Bursa Muş Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Bursa Muş uçak biletleri

Bursa - Muş
uçuşları

Bursa Muş Uçak Bileti

Muş Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Muş ili Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alır. Tarihi ve doğal güzelliklerini gelen ziyaretçilerine sunan Muş, Ağrı, Diyarbakır, Bingöl, Erzurum ve Bitlis gibi illerle komşudur. 8.196 kilometre yüzölçümüne sahip olan Muş ilinde, 2017 yılında yapılan nüfus çalışmalarına göre 404.550 kişi yaşamaktadır. Nüfusun çoğunluğu Muş’un Merkez ilçesinde yaşamını sürdür. Muş ilinde engin ovalar ve platolar tarım ve hayvancılık için son derece elverişli olup, yörenin başlıca geçim kaynağını oluşturmaktadır. Muş ilinin %35’i dağlar ile çevrilidir. Bol oksijenli şehirde benzersiz bir hava hakimdir. Muş, büyük ovaları ile ünlü bir ildir. Türkiye’nin 81 iline bakıldığı en büyük ovalar Muş ilinde bulunur. İlde tarım yönünden en çok tahıl, nohut ve tütün gibi ürünler yetiştirilir. Muş’un en önemli gelir kaynaklarından bir tanesi olan bağcılık, Muş’un çevre noktalarında aktif olarak devam eder. Muş’ta sığır, koyun, kıl keçisi besiciliği bir yana arıcılık da gelişme kaydetmiştir. 

Muş İlinde Gezilecek Yerler Nelerdir?

Benzersiz doğal güzellikler ile kendine hayran bırakan Muş ilinde gezip görülmeye değer birçok alan bulunmaktadır. Doğal güzellikleri keşfetmeyi ve gezmeyi seviyorsanız Muş ilini ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda en eski yerleşim yerlerinden birisi olarak bilinen Muş ili, tarih bakımından önemli bir yere sahiptir. Murat Vadisi ve Liz ovası da yemyeşil görünümüyle dikkat çeken doğal alanlar arasında yer almaktadır. Murat Irmağı, Karasu da görülmesi gereken güzellikler arasında bulunmaktadır Tarihi gezileri seviyorsanız eski yerleşim yerlerini de ziyaret ederek Muş ilini daha yakından tanıyabilirsiniz. Muş ilinde gezip görülmeye değer noktalar şu şekildedir;

Bingöl Dağları

Muş denilince akla ilk gelen alanlardan bir tanesi Bingöl Dağları’dır. Doğu Anadolu Bölgesi’nde sönmüş yanardağı olarak bilinen bu dağlar eski dönemlerden bugüne Muş’ta yer almaktadır. Bingöl Dağları’nın bir kısmı Muş ilinde yer alırken bir kısmı ise Erzurum sınırları içerisindedir. Muş’un Varto ilçesinden görülebilen Bingöl Dağları’nın yüksekliği 3193 metredir. Örtü buzulu görünümüne sahip olan Bingöl Dağları’na Muş’un Varto ilçesine gelerek direkt olarak ulaşabilirsiniz.

Bilican Dağları

Enfes bir doğal güzelliğe sahip olan Bilican Dağları, yılın yaklaşık 10 ayında kar ile kaplıdır. Dağın etrafında yer alan yeşillikler ortama ayrı bir hava katarken muhteşem doğal güzellikleri gün yüzüne çıkarmaktadır. Dağın en yüksek zirvesi 2.950 metredir. Muş’un Bulanık ilçesinde bulunan bu dağı ziyaret ederek doğal güzelliklere şahit olabilirsiniz.

Hamurpet (Akdoğan) Gölü

Volkanik oluşumlu göller arasında yer alan Hamurpet Gölü, fotoğraf çekmeyi severler için en uygun ortamı sunmaktadır. Doğa meraklıların uğrak noktası olan Hamurpet Gölü, kış ayları geldiği zaman donsa da tüm yıl değerlendirildiğinde gölün su seviyesinde herhangi bir değişiklik olmaz. Gölde birçok farklı hayvan türleri de bulunmaktadır. Kaz, turna, kunduz gibi hayvanlar gölün renklendirilmesinde önemli rol oynar. Piknik için en ideal noktalardan birisi olan bu göle kamp kurabilme imkanınız da bulunmaktadır. 

Kaz Gölü

Malazgirt ilçesine bağlı olan Kaz Gölü, karstik bir göl olarak bilinir. Kenar kısımlarının sazlık alanlardan oluşmasından dolayı göç zamanlarında kuşlara ev sahipliği yapar. Özellikle ilkbahar ayları geldiğinde kuşlar ile apayrı bir atmosfere bürünen bu göl sessiz ve sakinliği ile kendinizi dinleyebileceğiniz bir alandır. Muş ziyaretiniz esnasında sakin ve dingin bir yer arıyorsanız Kaz Gölü’nü ziyaret etmenizde fayda vardır. 

Kale Parkı

Muş ilinde yer alan eski yapılardan bir tanesi olan Kale Parkı, kentin en önemli turistik merkezlerinden bir tanesidir. Kalenin parkı özellikle yaz aylarında oldukça kalabalıktır. Ziyarete gelen yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi gören bu park, oturma alanları ve piknik noktaları ile şehrin manzarasının keyfini sürmenize imkan tanır.

Muş’ta görmeniz gereken diğer alanlar arasında Varto Kayalıdere Ören Yeri, Muşet Kalesi, Tıkızlı Kalesi, Bostankale kalesi, Meryem Ana Kilisesi, irong Kilisesi, Kırkayak Kilisesi yer almaktadır. 

Arak Manastırı (Kilisesi), 4. Yüzyılda yaptırılan ve tarihi açıdan merak uyandıran bir yapıdır. Çengilli (Beyaz) Kilisesi, zamanında ateşe tapanlar tarafından kullanılan kilisedir. Meryem Ana Kilisesi, irong Kilisesi, Kırkayak Kilisesi ve kırmızı kilise de mutlaka görülmelidir. Şehirde diğer tarihi alanlar arasında ise Murat Irmağı Köprüsü, Kız Köprüsü ve hatun köprüsü yer almaktadır. 

Muş’un Tarihi

Muş’un ilk çağdaki tarihi incelendiğinde Urartu medeniyetine ev sahipliği yaptığı ortaya çıkmıştır. Yapılan kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan ilk çivili yazının Asur Kralı 1.Salmansar dönemine ait olduğu belirlenmiştir. Urartu medeniyetinden sonra Med’ler uzun bir süre Muş’ta yaşamışlardır. İlerideki dönemlerde Muş’un belirli noktalarının Roma, Part mücadelelerine şahit olduğu bilinmektedir. Birçok medeniyetten dönemin izlerini taşımaya devam eden Muş ilini ziyaret ederek bu noktaları daha yakından ziyaret edebilirsiniz.

Muş’un Lezzetleri

Kendine özgü lezzetleri ile yemek yemeği severlerin uğrak noktası olan Muş ilinde, et yemekleri ön plandadır. Hayvancılığın gelişmesinden kaynaklı olarak bünyesinde et yemeklerinden oluşturulan birçok lezzeti barındıran Muş ilinde mutlaka tatmanız gereken lezzetler şu şekildedir;

 • Etli hez dolması
 • Çorti turşusu
 • Muş böreği
 • Muş köftesi
 • Domatesli lahana dolması
 • Muş iline özgü keşkek
 • Cavbelek
 • Mırtoğe
 • Herse
 • Kaburga dolması
 • Muş yöresine ait kenger
 • Ayran aşı çorbası
 • Helimaşı çorbası
 • Uçkun salatası
 • Cağ salamurası

Muş’ta Konaklama

Muş’ta en sık tercih edilen konaklama seçenekleri arasında otel konaklamaları revaçtadır. Gezi sonrasında rahatlık ve konfor arıyorsanız modern yapıları ile şehrin en gözde noktasında bulunan otelleri tercih edebilirsiniz. Şehrin birçok noktasına yürüme mesafesinde bir alanda kalmak isterseniz şehir merkezinde yer alan otel seçenekleri ve apart gibi konaklama mekanlarından yararlanabilirsiniz.

Muş’ta Kültürel Etkinlikler

Muş’ta düzenlenen kültürel etkinliklere katılarak doyasıya eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. Muş’ta düzenlenen kültürel etkinlikler şu şekildedir;

 • Kar ve buz festivali
 • Lale festivali

Muş’ta Ulaşım

Muş ilinde birçok ulaşım seçeneği bulunur. Bu ulaşım seçenekler arasında minibüs, taksi, belediye otobüsleri bulunmaktadır. Şehrin her noktasından kalkan otobüs ve minibüsler ile Muş’un dilediğiniz tüm noktalarını gezebilirsiniz. Rahat ve konforlu bir gezi deneyimi için araç kiralama seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

Bursa Muş Uçuş Kaç Saat?

Bursa Muş arası uçak yolculuğu 1 saat 40 dakika civarında sürmektedir.

Bursa Muş Arası Kaç Kilometre?

Bursa ve Muş arası 1.347 kilometredir.

Muş’a Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Bursa’dan Muş’a ulaşmak için aktarmalı uçuşlar kullanılmaktadır. Bursa’dan direkt olarak uçuç olmamasından dolayı İstanbul aktarmalı uçaklarla Muş’a ulaşabilirsiniz Muş ili için en uygun uçak biletini satın almak için seyahat tarihinizden birkaç hafta önce biletinizi alırsanız fiyat daha makul seviyelerde olmaktadır. Aynı zamanda uygun fiyata uçak bileti almak için biletlerinizi Pazar günü satın alabilirsiniz.

Muş İklimi Nasıldır?

Muş ili karasal iklime sahip olmasından dolayı kış aylarında sert ve kar yağışlı geçer. Yaz ayları ise sıcak ve kuraktır. En düşük sıcaklığı -29 derece olurken en sıcak derecesi de 37 derecedir. 

img

Muş Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

16 °C

16 °C

Uçuş süreleri

2 sa 10 dk

Muş

Ankara

1 sa 30 dk

Muş

Bursa

1 sa 55 dk

Muş

İzmir

2 sa 45 dk

2 sa 35 dk

Muş

Bodrum

2 sa 45 dk

Muş

Konya

3 sa 25 dk

3 sa 20 dk

2 sa 40 dk

2 sa 45 dk

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis