Elazığ Ankara Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Elazığ Ankara uçak biletleri

06 Ara 2023

07 Ara 2023

08 Ara 2023

09 Ara 2023

10 Ara 2023

Elazığ-Ankara Uçak Bileti

Ankara Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti olan Ankara, İstanbul’dan sonra en gelişmiş ve en kalabalık olan il olarak karşımıza çıkmaktadır. 25 ilçesi olan başkent, yaklaşık 6 milyon nüfusa sahiptir. Coğrafi olarak İç Anadolu bölgesinde bulunur ve neredeyse Türkiye'nin tam merkezinde yer almaktadır. 1923'te başkent olarak ilan edilen Ankara'nın bugünkü ekonomik kaynakları tarım, hayvancılık, ticaret ve sanayiden oluşmaktadır. Ayrıca özel sektör ve kamu sektöründe de pek çok imkana sahip olan başkent Ankara, işgücü açısından kaynakları bol bir şehirdir. Bu nedenle çok fazla göç almaktadır.

Ankara’da Gezilmesi Gereken Yerler

Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan Ankara'da gezilmesi gereken pek çok yer bulunmaktadır. Bunların başında Anıtkabir gelmektedir. Anıtkabir, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahıdır. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal'e yakışır bir şekilde tasarlanan, muhteşem mimarisi ile Anıtkabir; Ankara'da görülmesi gereken en önemli yerlerden biridir.

Bir başka önemli yer ise I. Türkiye Büyük Millet Meclisi binası yani diğer adı ile Kurtuluş Savaşı Müzesi’dir. Eski meclis binası olarak da adlandırılan bu müze, Ulus Meydanında bulunmaktadır. 1920 ve 1924 senelerinde meclis binası olarak kullanılan, şimdilerde ise müze olan bu bina; Cumhuriyetin ilk senelerini yansıtmaktadır. Türkiye tarihi açısından çok önemli olan Kurtuluş Savaşı Müzesi, Ankara ziyaretçilerini büyüleyen bir tarihi binadır.

Kültür-sanat aktivitelerinden hoşlananlar için Ankara’da Hamamönü’nün gezilmesi önerilebilir. Hamamönü, sokaklarında el sanatları ürünleri satılan pazarları ve Ankara'ya özgü eski evleri ile pek çok tarihi cami ve konağı içinde barındırmaktadır. Ayrıca Mehmet Akif Ersoy'un İstiklal Marşı'nı yazdığı park ve müze evi bu bölgede bulunur. 

Geçmişi Galatlar’a kadar uzanan ve yapılış tarihi kesin olarak bilinmeyen Ankara Kalesi, gezilecek yerler listesine eklenmesi gereken tarihi bir mekandır. Kalenin içerisinde birçok konak bulunmaktadır. Bu konaklar bugün dükkan ve restoran olarak restore edilmiş halde ziyaretçilerine hizmet vermektedir. 

Tarihinde ilginç bir hikayeye sahip olan Atatürk Orman Çiftliği, Ankara'nın sembolleri arasında yer almaktadır. 1925'te uzmanlar tarafından verimsiz arazi olarak nitelendirilen bu alan, Mustafa Kemal Atatürk tarafından ıslah edilmiş ve Türk milletine bağışlanmıştır. Zamanında verimsiz ve bataklık olarak görülen bu arazi, bugün günlük yoğurt, taze süt ya da peynir, dondurma gibi özellikle süt ürünlerinin üretildiği ve halkın eğlenip dinlenebildiği muhteşem bir mekan haline gelmiştir.

 Ankara'da görülmesi gereken bir başka yer ise Kocatepe Camii’dir. Kızılay Meydanı'na yürüme mesafesinde olan bu caminin tamamlanması 20 yıl sürmüştür. İhtişamlı yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Kocatepe Camii, görülmeye değer bir mekandır. 

Arkeolojik mekanlardan hoşlananlar için Ankara'da, UNESCO Geçici Dünya Mirası listesine giren Gordion Antik Kenti; listeye alınması gereken bir mekandır. Gordion Antik Kenti, Firig medeniyetinin başkentidir. Arkeolojik kazılar sonucunda bu antik kentteki ilk yerleşimin milattan önce 1100 ila 900 yıllarında olduğu kanaatine varılmıştır. 

Kışın Ankara'yı ziyaret etmek isteyenler için önerilebilecek lokasyonlardan Ankara'nın Elmadağ ilçesinde bulunan Elmadağ Kayak Merkezi, dağcılık sporu ve kayak için elverişli bir yerdir. Kış aylarında kar kalınlığı 30 ila 40 santimetreye ulaşan Elmadağ'da yaklaşık 100 gün sezon devam etmektedir. 

Ankara'da açık hava severlerin tadını çıkarabilecekleri pek çok park bulunmaktadır: Kuğulu Park, Göksu Parkı, Gençlik Parkı, Eymir Gölü, Altınpark, Abdi İpekçi Parkı, Kurtuluş Parkı, Soğuksu Milli Parkı, Dikmen Vadisi gibi açık havada gezilebilecek pek çok ferah yer bulunur. 

Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Ankara'da çok fazla gezilecek müze bulunmaktadır. Bunlardan en bilinenlerinden bazıları: Anadolu Medeniyetler Müzesi, Etnografya Müzesi, Cumhuriyet Müzesi, Kurtuluş Savaşı Müzesi, PTT Pul Müzesi, Gordion Müzesi, Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Oyuncak Müzesi, TRT Müzesi, Roma Hamamı açık hava müzesi gibi müzelerdir.

Tüm bunların dışında Ankara’da her kesime uygun kafe, bar, restoran, pub, meyhane, kulüp vb. eğlence mekanları bulunmaktadır. Gece hayatı ve eğlence kültürü gelişmiş bu kentte hemen herkesin zevkine uygun mekanlar bulmak mümkündür.

Ankara’nın Tarihi

Tarihi çok eski devirlere dayanan Ankara'da yapılan arkeolojik araştırmalara göre Hititler, Frigler, Lidyalılar ve Galatların Ankara bölgesinde yaşadığı bilinmektedir. Eski dönem kaynaklarından alınan bilgiye göre Frig Kralı Midas, Ankara'nın kurulmasına önayak olmuştur. Tarih boyunca çok sayıda medeniyetin beşiği olan Ankara, 334-1073 seneleri arasında Bizans İmparatorluğu'na geçmiştir. Daha sonra Malazgirt Meydan Muharebesi ile Selçuklular tarafından eve geçirilen Ankara, şaşaalı bir döneme giriş yapmıştır. Ankara, belli bir zaman sonra Moğol istilasına uğramış; pek çok savaş görmüştür. 1354 yılında Osmanlı topraklarına dahil olan Ankara, tarih boyunca çok önemli olaylara tanık olan bir şehirdir. Osmanlı'nın kötü giden vaziyeti sonucunda Mustafa Kemal Paşa'nın duruma müdahale etmesiyle Ankara'da 1919'da toplanılmış ve çeşitli önemli olaylar sonucunda 13 Ekim 1923'te Ankara, Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti olarak ilan edilmiştir.

Ankara’da Kültürel Etkinlikler

Başkent Ankara, kültür ve sanat aktiviteleri konusunda oldukça fazla çeşide sahip olan büyük bir şehirdir. İçinde dünya çapında isim yapmış üniversiteleri de bulunduran bu şehir, kültürel etkinliklerin de başkenti olarak karşımıza çıkmaktadır. Tiyatro, opera, bale, festivaller, konserler, sergiler, seminerler, sportif aktiviteler, sinema etkinlikleri ve çok daha fazlasını içinde bulunduran Ankara; kültürel etkinlik konusunda ziyaretçilerine çok fazla seçenek sunabilmektedir.

Ankara’da Konaklama

Ankara konaklama imkanları açısından ziyaretçilerine pek çok imkan sağlayan büyük bir şehirdir. Özellikle lüks şehir otelleri ile dikkatleri üstüne çeken Ankara, farklı konaklama imkanlarına da sahiptir. Bunlardan bazıları misafirhaneler, butik oteller, konaklama evleri ya da özel yurtlardır. Ankara'nın merkezinde kalmak isteyenler için eşyalı kiralık evler ya da küçük pansiyonlar da önerilebilir. Her bütçeye uygun konaklama bulunabilen Ankara'da kaç gün ve hangi amaçla bulunulacağı, konaklama mekanı seçiminde yardımcı olacaktır.

Ankara’nın Lezzetleri

Türkiye'nin bir pek çok ilinde olduğu gibi Ankara'da da çok fazla isim yapmış yemek çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan en bilinenleri, Ankara tava, Beypazarı güveci, İnceğiz çorbası ve Tamtak tirididir. Bu yemeklerin dışında Ankara; simidi, balı ve çubuk turşusu ile de anılmaktadır. Ankara'nın ilçesi olan Beypazarı, maden suları ve Beypazarı kurusu ile ün yapmıştır. Aynı zamanda yine Ankara'nın ilçesi olan Kızılcahamam da maden suları ile meşhurdur. Ankara, armudu ve çiğdemi ile de ünlenmiş bulunmaktadır.

Ankara’da Ulaşım 

Elazığ'dan Ankara'ya uçuş mesafesi 566 kilometredir ve bu mesafe uçak ile yaklaşık 1 saat sürmektedir. Ankara Esenboğa havalimanından şehir merkezine ulaşabilmek için taksi, belediye otobüsleri ve özel otobüsler ile transfer sağlanabilmektedir. Aynı zamanda araç kiralama imkanı da bulunmaktadır. Şehir merkezinde ise bir yerden bir yere gidebilmek için dolmuş, taksi, metro ve otobüs kullanabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı'ndan Ankara'nın en merkezi yerleri olan Sıhhiye, Kızılay, Gar, Ulus ve AŞTİ'ye özel araç ve taksi dışında Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait Belko Air ismindeki otobüsler ve EGO otobüsleri ile de ulaşım sağlanmaktadır. 

Belko Air:

45 kişilik Belko Air otobüsleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulmuştur. Ankara'nın en merkezi bölgelerine ulaşım sağlayan bu otobüslere, havalimanı iç hatlar ve dış hatlar çıkış kapılarından binilebilmektedir.

EGO Otobüsleri:

Esenboğa Havalimanı ile AŞTİ arasında ulaşım sağlayan bu otobüsler, hafta içi 3 kez hizmet vermektedir.

Elazığ Havalimanı Ulaşımı

Elazığ şehir merkezinden Elazığ Havalimanı'na özel şirketlere ait otobüsler kalkmaktadır. Bu otobüsler, Elazığ otogarından yolcularını aldıktan sonra yaklaşık 9 kilometre yol kat ederek havalimanına yolcuları ulaştırır ve bu mesafe ortalama 10 dakika sürmektedir.

Elazığ’dan Ankara’ya Uçuş Kaç Saattir?

Elazığ-Ankara arası uçuş mesafesi 566 kilometredir ve Elazığ'dan Ankara'ya uçakla ortalama 1 saatte ulaşılmaktadır.

Elazığ’dan Ankara Kaç km?

Elazığ-Ankara arası 780 kilometredir ve bu mesafe, karayolu ulaşımı ile yaklaşık 10 saat sürmektedir.

Elazığ’dan Ankara’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Elazığ-Ankara uçak seferlerinde en uygun biletler, pazar günlerinde karşımıza çıkmaktadır. Gitmek istenilen tarihin önceden belirlenmesi ile biletin en az bir ay önceden alınması da uçak bileti fiyatında bariz bir indirme yol açacaktır.

elazig_ankara

Ankara Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

6 °C

3 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

8 sa 25 dk

Elazığ Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

8 °C

8 °C

Uçuş süreleri

Elazığ

İstanbul

1 sa 40 dk

Elazığ

Ankara

1 sa 15 dk

Elazığ

İzmir

2 sa 25 dk

Elazığ

Antalya

2 sa 20 dk

Elazığ

Muğla

2 sa 30 dk

Elazığ

Dalaman

2 sa 25 dk

Elazığ

Adana

2 sa 15 dk

Elazığ

Çanakkale

2 sa 35 dk

Elazığ

Konya

3 sa 5 dk

Elazığ

Ordu

2 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Elazığ çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.426,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.426,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.551,97TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.621,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.265,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.576,34TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.856,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.572,64TRY'den
başlayan fiyatlarla

Elazığ çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.694,69TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
510,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.361,30TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.824,98TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.446,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.659,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.972,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.753,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.715,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
18.645,91TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis