Erzincan İzmir Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Erzincan İzmir uçak biletleri

1.747,40TRY'den
başlayan fiyatlarla

22 Eyl 2023

22 Eyl 2023

2.175,65TRY'den
başlayan fiyatlarla

30 Eyl 2023

30 Eyl 2023

1.782,36TRY'den
başlayan fiyatlarla

02 Eki 2023

02 Eki 2023

1.902,63TRY'den
başlayan fiyatlarla

04 Eki 2023

04 Eki 2023

1.902,63TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Eki 2023

08 Eki 2023

Erzincan İzmir Uçak Bileti

Ege’nin incisi İzmir’de muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz. Erzincan’dan İzmir’e uçakla gitmek isteyenler ucuz bilet avantajlarından faydalanarak bilet satın alabilirler. 

İzmir Hakkında Bilmeniz Gerekenler 

Türkiye’nin üçüncü, Ege Bölgesi’nin de en büyük şehri olarak İzmir bilinmektedir. İzmir Körfezi üzerinde kent kurulmuştur. İzmir dünyaca ünlü fuarıyla bilinmektedir. İzmir liman özelliği taşıyan bir şehirdir. İzmir bu özelliğiyle tarih boyunca birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmıştır. İzmir modern şehir görüntüsüyle dikkat çekiyor. İzmir’in batı kısmında hem Ege denizi hem de adaları yer alıyor. Metropol kent olarak tabir edeceğimiz İzmir, Ege Denizi’nin Atina’nın arkasından ikinci büyük kentidir. İzmir, kalabalık olmasının yanında sakin yaşamıyla da dikkat çekiyor. Kent, İzmir Körfezi boyunca uzanmaktadır. İzmir aynı zamanda Gediz Nehri Deltası’ndan kuzeye uzanmaktadır. 

İzmir tarihte İyonya ve Roma gibi pek çok medeniyetin de evi olmuştur. Palmiye ve hurma ağaçlarının caddelerini süslediği İzmir’de muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz. İzmir merkezi kadar ilçeleri de popülerdir. İzmir büyük tarihi, kültürü ve medeniyetiyle dikkat çekiyor. İzmir’in isminin nereden geldiğiyle alakalı pek çok söylenti vardır. İzmir civarında yaşayan Erektidler lideri These, Smyrna isimli Amazon ile evlenmiştir. These o nedenle yaşadığı bölgeye eşinin adını vermiştir. İzmir’deki kazı çalışmalarından elde edilen eşyalar doğrultusunda şehir ismini Efes’te yaşayan bir kraliçeden almıştır. Anaximenes, Thales gibi doğa filozofları İzmir’de yetişmiştir. Samos, Efes, Milet gibi bölgelerde önemli filozofları yetiştirmiştir. İzmir, Cumhuriyet tarihinde önemli yere sahiptir. İzmir İktisat Kongresi İzmir’de düzenlenmiştir. Büyükşehir statüsündeki İzmir’de 1971 yılında Akdeniz Oyunları düzenlenmiştir. 2005 yılındaysa İzmir Dünya Üniversiteler Oyunları’na (Universiade) katılmıştır. İzmir; sanat ve kültür açısından önemli bir şehirdir. 

İzmir’de Gezilmesi Gereken Yerler

Ege’nin incisi olarak bilinen İzmir, 8500 senelik tarihiyle dikkat çekiyor. İzmir; Karaburun, Seferihisar, Çeşme ve Foça gibi muhteşem plajlara sahiptir. İzmir sınırları içerisinde çok sayıda tarihi ve antik yapının yer aldığını söyleyebiliriz. İzmir denildiğinde Konak Meydanı ve Saat Kulesi ilk aklımıza gelmekte olup Kentin merkezinde konumlanmıştır. Kesme taş oymacılığıyla inşa edilen Saat Kulesi’nin gövdesi, beyaz mermerden yapılmıştır. Kızlarağası Hanı; Kemeraltı Çarşısı içinde yer alıyor. İzmir’in önemli yapılarından olan Kızlarağası Hanı, kare şeklinde tasarlanmıştır. Görünümü yanında tarihinden dolayı da İzmir gezisi esnasında uğranması gereken yerlerdendir. Konak Pier; İzmir’in tüm güzelliğini sunan bir yer. Fransız mimar Gustave Eiffel’in inşa ettiği yapı, Konak Meydanı’nda bulunuyor. 

Bozdağ Kayak Merkezi; Ödemiş’te yer almaktadır. Bu kayak merkezi turizm açısından çok önemlidir. Bayraklı; İzmir’in önemli ilçelerindendir. İzmir Körfezi’nin Kuzeydoğu tarafında Tepekule mevkiindedir. Artemis Tapınağı; Selçuk ilçesi sınırlarında konumlanmıştır. Diana Tapınağı şeklinde de anılmaktadır. Tanrıça Artemis’e ithaf edilmiştir. İzmir Kordon; İzmir’in tüm güzelliklerinin olduğu sahil şerididir. Kordon boyunda gezmek çok keyif vericidir. Agora Ören Yeri; İzmir’in milattan önceki dönemlerine ışık tutuyor. Kemeraltı Çarşısı’na çok yakın bir alanda bulunuyor. Tarihi Asansör; Konak ilçesindedir. Eğlence, dinlenme ve kültürel aktiviteler açısından önemli bir yerdir.

İzmir’in Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

İzmir; M.Ö. 1.yüzyılda Smyrna olarak Yunanlı kolonistlerce kurulmuştur. Aristo gibi felsefeciler İzmir’i dünyanın en güzel kenti diye isimlendirmişlerdir. İzmir’de tarihi anlamda gezilecek pek çok yer var. Kadifekale, İzmir kent merkezine çok yakın bir yerde konumlanmıştır. İzmir Körfezi’nin manzarasına hakim konumdadır. Çeşme Kalesi; Türkiye’de deniz turizminin kalbinin attığı yerlerdendir. İzmir Çeşme’ye tatil için gelenler bu güzide kaleyi mutlaka ziyaret ediyorlar. Genellikle tatil için Foça’ya gidilmektedir. Fakat Foça Evleri ile de ünlüdür. Foça evleri; bitişik düzen evler, tek evler ve kule evlerden oluşmaktadır. Üç ayrı mimari örneğini Foça Evleri sayesinde görmüş olacaksınız. 

Kültürel Etkinliklerin Odağında İzmir Kenti

İzmir’de pek çok kültürel etkinlik düzenlenmektedir. Uluslararası İzmir Festivali; kentin tarihi geçmişine ışık tutuyor. İzmir Kültür ve Sanat Vakfı her sene bu festivali düzenlemektedir. Festivalde pek yerli ve yabancı ünlü isim konser vermiştir. İzmir Avrupa Caz Festivali; her sene martta düzenlenmektedir. İzmir’de yabancı ve yerli caz grupları toplanmaktadır. Caz severlerin bir araya geldiği bu etkinlik İzmir’in kültürel zenginliğini ortaya koyuyor.

İzmir’de düzenlenen diğer kültürel etkinlikleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Uluslararası Bergama Kermesi,
  • Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı,
  • Uluslararası İzmir Kukla Festivali,
  • Ekoloji İzmir Organik Ürünler Fuarı,
  • Uçurtma Şenliği,
  • Yöresel Ev Yemekleri Yarışması,
  • Narlıdere Gençlik ve Çiçek Festivali,
  • Tekne Yat ve Denizcilik Fuarı,

İzmir’de Konaklama İmkanları 

İzmir’de konaklama imkanları çok geniştir. Her bütçeye uygun konaklama yerleri vardır. İzmir’de alışveriş merkezilerine ve tarihi yerlere yakın olmayı isteyenler konaklama yerleri olarak; Karşıyaka, Konak ve Alsancak’ı seçebilirler. İzmir’de beş yıldızlı oteller, öğretmenevi, butik ve 3 yıldızlı oteller bulunmaktadır. Erken rezervasyon yaptırdığınızda İzmir’de çok uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz.

Alsancak bölgesi; gece kulüplerinin ve sanat sergilerinin olduğu bir alandır. Alsancak’ta konaklama yerleri biraz yüksek fiyatlıdır. Anafartalar Caddesi ve Kemeraltı Çarşısı’nın olduğu yerler daha uygun fiyatlı konaklama yerleriyle doludur. Karşıyaka ve Basmane çevresindeki konaklama yerleri de uygun fiyatlıdır.
İzmir’de Denenmesi Gereken Lezzetler

İzmir tarihte pek sayıda medeniyeti ağırlamıştır. Dolayısıyla bu durum mutfağını da şekillendirmiştir. Ege mutfağı; Rum, Yahudi, Türk, Levanten, Boşnak ve Arnavutların kültürünün birleşmesinden oluşmuştur. Akdeniz ikliminin görüldüğü İzmir, verimli tarım arazileriyle doludur. Zeytinyağı İzmir mutfağının vazgeçilmezidir. İzmir mutfağı denildiğinde deniz mahsulleri de öne çıkıyor. Hindiba, sarmaşık ve ısırgan otlarıyla İzmir sofraları ünlüdür. İzmir’de deniz börülcesi, pırasa gibi sebze yemekleri çok tüketilmektedir. Aynı zamanda keşkek ve patlıcan böreği de İzmir sofralarının olmazsa olmazıdır. İzmir kumru ve boyozuda çok meşhurdur. Tire köftesi, İzmir köftesi gibi köfte çeşitleriyle de kentin mutfağı şekillenmiştir. 

İzmir’de tatlı olarak lokma çok tüketilmektedir. Un kurabiyesi, kaymaklı dondurma, mandalina tatlısı, badem ezmesi ve lorlu kurabiyede çok meşhurdur. Lorlu kurabiye ve un kurabiyesiyle espresso kahve çok güzel gitmektedir. 

İzmir’de Ulaşım Olanakları

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na geldiğiniz farklı ulaşım olanaklarıyla karşılaşacaksınız. Bütçenize göre bir ulaşım tercihi yaparak kenti doyasıya gezebilirsiniz.

Taksi ile Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan merkez yani Konak arası mesafe 15 km’dir. İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine varmak ortalama 40 dakikayı bulmaktadır. 

Otobüs ile Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan kent merkezine gitmek için 200, 202, 204 numaralı ESHOT belediye otobüslerini kullanabilirsiniz. Otobüsle havalimanından merkeze ortalama 40-45 dakikada varabilirsiniz. 

Metro ile Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan kent merkezine hızlı bir şekilde gitmek için İzban’ı tercih edebilirsiniz. 

Araç Kiralama

Kentte birkaç gün kalacaksanız ve ilçeleri de gezmeyi düşünüyorsanız araç kiralama en iyi ulaşım tercihi olacaktır. Önceden araç kiralama rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Böylelikle araç kiralama maliyeti size uyguna mal olacaktır. 

Erzincan Havalimanı’na En Hızlı Ve En Uygun Ulaşım 

Erzincan Havalimanı kent merkezine 9 kilometre uzaklıktadır. Erzincan Havalimanı’na gitmek için uygun ulaşım aracı taksi ve dolmuşlardır. 

Erzincan - İzmir Arası Uçuş Kaç Saat Sürer?

Erzincan’dan İzmir’e uçakla ortalama 1 saat 10 dakikada varabilirsiniz. Erzincan- İzmir uçuşu aktarmasız gerçekleşmektedir. Fakat belirttiğimiz süre uçuşun yapılacağı anın koşullarına göre değişebiliyor.

Erzincan- İzmir Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Erzincan- İzmir biletini uygun fiyata uçuştan birkaç hafta önce bulabilirsiniz. Ayrıca uçuş firmaları zaman zaman birçok kampanya da düzenliyor. 

İzmir’de İklim Nasıldır?

İzmir’de Akdeniz iklimi görülüyor. Yazlar kurak ve sıcak, kışlar ılık geçmektedir. 

img

İzmir Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

19 °C

15 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 55 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

İzmir

Adana

1 sa 25 dk

İzmir

Gaziantep

1 sa 40 dk

İzmir

Mardin

2 sa

İzmir

Van

2 sa 5 dk

İzmir

Trabzon

1 sa 55 dk

İzmir

Antalya

1 sa 5 dk

İzmir

Erzurum

2 sa

İzmir

Amsterdam

3 sa 40 dk

İzmir

Berlin

3 sa

3 sa 15 dk

İzmir

Bakü

2 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 45 dk

İzmir

Paris

3 sa 45 dk

İzmir

Stuttgart

3 sa

İzmir

Köln

3 sa 15 dk

İzmir

Hamburg

3 sa 20 dk

İzmir

Viyana

2 sa 30 dk

Erzincan Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

8 °C

8 °C

Uçuş süreleri

Erzincan

İstanbul

1 sa 45 dk

Erzincan

Ankara

1 sa 15 dk

Erzincan

İzmir

2 sa 25 dk

Erzincan

Antalya

2 sa 20 dk

Erzincan

Bodrum

2 sa 30 dk

Erzincan

Dalaman

2 sa 25 dk

Erzincan

Adana

2 sa 15 dk

Erzincan

Denizli

2 sa 55 dk

Erzincan

Konya

3 sa

Erzincan

Gaziantep

2 sa 25 dk

Alternatif uçuşlar

Erzincan çıkışlı yurt içi uçak biletleri

677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla
561,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.271,44TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.551,06TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.323,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.991,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.549,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.553,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.894,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.887,21TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
621,93TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
899,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

İzmir varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.296,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.817,62TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.646,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.621,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.975,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.823,61TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.457,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.519,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.093,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.678,71TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis