Dubrovnik Düsseldorf Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Dubrovnik Dusseldorf uçak biletleri

Dubrovnik - Dusseldorf
uçuşları

Dubrovnik Düsseldorf Uçak Bileti

Düsseldorf Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Düsseldorf, Kuzey Ren- Vestfalya eyaletinde yer alan bir şehirdir. Ayrıca bu şehir eyaletin başkenti ve moda şehridir. Ren Nehri kıyısında yer alan şehir birçok moda ve fuar sergilerine ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin kuzeyinde Ruhr bölgesi güneyinde ise Köln bölgesi yer almaktadır. Almanya’da bulunan şehrin adı Düssel deresinden gelmektedir. Bunların dışında şehir dünyaca ünlü sanayi fuarlarıyla da tanınmaktadır. Şehrin sanayisi dünya sanayisine yön verecek kadar etkilidir. Bu sebeple şehir de yapılan sanayi fuarları dünya çapında etki bırakmaktadır. Yine eyaletin en büyük havalimanı başkentte olup adı ise Düsseldorf Uluslararası Havalimanı’dır. Ayrıca 2011 tarihinde Eurovision Şarkı Yarışması da bu güzel şehirde yapılmıştır.

Almanya’nın önemli sanat, kültür ve endüstri şehri olan Düsseldorf, büyük şirketlerin genel merkezini içerisinde barındırır. Almanya için çok önemli olan bu şehre ilgi çekici etkinlikler sayesinde birçok turist girişi bulunmaktadır. Ayrıca Düsseldorf Almanya’nın Milano’su gibidir. Şehirde şık mağazalar ve ünlü tasarımcılar bulunmaktadır. Bu sebeple şehir Almanya’nın ekonomisine büyük katkı sağlar. 

Düsseldorf’da Görülmesi Gereken Yerler

Düsseldorf sanayi, moda ve festival gibi alanlarda kendini dünyaya kanıtlamış bir şehirdir. Düsseldorf’a seyahat planlaması yapan kişiler şehri yaklaşık olarak 2 günde gezebilir. Fakat detaylı ve uzun bir gezi için şehirde yaklaşık olarak 4 gün kalınmalıdır. Lüksün şehri olan Düsseldorf, Almanya’nın diğer şehirlerine göre pahalı bir yerdir. Fakat şehirde her ayın ilk çarşambası müze ve sanat galerilerinde girişler ücretsizdir. Bu kampanyadan yararlanarak rahat ve uygun bir şekilde şehri gezmek mümkündür.

Düsseldorf’ta gezilecek yerler şu şekildedir;

  • Marktplatz; Bu yer Düsseldorf’un ana meydanında bulunur ve Noel zamanı canlanmaktadır. Ayrıca meydanda birçok festival ve etkinlik de yapılmaktadır. 
  • Altstadt; Düsseldorf şehrinin Old Town bölgesi olarak bilinen bölge, barları ile ünlüdür. Ayrıca bu bölgeye ‘’Dünyanın en uzun barı’’ da denmektedir.
  • Königsallee; Bu bölge lüksün ve markanın bulunduğu alışveriş için sıklıkla gelinen yerdir. Lüks mağaza ve uluslararası markaların yer aldığı, Düsseldorf’un en işlek caddesi olan Königsallee, birçok işletmeye de ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca bölge Avrupa’nın en önemli alışveriş merkezlerinden biri olarak kabul edilmiştir.
  • Rheinturm; Türkçesi Ren Kulesi olarak bilinen bu bölgede Ren Nehri manzarasını rahatlıkla izlemek mümkündür. Kentin simgesi olan Rheinturm, 172 metre yüksekliğe sahip olup tepesinde sinyal iletici cihazlar bulundurur. Bunun dışında ise dünyanın en büyük dijital saati de bu kulede yer alır. Kule her gün açık olup yalnızca 10.00 ve 23.30 saatlerinde ziyaretçi girişi vardır. 
  • Tritonenbrunnen Çeşmesi; Bu çeşme Königsallee Caddesinde bulunup Düsseldorf’un heykellerle süslü güzel bir çeşmesidir. 
  • Benrath Sarayı; Saray, 1756-1773 yıllarında yapılmış 60 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. 
  • Konrad Adenauer Meydanı; Meydan tren istasyonunda yer almaktadır. Genellikle Türklerin yoğun olduğu bu meydanda çok fazla Türk işletmecisi de bulunur. 
  • Kaiserwerth; Bu bölge Düsseldorf’un en eski yerleşim bölgelerinden biridir. Bölgede 10. ve 12. yy. arasında yapılmış olan Orta Çağ Kraliyet Sarayı kalıntıları yer almaktadır. Turistlerin sık sık gittiği bir bölgedir. Sarayın hemen yanında Galeria Burghof bahçesi bulunmaktadır. Bu bahçede kişiler dinlenebilir veya ortamın huzuruna kendilerini bırakabilir. Ayrıca bu bölgede yine var olan St. Suitbertus Basilica’sı da ziyaretçi kabul etmektedir. Bir diğer gezilecek alan ise Ren Nehri ile eski ada arasında 1759 yılında yapılmış olan Clement Köprüsüdür. Bu köprüye çıkarak Düsseldorf’un ihtişamlı manzarasını izlemek mümkündür.
  • Goethe Müzesi; Müze Schloss Jagerhof bölgesinde Altstadt’ın doğusunda yer almaktadır. Ünlü yazar ve siyasetçi olan Goethe’nin hayatı ve çalışmalarının yer aldığı müzede 1000 parçalık eser bulunmaktadır. Müze içerisinde 11 oda bulunmaktadır ve odaların her birinde ünlü şairin çalışmaları yer almaktadır.

Neandertal Müzesi; Avrupa’nın ve Dünyanın en popüler müzesi olan Neandertal Müzesi, Neander Vadisinde yer almaktadır. Bu müzede 1856 yılında keşfedilen Neandertal adam sergilenmektedir. Hatta müze tam olarak Neandertal adamın keşfedildiği yere kurulmuştur. Müzede; Zamanda Yolculuk, İnsanlığın Evrimi, Yaşam ve Hayatta Kalma, Araçlar ve Bilgi, Mit ve Din, Çevre ve Beslenme gibi konuların yer aldığı 5 farklı bölüm yer alıyor. Ayrıca müzenin yanında taş devri atölyesi ve İnsan İzleri isimli arkeoloji parkı da yer almaktadır. Sadece bu müze yılda on binlerce turistin ziyaretine kapılarını açmaktadır. Bütün bu güzelliklerin yanı sıra Film Müzesi (Filmmuseum) ve Seramik Müzesi (Hetjens Museum), Kunstsammlung NRW, -Schifffahrtmuseum Düsseldorf, Jagerhof Sarayı, Benrath Sarayı, Hofgarten, St. Lambertus Bazilikası da gezilip görlmeye değer nitalklaerdeki eserler arasında yer almaktadır.

Düsseldorf Tarihi

Almanya’nın önemli bir şehri olan Düsseldorf tarihi ile de birçok turistin dikkatini çekmektedir. Şehrin tarihi Roma döneminden önce başlamıştır. Roma İmparatorluğunun olduğu dönemlerde şehir Berg Dükanlığı’nın başkenti olmuştur. Napolyon Savaşları’ndan ağır yara alan Berg Dükanlığı Prusya Devletine dahil olunca şehir kalkınmaya başlamıştır. İkinci Dünya savaşın da Almanya’nın yanında yer alan ve savaşın içinde olan şehir büyük hasarlar almıştır. Neredeyse şehrin tamamı yıkılmış ve %80 bir oranla şehir hasar almıştır. Fakat savaştan sonra hızlı bir şekilde toparlanan Düsseldorf modern metropol olmuştur. Bu başarısından dolayı birçok turistin ilgisini çekmektedir.

Düsseldorf, birçok savaşa tanık olmuş eski yapılarının yıkılması ile neredeyse biten bir şehirdir. Fakat günümüzde bu yıkıntıların hiçbir izine rastlanmamaktadır. Hızlı bir şekilde hasarını düzelten şehir günümüzde modanın ve festivalin hatta lüksün şehri olmuştur. Bunun yanı sıra Almanya ekonomisine katkı sağlamıştır.

Düsseldorf büyük hasara rağmen günümüzde modanın, lüksün ve sanayinin ünlü şehirlerinden biri olmuştur. Bu sayede gücünü dünyaya kanıtlamış ve gözde şehir olarak bilinmektedir. 

Düsseldorf’da Kültürler Etkinlikler

Düsseldorf şehri büyüleyici tatil imkanları ile ünlü olan bir başkenttir. Düsseldorf karnavalı olarak dünyada ses getiren bir festival anlayışları bulunur. Bu karnavala binlerce turist gelmektedir. Dünyadaki en ünlü karnaval olan Düsseldorf karnavalı, turistlere renkli ve sembolik tatil imkanı sunmaktadır. Bu karnaval yaklaşık olarak 20 yıldır yapılan bir gelenektir. Bu sebepten de turistler Düsseldorf halkının gelenek ve göreneklerini görmek için karnavala katılmaktadır. Bu karnavalın bir diğer olayı ise yüzyıllardır aynı tarihte açılış yapmasıdır. Karnaval her yıl 11 Kasım, saat 11’i 11 dakika geçe şeklinde açılış tarihi ve saatini belirlemiştir. Hiç değişmeyen bu tarihte şehrin havası tamamen değişmektedir. 

Karnaval zamanı şehirdeki tüm dükkanlar ve devlet daireleri kapalı olup, birçok insan şık elbiseleri ile şehrin sokaklarında gezmeye çıkar. Ayrıca karnaval da yerel insanlar sevdikleri masal karakterlerinin kostümlerini giyerek de sokağa çıkabilir. Bu büyüleyici şölen de turistlerin çok dikkatini çekmektedir. Bu karnaval ülkenin her yerinde aynı saatte başlamaktadır. Bu sebeple Almanya’daki şehirler neredeyse birbirleri ile rekabete girer. Fakat en popüler karnaval ise Düsseldorf ve Köln şehirlerdir. Karnavalın her günü farklı bir isim ile anılır. O isme uygun olarak yarışmalar ve etkinlikler yapılır. Her yılın mayıs ayında düzenlenen Japon Günü, haziran ayında düzenlenen ve 6 gün süren Opera Days ilgi çekici etkinliklerdendir.

Düsseldorf’da Konaklama İmkanları

Düsseldorf şehrinde konaklama imkanı çok fazladır. Bu popüler şehirde oteller genellikle şehir merkezinde bulunmaktadır. Şehir merkezi olarak bilinen bölgeler Stadtmitte, Altstadt, Friedrichstadt ve Carlstadt bölgeleridir. Birbirilerine çok yakın olan bu bölgeler şehir merkezi sayıldığı için oteller bu bölgelerde bulunur. Lüksün şehri olduğu için oteller de bir hayli lükstür. Çok yıldızlı otellerin bulunduğu bu şehirde uygun fiyatlı otel de bulunabilir. Fakat uygun fiyatlı oteller şehir merkezinden uzaktadır.

Dusseldorf Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

4 °C

1 °C

Uçuş süreleri

Düsseldorf

İstanbul

3 sa 10 dk

Düsseldorf

İzmir

3 sa 15 dk

Düsseldorf

Ankara

3 sa 20 dk

Düsseldorf

Antalya

3 sa 30 dk

Düsseldorf

Adana

3 sa 50 dk

Düsseldorf

Gaziantep

4 sa

Düsseldorf

Kayseri

3 sa 40 dk

Düsseldorf

Trabzon

3 sa 50 dk

Düsseldorf

Dalaman

3 sa 35 dk

Düsseldorf

Bodrum

3 sa 30 dk

Dubrovnik Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

9 °C

8 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Dubrovnik çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

15.752,80TRY'den
başlayan fiyatlarla

Dusseldorf varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.131,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.608,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.142,31TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.452,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.000,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.550,46TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.169,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.486,82TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.910,37TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis