Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Elazığ varışlı yurt içi uçak biletleri

Elazığ varışlı yurt dışı uçak biletleri

Elazığ Uçak Bileti

Elazığ, birçok medeniyetten izler taşıması ve hayranlık uyandıran doğası nedeniyle gezginlerin dikkatini çekiyor. Verimli topraklar üzerine kurulu kentin Doğa Anadolu’nun en çok ziyaretçi çeken yerlerinden biri olmasında ayrıca zengin mutfağının ve kültürünün de payı bulunuyor. Hepsiburada.com aracılığıyla edineceğiniz Elazığ uçak bileti sayesinde “Gakkoşlar Diyarı” lakabıyla anılan kente kolayca ulaşım ve özgün yönlerini keşfetme fırsatı bulabilirsiniz.

Elazığ’da Gezilecek Yerler

Doğu Anadolu’nun en gelişmiş kentleri arasında gösterilen Elazığ, köklü tarihini gözler önüne seren yapıları ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkıyor. Kentin kökenlerini merak edenler için ziyaret edilmeye değer yerlerin başında Harput Kalesi geliyor. Yerel halkın uzun zaman önce “Süt Kalesi” adını verdiği askeri yapı dışında Artuklular’dan miras kalan Ulu Cami de dikkat çekici detayları bünyesinde barındırıyor.

Şehir merkezine yönelik gezilecek yerler listenizin ilk sırasına, Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’ni yazabilirsiniz. Müzeye ek olarak İzzet Paşa Cami ve çevresi, kentin geçmişine ilgi duyan gezginler tarafından sıkça ziyaret ediliyor.

Elazığ’ın eşsiz güzellikteki doğasını keşfetmeyi amaçlıyorsanız, rotanızı ilk olarak Hazar Gölü’ne çevirebilirsiniz. Hem keyifli bir akşam yemeği yemek hem de manzaranın tadını çıkartmak istediğinizde ise Keban Baraj Gölü kıyısına gidebilirsiniz. Karakoçan ilçesi sınırları dâhilindeki Golan Kaplıcaları, şifalı suları nedeniyle çok sayıda ziyaretçiyi ağırlıyor. Kış sporlarına ilgi duyuyorsanız, Hazarbaba Kayak Merkezi’ni ziyaret edebilirsiniz. Merkezin kurulu olduğu bölge, yamaç paraşütü ve doğa yürüyüşü yapmak isteyen bireyleri de kendisine çekiyor.

Elazığ’da Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

Elazığ, Gaziantep’ten sonra ülkemizin en zengin ikinci mutfak kültürüne sahip kenti unvanını elinde bulunduruyor. Resmi kurumlarca tescillenmiş bu zenginliğin kökenleri Oğuzlar’a kadar dayanıyor. Coğrafi şartlar gereği yerel mutfakta en çok kullanılan malzemeleri kırmızı et ve bakliyatlar oluşturuyor. Elazığ’a seyahat ettiğinizde ilk olarak Harput köftesini tadına bakabilirsiniz. Bu lezzeti denemek için şehir merkezindeki Köfteciler Sokağı’nda sıralanan mekânları tercih edebilirsiniz.

Köfte çeşitleri haricinde lobik ve soğuk ayran çorbaları, kömbe, kavurma gastronomi tutkunlarının tüketmekten zevk aldıkları diğer yöresel lezzetler olarak sıralanıyor. Kentte gezinti yaparken enerjinizin düştüğünü hissederseniz, birkaç parça orçik yiyebilirsiniz. Tatlı krizlerine daha etkili çözüm olması içinse dolanger ve halbur hurması yiyebilirsiniz.

Bölge mutfağına özgü lezzetleri keşfetmek adına atmosferiyle insanı büyüleyen Kapalı Çarşı’ya gidebilirsiniz. Çarşı içerisindeki dükkânlarda, Ağın leblebisi gibi lezzetleri ve bölgeye özgü hediyelikleri bulabilirsiniz. El yapımı ürünlere sahip olmak isteyen gezginler ise genelde El Emeği Göz Nuru Çarşısı’na yöneliyor. Mağazaların büyük bölümü, Birinci ve İkinci Harput ile Gazi caddeleri üzerinde sıralanıyor. Birçok markayı tek bir çatı altında bulmaktan hoşlanıyorsanız, gezi programınızda Park Yirmiüç ve Akgün alışveriş merkezlerine yer verebilirsiniz.

Elazığ’da Ulaşım

Elazığ Havalimanı ile kent merkezi arasında yaklaşık olarak 13 kilometre mesafe bulunuyor. Bu mesafeyi aşmak için servis araçları ve taksiler arasında seçim yapabilirsiniz. Servis araçları ortalama 30 dakikada kentin kalbine ulaşım sağlıyor. Taksiler ise aynı mesafeyi biraz daha kısa sürede katediyor.

Şehir içerisinde ise gitmek istediğiniz güzergâha bağlı olarak belediye kontrolünde yolcu taşıyan özel halk otobüslerini ya da minibüsleri tercih edebilirsiniz. Gezginlere ekonomik ve güvenli ulaşım imkânı sunan otobüslere binmek için El-Kart kullanmak gerekiyor. Şehir merkezindeki gişelerden kolayca edinebileceğiniz bu kart, bakiye sistemi ile çalışıyor.

Tatil sürenizi efektif kullanmak adına dilerseniz araç kiralama seçeneklerine de yönelebilirsiniz. Böylece güzergâh ve zaman kısıtlaması olmadan gitmek istediğiniz yerlere konforlu ulaşım olanağı bulabilirsiniz. Araç kiralama hizmeti sunan acentelerle gerek havalimanında gerekse de kent merkezinde karşılaşabilirsiniz.

img

Elazığ Hava Durumu

Loading...

Uçuş süreleri

Alternatif uçuşlar

Elazığ varışlı yurt içi uçak biletleri

Elazığ varışlı yurt dışı uçak biletleri

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
hepsijet.svghepsiburada_market.svghepsipay.svghepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis