Çanakale Ankara Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Çanakkale Ankara uçak biletleri

03 Eki 2023

1.028,00TRY'den
başlayan fiyatlarla

04 Eki 2023

04 Eki 2023

1.028,00TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Eki 2023

05 Eki 2023

1.028,00TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Eki 2023

06 Eki 2023

1.130,80TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Eki 2023

07 Eki 2023

Çanakkale- Ankara Uçuş Bileti

Ankara Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’nin başkenti olan ve önemli bir geçmişe sahip olan Ankara, 5000 yıldır farklı uygarlıklara, devletlere ve insanlara ev sahipliği yapmıştır. Konum itibari ile Anadolu’nun tam ortasında yer aldığı için Hitit İmparatorluğuna, Friglerin, Lidyalıların, Makedonyalıların, Perslerin, Romalıların, Bizanslıların, Selçukluların ve Osmanlıların önemli merkezi yerlerinden biri olmuştur. 

Komşu şehirleri Bolu, Aksaray, Konya, Eskişehir ve Çankırı illeridir. Ulaşım bakımından da hem yurt içinde hem de yurt dışından ulaşımı kolaydır. En önemli tarihini Cumhuriyet döneminde yaşamıştır. Cumhuriyet kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ün na’şının burada olması konumunun önemini biraz daha artırmaktadır.

Ankara’da Gezilmesi Gereken Yerler

Tuz Gölü ile başlayarak Ankara keşfine çıkabilirsiniz. Flamingo, turna, yaban kazı, angut ve yaban ördeklerini yakından görebilirsiniz. Tuz Gölü, biyolojik özelliği olan bir tabiata sahiptir. Ankara’nın önemli yerlerinden biri de Güven Park’tır. Dolmuş ve otobüslerle buraya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Kuş sesleri eşliğinde huzurlu bir gün geçirebilirsiniz. 

Eymir Gölü açık havada doğa ile baş başa kalmak, bisiklet sürmek ya da ATV sürme etkinliğine katılmak isterseniz sizin için en ideal aktivite olacaktır. Eymir Göl’ünde kürek takımları antrenman olarak kullanılmaktadır. Kış aylarında soğuk havanın etkisiyle göl tamamen donmaktadır. Bu donan gölde dahi buz pateni aktivitesi yapılmaktadır. Ayrıca son derece etkileyici bir görüntüye kavuşan gölün bu hali sizlere de ayrı bir duygu yaşatacaktır.

Park konusunda diğer şehirlerinden biraz daha farklı olarak özellikle son yıllarda sayıları daha artmıştır. Abdi İpekçi Parkı, Altın Park, Botanik Park, Mogan Parkı ve Kuğulu Park sıkça ziyaret edilmektedir. Bu parklarda yürüyüşler yapabilirsiniz. Ancak Mogan ve Eymir Gölü’nde yürüyüş yapmak çok daha başkadır. Denizi olmayan Ankara’da bu iki göl size adeta deniz havasını yaşatacaktır.

Ankara Tarihi Yerler

Türkiye’nin Başkentinde Ankara’nın merkezinde tarihi bir kale var. Ankara Kalesi olarak adlandırılan bu kale Galatlar zamanında yapılmıştır. Ve daha sonraki medeniyetlerde bu kaleyi kullanmışlardır. Çevresi konum itibari ile henüz bir restorasyon geçirmemiş ve tarihi evler bulunmaktadır. Roma döneminden kalma kalıntıların bulunduğu yerler günümüzde hala ayaktadır. Roma döneminin 3. Yüzyılında Septimius oğlu Roma İmparatoru Caracalla tarafından yapılmıştır. Hititlerden kalma çeşitli kalıntılar bulunmaktadır. Ahlatlıbel, Karaoğlan, Etiyokuşu ve Kocumbeli höyükler vardır. Bu höyükler taş ve bronz çağlarından kalan yapıtlardır. 

Julianus sütunu ise 362 yılında Roma İmparatoru Julian tarafından Ankara ziyareti nedeniyle dikilen anıt hala izlerini taşımaktadır. Bu kadar eski medeniyetlerin beraberinde Selçuklular ve Osmanlı döneminden kalma birçok eser de bulunmaktadır. Yenimahalle’de bulunan Akköprü, Anadolu Selçuklu Sultanı I.Alaeddin Keykubad döneminde yapılmış ve hala dimdik ayaktadır.

Başkentin tarihi evleri adından söz ettirmiştir. Bu evleri Beypazarı ilçesinde çok daha yakından görebilirsiniz. Ancak Ankara Ulus’ta bulunan Hacı Bayram Camii ve çevresi restore edilerek tarihi evler yeniden inşa edilmiş görsel bir sunum yapılmaktadır. Ankara’da bulunan Ayaş, Çubuk, Kızılcahamam, Haymana ilçeleri de termal su kaplıcaları ile yüzyıllardır şifa dağıtmaya devam etmektedir. 

Tarihi dokuların ve anıtların beraberinde müzelerde de birçok eseri yakından görebilirsiniz. Kıymetli eserlerin bulunduğu Anadolu Medeniyetler Müzesini ziyaret edebilirsiniz.

Ankara Kültürel Etkinlikler

Başkent Ankara’nın caddeleri oldukça eğlenceli, renkli ve alternatiflerle doludur. Son yıllarda bu eğlence yerlerinin sayıları daha da artmıştır. Arjantin ve Sakarya Caddesi Ankara’nın en popüler ve renkli caddeleri arasında ilk sırada yer alır. Gençlerin ve eğlenceyi sevenlerin sıkça uğradığı yerlerdir. 

Kültürel ve sanatsal yönü, başkent olmasıyla birlikte çok gelişmiştir. Devlet Tiyatrosu, Devlet Opera ve Balesi, Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Başbakanlık Senfoni Orkestrası’nın yanı sıra saysız sanat galerileri, amatör müzik grupların olması şehrin modernliğine ışık tutmaktadır. Kültürel gezilerinizin ilk adresi hiç şüphesiz Uluslararası Film Festivali olacaktır. Ayrıca Sanat Festivali, Karikatür Festivali, Müzik Festivali ile kültürel anlamda her bir sanat dalına ilginiz artacaktır. 

Ankara’da Konaklama İmkanları

Konaklama imkanları şehir merkezinde birçok otel, pansiyon, konuk evi, misafirhane ile öğretmenevi ve polis evi gibi imkanlardan da yararlanabilirsiniz. Kaldığınız yerler bakımlı, temiz ve nezih ortamlardır. Özellikle Ankara’nın Çankaya, Kızılay gibi merkezi yerlerinde otel bulma imkanınız daha çoktur.

Ankara Lezzetleri

Türk mutfağının lezzetlerinin ortak adreste bulunduğu yerlerin başında Ankara gelir. Orta Anadolu’da bulunan Ankara yerel lezzetleri ile meşhurdur. Bunlardan en çok sevilen tatlar ise Toyga çorbası, Ankara tavası, arabaşı, bahçe kebabı, ornaç birkaç tanesidir. Et yemeklerinden calla, çoban kavurma ve orman kebabı sizi büyüleyici lezzetleri ile karşılayacaktır. Köftelerinden en çok sevilenler ise kadınbudu, mucirim köfte ile yumurtalı köfte çok sevilmektedir. Tatlı yemek en sevdiğiniz an ise o zaman ayva boranası, kabak tatlısı, höşmelim, pertem ve kaygana ile tatlı zevkiniz doruklara ulaşabilir.

Ankara Ulaşım Olanakları

Şehir içinde ulaşım son derece kolaydır. Özellikle metro taşımacılığı son derece yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Bununla birlikte toplu taşıma araçları arasında otobüs, hızlı tren, dolmuş, taksi ve araç kiralama da tercih edilmektedir.

Taksi

Gideceğiniz yere daha hızlı bir ulaşım sağlamak için kullanabilirsiniz. Hemen her an rahat bir şekilde taksi bulabilirsiniz. 

Otobüs

Toplu taşıma araçları belediye ve özel halk otobüsleri kullanılmaktadır. Sefer saatleri belli olduğu için herhangi bir gecikme yaşamazsınız. Ancak siz yine de erken vakitte erken gitmeye özen göstermelisiniz. 

Dolmuş

Otobüsten veya taksiden daha hızlı ve daha ekonomik olan bu toplu taşıma araçları da çok sık bir şekilde kullanılmaktadır. Ankara’nın birçok ilçelerine veya semtlerine ulaşım sağlayan bu araçlarla daha kolay olmaktadır.

Hızlı Tren

Tarihi tren garının yeniden onarılması ile hızlı tren şehir içi ve şehirlerarasında çok popülerdir. Gitmek istediğiniz yere oldukça hızlı bir ulaşım sağlayan bu aracı tüm Türkiye’de raylı sistemlerle birleştirilmesi hedeflenmektedir.

Metro

90’lı yılların sonları ile metro şehir içindeki ulaşım 10 dakikaya kadar inmiştir. Her istasyonda kısa bekleyişler ile ve trafik sorunun olmadığı bu yer altı ulaşım aracı sayesinde, olmanız gereken yere vaktinden erken ulaşacaksınız. 

Araç Kiralama

Şehre geldiğinizde kendi aracınız gibi seyahat etmek isterseniz araç kiralama şirketleri ile iletişime geçerek bu hizmetten yararlanabilirsiniz. 

Çanakkale Havalimanına En Kolay Ulaşım

Çanakkale havaalanı şehir merkezine 10 km kısa bir mesafede bulunur. Toplu taşıma ya da taksi ile ulaşabilirsiniz.

Çanakkale-Ankara Arasında Uçuş Kaç Saattir?

Çanakkale ile Ankara arası uçuş yaklaşık olarak 1saat 25 dakika sürmektedir. 

Çanakkale- Ankara Arası Kaç Kilometre?

Çanakkale-Ankara arası toplam 662 km yol mesafesi vardır. Bu mesafeyi aracınızla yaptığınızda 8 saat gibi bir zaman harcamanız gerekiyor. 

Çanakkale-Ankara En Uygun Bilet Ne Zaman Alınır?

Çanakkale havaalanından Ankara’ya direkt olduğu gibi aktarmalı uçuşlar da vardır. Dilerseniz Ankara’ya ulaşmak istediğiniz tarih belirlendi ise biletinizi şimdiden rezervasyon yaptırabilir, bu sayede ekonomik olarak avantaj sağlamış olursunuz.

Ankara İklimi Nasıldır?

Şehrin iklimi karasal olarak adlandırılır. Kışın olabildiğince soğuk ve kar yağışlıdır. Yazın ise sıcak ve kuraktır. En çok yağışı ilkbahar aylarında olur. Gece ve gündüz arasındaki sıcaklık farklı çok fazladır. 

img

Ankara Hava Durumu

03 Ekim 2023

Sun

16 °C

14 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Çanakkale Hava Durumu

03 Ekim 2023

Sun

19 °C

17 °C

Uçuş süreleri

Çanakkale

Ankara

1 sa 15 dk

Çanakkale

İstanbul

2 sa 15 dk

Çanakkale

Adana

2 sa 15 dk

Çanakkale

Gaziantep

2 sa 25 dk

Çanakkale

Diyarbakır

2 sa 35 dk

Çanakkale

Van

2 sa 45 dk

Çanakkale

Antalya

2 sa 20 dk

Çanakkale

Trabzon

2 sa 30 dk

Çanakkale

Erzurum

2 sa 35 dk

Çanakkale

Elazığ

2 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Çanakkale çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.375,27TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.409,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.541,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.644,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.947,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.621,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.960,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.467,79TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.621,99TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
719,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
668,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.819,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.860,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.446,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.659,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.972,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.753,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.715,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
18.645,91TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis