Gaziantep Berlin Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Gaziantep Berlin uçak biletleri

4.349,23TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Ara 2023

09 Ara 2023

4.027,73TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Ara 2023

10 Ara 2023

4.027,73TRY'den
başlayan fiyatlarla

10 Ara 2023

10 Ara 2023

4.461,69TRY'den
başlayan fiyatlarla

11 Ara 2023

11 Ara 2023

4.074,69TRY'den
başlayan fiyatlarla

12 Ara 2023

12 Ara 2023

Gaziantep Berlin Uçak Bileti

Berlin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Berlin tarihi dokusuyla keşfedilmeyi bekleyen bir şehirdir. Aynı zamanda Avrupa’nın bohem ruhunu en iyi şekilde yansıtır. Almanya’nın en büyük şehirdir. Ülkenin kuzeydoğu bölgesinde yer alır. Şehir merkezi ve eyaletleri oldukça kalabalık bir şehirdir. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisi olan Almanya’nın başkenti olmasının yanı sıra Berlin dünya üzerinde de oldukça önemli bir yere sahiptir. 

Almanya için aynı zamanda Avrupa için de önde gelen önemli kültürel ve politik başkentlerden biri olma özelliğine sahiptir. Zamanında ülkenin geçirmiş olduğu savaşlardan ötürü ağır tahribatlar yaşanmıştır. Ancak kısa sürede tekrar kalkınmayı başarmıştır. Günümüzde ise şehir çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Çok kültürlü olmasıyla birlikte toleranslı bir duruşa da sahiptir. Ayrıca gece hayatı son derece hareketlidir. Sayısız müzesi, sanat galerisi ile her yıl pek çok sayıda turisti ağırlar. Berlin’de Alman şehir planlamacılığının en güzel örneğini görebilirsiniz. 

Berlin’de Gezilebilecek Yerler

Tarihi yapılarıyla, müzeleriyle ve geniş caddeleriyle birlikte Berlin gezilecek çok fazla lokasyona sahiptir. Avrupa’nın da sanat, müzik ve kültür merkezi olarak bilinen şehirde turistik noktalar bir hayli fazladır. Şehrin tarihi dokularıyla birlikte bohem ruhunu da en iyi şekilde hissederek yaşayabilirsiniz. 2000’li yılların başından beri house müziğinin gelişmesi ve sanat galerilerinin de çoğalmasıyla birlikte Berlin’de bohem bir hava hakim olmuştur.

Berlin’de gezilecek yerler listesinde ilk sırada yer alan Branderburg Kapısı şehirdeki en önemli sembollerden biridir. Aynı zamanda çok fazla ziyaretçiyi çeker. 1788 ve 1791 yıllarında inşa edilmiş olan kapı, Prusya Kralı olan III. Friedrich Wilhelm tarafından hayli gösterişli bir kapı yaptırma isteği sonucunda ortaya çıkmıştır. Kapının tasarımını yapan mimar Carl Gotthard Langhans, Atina’da yer alan Akropolis’in gözalıcı giriş kapısının mimasisinden etkilenerek yapıyı tasarlamıştır. Almanya üzerinde yer alan Neoklasik mimariye ait en güzel örneklerden biridir.

Alman Parlamento Binası, Branderburg Kapısı’nın oldukça yakınında yer alır. Berlin’de kesinlikle görülmesi gereken önemli yapılardan biridir. Yapıyı görmeye değer katan önemi ise sahip olduğu cam kubbesidir. Binanın tasarımı 1882 yılında düzenlenen Parlamento Binası yarışmasında Mimar Paul Wallot tarafından kazanılan eskizden yapılmıştır. Binanın yapımı ise 1894 yılında tamamlanmıştır. 

Alexanderplatz, Berlin’de tarihi merkezlerden biri olan Mitte’nin en merkezi noktasıdır. Aynı zamanda Almanya üzerinde yer alan en büyük meydan olma özelliğine sahiptir. Spree Nehri, Berlin Katedrali’nin de yakınlarında yer alan meydan halk için buluşma noktalarından biridir. Burada yaşayanlar ise Alex olarak adlandırmıştır. İsmini ise 1805 yılında Berlin’i ziyaret eden dönemin Rus Çarı I. Alexander’dan alır. 

Berlin’in Tarihi

Bohem atmosferi ve özellikle sahip olduğu temiz havasıyla her yıl milyonlarca ziyaretçiyi çeker. Ancak Berlin, tarihi açıdan bakıldığında aslında 18. yüzyıla kadar önemli bir şehir olmamıştır. 1 Ocak 1710 yılında Prusya’nın başkenti olmasıyla güçlenmeye başlamıştır. Aynı zamanda Avrupa’nın ekonomik, siyasi ve kültürel alanlarda da en önemli merkezi haline gelerek tanınırlığını arttırmıştır. 1871 yılında Alman İmparatorluğu egemenliğine girmiş, 1933 yılından itibaren de Nazi Almanya’sına hizmet etmiştir. II. Dünya Savaşı esnasında büyük bombardımanların altında kalmıştır. Birçok yeri harabeye dönen şehir savaştan sonra tekrar hızlı bir şekilde kalkınmıştır. 

Berlin tarihi açıdan her zaman mücadelelerle dolu olmuştur. Özellikle Berlin’de bu anlamda gezip görebileceğiniz birçok yer vardır. Bunlardan biri de Müzeler Adası’dır. Burası beş müzeden oluşur. Tarihi, kültürel değerleri ile Berlin’in önemli yapılarındandır. Yapımlarına ise 1930 yılında başlanmıştır. Farklı mimarlar tarafından 1980 yılında tamamlanmış olup günümüzde müze alanında yenilikçi bir bakış açısı kazandırmıştır.

Charlottenburg Sarayı, ilk olarak Branderburg Dükalığına, ardından Prusya Devletine ve daha sonra da Almanya’ya başkentlik yapmış olan Berlin’de önemli bir yerdir. Ancak Birinci ve İkinci Dünya savaşlarında ağır hasarlar almıştır. Bu nedenle saray neredeyse yok olmuştur. Savaş sonrası her ne kadar büyük bir tahribat yaşa da restorasyon çalışmaları ile günümüze kadar ulaşmıştır. 

Berlin Katedrali, Berlin’de yer alan görkemli yapılardan biridir. 1700’lü yıllarda tasarlanmış bir yapıdır. 1822 yılında ise yeniden modellenmiştir. 1894 yılında II. Wilhelm yıkılmasını ve yeniden yapılmasını emretmiştir. Neo barok tarzında tasarlanmış ve 1905 yılında inşa edilmiştir. İkinci Dünya Savaşında büyük bir hasar almış olan yapı 1981 yılında restore edilmiştir. 

Batı Berlin’in önemli simgelerinden biri de Kaiser Wilhelm Anıt Kilisesidir. Burası 1895 yılında halka açılmış olan Protestan kilisesidir. Savaş dönemi sırasında hasar gören kulesinin tekrar yapılması ile Yıkık Kilise olarak da anılır. 

Berlin’de Kültürel Etkinlikler

Berlin oldukça canlı olan bir şehirdir. Kültürel etkinlikleri olarak da oldukça zengindir. Berlinde her yıl Berlin Film Festivali, Carnival of Cultures, Berlin Müzik Festivali, Love Parade, The Long Night of the Museums, Berlin Stiletto Run, Pyronale Festivali, Berlin Marathon, Berlin Fetish Ball, Berlin Jazz Festival, Festival of Lights, Berlin Fotoğrafçılık Festivali, Betlin Tattoo Convention etkinliği yer alır. 

Berlin’de Konaklama

Her yıl binlerce turisti ağırlayan Berlin şehrinde konaklama noktasında sorunsuz bir şekilde hizmet alırsınız. Almanya’nın başkenti olan Berlin oldukça hareketli bir yapıya sahiptir. Her sezon ayrı güzelliğe sahiptir. Şehirde yer alan konaklama alanları şehir gibi düzenli, temiz ve güvenlidir. Rahat bir şekilde kalabilirsiniz. Özellikle şehir merkezinden otel, hostel ve pansiyon tercih edebilirsiniz. Böylece birçok yere de daha kolay ulaşım elde edersiniz. 

Berlin’in Lezzetleri

Berlin yemek kültürü noktasında fazla öne çıkan bir şehir değildir. Ancak yine de her damak tadına uygun yemeklerin yer aldığı bir şehirdir. Berlin mutfağında daha çok patates ve domuz eti ürünleri hakimdir. Aynı zamanda hamburger, sosisli sandviç de Berlin’de çok sık tüketilen yemekler arasında yer alır. Özellikle bira bu topraklarda doğmuş olup farklı biraları da tadabilirsiniz. Ülkenin her yerinde yapılan farklı alman biralarını Berlin’in de her köşesinde bulmak mümkündür. Yemek çeşitliliğinin az olması ve yemeklerin görüntüsünün cezbedici olmaması Alman mutfağını yabancıların gözünde ön plana çıkarmaz.

Berlin’de Ulaşım

Berlin toplu taşıma ve raylı sistemler noktasında oldukça başarılıdır. Her ne kadar karışık görünüyor olsa da Berlin’deki toplu taşıma sistemi dünya üzerindeki en gelişmiş sistemlerden biridir. Berlin’de metro, tramvay, otobüs hatları yaygın olarak kullanılmaktadır. Tramvay ile Ulaşım

Berlin, dünya üzerinde yer alan en eski tramvaylardan birine sahiptir. Şehrin doğu kesimini hizmet veren 22 hattan oluşan bir tramvay sistemi vardır ve 24 saat süresince aktif olarak hizmet verir. 

Gaziantep Havaalanına Ulaşım Olanakları

Gaziantep Havalimanına özel servis otobüslerini veya taksileri kullanarak varabilirsiniz.

Gaziantep’ten Berlin’e Uçuş Kaç Saat Sürer?

Gaziantep’ten Berlin’e uçuş süresi 3 saat 50 dakikadır. 

Berlin’e En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Berlin özellikle yaz ve bahar aylarında gezilmesi gereken şehirlerden biridir. Uçak biletinizi gelmek istediğiniz tarihten önce alarak daha uyguna denk getirebilirsiniz.

Berlin’de İklim Nasıldır?

Berlin genel olarak karasal iklim özelliklerine sahiptir. Kuzey yarım kürede yer aldığı için en yoğun sıcaklıkları temmuz ve ağustos aylarında görülür. Ortalama olarak bu aylarda sıcaklıklar 17 ila 18 derecedir. En soğuk zamanı ise şubat ve mart aylarıdır. 

Berlin Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

2 °C

0 °C

Uçuş süreleri

Berlin

İstanbul

2 sa 45 dk

Berlin

İzmir

2 sa 45 dk

Berlin

Gaziantep

3 sa 35 dk

Berlin

Antalya

3 sa 10 dk

Berlin

Ankara

3 sa 5 dk

Berlin

Adana

3 sa 30 dk

Gaziantep Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

11 °C

11 °C

Uçuş süreleri

Gaziantep

İstanbul

1 sa 35 dk

Gaziantep

İzmir

1 sa 50 dk

Gaziantep

Ankara

1 sa 5 dk

Gaziantep

Antalya

1 sa 30 dk

Gaziantep

Lefkoşa

1 sa 20 dk

Gaziantep

Trabzon

2 sa 20 dk

Gaziantep

Çanakkale

2 sa 25 dk

Gaziantep

Dalaman

2 sa 15 dk

Gaziantep

Muğla

2 sa 20 dk

Gaziantep

Samsun

2 sa 5 dk

Alternatif uçuşlar

Gaziantep çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.288,43TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.366,15TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.377,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.377,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.419,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.421,44TRY'den
başlayan fiyatlarla

Gaziantep çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.884,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.550,46TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.053,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.021,95TRY'den
başlayan fiyatlarla

Berlin varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.092,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.651,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.068,31TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.884,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.886,71TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis