizde deneyimleyebileceğiniz tatlar arasında Karidesli Börek, Ezmeli Profiterol, Kırmızı Biber Çorbası ve İstanbul Lakerdası da bulunur. Tüm bu tatlar ve çok daha fazlası İstanbul sokaklarında ve çeşitli restoranlarında ziyaretçilerini beklemektedir. Bunlar dışında tadabileceğiniz daha farklı lezzetleri de İstanbul seyahatinizde tecrübe edinebilirsiniz. 

İstanbul Ulaşım Seçenekleri

Türkiye’nin hem en kalabalık hem de başlıca metropol şehirlerinden biri olarak İstanbul’da kullanabileceğiniz çeşitli ulaşım yöntemleri vardır. Aynı zamanda İstanbul kalabalık bir nüfusa sahip olduğundan ulaşım olanakları bakımından da zengin bir şehirdir. Bu bağlamda İstanbul Havalimanına ulaşım sağladığınızda konaklayacağınız bölgeye giderken tercih edebileceğiniz çeşitli ulaşım olanakları mevcuttur. Metro, otobüs, araç kiralama veya taksi ile ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bu alternatifler ile İstanbul Havalimanından kısa sürede şehir merkezine veya istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Metro ile Ulaşım

İstanbul’da şehir içi yolculuklarda en çok kullanılan ulaşım seçeneklerinin başında metro gelir. Metro kullanarak İstanbul’da birçok bölgeye ve ilçeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu bağlamda metro ile ulaşımı tercih etmek için havalimanından en yakın metro durağına geçiş yapabilirsiniz. Böylelikle konaklayacağınız bölgeye ulaşım için metro tercih edebilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Otobüs İstanbul’da metroyla birlikte sıklıkla tercih edilen ulaşım yöntemlerinden biridir. Hem İstanbul otobüsleri hem de havayolu şirketlerinin otobüsleri ile İstanbul’da konaklayacağınız bölgeye gidebilirsiniz. Bunun için iniş gerçekleştirdikten sonra havayolu şirketlerinin otobüs seferlerini değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda şehir içi otobüslerin güzergahlarından uygun olanı tercih ederek de ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Araç Kiralama ile Ulaşım

Kendi aracınız ile bireysel olarak konaklayacağınız bölgeye seyahat etmek istiyorsanız, havalimanında bulunan araç kiralama acentelerini değerlendirebilirsiniz. İstanbul havalimanında birçok farklı araç kiralama acentesi vardır. Tüm bu acentelerde size uygun ve konforlu bir araç bularak kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında ise istediğiniz konaklama yerine yolculuk yapabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Taksi ile ulaşım İstanbul havalimanından şehrin herhangi bir bölgesine ulaşım için alternatif çözümlerden biridir. Taksi kullanımı için İstanbul havalimanı iç ve dış hatlar çıkış kısmında birçok hizmet noktası bulunur. Size en yakın hizmet noktasına giderek gideceğiniz yere göre fiyat bilgilendirmesi alabilmeniz de mümkündür. 

Bursa Havalimanı Ulaşımı

Bursa Yenişehir Havalimanı Bursa’nın Yenişehir ilçesinde bulunur. Bursa Yenişehir Havalimanına birçok farklı şekilde ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Yenişehir ilçesi ve havalimanı arasındaki mesafe ise 10 kilometredir. Bu bağlamda kullanacağınız herhangi bir ulaşım aracı ile maksimum 15 dakikalık süreçte havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanının şehir merkezine olan uzaklığı ise 58 kilometredir. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım için taksi veya otobüs seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bu sayede Bursa şehir merkezinden Yenişehir havalimanına bir saat içinde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Bursa’dan İstanbul’a Uçuş Kaç Saattir?

Bursa İstanbul arası mesafe çok uzun olmadığından kısa bir süre içerisinde varış mümkündür. Bu süreç araç yolcuğunda 1 saat 59 dakika yani yaklaşık olarak 2 saatlik bir süreci kapsar. Uçak yolcuğunda ise zaman 37 dakikaya kadar iner. Bir saat dahi sürmeden İstanbul’a iniş yapabilirsiniz. 

Bursa İstanbul Arası Kaç Kilometredir?

Bursa İstanbul arası araç yolculuğu baz alındığında 154 kilometre şeklinde belirtilir. Bu mesafe uçak yolculuğu ile daha da kısalır. Bursa’dan İstanbul’a uçuşlarda mesafe 92 kilometreye kadar düşüş gösterir. Bu kapsamda Bursa’dan İstanbul’a yapacağınız seyahatlerde uçak yolculuğu ile kısa bir süre içerisinde şehre varabilirsiniz. 

Bursa’dan İstanbul’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Bursa’dan İstanbul’a seyahat ederken uygun uçak bileti için en erken zamanı tercih edebilirsiniz. Seyahat planı yaptıktan hemen sonra havayolu firmalarının uçak biletlerine göz atabilirsiniz. Genellikle erken zamanda alınan biletler çok daha uygun fiyatlı olur. Böylece bütçenize uygun türden bir uçak bileti bulabilirsiniz. 

Bursa

İstanbul Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

7 °C

7 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis