Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Eskişehir Erzincan uçak biletleri

Eskişehir - Erzincan
uçuşları

Eskişehir Erzincan Uçak Bileti

Erzincan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Tarihi ipek yolu üstünde bulunan ve Türkiye’nin Doğu Anadolu Yukarı Fırat kısmında yer alan Erzincan, tarih süresince değişik uygarlıklara ev sahipliği yapan mühim bir yerdir. Altıntepe’de bulunan Urartu kalıntıları kentin tarihi hususunda fikir sahibi olmanızı sağlar. Kış mevsimi sporlarına epey müsait olan şehirde, Ergan Dağı ile Doğa Turizm Merkezi, snowboard,buz pateni, kayak, kızak gibi birden fazla zevkli faaliyeti mümkün kılmaktadır. Yamaç paraşütü ile ilgilenen için, Yaylabaşı Munzur - Ata Doğa ve Hava Sporları Derneği’nin eğitim verdiğini es geçmemeliyiz. Fırat Nehri rafting yapmak için senelerdir bu alanda rafting yapılmaktadır. Erzincan’ın hava şartları, coğrafi konumu, yukarı kısımda sayılanın haricinde kampçılık, dağcılık, trekking gibi tabiat sporları için gayet elverişlidir. Ekşisu Mesire alanıysa aileniz ile keyifli zaman geçirmek istiyorsanız zevkinize hitap etmektedir. Tarihi mekanları ziyaret etmek isteyenler için Abrenk Kilisesi’ni, Terzibaba Türbesi, Melik Gazi Türbesi ve Hıdır Abdal Sultan Türbesini, Mama Hatun Külliyesi’ni, Anadolu’nun en eski kalelerinden Kemah Kalesi’ni ve Altıntepe Şehir Kalıntısını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca kente has tulum peyniri, bakır eşyaları, tava leblebisini almadan gelmeyin.

Erzincan’da Gezilmesi Gereken Yerler

Erzincan seyahat planı için birkaç gün ayırmak yeterlidir. Kemah Kalesi Anadolu’nun en eski kaleleri arasında yer almaktadır. Tarihi mazisi Hitit-Urartu zamanına kadar uzanmakta. Sarp kayalıklar üstünde konumu olan kale, iç içe yapıdadır ve çevresi surlarla kaplıdır. Bu kalenin Erzincan’da benzerinin olmamasından Evliya Çelebi Seyahatname isimli yapıtında söz etmiştir. Kara kısmında yapılmış olan savaşların mühim bir müdafaa durağı olan kale, naturel oluşum ve yerinden dolayı bir eşi yoktur. Yerleşim zamanının başlangıcı olan Kemah Kalesi’nin yapılma zamanı hakkında herhangi bir bilgi yoktur ve yapılmış çalışmalar sonucunda Kemah’ın ta üstünde bulunduğu bölge tarihi Paleolitik Çağ’a uzandığı söylenmektedir. Erzincan Ovası’nda ve Erzurum’da yapılan çalışmalarda alınan arkeolojik keşifler, alan tarihinin milattan önce 4000-3000 senelerine değin gittiği düşünülmektedir. Gezilmesi gereken bir başka yer olan Abrenk Kilisesi Erzincan’ı gizemi kentin Tercen bölgesinde bulunmakta ve Üçpınar Köyü sınır bölgesinde bulunmaktadır. Kilise mimari yönden epey gösterişli olup kilisede yer alan kitabede yapılış zamanı 1854 yılı olarak gösterilmektedir. Yapılışında kullanılan taş işlemeler dikkat çekici halde olan kilise şapel ve on ikinci yüzyıla uzanan dikili taşlar beraberinde bulunmaktadır. Anadolu’nun oldukça dayanıklı ayakta duran Ermeni manastırları arasında yer alan Abrenk Kilisesi, güzelliğiyle ilgi görse de bakımsızlığından dolayı koruma altına alınmıştır. Erzincan’a gittiğiniz zaman Otlukbeli Gölü’nü, Aygır Gölü’nü, Köroğlu Mağarası’nı, Beytahtı Mesire Yeri’ni ziyaret etmelisiniz. Erzincan’ın Refahiye bölgesine bağlı Altköy yerinde bulunan Köroğlu mağarasına gitmek oldukça kolaydır ve mağaraya taş merdivenler ile çıkılmaktadır. İçerisinde kesik taşlar ile yapılmış oturma yerleri bulunan mağara namına Köroğlu’nun kır atına ait olduğu düşünülmekte ve mağaranın içinde izler taşımaktadır. 

Erzincan’ın Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

Erzincan’ın zengin tarihi dokusu içerisinde yer alan ve ziyaret etmeniz gereken birçok yer bulunmaktadır. Bunlardan biri Mama Hatun Kervansarayı’dır. Mama Hatun için inşa edilen külliyenin içerisinde yer alan kervansaray, Erzincan’daki en mühim tarihi mekanlar içerisinde yer almaktadır. 12 yüzyıla ait eser, tarih süresince birkaç kez onarıma uğramıştır. Erzincan’ın Tercan bölgesinde Mama Hatun Türbesi’nin yakın çevresinde yer alan, 1911 senesinde Saltuklu prensesi namına inşa edilmiştir. Yapıtta kesme taşlar kullanılmıştır. Erzincan seyahat planlarınızın içinde yer almalıdır. Erzincan’ı ziyaret ettiğiniz zaman mutlaka Sultan Melik Türbesi’ni, Gülabibey Camii’sini, Abrenk Kilise’sini, Terzi Baba Türbesi’ni, Erzincan Müzesi’ni, Altıntepe’yi, Kemaliye Ocak Ali Gürer Müzesi’ni ziyaret ederek tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Erzincan Kültürel Etkinlikleri

Erzincan doğasıyla, mimari yapılarıyla, tarihi eserleriyle ve kültürel etkinlikleriyle oldukça zengin bir şehirdir. Senenin hemen hemen her ayında farklı etkinlikler, şenlikler, festivaller düzenlenmektedir. İstediğiniz gibi bu festivallere katılabilir, doğa yürüyüşleri yapabilir, tarihi yer gezilerine katılabilirsiniz. Böylece Erzincan’da kaldığınız her gün sizin için renkli bir hal alır.

Erzincan Konaklama İmkanları 

Erzincan’da oteller genel olarak şehir merkezinde bulunuyor. Kültür turu, iş seyahati veya herhangi bir sebepten dolayı Erzincan’a geldiğiniz de her bütçeye uygun otel bulmanız mümkündür. Kış ayında kayak yapma sebebi ile buraya geldiyseniz Erzincan merkezde bulunan otellerde kayak merkezine ulaşım sağlayan servis bulunuyor. Bu servislerle rahatlıkla kayak merkezine yolculuk yapabilirsiniz. Otel rezervasyonunu daha önceden yaptırırsanız bütçenize katkı sağlarsınız. Erzincan’da her zevke hitap eden konforlu oteller bulabilirsiniz. Üstelik şehir merkezinden istediğiniz her yere ulaşım sağlamanız daha kolay olur. 

Erzincan’da Denenmesi Gereken Lezzetler

Doğu Anadolu’da bulunan Erzincan, çeşitli yemek kültürüyle dillere destan mutfağa sahiptir. Yörede genel olarak yoğunlukla et yemekleri ağır basar. Kesme Çorbası, kuzu dolması, etli yaprak sarma gibi yemekler Erzincan’ın en çok bilinen yemekleridir. Sert iklime sahip olan Erzincan da kış ayları çok soğuk geçer. Kış ayında burada bulunuyorsanız yöreye özgü çorbalar içinizi ısıtacaktır. Erzincan çorbası, gendime çorbasını buraya geldiğiniz denemeniz gerekir. Erzincan’da soğuk ayran aşı, pirpirim aşı, ekşili köfte, kelecoş, bükmeli sırın, Erzincan lokumu gibi lezzetleri deneyebilirsiniz. 

Erzincan Ulaşım Olanakları

Erzincan şehir merkezi havalimanına 9 kilometre uzaklıktadır. Şehir merkezinden havalimanına giden otobüsler bulunuyor. Uçak kalkış ve iniş saatlerine göre servisler hareket ediyor. Havalimanından şehir merkezi yaklaşık yarım saat sürüyor. Havalimanından hareket eden otobüsler şehrin birçok noktasında ulaşım sağlıyor. Erzincan’da otobüsler, minibüsler ve taksilerde oldukça sık kullanılmaktadır. Minibüse bindiğiniz zaman şoföre ücreti verebilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Erzincan’ın birçok noktasında taksilerle rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinden veya bulunduğunuz yerden taksi ile havalimanına hızlı bir şekilde ulaşım sağlarsanız. 

Otobüs ile Ulaşım

Otobüslerde kart sistemi geçerli oluyor. Gezmek istediğiniz hemen hemen her noktaya otobüslerle rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüse binerek uygun fiyata yolculuk yapabilirsiniz. 

Araç Kiralama

Erzincan’da hem rahat hem de konforlu bir şekilde gezmek isterseniz istediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Hem zevkinize hem de bütçenize göre araç kiralayarak dilediğiniz her noktaya gidebilirsiniz. Ancak Erzincan’a gitmeden önce rezervasyonunuzu oluşturursanız sizin için daha rahat olacaktır. 

Eskişehir Havalimanına En Hızlı ve En Uygun Ulaşım

Eskişehir havalimanı şehir merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıktadır. Merkezden havalimanına otobüsle veya minibüsle uygun fiyatlı ulaşım sağlayabilirsiniz. Merkez ile havalimanı uzak olmadığı için bu ulaşım araçlarıyla hızlı bir şekilde ulaşım sağlamanız mümkündür. 

Eskişehir Erzincan Arası Uçuş Kaç Saat Sürer?

Eskişehir ile Erzincan arasındaki uçuş süresi ortalama 1 saat 5 dakika sürüyor. Tabi bu süre aktarmasız uçuşlar için geçerlidir. Aktarmalı uçuşlarda uçuş süresi artış gösterir. 

Eskişehir Erzincan Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Eskişehir ile Erzincan arasındaki aktarmasız uçuş mesafesi 767 kilometredir. 

Eskişehir Erzincan Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

Daha uygun uçak bileti almak için tatil planınızdan 3 ya da 4 hafta öncesinden almanız önerilir. Bir başka seçenek ise hafta içi belirli günlerde ve erken saatlerde bilet fiyatlarını takip ederseniz daha uygun bilet bulabilirsiniz. 

img

Erzincan Hava Durumu

10 Haziran 2023

Sun

21 °C

21 °C

Uçuş süreleri

Erzincan

İstanbul

1 sa 40 dk

Erzincan

Ankara

1 sa 15 dk

Erzincan

İzmir

2 sa 40 dk

Erzincan

Antalya

2 sa 20 dk

Erzincan

Bodrum

2 sa 45 dk

Erzincan

Dalaman

2 sa 40 dk

Erzincan

Denizli

3 sa

Erzincan

Adana

3 sa 5 dk

Erzincan

Konya

3 sa

Erzincan

Gaziantep

2 sa 25 dk

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis