Gaziantep Bodrum Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Gaziantep Muğla uçak biletleri

21 Eyl 2023

22 Eyl 2023

24 Eyl 2023

02 Eki 2023

13 Eki 2023

Gaziantep Bodrum Uçak Bileti

Bodrum Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bodrum, Muğla’nın 13 ilçesinden biridir. Bodrum denildiğinde oldukça keyifli yaz tatilleri akıllara gelir. Özellikle gözlerde canlanan meşhur beyaz kireç kaplı taş evleri, çivit mavisi boyalı kapılar, koylar birbirinden güzel detaylardır. Yılın yaklaşık 6 ayı boyunca yaz mevsimi devam eder. Ayrıca Bodrum için birçok şarkı yazılmış olup Türkiye’nin en popüler tatil yerlerinden biri olarak ön plana çıkar. 

Burası sadece Türk halkının değil aynı zamanda yabancı misafirlerin de çok fazla tercih ettiği yerlerden biridir. Ayrıca Bodrum birçok kişi için dört mevsim boyunca tatil yapabilecekleri konumdadır. Şehrin sahip olduğu doğal güzellikler sayesinde istediğiniz zaman sakinliğe huzura kaçın istediğiniz zaman kalabalığın arasına karışın. 

Bodrum’da Gezilebilecek Yerler

Bodrum koyları, beldeleri, merkezde yer alan tarihi ve kültürel varlıkları ile turizm açısından oldukça önemlidir. Şehirde turistlerin ilgi alanlarına hitap edecek birçok yer vardır. Özellikle yaz aylarında çok ilgi gören Bodrum’un her caddesi dolu ve cıvıl cıvıldır. 

Bodrum Kalesi, Bodrum için sembol haline gelmiş olan bir yapıdır. Tarihi bir yapı olmasıyla birlikte içerisinde Sualtı Arkeoloji Müzesi yer alır. Kale aslında iki limanın arasına yapılmıştır. Özellikle kalenin yapımında dünyanın yedi harikası arasında olan Mausoleion’un taşları kullanılmıştır. Antik zamanlardan önce burası aslında bir ada olup, sonraları şehre bağlanarak yarımada olmuştur. Bodrum Kalesinin St. Jean Şövalyeleri tarafından yapıldığı düşünülmektedir. 

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Bodrum Kalesinin içerisinde yer alır. Kalenin tamamı ise Bodrum Müzesi’nin sergileme alanı olarak kullanılır. Aynı zamanda kale içerisinde Serçe Liman Batığı, Uluburun Batığı olmak üzere özel sunumlar için ayrılan alanlar da bulunur. Müze koleksiyonları içerisinde yer alan Türk Hamamı, yeryüzündeki en büyük Amphora koleksiyonu, Doğu Roma’ya ait bir gemisi, Cam Salonu, Cam Batığı, son derece değerli Sikke ve Mücevherat Salonu ve Karyalı Prenses Salonu görülmeye değerdir. İşkence ve Katliam Odaları ile Alman İngiliz Kulesi de hayli ilgi çekicidir. 

Halikarnas Mozolesi, dönemin kralı olan Mausolos adına yaptırılmıştır. Dünyanın yedi harikasından biridir. Ancak yapı günümüzde bütünüyle mevcut olmayan bir yapıdır. Şu andaki mevcut kolonlardan Yunan ve Mısır Mimarisini çağrıştıran ikili bir sentez vardır. Oldukça devasa boyutlardaki bu mezar, yaşanan depremlerden dolayı günümüze tam haliyle gelememiştir. 

Antik Tiyatro, Halikarnassos kentinin kuzeyinde kurulmuştur. Klasik Çağlardan günümüze kadar ulaşmayı başarmış olan yapıdır. M.Ö. 337 yılında yamaca dayalı olarak yapılmış olan antik tiyatro tam 13 bin kişilik kapasiteye sahiptir. Koltukları arasındaki geniş mesafeler de düşünülmüş ince detaylardandır. 1960 yılında restore edilmiştir. Günümüzde de festivaller ve organizasyonlar başta olmak üzere pek çok etkinlik bu tiyatroda yapılmaktadır. 

Bodrum’un tarihi

Dünyaca ünlü olan Bodrum, tam 3500 yıllık bir tarihe sahiptir. Özellikle de kadim medeniyetlerden miras almış olduğu kültürü, sanatı ve doğal güzellikleriyle birlikte birçok kişinin dikkatini çekmiştir. Türkiye’de yer alan cennet köşelerinden biridir. Milattan önceki çağlardan beri kendisine hayran bırakan Bodrum birçok medeniyetten günümüze kadar önemli izleri taşımaktadır. 

Bunlardan biri olan Myndos Kapısının M.Ö. 4. Yüzyılda yapıldığı düşünülmektedir. Zamanında burası Halikasnassos kentine giriş için yapılmıştır. Yöresel adı Diktiri olarak bilinir. Aynı zamanda yapı şehrin batı surlarının en önemli kısmını oluşturur. Kapısı sekizer metre yüksekliğe sahip olan kuleler arasına inşa edilmiştir.

Bitez, Muğla’nın en gözde yerlerinden biridir ve Bodrum’un güneyinde yer alır. Bodrum’da birçok koy, plaj ve belde vardır. Ancak Bitez birçok turist tarafından özellikle tercih edilen bölgelerden biridir. Bitez Plajı, yarım ay şeklinde ve 200 metre uzunluğundadır. Temizliği ile de dikkat çeken bu plaj Mavi Bayrak ödülünü almaya layık görülmüştür. Denizi oldukça sakindir ve dalgasızdır. Ne kadar ileri giderseniz gidin derinleşmez. 

Gümüşlük, Bodrum yarımadası üzerinde yer alan en meşhur diğer yerlerden biridir. Burası özellikle balık restoranları ile ünlenmiş bir yerdir. Yöre halkının Gümüşlük demesindeki sebep ise zamanında kullanılan gümüş paralardan dolayıdır. Yaz sezonu boyunca bir hayli kalabalıktır. Gümüşlük koyunun en önemli özelliğinden biri de Tavşan Adası’na ev sahipliği yapıyor olmasıdır. Ayrıca Gümüşlük geziniz sırasında Karakaya Köyü’nü de ziyaret edebilirsiniz. Burası Peksimet Dağı’na kurulmuş olan ve 16. yüzyılda korsanlardan saklanan yerliler tarafından inşa edilmiştir.

Bardakçı Koyu, Bodrum limanının dışında yer alan ve alternatif yerler arayanlar için oldukça ideal bir bölgedir. Plaj oldukça temizdir ve suyu da bir o kadar güzeldir. Koyun plajı 300 metre kadar olmakla birlikte plajından kale manzarasını ve yel değirmenlerini de izleyebilirsiniz. Ayrıca burada birçok konaklama seçeneği de yer alır. 

Bodrum’da Kültürel Etkinlikler

Bodrum kendine has özellikleri dikkatleri üzerine çeken bir şehirdir. Bununla birlikte birçok eğlenceli aktivitenin de yer aldığı konumdur. Özellikle kültürel etkinlikler açısından bir hayli zengin içeriği vardır. Bunlardan biri olan Mandalina Festivali, her sene ocak ayında düzenlenir. 

Gündoğan Sucuk ve Şarap Festivali, her yıl şubat ayının son cumartesi günü plajda yapılır. Slow Cheese Bodrum, iki sene de bir düzenlenen ve içerisinde farklı peynirlerin tadımları gerçekleşen bir festivaldir. Mart ayında düzenlenir ve katılım oranı da yüksektir. Summer Tango Fest Bodrum, Pedasa Festivali, Uluslararası Bodrum Dans Festivali, Chill Out, Bodrum Uçurtma ile Farkındalık Festivali, The Bodrum Cup önemli diğer festivallerden bazılarıdır.

Bodrum’da Konaklama

Bodrum her sene yerli ve yabancı birçok turistin en çok tercih ettiği yaz turizmi alanıdır. Bu nedenle konaklama noktasında öncelikli olmanız gerekir. Aksi halde yer bulamazsınız. Bulsanız dahi son derece pahalı seçeneklerle karşılaşmanız mümkündür. Otelleri, butik otelleri ve hostelleri ile konaklayabileceğiniz birçok alan vardır. Eğer geniş bir grupla geliyorsanız ev kiralama seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Bodrum’un Lezzetleri

Ege mutfağının en güzel halini Bodrum’da bulabilirsiniz. Birbirinden harika ve lezzetli sebze, meyvelerden hazırlanan yemekler son derece lezizdir. Bodrum’da nereye giderseniz gidin yerel lezzetler bulabilirsiniz. Ayrıca Bodrum’da denize girip çıktıktan sonra yemek yiyebileceğiniz yüzlerce nokta bulunur. 

Bodrum’da Ulaşım

img

Muğla Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

32 °C

30 °C

Uçuş süreleri

Bodrum

Trabzon

2 sa 30 dk

2 sa 35 dk

Bodrum

Samsun

2 sa 15 dk

Bodrum

Van

2 sa 45 dk

Bodrum

Gaziantep

2 sa 25 dk

Bodrum

Hatay

2 sa 30 dk

Bodrum

Batman

2 sa 40 dk

Bodrum

Şırnak

2 sa 50 dk

Bodrum

Mardin

2 sa 40 dk

Bodrum

Erzurum

2 sa 35 dk

Gaziantep Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

32 °C

32 °C

Uçuş süreleri

Gaziantep

İstanbul

1 sa 35 dk

Gaziantep

İzmir

1 sa 50 dk

Gaziantep

Ankara

1 sa 5 dk

Gaziantep

Antalya

1 sa 30 dk

Gaziantep

Lefkoşa

1 sa 20 dk

Gaziantep

Trabzon

2 sa 20 dk

Gaziantep

Çanakkale

2 sa 25 dk

Gaziantep

Dalaman

2 sa 15 dk

Gaziantep

Muğla

2 sa 20 dk

Gaziantep

Samsun

2 sa 5 dk

Alternatif uçuşlar

Gaziantep çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.823,70TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.475,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.558,16TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.630,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.419,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.421,44TRY'den
başlayan fiyatlarla

Gaziantep çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

1.884,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.133,11TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.053,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.071,14TRY'den
başlayan fiyatlarla

Muğla varışlı yurt içi uçak biletleri

443,43TRY'den
başlayan fiyatlarla
719,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.559,19TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.631,15TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,62TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.725,23TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.656,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.419,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.549,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.794,60TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis