Çorlu Antalya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Çorlu Antalya uçak biletleri

Çorlu - Antalya
uçuşları

Çorlu Antalya Uçak Bileti

Antalya Hakkında

Turizm merkezlerinin başında gelen ve yalnızca Türkiye’nin değil dünyanın gözde tatil beldelerinin başında gelen Antalya’nın geçmişi antik zamanlara kadar dayanmaktadır. Likyalıların ve Roma İmparatorluğunun ilk çağlarının izlerini taşıyan o dönemlere ait kalıntılar günümüze kadar ulaşmıştır. Antik kent dönemlerine ait olan Likyalılar, Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklulara ait olan eserleri bir arada görebilirsiniz. Uzun Antalya plajlarındann Cleopatra Plajı, Konyaaltı Plajı, Lara Plajı görülmeye değer olan yerler arasındadır.

Denizi, kumsalı ve yeşil doğa harikası güzelliği ile kendine hayran bırakan bir şehirdir. Yalnızca denizi veya plajı değil, dünyaca ünlü mağaraları da görülmeye değer doğal oluşumlardandır. Turistlerin ilgisini çeken doğal mağaraların sayıları 500’den fazladır. Mağaraların hemen hemen tümü kireç taşından meydana gelmiştir. Toros Dağlarının oluşumları sonucunda oluşan bu mağaraların içlerinin sıcaklığı açık hava sıcaklıklarından daha düşüktür.

Antalya Gezilmesi Gereken Yerler

Antalya, turizm beldelerinin başında gelen şehirlerden biridir. Turistik ilçelerin en önemlileri Kemer, Side, Kaş, Manavgat’tır. Yaz turizminin yanı sıra kış turizminde de etkili bir role sahiptir. Her mevsim gelebileceğiniz eşsiz bir şehir olan Antalya’da kayak yapmak için bile fırsat bulabilirsiniz.

Roma İmparatoru tarafından yaptırılan Kaleiçi, şehrin tam ortasında yer almaktadır. Bu Kaleiçi’nin Hadrian Kapısı M.Ö. 130’lu yıllarda yapılmıştır. Son derece gösterişli olan bu yapıyı muhakkak ziyaret etmelisiniz. Antalya’da birçok mağara bulunmaktadır. Bunlardan en önemlilerinden olan Karain Mağarası’dır. Bu mağaranın oluşumu 500 bin seneye dayanmaktadır. Muratpaşa Konakaltı Mağarası, süslü travertene sahip olup deniz kıyısındadır. Mağara girişi deniz seviyesinden 3 metre daha yukarıdadır. Mağara içindeki ısı, açık havadaki ısıdan daha düşüktür. Genel olarak mağara içi ısısı 28- 29 C derecedir. Bu güzelliği yakından görmek için mutlaka ziyaret edilmelidir. Bir diğer mağara ise Geyikbayırı Mağarası’dır. Mağaranın toplam uzunluğu 120 metredir. Mağara içinin kuru olmasına karşı, kış mevsiminde yağışların artması ile tabanındaki su yükselmektedir. Konyaaltı Papazkayası mağarası da yine görülmesi gereken diğer mağaralardan biridir.

Düden Şelalesi, Kurşunlu Şelalesi, Manavgat Şelalesi Antalya’nın en harika doğal güzellikleri arasındadır. Kurşunlu Şelalesi’nin çok ayrı bir özelliği vardır. Yedi ayrı şelalenin birleşimiyle oluşan bu şelale 2 km uzunluğuna sahiptir. Ayrıca yeşilliğin ortasında bulunduğu için son derece huzurlu bir yerdir. Ayrıca Antalya’da Hıdırlık Tepesi de ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Hıdırlık Tepesi’nde silindir şeklinde bir kule vardır. Bu kule savunma amacıyla inşa edilmiştir. Arykanda Ören Yeri, Side Antik Tiyatrosu, Rhodiapolis Antik Kent, Selge Antik Kent, Phaselis Antik Kenti Antalya’ya miras kalan ve ziyaret edilmesi gereken antik kentlerdir. Kaleiçi, Antalya Saat kulesi, Hadrian Kapısı (Üç kapılar), Alanya Kalesi, Kesik Minare, Murat Paşa Camii önemli tarihi mekanlardan bir kaçıdır.

Antalya Tarihi

Antalya, 3000 yıllık bir geçmişe sahiptir. Birçok medeniyete, krallıklara ve imparatorluklara ev sahipliği yapan Antalya, önemli bir konuma sahiptir. Persler M.Ö. 330- M.S. 30.yıllarda yaşayan ve kendi bağımsızlıklarını ilan ederek yaşamlarını sürdüren toplumlardan biridir. Yaşayan her toplum mutlaka kendi medeniyetlerini yansıtan antik kentlerini inşa etmişlerdir. Bu medeniyetleri antik kentler yaparak göstermişlerdir. İlk inşa edilen yapıların başında da kilise ve tiyatrolar gelmektedir. Özellikle Finike, Manavgat ve Side’de yerleşen medeniyetlerin antik kent kalıntıları günümüze kadar ulaşmıştır. Bunların başında Finike’de Rhodiaplis antik kenti ile Manavgat’ta bulunan Selga antik kenti ziyaretçilere büyük bir hayranlık uyandırmaktadır. 

Antalya, Kudüs’ten sonra üç kutsal dine ev sahipliği yapan şehirler arasındadır. Bu dinlerin kendi inançlarına uygun olarak inşa ettiği mabetler göz kamaştırıcıdır. Muratpaşa Cami ve Yivili Cami bilinen en eski yapılardan biridir. Antalya ilçesi olan Demre’de Noel Baba Kilisesi ve Aya Yorgi Kilisesi inançlarını özgürce yapanlar için ibadete açıktır. Yine Antalya’nın ilçesi olan Belek ve Serik’te bulunan Dinler Bahçesi İbadethanesi de günümüzde hala ziyaret edilmekte ve ibadetlerini yapmaları için hizmet vermektedir. 

Antalya’da Kültürel Etkinlikleri

Antalya’nın kültürel etkinlikleri yoğun katılımlarla gerçekleşmektedir. Turizm şehri olan Antalya, beraberinde spor dünyasının da ilgisini çeken spor müsabakaları düzenlemektedir. Golf, kayak, ralli, tenis müsabakaları meraklıları tarafından özellikle takip edilmektedir. Antalya’da popüler sporlardan judo, halter, eskrim dalında da uluslararası müsabakalar yapılmaktadır. Dünya Ralli Şampiyonası Turnuvaları düzenli olarak Antalya’da gerçekleşmektedir.

Geleneksel Kumluca Festivali’nde deve güreşleri düzenlenir. 100’ün üzerinde devenin güreştiği bu festival, yurdun her bölgesinden gelen ziyaretçilerle coşkulu bir şekilde yapılır. Çiçek kültürünün tanıtımı için Çiçek Festivali düzenlenir. Uluslararası boyutta düzenlenen bu festival sayesinde yeni çiçek meraklıların sayılarında da artış sağlanır. Yine Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali, Kaş ilçesinin girişinden başlayarak Cumhuriyet Meydanına kadar kortej eşliğinde kutlamalar yapılır. Halk oyunları, konserler, söyleşiler ve yarışmaların düzenlendiği bu festivale eğlenceli vakitler geçirmek için katılabilirsiniz. 

Antalya’da Konaklama İmkanları

Turizm beldesi olan Antalya’da konaklamak için çok sayıda otel bulunmaktadır. Ancak otellerin manzarasına göre fiyat farklılıklarının oluşacağını da belirtmek isteriz. Özellikle yaz sezonunda şehre gelmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmaya dikkat etmelisiniz. Otellerin yanı sıra pansiyonlar, butik oteller, apartlar veya konuk evlerinden de konaklama için yararlanmanız mümkündür. 

Antalya Lezzetleri

Dünya mutfakları arasında zengin yemek çeşitleri bakımından Türk mutfağı, listede en üst sırada yer almaktadır. Özellikle et ve sebze yemeklerinin çeşitliliği ve yöreye ait çeşitler damak zevkine hitap eden özel yemekler vazgeçilmezler arasındadır. Antalya’da Girit Kebabı, et severlerin liste başında yer alır. Kaburga dolması ve Frig dolması en lezzetli yiyeceklerdendir. Etten hoşlanmayanlar için de sebze yemeği olan civeyi tatmalarını tavsiye ediyoruz. Alanya bohçası, taş kadayıf, sedik aşı, gökçesu pilavı, Toros tatlısı, Finike muz tatlısı, bergamot reçelinin tatlı severlerine hitap edeceğine eminiz. 

Antalya’da Ulaşım İmkanları

Antalya, ulaşım konusunda en kolay ve hızlı imkanlara sahip illerin başında gelir. Otobüs, taksi, minibüs, kiralık araç seçeneklerinden birini tercih ederek ulaşmak istediğiniz yere kolayca gidebilirsiniz. 

Otobüs 

Ekonomik toplu taşıma araçlarından biri olan otobüs, halk tarafından en çok tercih edilen araçların başında gelir. Otobüs güzergahlarının olmadığı yerlerde ise minibüsleri tercih edebilirsiniz. Minibüsler, otobüslerden daha hızlı, taksilerden daha ekonomiktir. 

Taksi 

Havalimanından itibaren sizlere hizmet veren özel araçların başında taksiler gelir. Güvenli ve konforlu olan bu araçlar istediğiniz her noktaya ulaşmanızı sağlayacaktır. 

Araç Kiralama

Şehir içinde kendi özel aracınızla, dilediğiniz yere gitmek isterseniz, havalimanına iniş yaptığınızda araç kiralama büroları ile iletişime geçebilirsiniz. Dilediğiniz gün sayısı kadar, istediğiniz model aracı kiralayabilirsiniz.

Çorlu Havalimanına Ulaşım

Tekirdağ Çorlu Atatürk Havalimanı, şehir merkezine 15 km uzaklıktadır. Bu havalimanına ulaşmak için otobüs, minibüs, taksi veya kiralık araçlardan faydalanabilirsiniz. 

Çorlu’dan Antalya’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

Çorlu Antalya arası aktarmasız uçuş süresi 1 saat 10 dakikadır. 

Çorlu Antalya Arası Kaç Km.dir?

Çorlu Antalya arası 809 km.dir. 

Antalya’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Antalya’da bulunmanız gereken tarihi belirledikten en az 15 gün öncesinden uçak biletinizi satın almanız gerekir. Ekonomik olarak avantajlı konuma geçerek bütçenizi rahatlatabilirsiniz. 

corlu_antalya

Antalya Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

19 °C

19 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

50 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 15 dk

Antalya

Samsun

1 sa 35 dk

Antalya

Trabzon

1 sa 45 dk

Antalya

Moskova

3 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 10 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Bişkek

4 sa 50 dk

Antalya

Paris

4 sa 10 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Çorlu Hava Durumu

03 Aralık 2023

Sun

17 °C

17 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Antalya varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt dışı uçak biletleri

6.055,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.818,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.589,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.367,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.393,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.932,28TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.289,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.475,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.390,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.279,77TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis