Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Eskişehir İstanbul uçak biletleri

Eskişehir - İstanbul
uçuşları

Eskişehir İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İstanbul doğasıyla, tarihiyle ve kültürel zenginliği ile hem Türkiye’nin hem de dünyanın önde gelen şehirlerinden biridir. Coğrafi olarak Asya ve Avrupa’nın arasında köprü görevi görür. Coğrafi olarak Asya ve Avrupa arasında da köprü olmasıyla birlikte doğu ve batı kültürlerinin bir arada birbirine sentezlenmesini görmeniz mümkündür.

İstanbul tarihi boyunca iki büyük imparatorluğa için başkent olmuştur. Bunlardan biri de Roma İmparatorluğudur. Dönemin imparatoru olan I. Konstantin’in başkenti Roma’ya taşımasıyla birlikte Roma İmparatorluğu doğu ve batı olarak birbirinden ayrılmıştır. Bu sürecin öncesinde ise kentte M.Ö 680’li yıllarda Megaralılar yer almıştır. Kente ait en eski isimlerden biri de Byzantion olarak geçer. Megaralı Kral Byzantas’ın onuruna verilmiştir. Ancak Konstantin zamanında Yeni Roma’nın da yükselişiyle birlikte şehir Konstantinopolis olmuştur.

Köklü bir tarihi geçmişe sahip olan İstanbul birçok savaşa da tanıklık etmiştir. Geziniz sırasında bütün bu tarihi izleri yakından görebilirsiniz. Aynı zamanda İstanbul üzerinde gezip görmeniz gereken birçok lokasyon yer alır. 

İstanbul’da Gezilebilecek Yerler

İstanbul gezilmesi gereken yerleri açısından büyük bir cennettir. Ayrıca İstanbul geziniz eğer 2-3 gün gibi kısa sürelerse ne yazık ki bu İstanbul’u gezmek için yeterli olmayacaktır. Şehirde çok fazla görmeniz gereken ve tanıklık etmeniz gereken yerler vardır. Özellikle Tarihi Yarımada denilen bölgeye yarım günden fazla zamanınız gidecektir. Şehrin metropol olması da buna etkendir. Ulaşım her ne kadar rahat olsa da kalabalık bir şehir olmasıyla birlikte sizleri tatlı bir yorgunlukta bastırır. 

İstanbul’da gezilecek yerlerin başında Ayasofya gelir. Dünya’nın mimarlık alanında tarihi açıdan en gösterişli binalarından biridir. Türkler daha Orta Asya üzerinde Orhun Abidelerini dikerken Konstantinopolis üzerinde ise Ayasofya’nın inşası başlamıştır. Anlaşılacağı üzere oldukça eski bir yapıdır. Ayasofya İstanbul için büyük bir sembolik simgedir.

Galata Kulesi, İstanbul’da sevdiklerinizle birlikte gezebileceğiniz en romantik yerlerden biri olmasıyla ön plana çıkmıştır. Hatta Galata Kulesi için birçok efsaneler de rivayet edilir. Kule şehrin siluetini oluşturan en önemli yapılardan biridir. Kulenin ne zaman yapıldığı hakkında net bir bilgi olmasa da İmparator Jüstinianus döneminde yapıldığı düşünülmektedir. 

İstanbul Arkeoloji Müzesi, bir diğer popüler rotalardan biridir. Osmanlı İmparatorluğu döneminden Türkiye Cumhuriyeti’ne kalmış olan nadir kurumlardan biridir. Dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Müze-i Hümayun İlk olarak 1869 yılında açılmıştır. Aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’da yaptırmış olduğu Çinili Köşk ise sivil mimarinin en güzel örneklerinden biridir. Bunun dışında İstanbul Arkeoloji Müzesi’nin içerisinde daha birçok eski uygarlıktan kalma eserleri bir arada bulabilirsiniz. 

İstanbul’un tarihi

İstanbul oldukça uzun bir tarihi geçmişe sahiptir. Ayrıca günümüze kadar birçok medeniyete, devlete ev sahipliği yapmıştır. Bunların izlerini de tarihi yapılarda, müzelerde görebilirsiniz. Tarihi kültürü açısından bir hayli zengin olan İstanbul sizlere bilgi noktasında birçok şey katacaktır. 

Tarihi yapılardan biri olan Sultanahamet Cami, İstanbul’da yer alan en önemli siluetlerden biridir. Bu cami, Sultan I. Ahmet tarafından 1609 ve 1616 yılları arasında dönemin mimari Sedefkar Mehmet Ağa’ya yaptırmıştır. Aynı zamanda bu cami klasik döneme ait olan son büyük cami olarak kabul edilir. Hatta yapı daha iyi bir şekilde incelendiğinde Ayasofya’ya ait mimari etkilerin izlerini de görebilirsiniz. Osmanlı mimarisinin erken dönemlerinden beri önemli bir yapı olmuştur.

Topkapı Sarayı, burayı gezmek için tam olarak 1 gününüzü vermeniz gerekecektir. İstanbul’da en çok turistin olduğu müzelerden biridir. İçerisinde çok fazla çeşitlilikte koleksiyonlar vardır. Osmanlı tarihini en iyi şekilde yansıtır. Derin izlerin yer aldığı sarayda Osmanlı Hanedanlığına ait olan birçok mücevher, eşya, kıyafet ve savaş alanında kullandıkları envanterleri de görmek mümkündür. 

İstanbul’da Kültürel Etkinlikler

İstanbul kültür ve sanat etkinlikleri ile önde olan bir şehirdir. Yılın her zamanı adeta eğlence doludur. Ardı arkası kesilmeyen festivaller ile gezinizi çok daha keyifli hale getirir. Aynı zamanda birçok panayır, etkinlik ve organizasyon da yer alır. Baharın da gelmesiyle birlikte bu anlamda etkinliklerde çeşitlilik daha çok artar. Festivallerin her biri ise binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşir. 

İstanbul Uluslararası Dans Festivali, İstanbul Sahaf Festivali, İstanbul Uluslararası Kukla Festivali, İstanbul Film Festivali, İstanbul ShoppingFest, İstanbul Tasarım Bienali olmak üzere daha birçok farklı festivale ev sahipliği yapar. 

İstanbul’da Konaklama

İstanbul konaklama açısından sizlere çok fazla seçenek sunar. Yıl içerisinde milyonlarca turistin geldiği şehirde çok fazla konaklama fırsatı olan alan vardır. Özellikle birbirinden lüks otelleri ile aynı zamanda bütçe dostu mekanları da mevcuttur. İstanbul gezinizi keyifli hale getirmek isterseniz de kalacak yerinizin lokasyonu oldukça önemlidir. Öncelikle konaklama noktasında kesinlikle İstanbul’un merkezi yerlerini tercih etmek sizleri gezip görmeniz gereken yerlere daha yakın hale getirir. Şişli, Taksim, Beşiktaş, Kadıköy olmak üzere buralarda tatilinizi geçirebileceğiniz otel, pansiyon, kiralık ev bulabilirsiniz.

İstanbul’un Lezzetleri

İstanbul hem Osmanlı’dan hem de Bizans döneminden gelen bir mutfak kültürüne sahiptir. Ancak İstanbul mutfağına ait olan geleneksel yemeklerin birçoğu unutulmuştur. Onun yerine İstanbul’da Türkiye’nin buluşma noktası olarak görebileceğiniz birçok farklı mutfağı tatmanız mümkündür. Türkiye’nin diğer illerine özel lezzetleri hemen hemen her cadde ve sokak başında görebilirsiniz. Midye, kokoreç, kebap, döner başlıca sokak lezzetlerinden bazılarıdır. Bunların haricinde Osmanlı’dan kalma harika saray mutfağı hizmeti veren restoranları da keşfetmeniz mümkün olacaktır. 

İstanbul’da Ulaşım

İstanbul’da ulaşım son derece kolaydır. Çünkü çok fazla seçenek sunar. Aynı zamanda şehrin sahip olduğu ulaşım araçlarının birçoğu birbiri ile aktarmalı olarak hareket eder. Bu sayede şehrin her noktasına kolay ulaşım sağlamanıza yardımcı olur. Metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş, Marmaray, tramvay, metro, vapur olmak üzere çok fazla çeşitlilik söz konusudur.

Metrobüs ile Ulaşım

Metrobüs sayesinde İstanbul’da bir uçtan bir uca kısa sürede gitmek mümkündür. Bu sayede istediğiniz noktalara trafik derdi olmadan varış sağlarsınız. Aynı zamanda sizlere metro, tramvay gibi ekstra aktarma seçenekleri sunarak farklı bölgelere kolaylıkla geçiş imkanı tanır.

Eskişehir Havaalanına Ulaşım Olanakları

Eskişehir havaalanına ulaşımlarınızı sağlamak adına otobüs kullanımı sağlayabilirsiniz. Belediyenin hizmet verdiği otobüsler ile havaalanına kolaylıkla gitmek mümkündür.

Eskişehir’den İstanbul’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

Eskişehir ve İstanbul arası 25 ila 50 dakika arasında değişen oldukça kısa sürelerdir. Ancak aktarmalı biletlerinde çok daha uzun saatler beklemek zorunda kalabilirsiniz.

Eskişehir İstanbul Arası Kaç Km?

Eskişehir ve İstanbul arası 322 kilometredir.

İstanbul’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

İstanbul 4 mevsim güzel olan bir şehirdir. Ziyaret için istediğiniz her an uygundur. İstanbul ‘u daha iyi gezmek isterseniz ilkbahar ve sonbahar aylarında ziyaret edebilirsiniz. Turist yoğunluğu ise mayıs ayında başlayan bir şehirdir. Bu nedenle biletlerinizi uygun seçeneklere denk getirmek adına önceden satın alabilirsiniz.

İstanbul’da İklim Nasıldır?

Asya ve Avrupa kıtalarına ev sahipliği yapan İstanbul’da Karadeniz ve Akdeniz iklimleri arasında yaşanan bir geçiş iklimi görülür. Marmara Bölgesi üzerinde en çok yağış alan bölgelerden biridir. Aynı zamanda şehirde yıl boyunca en düşük sıcaklık -11 derecedir. Yaz aylarında ise 40 derece ve üstü olabilmektedir. 
img

İstanbul Hava Durumu

08 Haziran 2023

Sun

23 °C

21 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 30 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Semerkand

4 sa 15 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

2 sa 15 dk

İstanbul

Frankfurt

2 sa 45 dk

İstanbul

Köln

3 sa

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

Alternatif uçuşlar

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis