Dalaman Sinop Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Dalaman Dalaman Sinop uçak biletleri

Dalaman Dalaman - Sinop
uçuşları

Dalaman Sinop Uçak Bileti 

Sinop Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Türkiye’nin kuzeyinde yer alan Sinop, Boztepe üzerine kurulan bir ildir. Köklü bir geçmişe sahip olan şehirde farklı medeniyetlerden kalma tarihi ve kültürel eserler vardır. Yerli ve yabancı turistlerin gezi listesinde yer alan Sinop enfes doğası, berrak denizi ve tertemiz havasıyla herkesi büyüler. Şehrin ticaret merkezi olarak gelişmesinde Sinop limanı etkilidir. Üstelik bu liman şehrin çeşitli uygarlıkları mest eden bir özelliği olur. 

Sinop 5.717 kilometre kare yüzölçümüne sahip olarak büyük bir şehirdir. Bunun yanı sıra, 2022 nüfus verilerine göre 219 bin 824 kişiden oluşur. Başta Merkezi olmak üzere Sinop’ta Durağan, Türkeli, Boyabat, Saraydüzü, Ayancık, Gerze, Erfelek ve Dikmen ile beraber 9 ilçesi bulunur. Bunun dışında Karadeniz ikliminin hakim olduğu Sinop’ta mevsimler genelde yağışlı ve nemli geçer. 

Sinop’ta Gezilmesi Gereken Yerler 

Tertemiz havasıyla dikkat çeken Sinop, Karadeniz Bölgesi’nin en kuzey bölümünde yer alır. Bu şehir Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmadan hemen önce ayak bastığı yer olarak bilinir. Haliyle şehir son derece değerli ve önemli bir yere sahiptir. Sırf bu sebeple, her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist tarafından görülmek istenir. 

Sinop manevi değerinin yanı sıra; tüyler ürpertici doğal güzellikleri, kıyı boyu uzanan masmavi plajları, tatil beldeleri ve yemyeşil doğasıyla son derece elverişli bir metropoldür. Sinop’a gidildiğinde mutlaka Alaeddin Cami, Balatlar kilisesi, Erfelek Tatlıca Şelaleleri, Babaçay Kanyonu, İnaltı Mağarası ve Akgöl görülmelidir. 

Sinop’ta Tarihi ve Kültürel Doku 

Karadeniz bölgesinin önemli bir şehri olanSinop, geçmiş dönemlerde pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehirdir. Bundan dolayı şehirde görülmesi gereken birçok tarihi ve kültürel doku vardır.Sinop’a gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken tarihi yerlerin başında bulunan Sinop Kalesi, yer alır. Şehrin simgesi olarak bilinen Kale’nin tarihi kalenin geçmişi Milattan Önce 7.yüzyıla kadar dayanır. 

Paşa Tabyaları Sinop’ta görülmesi gereken bir diğer tarihi yerdir. İstefan Kaya Mezarları, Alaeddin Cami, Balatlar kilisesi, İnceburun Feneri, Boyabat Kaya Mezarları ve Sinop Pervane Medresesi de Sinop’ta görülmesi gereken tarihi alanlardan bazılarıdır. 

Kültürel Etkinliklerin Adresi Sinop 

Sinop ziyaretçilerini hem tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile hem de kültürel etkinliklerinin çeşitliliğiyle büyüler. Şehirde keyifli zamanlar geçirebilmenize olanak sağlayacak pek çok seçenek vardır. Mesela Aşıklar Caddesi ve Ada mevkii gibi popüler olan bölgelere giderek yürüyüş yapabilir, fotoğraf çekebilir ve keyifli anlar kaydedebilirsiniz. Ardından Şahin Tepesi’ne çıkarak Sinop’u kuş bakışı olarak izleyebilirsiniz. Burada gün batımı eşliğindehuzur bulabilirsiniz. 

Sinop’ta popüler olan Hamsilos Tabiat Parkına giderek trekking, fotoğrafçılık, kamp, doğa yürüyüşü gibi aktivitelere katılabilirsiniz. Bunların yanı sıra, Sinop’un renkli gece hayatına katılabilirsiniz. Limanda bulunan manzaralı kafelere, restoranlara, barlara, diskolara ve meyhanelere giderek muhteşem anlar kaydedebilirsiniz. Ayrıca şehirde her sene düzenlenen festivallere, şenliklere ve konserlere gidebilirsiniz. 

Sinop’ta Konaklama İmkanları 

Bir doğa harikası olan Sinop doğal güzellikleri başta olmak üzere tarihi yapıları, eşsiz yeşilin ve mavinin iç içe geçtiği alanları ve otantik sokakları ile dikkat çeker. Karadeniz’in incisi olarak anılan şehir her yıl yerli ve yabancı turistlerine onlarca konaklama alternatifi sunar. Sıcakkanlı ve misafirperver yöre halkıyla da yerli ve yabancı turistlere lüks otellerden butik otellere, villalardan bungolov evlere kadar pek çok seçenek sunar. Yani şehirde her bütçeye ve her beklentiye hitap edebilecek konaklama tesisi yer alır. Sinop’a gittiğinizde hiç zorluk çekmeden bir konaklama yeri ayarlayabilirsiniz. 

Sinop’ta Denenmesi Gereken Lezzetler 

Karadeniz’in birbirinden lezzetli yemeklerine yer veren Sinop mutfağında deniz ürünleri ve hamur işi ön plana çıkar. Gastronomik zenginliğiyle fark yaratan, yerli ve yabancı misafirlerini muhteşem bir şekilde ağırlayan bu metropolde damak zevkinize hitap eden bir lezzet bulamamanız imkansızdır. 

Kestane balı, Elma ve Armut pekmezleri şehre gittiğinizde hem denemeli hem de memlekete götürmek için almalısınız. İncir, Nar ve Kivi reçellerini ise Sinop’ta kahvaltı yaparken denemelisiniz. Sinop’a özgü olan bu reçeller bildiğiniz reçel lezzetlerinden daha farklıdır. Ayrıca kahvaltıda köy yumurtasını, tereyağını, köy peynirini ve Karadeniz’e özgü olan yeşillikleri deneyimleyerek hem doğal hem de doyurucu bir kahvaltı yapabilirsiniz. Bunun dışında her restoranda ve aile işletmesinde denk geleceğiniz Mısır çorbasını tatmadan dönmemelisiniz. 

Sinop’ta mutlaka tatmanız gereken diğer lezzetler arasında Kuyu kebabı, Sinop mantısı, Nokul, kabak misillemesi ve hamursuz tatlısını sayabiliriz. Sinop mantısı, yediğiniz mantı lezzetlerinden çok daha farklı bir lezzete sahiptir. Tadı damağınızda kalacak bu lezzeti denemeden şehirden ayrılmamalısınız. 

Sinop’ta Ulaşım Olanakları 

Dalaman’dan Sinop’a 1 saat 30 dakika gibi bir sürenin sonunda ulaşmış olursunuz. Sinop gezisi sırasında kullanabileceğiniz pek çok ulaşım aracı vardır. Bu ulaşım alternatifleri fiyat ve konfor bakımından birbirinden çok farklıdır. Ancak Sinop’ta her beklentiye ve bütçeye hitap eden ulaşım aracı vardır. Bunlar arasında taksi, otobüs, minibüs, özel araç gibi seçenekleri sayabiliriz. 

Otobüs ile Ulaşım

Sinop’ta ulaşım seçeneklerinden en ekonomik olan ulaşım aracı belediye otobüsleridir. Sinop Havaalanından şehir merkezine ve başka alana belediye otobüsleri vasıtasıyla kısa zaman içerisinde ulaşabilirsiniz. Dilerseniz merkeze dilerseniz otelinize dilerseniz de gezip görmek istediğiniz yerlere belediye otobüsleri ile gidebilirsiniz.

Minibüs ile Ulaşım

Sinop şehir içi ulaşımında kullanabileceğiniz bir diğer seçenek ise minibüstür. Sinop’un pek çok noktasına giden minibüsler ile kısa zamanda iyi bir yolculuk geçirebilirsiniz. 

Araç Kiralama 

Sinop havalimanından araç kiralayarak da geziye başlayabilirsiniz. Birçok firmanın verdiği araç kiralama hizmeti ile orta segment veya lüks arabalardan bütçeniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Sinop Havalimanına indiğinizde tercih edebileceğiniz bir diğer seçenek ise taksidir. Hem konforlu hem de pratik bir seçenek olan taksiler ile kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Ancak taksiler bütçesi kısıtlı olan ziyaretçiler tarafından pek tercih edilmez. 

Dalaman Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıl Gerçekleşir?

Dalaman Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 83 kilometre uzaklıkta yer alır.Dalaman havaalanına en ekonomik şekilde ulaşabilmeniz için belediye otobüslerini veya servis araçlarını tercih edebilirsiniz. Bunun dışında taksi ile de konforlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Dalaman ile Sinop Uçuşu Kaç Saat Sürer?

Dalaman ile Sinop arası seferler yaklaşık olarak 1 saat 30 dakika sürer. Birbirinden farklı şirketlerle gerçekleştirebileceğiniz uçuşlarda istediğiniz konforu ve rahatlığı bulabilmeniz için siz değerli yolculara pek çok seçenek sunulur. 

Dalaman ile Sinop Arası Mesafe Kaç Kilometre?

Dalaman ile Sinop arası mesafe kuş uçuşu olarak yaklaşık 760 kilometredir. Karayolu ile yaklaşık 1.160 kilometreye ulaşan yolculuk uçakla 760 kilometreye kadar düşer. 

Dalaman ile Sinop Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Dalaman ile Sinop arasında gerçekleştirilen uçuş hizmeti pek çok firma tarafından düzenlenir. Uçak şirketleri müşterilerini mutlu etmek için kimi zaman indirim ve avantajlar düzenler. Bu sayede onların daha ekonomik fiyatlara gidecekleri şehirlere ulaşmalarını sağlarlar. Bu durumdan faydalanabilmek için uçak firmalarını takip etmeniz gerekir.

dalaman_sinop

Sinop Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

7 °C

7 °C

Uçuş süreleri

1 sa 20 dk

Sinop

İzmir

2 sa 35 dk

3 sa

Sinop

Ankara

2 sa 20 dk

Sinop

Antalya

2 sa 35 dk

3 sa 20 dk

Sinop

Adana

2 sa 50 dk

Sinop

Bodrum

2 sa 40 dk

Sinop

Dalaman

2 sa 25 dk

Sinop

Erzurum

3 sa 20 dk

18 sa 30 dk

Dalaman Dalaman Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

13 °C

13 °C

Uçuş süreleri

Dalaman

Ankara

2 sa 20 dk

Dalaman

Adana

2 sa 10 dk

Dalaman

Van

2 sa 40 dk

Dalaman

Samsun

2 sa 10 dk

Dalaman

Trabzon

3 sa

Dalaman

Gaziantep

2 sa 20 dk

2 sa 30 dk

Dalaman

Ordu

2 sa 20 dk

Dalaman

Kayseri

2 sa 25 dk

Dalaman

Erzurum

2 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

Dalaman Dalaman çıkışlı yurt içi uçak biletleri

616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.523,27TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.632,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.677,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.606,54TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.663,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.489,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.449,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.449,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.352,75TRY'den
başlayan fiyatlarla

Dalaman Dalaman çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

4.735,02TRY'den
başlayan fiyatlarla

Sinop varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.606,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.023,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.065,03TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.144,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.564,13TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.420,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.724,23TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.871,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.014,00TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis