Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Erzincan varışlı yurt içi uçak biletleri

Erzincan varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Erzincan Uçak Bileti

Karadeniz Bölgesi’ne yakınlığının etkisiyle dört bir yanı yemyeşil bitki örtüsü ile kaplı Erzincan, binlerce yıllık tarihi ve zengin kültürü ile ziyaretçilerinin hayranlığını kazanıyor. El sanatları konusunda oldukça ileri düzeydeki kentin mutfağını tanımlamak içinse “Eşsiz” kelimesi genel itibariyle yetersiz kalıyor. Hemen Erzincan uçak bileti alarak Doğu Anadolu’nun turistik açıdan popüler kentinde sizleri bekleyen sürprizleri keşfetmek adına ilk somut adımı atabilirsiniz.

Erzincan’da Gezilecek Yerler

Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Erzincan’ı ziyaret eden gezginler, farklı medeniyetlerden izler taşıyan yapıları ziyaret etme ayrıcalığına kavuşuyor.  Kent merkezine 52 kilometre uzaklıktaki Kemah ya da diğer adıyla Erzincan Kalesi, Anadolu Selçuklular’ı döneminden kalma en önemli miras olarak gösteriliyor. Üçpınar Köyü’ne yakın konumdaki Abrenk Kilisesi ise göz alıcı mimari detaylarıyla dikkatleri üzerinde topluyor.

Kentte geçireceğiniz süre kısıtlıysa, gezilecek yerler listenizin ilk sırasına Erzincan Müzesi’ni yazıp farklı dönemlere ait buluntuları bir arada görebilirsiniz. Saltuklu, Selçuklu ve Osmanlı mimarilerine ilgi duyuyorsanız, Mama Hatun Türbesi ve Kervansarayı ile Hıdır Abdal Türbesine gezi programınızda yer verebilirsiniz.

Erzincan tarihi zenginliği kadar doğal güzellikleriyle de konuklarına hoş sürprizler yaşatıyor. Kemah, yemyeşil bitki örtüsüyle çevrili olmasının etkisiyle doğa tutkunlarını kolayca kendisine çekiyor. İlçe merkezinde ayrıca 15. yüzyıldan kalma Gülabibey Cami sizleri bekliyor. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin yoğun ilgi gösterdikleri Ekşisu Kaplıcası, etkileyici manzaralarla karşılaşacağınız Karanlık Kanyon, doğa yürüyüşü yapabileceğiniz parkurlarla çevrili Girlevik Şelalesi ise kentin ziyarete değer diğer doğal güzellikleri olarak sıralanıyor.

Erzincan’da Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

Gastronomiye ve el sanatlarına merak duyuyorsanız, Erzincan seyahatiniz boyunca her iki konuda da gayet tatmin edici seçeneklerle karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz. Anadolu’nun en eski yerleşim yerleri arasında sayılması, kentin gastronomik açıdan zengin bir profile sahip olmasındaki ana nedeni oluşturuyor. Kentte geçireceğiniz günlerde enfes hamur işlerinin, tatlıların, et ve sebze yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.

Yaprak döneri, keşkeği, tiridi ve çökelek piyazı ile meşhur Erzincan’ın kent merkezinde dolaşırken eşsiz gastronomik deneyimler yaşayacağınız Seven Kevser ve Ayla'nın  Mutfağı gibi birçok restoran ile karşılaşabilirsiniz. Girlevik Şelalesi çevresinde alabalık restoranları faaliyet gösteriyor. Kemah ve Kemaliye gibi ilçelerde, yöresel yemekleri orijinal tariflerine sadık kalarak misafirlerine sunan mekânlar yer alıyor.

Erzincan’ın yöresel lezzetlerini denedikten sonra alışverişe odaklanmak isterseniz, el yapımı ürünlere sahip olmak için Tarihi Bakırcılar Çarşısı’nın yolunu tutabilirsiniz. Çarşıdaki atölyelerde, özgün tasarıma sahip kahve takımları, tepsiler ve dekoratif objeler bulabilirsiniz. Kent merkezindeki dükkânlar aracılığıyla ayrıca cimin üzümü, Erzincan tulum peyniri, lokum, karakovan balı gibi hediyelik olarak da değerlendirilebilecek lezzetlere ulaşabilirsiniz. Ermerkez ve Ergan, kentteki popüler alışveriş merkezleri söz konusu olduğunda ilk akla gelen yerler olmayı sürdürüyor.

Erzincan’da Ulaşım

Erzincan Havalimanı’ndan yalnızca 9 kilometre uzaklıktaki kent merkezine ulaşım için bütçenize bağlı olarak taksilere ya da servis araçlarına binebilirsiniz. Havalimanı ile kent merkezi arasındaki mesafe taksilerle 15-20 dakikada aşılıyor. HAVAŞ gözetiminde yolcu taşıyan servis araçları vasıtasıyla otogar, üniversite kampüsü ve Erzincan Park AVM gibi merkezi noktalara ortalama 30 dakikada ulaşım imkânı yakalayabilirsiniz.

Pek çok Anadolu kentinde olduğu gibi Erzincan’da da şehir içi ulaşım seçenekleri halk otobüsleri ve minibüslerden oluşuyor. Büyükşehir belediyesi kontrolündeki halk otobüsleriyle yolculuk yapabilmek için öncelikle Cankart edinmeniz gerekiyor. Kart, bakiye sistemi ile çalıştığından bütçe kontrolü konusunda gezginlere ciddi anlamda kolaylık sağlıyor.

Kemah gibi kent merkezi dışında kalan yerleşim bölgelerine gitmek için ayrıca tren seferlerinden yararlanabilirsiniz. Üstelik bu yöntemi tercih ederek kara yolu güzergâhı dışında kalan enfes manzaraları görme ayrıcalığına kavuşabilirsiniz.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis