Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Diyarbakır Samsun uçak biletleri

Diyarbakır Havalimanı (DIY) - Çarşamba Havalimanı (SZF)
uçuşları
1.485,17 TRY'den
başlayan fiyatlarla

27 Nis 2023

Diyarbakır Havalimanı (DIY) - Çarşamba Havalimanı (SZF)
uçuşları
1.701,05 TRY'den
başlayan fiyatlarla

28 Nis 2023

Diyarbakır Havalimanı (DIY) - Çarşamba Havalimanı (SZF)
uçuşları
1.865,25 TRY'den
başlayan fiyatlarla

01 May 2023

Diyarbakır Havalimanı (DIY) - Çarşamba Havalimanı (SZF)
uçuşları
1.865,25 TRY'den
başlayan fiyatlarla

02 May 2023

Diyarbakır Havalimanı (DIY) - Çarşamba Havalimanı (SZF)
uçuşları
1.865,25 TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 May 2023

Diyarbakır Samsun Uçak Bileti 

Samsun Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 Eski dönemde Samsun Amisos adıyla anılır. Bu ismin ise Palaskçadan geldiği bilinir. Samsun’da ilk yerleşke kuran uygarlıkların başında Gaşkalar gelir. Milattan Önce 2000 yıllarında Frigler tarafından yıkılan Hitit egemenliği yerine Samsun Friglerin eline geçer. Ayrıca Samsun’a farklı bir gözle bakmanızı sağlayacak olan da kadınlara olan statünün daha yoğun şekilde verilmesidir. Eski dönemlerde kadınların daha iyi ok kullanabilmesi için göğüslerinin kesildiği de belirtilir. Aynı zamanda Samsun’a gidenlerin mutlaka işittiği savaşçı amazon kadınlarının da bu hikayeden geldiği söylenir. 

Samsun’da Gezilecek Yerler

Karadeniz Bölgesinin orta kısmında yer alan Samsun, denize kıyısı olan ve büyük bir yüzölçüme sahip olan illerden biridir. Tarihi açıdan da büyük bir önem taşıyan Samsun’da gidip görebileceğiniz birçok yer vardır. Eğer Samsun’a seyahat edecekseniz öncesinde bir gezilecek yerler listesi oluşturabilirsiniz. Bu sayede Samsun seyahatinizi en verimli şekilde değerlendirebilmeniz mümkündür. Bu bağlamda Samsun’da gezip görebileceğiniz yerler arasında Arkeoloji ve Etnografya müzesi vardır. Bunun yanı sıra Kuvayı Milliye Müzesi de tarihi açıdan önem arz eden ve gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir. Bandırma Vapuru Müzesi de farklı bir yer olarak gemi içerisinde gezebileceğiniz bir müzedir. Amisos Tepesi, Akdağ Kayak merkezi veya Bayraktepe Tabiat Parkı’nı da gezebilirsiniz. 

Samsun’un Genel Tarihi

Eski yerleşim yerlerinden biri olarak da bilinen Samsun, köklü bir geçmişe sahip olan ve çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış kentlerden biridir. Samsun’da bulunan en eski yerleşim yeri olarak da Tekkeköy bilinir. Milattan önce 7000 yıllarına dayanan bir yerleşim süreci bulunan Samsun’da önemli bir uygarlık olarak Pers Hakimiyeti söz konusudur. Bunun dışında Samsun’da yerleşke yapmış olan devlet arasında Pontus Rum Devleti de vardır. Daha sonraki yıllarda ise Kurtuluş Savaşı mücadelesine de tanıklık eden Samsun, Türkiye’nin güzide şehirlerinden biri haline gelmiştir. Bir liman kenti olarak da Samsun farklı kültürlere ev sahipliği de yapmayı sürdürür. 

Samsun’da Gerçekleşen Etkinlikler

Samsun doğal güzellikleriyle ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken şehirlerden biridir. Tarihi açıdan da büyük bir öneme sahip olan Samsun’da günümüzde gerçekleşen birçok çeşitli aktivite ve etkinlik vardır. Bu etkinlikler hem ücretli hem de ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Kendi bütçenize uygun olan etkinlikleri tercih ederek keyifli bir seyahat geçirebilirsiniz. Ücretli etkinlikler arasında Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu’nda tekne turu yapmak da vardır. Bununla birlikte Samsun teleferiklerini kullanarak tüm şehri ayaklarınızın altında seyredebilirsiniz. Bunların dışında dilerseniz gideceğiniz dönemde gerçekleşecek olan sanat ve kültür etkinliklerine göz atarak da alternatif seçenekler üretebilirsiniz. Seyahat tarihlerinize göre katılabileceğiniz Samsun’da düzenlenen kültürel etkinlikler şu şekildedir;

  • Karadeniz Kitap Fuarı
  • Uluslararası İşçi Film Festivali
  • Terme Yağlı Pehlivan Güreşleri
  • Yöresel Ot Yemekleri Festivali
  • Kapıkaya Doğa Sporları Festivali
  • Geleneksel Vezirköprü Festivali

Samsun’da Konaklama Olanakları

Samsun’a gittiğinizde konaklayabileceğiniz seçenekler oldukça geniştir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken nokta hangi amaç ile Samsun’a seyahat edildiğidir. Eğer tatil maksatlı bir seyahat ise tüm doğa manzarasını görebileceğiniz türden bir konaklama yeri tercih edebilirsiniz. Ancak iş maksatlı bir gezi yapıyorsanız şehir merkezinde veya şehir merkezine yakın bir yer bulabilirsiniz. Çeşitli oteller, pansiyon veya butik motellerde konaklayabilmeniz mümkündür. Dilerseniz kamp alanlarını da değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda Samsun’da konaklayabileceğiniz günlük veya dönemlik olarak ev ve oda kiralama hizmetleri de sunulur. Tüm bu olanaklardan birini değerlendirerek Samsun’da konaklama planınızı yapabilirsiniz. 

Samsun Yöresel Lezzetleri

Samsun hem tarihi yapısı hem de doğal güzellikleri ile bünyesinde mutfak kültürünün en güzide tatlarını barındırır. Bu bağlamda Samsun seyahatiniz boyunca deneyimleyebileceğiniz birçok farklı mutfak lezzeti de vardır. Samsun yöresel lezzetleri arasında Haluçka yemeği yer alır. Haluçka ana malzemesi hamur olan bir yemektir. Aynı zamanda bir çorba olarak da tüketildiği görülür. Bununla birlikte Bafra Pidesi Samsun yerlilerinin en çok tükettiği yöresel lezzetler arasında yer alır. Lezzeti ve kokusuyla Bafra Pidesini mutlaka denemelisiniz. Bunun yanı sıra Samsun’da bulabileceğiniz yöresel lezzetler; Terme Pidesi, Baklalı Sarma, Kaz Tiridi, Fasulye Turşu Kavurması ve Katık Sündürmesi gibi yemekler sıralanabilir. Tüm bu lezzetleri ve çok daha fazlasını Samsun’da çeşitli restoran ve sokak yemekçilerinde kolayca bulabilirsiniz. 

Samsun Ulaşım Seçenekleri

Samsun Havalimanından şehir merkezine veya Samsun ilçelerine erişim sağlayabileceğiniz birçok farklı ulaşım olanağı bulunur. Ulaşım alternatifleri arasında otobüs, araç kiralama ve taksi ile ulaşım yer alır. Birçok farklı otobüs firması havalimanından şehir merkezine veya Samsun’un ilçelerine gitmeniz için olanak sağlar. Bununla birlikte araç kiralama veya taksi ile de konforlu bir şekilde konaklayacağınız yere ulaşabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Samsun havalimanında birçok farklı otobüs şirketi yolcular için hizmet verir. Bu süreçte uçaktan iniş yaptıktan sonra konaklayacağınız yere gitmek için otobüsleri alternatif bir yol olarak değerlendirebilirsiniz. Şehir otobüsleri veya direkt olarak havayolu firmalarının otobüsleri ile istediğiniz yere ulaşım sağlamanız mümkündür. 

Araç Kiralama ile Ulaşım

Samsun Havalimanında birçok farklı araç kiralama acentesi vardır. Bu acentelerden size en uygun olan ve konforunuza hitap eden türden bir acenteyi tercih edebilirsiniz. Böylece bütçenize uygun bir araç kiralama acentesi ile anlaşarak konaklayacağınız yere gidebilmeniz için bir otomobil alabilirsiniz. Trafik yoğunluğuna bağlı olarak kolayca gideceğiniz yere varabilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Taksi ile ulaşım genellikle tercih edilen havalimanı ve şehir merkezi arası ulaşım türlerinden biridir. Samsun havalimanından çıktığınızda birçok farklı taksi hizmet noktası bulabilirsiniz. Bu hizmet noktalarından birine giderek konaklayacağınız yeri tarif edebilirsiniz. Böylece hizmet öncesinde ne kadar bütçeyle taksi ile ulaşım sağlayabileceğiniz konusunda da fikir sahibi olabilirsiniz. 

Diyarbakır Havalimanı Ulaşımı

Diyarbakır havalimanı şehir merkezine 10 kilometre uzaklıktadır. Bu doğrultuda şehir merkezinden Diyarbakır havalimanına ulaşım için değerlendirebileceğiniz alternatif çok daha fazladır. Şehir içi otobüsleri, taksi veya araç kiralama hizmetleri ile havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Hafta içi ve hafta sonları çeşitli numaralara sahip otobüsler Diyarbakır havalimanına ulaşım için hizmetlerini sürdürür. 

Diyarbakır’dan Samsun’a Uçuş Kaç Saat?

Diyarbakır Türkiye’nin en doğusunda kalan şehirlerden biridir. Samsun da Karadeniz bölgesinin güzide kentlerinden birisidir. Diyarbakır Samsun arasında araç yolcuğu süresi 10 saat 13 dakika sürmektedir. Bu süreç uçak yolcuğu ile 1 saat 10 dakikaya kadar iniş gösterir. Maksimum bir buçuk saatlik zaman diliminde Diyarbakır’dan Samsun Havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Diyarbakır Samsun Arası Kaç Km?

Diyarbakır Samsun arası mesafe 803 kilometre olarak kayıtlarda belirtilir. Bu mesafe uçak yolcuğunda ise 500 kilometreye kadar düşüş gösterir. Bu bağlamda uçak yolcuğu ile Diyarbakır’dan Samsun’a çok daha kısa sürede varış sağlamanız mümkündür. 

Diyarbakır Samsun En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Diyarbakır’dan Samsun’a uçak biletini en uygun bütçeyle alabilmek için en erken zamanı seçmek önemlidir. Seyahat planınızdan sonra en erken zaman diliminde havayolu şirketlerinin bilet fiyatlarına göz atabilirsiniz. Bu sayede en uygun uçak biletini nereden alabileceğinizi de planlayabilirsiniz. Aynı zamanda bütçenize uygun olan uçak biletini alarak seyahatinizi daha uygun meblağa denk getirebilirsiniz. 

img

Samsun Hava Durumu

28 Mart 2023

Sun

14 °C

14 °C

Uçuş süreleri

Samsun

İstanbul

1 sa 20 dk

Samsun

İzmir

1 sa 45 dk

Samsun

Antalya

1 sa 35 dk

Samsun

Ankara

1 sa

Samsun

Bodrum

2 sa 15 dk

Samsun

Dalaman

2 sa 10 dk

Samsun

Adana

2 sa

2 sa 20 dk

Samsun

Gaziantep

2 sa 10 dk

Samsun

Van

2 sa 35 dk

Diyarbakır Hava Durumu

28 Mart 2023

Sun

8 °C

8 °C

Uçuş süreleri

Diyarbakır

İstanbul

1 sa 45 dk

Diyarbakır

İzmir

2 sa 10 dk

Diyarbakır

Ankara

1 sa 25 dk

Diyarbakır

Antalya

1 sa 50 dk

Diyarbakır

Bursa

1 sa 45 dk

Diyarbakır

Bodrum

3 sa 15 dk

Diyarbakır

Dalaman

3 sa 15 dk

Diyarbakır

Adana

2 sa 25 dk

Diyarbakır

Çanakkale

2 sa 50 dk

Diyarbakır

Samsun

2 sa 30 dk

Diyarbakır

Frankfurt

4 sa 55 dk

Diyarbakır

Münih

4 sa 20 dk

Diyarbakır

Amsterdam

5 sa 25 dk

Diyarbakır

Bakü

3 sa 45 dk

Diyarbakır

Belgrad

3 sa 30 dk

Alternatif uçuşlar

Diyarbakır çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Diyarbakır - İstanbul
uçuşları
406,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Diyarbakır - İzmir
uçuşları
611,65 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Diyarbakır - Ankara
uçuşları
406,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Diyarbakır - Antalya
uçuşları
1,76 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Diyarbakır - Bursa
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Diyarbakır - Bodrum
uçuşları
819,22 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Diyarbakır - Dalaman
uçuşları
1.193,45 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Diyarbakır - Adana
uçuşları
808,94 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Diyarbakır - Çanakkale
uçuşları
1.200,70 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Diyarbakır - Samsun
uçuşları
1.193,45 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Diyarbakır çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Diyarbakır - Amsterdam
uçuşları
3.554,90 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Samsun varışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul - Samsun
uçuşları
404,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
İzmir - Samsun
uçuşları
424,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Antalya - Samsun
uçuşları
569,99 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Ankara - Samsun
uçuşları
414,00 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Bodrum - Samsun
uçuşları
1.323,84 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Adana - Samsun
uçuşları
819,22 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Dalaman - Samsun
uçuşları
1.323,84 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Van - Samsun
uçuşları
829,50 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Gaziantep - Samsun
uçuşları
819,22 TRY'den
başlayan fiyatlarla
Diyarbakır - Samsun
uçuşları
1.193,45 TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis