Frankfurt İstanbul Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Frankfurt İstanbul uçak biletleri

5.121,92TRY'den
başlayan fiyatlarla

14 Ara 2023

14 Ara 2023

8.402,06TRY'den
başlayan fiyatlarla

15 Ara 2023

15 Ara 2023

3.147,19TRY'den
başlayan fiyatlarla

16 Ara 2023

16 Ara 2023

3.147,19TRY'den
başlayan fiyatlarla

17 Ara 2023

17 Ara 2023

3.920,32TRY'den
başlayan fiyatlarla

18 Ara 2023

18 Ara 2023

Frankfurt İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İstanbul; doğası, kültürü, tarihi zenginliği ile Türkiye’nin ve hatta dünyanın en önemli şehirlerinden biri olmasıyla bilinir. Coğrafi konumu sebebiyle Asya ve Avrupa arasında bir köprüdür. Böylece şehirde hem Doğu hem de Batı kültürünün sentezini de yakından hissedebilirsiniz. İstanbul tarih boyunca iki büyük imparatorluk için başkentlik yapmıştır. Bunlardan biri Roma İmparatorluğu’dur. Bu dönemde adı Konstantinopolis olarak bilinen şehir, oldukça önemli bir yere sahiptir. Ardından Fatih Sultan Mehmed’in 1453 yılında İstanbul’u fethetmesiyle Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti konumuna gelmiştir.

İstanbul’da Gezilebilecek Yerler

İstanbul hem tarihi hem de doğal zenginlikleri açısından dikkat çeken bir şehirdir. Aynı zamanda yıl içerisinde milyonlarca turistin de ağırlandığı bir konuma sahiptir. İstanbul’u gezmek için her ne kadar günlerinizi verseniz de yetmeyecektir. İstanbul oldukça köklü bir tarihe ve medeniyete hizmet etmiştir. Çok fazla kalıntıların ve tarihi eserlerin bulunduğu bir şehirdir.

Ayasofya Camii, İstanbul’da gezilecek yerlerden ilkidir. Dünya’nın mimarlık tarihine ışık tutan en önemli eserlerden biri olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda Dünya tarihindeki en görkemli yapılardan biridir. Ayasofya, oldukça eski bir tarihe dayanmaktadır. Türkler Orta Asya’da Orhun Abidelerini dikerken Konstantinopolis üzerinde Ayasofya’nın inşasına başlanmıştır. 

Galata Kulesi, İstanbul’da sevdiğinizle birlikte gidip görebileceğiniz en romantik yerlerden biri olma özelliğine sahiptir. Kule hakkında birçok efsane söylenmektedir. Galata Kulesi, İstanbul şehrinin siluetini oluşturan en önemli yapılardan biri olmasıyla ön plana çıkar. Bu görkemli kulenin ne zaman yapıldığı kesin olmamakla birlikte İmparator Justinianus döneminde yapıldığı düşünülmektedir. 

İstanbul Arkeoloji Müzesi, İstanbul’da gezilecek en önemli yerlerden biridir. Osmanlı İmparatorluğu döneminden Türkiye Cumhuriyeti’ne kalan en önemli kurumlardan biridir. Müze ilk olarak 1869 yılında Müze-i Hümayun adıyla kurulmuştur. Şu an İstanbul Arkeoloji Müzesi olarak bilinen bu yer, dünyanın en büyük müzelerinden biridir. İçerisinde Çinili Köşk adında Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’a yaptırdığı sivil mimari örneklerini de yakından görebilirsiniz. Aynı zamanda tarihe ışık tutan İlk Çağlardan Osmanlı’ya kadar birçok eser de sergilenir. 

Sultanahmet Cami, İstanbul’un bir diğer en önemli siluetlerinden biridir. Sultan I. Ahmet’in isteğiyle Mimar Sedefkar Mehmet Ağa tarafından 1609 ve 1616 yılları arasında inşa edilmiştir. Aynı zamanda bu cami klasik dönemin son camisi olarak bilinir. Yapı açık bir şekilde Ayasofya’yı andırır. Burada Osmanlı mimarisinin Bizans mimarisinden etkilendiğini yakından görebilirsiniz. 

Süleymaniye Cami, Kanuni Sultan Süleyman zamanında Mimar Sinan tarafından 1551 ve 1557 yılları arasında inşa edilmiştir. Süleymaniye Cami oldukça ihtişamlı ve muazzam bir mimariyle en ilgi çeken noktalardan biridir.

Topkapı Sarayı, İstanbul’un en çok turist çektiği yerlerden biridir. İçerisinde çok farklı koleksiyonların yer aldığı bu sarayda Osmanlı’nın derin tarihinin izlerini görebilirsiniz. Sarayın inşaatına I. Bayezid döneminde başlanmıştır. Kendisinden sonra gelen padişahlar tarafından da saray geliştirilmiştir. 

Dolmabahçe Sarayı, Sultan Abdülmecit tarafından 1843 ve 1856 yılları arasında yaptırılmıştır. Batı Barok etkisinde kalmış bir mimaridir. Oldukça keyifli bir yapı olmasıyla birlikte son derece ihtişamlıdır. Turistlerin yoğun ilgi gösterdiği noktalardan biridir. 

İstanbul’da her ne kadar yeryüzünde gezilecek onlarca yeri varsa yer altında da görebileceğiniz lokasyonları vardır. Bunlardan biri olan Yerebatan Sarnıcı, halk arasında sayısız efsanelerin geçtiği yerlerden biridir. Roma İmparatoru olan Jüstinianus döneminde şehrin su ihtiyacının karşılanması için yaptırılmıştır. Günümüzde ise müzeye çevrilmiştir.

İstanbul’un Tarihi

İstanbul oldukça eski bir tarihe uzanır. Ayrıca şehirde yer alan yapılardan, müzelerden de bunu rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. İstanbul’da gezip görebileceğiniz birçok lokasyon yer alır. Tarihi yerlerden biri olan Kariye Müzesi, bir diğer adıyla Hora Manastırı 534 yılında yapılmıştır. Jüstinianus döneminde yapılan bu manastır, Aziz Teodius tarafından yaptırılmıştır. İçerisinde yer alan boyalı bezemeler oldukça ilgi çekicidir.

Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın damadı ve aynı zamanda veziri olan Pargalı İbrahim Paşa’nın sarayıdır. İçerisinde 40 binden fazla eser sergilenir ve birçok önemli tarihi koleksiyon yer alır. 

Kalenderhane Cami, oldukça karışık bir geçmişe sahiptir. Yapı 6. ve 12. yüzyıllarda birkaç kere inşa edilmiştir. En sonunda ise 1453 yılında İstanbul’un fethiyle birlikte kısa sürede camiye dönüştürülmüştür. Cami adını ise Kalendari tarikatından alır.

Sakıp Sabancı Müzesi, Atlı Köşk olarak da bilinen bir müzedir. İçerisinde 16. yüzyıla kadar uzanan oldukça önemli koleksiyonlar vardır. Aynı zamanda hem dini hem de din dışı olmak üzere sanat hazineleri de yer verilmiştir. Burada Batılı sanatçılara ait seçkin koleksiyonlara da göz atabilirsiniz. 

İstanbul’da Kültürel Etkinlikler

İstanbul’da kültür ve sanat etkinlikleri de bir hayli yüksektir. Yılın her mevsimi hemen hemen hiç kesilmeyen birçok festivale şehir ev sahipliği yapar. Bunlardan biri de İstanbul Uluslararası Kukla Festivali’dir. Her yıl Mayıs ayında düzenlenir. 1998 yılından beri düzenlenen bu festivale yıl içerisinde 300’den fazla kuklacı gelir. Aynı zamanda geleneksel kukla gösterilerinin yanı sıra yabancıların da yer aldığı kukla gösterileri vardır. 

İstanbul Uluslararası Dans Festivali, Nisan ayında düzenlenir. Farklı mekanlarda olmak üzere birkaç gün süren bir etkinliktir. İçerisinde ise Avrupa, Latin Amerika ve Asya kökenli sanatçıların da yer aldığı bu festival oldukça renkli görüntülere ev sahipliği yapar. 

İstanbul Film Festivali, uzun yıllardan beri düzenlenen önemli festivallerden biridir ve hem Anadolu hem de Avrupa Yakası’nda düzenlenmektedir. Bu festival kapsamında birçok filmi izleyebilirsiniz. Geleneksel hale gelmiş olan bu festival birçok kişi tarafından özellikle takip edilmektedir. 

İstanbul’da Konaklama

Şehrin dört bir yanından yükselen beş yıldızlı otellerle birlikte konaklamak için uygun fiyatlı oteller de bulunur. Özellikle İstanbul’u gezerken zorlanmak istemiyorsanız Beşiktaş, Kadıköy, Taksim taraflarında konaklama alanlarınızı tercih etmeniz önemlidir. Böylece şehri de daha iyi bir şekilde gezmeniz mümkün olacaktır. 

İstanbul’un Lezzetleri

İstanbul, hem Bizans hem de Osmanlı olmak üzere iki büyük imparatorluğa ev sahipliği yapmıştır. Ancak geleneksel anlamda yapılan birçok yemeği ise zamanla unutulmuştur. İstanbul sokaklarında daha çok Türkiye’nin diğer şehirlerinden tatları ve yemekleri tadabilirsiniz. Birçok kebap, hamur işi, tatlı türleri yer alır. Türk mutfağının en zengin halini İstanbul’da bulabilirsiniz. 

İstanbul’da Ulaşım

İstanbul’da ulaşım bir hayli gelişmiştir. Şehir içi ulaşımda metrobüs, tramvay, metro, otobüs, minibüs, feribot, Marmaray olmak üzere birçok toplu taşıma aracı vardır. 

Metrobüs ile Ulaşım

Tüm toplu taşıma araçlarında en çok tercih edilenlerden biridir. Metro, trafiğe takılmadan istediğiniz lokasyona oldukça kısa bir sürede sizleri götürür. Zaman kaybetmezsiniz. Çünkü İstanbul trafiği saatlerinizi alabilecek düzeyde kalabalıktır. 

Frankfurt Havaalanı’na Ulaşım Olanakları

Frankfurt Havaalanı’na şehir merkezinden gitmek isterseniz, bunun için kullanabileceğiniz otobüsler bulunmaktadır. Aynı zamanda taksi imkanından da faydalanabilirsiniz.

Frankfurt’tan İstanbul’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

Frankfurt üzerinden İstanbul’a uçuşlar aktarmasız bir şekilde 3 saat sürer.

Frankfurt İstanbul Arası Kaç Km?

Frankfurt ve İstanbul arası 2280 km’dir.

İstanbul’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

İstanbul dört mevsim ziyaret edebileceğiniz bir şehirdir. Özellikle turistlerin yoğun olmadığı dönemlerde oldukça uygun fiyatlara uçak biletlerinizi satın alabilirsiniz. 

İstanbul’da İklim Nasıldır?

İstanbul’da genellikle yaz ayları sıcak ve kurak geçer. Kış ayları ise yağışlı ve ılıktır. 

Frankfurt

İstanbul Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

11 °C

10 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Frankfurt Hava Durumu

06 Aralık 2023

Sun

4 °C

2 °C

Uçuş süreleri

Frankfurt

İzmir

3 sa

Frankfurt

İstanbul

2 sa 50 dk

Frankfurt

Ankara

3 sa 15 dk

Frankfurt

Antalya

3 sa 15 dk

Frankfurt

Adana

3 sa 40 dk

Frankfurt

Kayseri

3 sa 30 dk

Frankfurt

Gaziantep

4 sa

Frankfurt

Samsun

3 sa 30 dk

Frankfurt

Elazığ

4 sa

Alternatif uçuşlar

Frankfurt çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

2.019,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.093,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.762,35TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.682,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.410,06TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.263,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.771,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.098,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.019,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.294,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.428,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.934,73TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis