Elazığ Antalya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Elazığ Antalya uçak biletleri

1.990,34TRY'den
başlayan fiyatlarla

20 Şub 2024

20 Şub 2024

1.990,34TRY'den
başlayan fiyatlarla

21 Şub 2024

21 Şub 2024

1.380,47TRY'den
başlayan fiyatlarla

26 Şub 2024

26 Şub 2024

2.001,29TRY'den
başlayan fiyatlarla

22 Mar 2024

22 Mar 2024

2.141,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

01 Nis 2024

01 Nis 2024

Elazığ Antalya Uçak Bileti 

Antalya Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya, turizme yön veren şehirlerden bir tanesidir. Ülkemizin en kalabalık olan beşinci şehridir. Doğa harikalarının çoğu Antalya’da yer almaktadır. Bunun yanı sıra, turistik semtleriyle de her yıl yüzlerce binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Yaz aylarında Antalya, en fazla göç alan illerden bir tanesidir. Bu şehir, turunçgillerin de merkezi olan ve muz yetiştiriciliğinde öne çıkma özelliğiyle bilinmektedir. Antalya’nın temel ekonomik şartları, tarım, ticaret ve turizme bağlıdır. Antalya, tarihi yerleşim bakımından da oldukça köklü bir şehirdir. Bu bölgenin tarihi ise yaklaşık elli bin yıla dayanmaktadır.

Antalya’da yer alan Beldibi ve Karain mağaraları, şehrin geçmişinin çok eski çağlara dayandığını göstermektedir. Aynı zamanda, bu şehir farklı medeniyetler ve devletlere de ev sahipliği yapmıştır. Ülkemizde, en fazla antik kentin yer aldığı şehirlerin başında Antalya gelmektedir. Çünkü şehirde gezip görülmesi gereken birçok yer bulunmaktadır. 

Antalya’da Gezilmesi Gereken Yerler

Antalya’yı her yıl binlerce turist ziyaret etmektedir. Bu durumun sebebi ise şehrin turizm açışındın gelişmiş olmasıdır. Antalya’da yer alan tatil köyleri, ilçeler ve doğal güzellikler birçok ziyaretçinin akınına uğramaktadır. Bu şehrin en çok ziyaret edilen ilçeleri arasında Alanya yer almaktadır. Alanya’da dünyaca ünlü plajlar yer almaktadır. Aynı zamanda, eğlence hayatı açısından da bu ilçede istediğiniz eğlenceyi yakalayabilirsiniz. Antalya’nın Kemer ilçesi de çam ormanlarının yer aldığı ve denizin masmavi derinliğinde kaybolacağınız bir yöredir. Şehrin ünlü ilçelerinden biri de Kaş’tır. Kendine özgü bohem atmosferiyle dikkat çeken bu semt, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır. 

Antalya’nın Serik ilçesine bağlı olan Belek ise mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir tanesidir. Burada yer alan golf sahaları ve tatil köyleri turistlerin dikkatini çekmektedir. Antalya’da gezip görebileceğiniz yerler arasında; Kalkan, Kaleiçi, Adrasan, Demre, Olympos, Kekova, Tekirova gibi semtler de yer almaktadır. Tatil yapmak için Antalya’da yer alan bu yöreler arasından bir seçim yapabilirsiniz. 

Antalya Tarihi Dokusu 

Antalya’nın geçmişteki ismi Attalos Yurdu olarak anılmaktaydı. Bu şehir, 2. Attalos tarafından kurulmuştur. Bergama Krallığı’nın yıkılmasıyla belli bir süre bağımsız kalan Antalya ilimiz, ardından korsanların eline geçmiştir. M.Ö 77’de Komutan Servillus İsauricus tarafından ise bu şehir Roma topraklarına katılmıştır. Ardından, Bizans egemenliği sırasında ise piskoposluk olan Attaela, Türklerin eline geçmiştir. Modern bir şehir olan Antalya, antik çağ kalıntılarının sıklıkla görüldüğü bir yerdir. Antalya’da yapılan arkeolojik kazılarda şehirdeki yerleşimin yaklaşık 40 bin yıl öncesine dayandığı bilinmektedir. Şehirde Roma Devleti’de hüküm sürmüştür. Antalya’nın antik çağ dönemindeki ismi ise Pamphylia olmuştur. 

Şehre Türklerin hüküm sürdüğü zamanlarda, Teke yöresi ismi verilmiştir. Osmanlı Devletin de ise bu şehir, Teke Sancağı merkezi olmuştur. Osmanlı Devleti zamanında teke sancağının merkezi olan bu şehir, devletin son yıllarında bağımsız bir sancak haline getirilmiştir.

Antalya Kültürel Etkinlikleri

Antalya, eğlenceli, turistik ve son derece güzel bir şehirdir. Bu ilde, her yıl düzenli olarak çeşitli kültürel etkinlik ve festivaller düzenlenmektedir. Şehirde geleneksel ya da uluslararası olarak çeşitli etkinlikler yapılır. Yerli ve yabancı turistler ise bu etkinlikler de bir hayli eğlenmektedir. Antalya’da Geleneksel Kumluca Deve Güreşi Festivali, belediye tarafından düzenlenir. Kullanılan develer, şehre yakın illerden getirilmektedir. Antalya Çiçek Festivali ise süs bitkileri ve çiçekçilik sektörüne katkı olması açısından yapılır. Festival kapsamında, çiçekçiliğin de Antalya’da tanıtımı yapılır. Uluslararası Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali’nde ise Kaş’ta folklor gösterileri ve açılış konuşmaları yapılmaktadır. Halk ve çocuk eğlenceleri programı dahilinde olan bu festival oldukça eğlenceli geçmektedir. 

Antalya JAZZ Festivali ise müzik severlerin ilgisini çekecek bir etkinliktir. Büyük konserler ve ünlü müzisyenleri bu festivalde görebilmeniz mümkündür. Antalya’da katılabileceğiniz festivaller arasında; Uluslararası Antalya Film ve Piyano Festivali, Uluslararası Altın Portakal Film Festivali, Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali gibi etkinlikler de yer alır. 

Antalya’daki Konaklama Olanakları

Antalya turizm açısından gelişmiş bir şehirdir. Akdeniz Bölgesi’nin popüler tatil merkezlerinden olan bu şehir, farklı konaklama olanaklarıyla karşınıza çıkar. Tatil yapmak için bu şehre geldiğinizde, Kaş, Belek, Alanya ve Kemer gibi semtleri tercih edebilirsiniz. Bu semtlerde yer alan tatil köyleri, oteller, moteller, hoteller ya da farklı türde konaklama alanlarından destek alabilirsiniz. Masmavi deniz ve tertemiz kumsallarıyla tatilinizi keyifli bir şekilde geçirmek için Antalya ilini tercih edebilirsiniz. 

Güneş ve denizin tadını çıkarabileceğiniz şehir semtleri de Antalya’da yer almaktadır. Antalya’da tatil yapmak için tercih edeceğiniz lüks ya da normal otel seçenekleri vardır. Şehrin aktif olan semtlerinde eğlenceli tatiller yapabilirsiniz. 

Antalya’nın Yöresel Lezzetleri 

Tarihi, turizm değeri ve doğal güzelliklerinin yanı sıra, Antalya’nın yöresel yemekleriyle de meşhur olduğunu söyleyebiliriz. Antalya’da tadabileceğiniz başlıca lezzetlerden biri Kelle Paça Çorbasıdır. Kış aylarının vazgeçilmezi olan bu çorba, vitamin deposudur. Bunun yanı sıra, Arabaşı Çorbası da tavuk etiyle hazırlanan başlangıç yemeklerinden bir tanesidir. Antalya’da tadabileceğiniz Sedik Aşı, Testi Kebabı, Taratorlu Tekir Tava ve Gökçesu Pilavı da önemli yemeklerden bir kaçıdır. Antalya’nın meşhur Kabak Çiçeği Dolması da yiyenleri hayran bırakan bir lezzete sahiptir. 

Antalya’ya gelen ziyaretçiler, Barbunya Piyazını da bir hayli beğenmektedir. piyazın tahinle harmanlanması ve içindeki balık ve et ürünleri, bu ürüne lezzet katmaktadır. Antalya’da tadabileceğiniz portakal reçeli de buram buram portakal kokmaktadır. Tatlı severlerin mutlaka denemesi gereken Kabak Tatlısı da son derece lezzetlidir. 

Antalya’daki Ulaşım Olanakları

Bu şehirde, şehir içinde ulaşım yapmak için farklı alternatifleri bulabilirsiniz. Antalya’da halk otobüsleri, taksiler, deniz otobüsleri ve tramvay ile dilediğiniz adrese ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine gitmek için de tramvay veya otobüsleri kullanabilirsiniz. 

Otobüs İle Ulaşım: Antalya Havalimanından şehir merkezine Belediye otobüslerini kullanarak seyahat edebilirsiniz. Antalya Kart temin ederek, otobüs ile dilediğiniz adrese gidebilmeniz mümkündür. 

Tramvay İle Ulaşım: Tramvay ile havalimanından belli güzergahlara ulaşma şansına sahipsiniz. Tramvay istikameti doğrultusunda Antalya’nın belli başlı yerlerine gidebilirsiniz. 

Taksi İle Ulaşım: Havalimanında iç ve dış hatlardan inen yolcular, 7 gün 24 saat boyunca ticari taksilerden destek alabilmektedirler. 

Araç Kiralama: Antalya Havalimanında yer alan Rent A Car acentelerinden dilediğiniz modeldeki aracı seçerek, şehirde uzun süre vakit geçirebilirsiniz. 

Elazığ Havalimanı Ulaşımı

Elazığ Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlamak için özel otobüsleri kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, taksilerden de ulaşım için destek alabilirsiniz. 

Elazığ’dan Antalya’ya Uçuş Kaç Saat?

Aktarmalı olarak Elazığ’dan Antalya’ya ortalama 3 saat 50 dakikada ulaşım sağlanabilmektedir.

Elazığ’dan Antalya Arası Kaç Kilometre?

Elazığ Antalya arası karayoluyla 13 saat 33 dakika sürmektedir. Bu süreç, 1,047,7 kilometreye tekabül etmektedir. 

Elazığ’dan Antalya’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Uygun fiyata uçmak için öncelikle, havayolu şirketleri arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Yapacağınız karşılaştırma doğrultusunda, uçak biletleri arasından en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda, uygun fiyatlı bilet rezervasyonu yapmak için Pazar gününü de seçebilirsiniz. 

Elazığ

Antalya Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

9 °C

8 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

50 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 15 dk

Antalya

Samsun

1 sa 35 dk

Antalya

Trabzon

1 sa 45 dk

Antalya

Moskova

3 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 10 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Bişkek

4 sa 50 dk

Antalya

Paris

4 sa 10 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

Elazığ Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

6 °C

6 °C

Uçuş süreleri

Elazığ

İstanbul

1 sa 40 dk

Elazığ

Ankara

1 sa 15 dk

Elazığ

İzmir

2 sa 25 dk

Elazığ

Antalya

2 sa 20 dk

Elazığ

Muğla

2 sa 30 dk

Elazığ

Dalaman

2 sa 25 dk

Elazığ

Adana

2 sa 15 dk

Elazığ

Çanakkale

2 sa 35 dk

Elazığ

Konya

3 sa 5 dk

Elazığ

Ordu

2 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Elazığ çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
628,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.426,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.369,34TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.551,97TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.621,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.265,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.576,34TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.856,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.572,64TRY'den
başlayan fiyatlarla

Elazığ çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.694,69TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt dışı uçak biletleri

6.055,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.818,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.117,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.367,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.393,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.761,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.289,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.458,50TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.390,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.279,77TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis