Hepsiburada Seyahat

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Gaziantep Trabzon uçak biletleri

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Esenboğa Havalimanı (ESB)

uçuşları

1.244,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

24 Kas 2022

Gaziantep (GZT-Oğuzeli Uluslararası) - Trabzon Havalimanı (TZX)

uçuşları

1.395,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

25 Kas 2022

Gaziantep (GZT-Oğuzeli Uluslararası) - Trabzon Havalimanı (TZX)

uçuşları

1.345,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

26 Kas 2022

Gaziantep (GZT-Oğuzeli Uluslararası) - Trabzon Havalimanı (TZX)

uçuşları

1.647,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

27 Kas 2022

Esenboğa Havalimanı (ESB) - Esenboğa Havalimanı (ESB)

uçuşları

1.244,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

18 Ara 2022

Gaziantep Trabzon Uçak Bileti

Trabzon Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Karadeniz Bölgesinin incilerinden biri olarak adlandırılan Trabzon, kültürel açıdan zengin bir şehirdir. Eşsiz ve nefes kesen doğal güzellikleriyle, her mevsim aldığı yağışla ve karakteristik iklim ve bitki örtüsüyle her mevsim doyasıya gezebileceğiniz bir şehirdir. En belirgin geçim kaynağı olarak tarım kullanılsa da hayvancılık ve balıkçılık da Trabzon’un geçim kaynakları arasında yer alır. Tarım alanında en çok yetiştirilen ürünleri ise fındık, çay ve ayçiçeği ile mısırdır. Bu ürünler tek başına hem ithalat hem de ihracat ticaretinde önemli bir role sahiptir. Halk oyunlarıyla, zengin mutfak kültürüyle ve tarihi yapıtlarıyla da adından söz ettiren Trabzon, jeolojik açıdan birçok kaynağı da bünyesinde bulunduruyor. Yaylalarıyla, akarsu ve gölleriyle, çeşitli balık türleriyle ve yüksek dağlarıyla tanınan Trabzon, her yıl mutlaka yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmeye devam ediyor. Tarihi geçmişi açısından da önemli rol oynayan Trabzon, Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilmiştir. İsmini ise Yunanca ’da geçen “Trapezo” kavramından aldığı bilinir. Bunun nedeni ise o dönemde Yunan kolonilerinin, Trabzon’u coğrafi açıdan bir masaya benzetmesi ve “masa” kelimesinin Yunanca ‘da “Trapezo” olarak anılmasıdır. 

Trabzon’da Gezilmesi Gereken Yerler

Fatih Sultan Mehmet tarafından fethedilen Trabzon’da gezilmesi gereken onlarca güzel yer vardır. Türkiye’nin en yeşil bölgelerinden birinde yer alan Trabzon’da, yaylalar her zaman oksijen deposu olarak ziyaret edilir. Maçka yaylası, Lapazan yaylası, Karadağ yaylası ve Kiraz yaylası sadece birkaçıdır. Doğal güzellikleriyle her zaman en üst sıralarda yer alan Trabzon’da Uzungöl mutlaka gezilmesi gereken bir yerdir. Yağmur ormanlarının yoğun olarak yer aldığı, göz alıcı ve nefes kesici manzaralara sahip olan Uzungöl bir köy yerleşkesi olarak bilinir. Trabzon anıldığı zaman akla ilk gelen yerlerden biri de Sümela Manastırıdır. Maçka’nın Altındere köyünde yer alan Sümela Manastırı, manastır olarak eğitim binası şeklinde 1923 yılına kadar kullanılmıştır. Görünümü ile herkesi heyecanlandıran bu manastır dik bir yamacın eteğine inşa edilmiştir. Uzun süren restorasyonlar sonucunda herkese açık şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Turizm açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Sümela Manastırı, heybetli ve bir o kadar da görkemli bir görünüme sahiptir. Dünya çapında ün kazanan Sümela Manastırına giderek burada apayrı bir dünyada gibi hissedebilirsiniz. Çok ince işçilikler kullanılarak yapılan freskler, detaylar ve resimler turistlerin ilgisini çekmeye de hızla devam ediyor. 

Trabzon Müzesi ya da Kostaki Konağı olarak adlandırılan bina ise Trabzon’un şehir merkezinde yer alıyor. 1900’lü yıllarda inşa edilmiş olan bu konak İtalyan esintileri taşıyan bir dekorasyona ve dizayna sahiptir. Dönemin ileri gelen ailelerinden biri tarafından yaptırılmış olan Kostaki Konağı, kalem işiyle süslenmiştir. İçerisinde hem arkeolojik hem de etnografik eserler sergileniyor. Hem Trabzon’un yerel halkının hem de turistlerin en uğrak yerlerinden bir diğeri ise Zağnos Vadisi Parkıdır. Sessiz sakin bir şekilde dinlenebileceğiniz, piknik ya da kahve keyifleri yapabileceğiniz, eğlenceyi bol bol kaçınılmaz kılabileceğiniz bir parktır. Tarihi yapıtlarıyla da turist akınına uğramaya devam eden Trabzon’da mutlaka gezilmesi gereken bir diğer yer de Trabzon Kalesidir. Sembolik bir hale gelmiş olan bu kale şehrin en yüksek noktalarından birinde yerini alıyor. Hem doğa turu atmak isteyenler hem de tarihi bir yapıt görmek ve bilgi almak isteyenler için ideal bir gezi mekanıdır. 

Trabzon’a gittiğiniz zaman önemli inanç merkezlerini de gezmek isteyebilirsiniz. Dini yapılardan biri olan Gülbahar Hatun Türbesi en önemli turistik inanç yapıtlarından birisidir. Özelliği ise Trabzon’da yer alan ilk İslami eser olmasıdır. Bu türbe ve cami yapıtı Yavuz Sultan Selim tarafından yaptırılmıştır. Çok ince taş işçilikleri kullanılarak süslenmiştir. Her yıl hem Türkiye’den hem de yabancı ülkelerden bol bol ziyaretçi çekmektedir. Trabzon’un en önemli doğal unsurlarından biri de Çal Mağarasıdır. Bu mağaranın özelliği ise dünyanın en uzun ikinci mağarası olmasıdır. Mutlaka gezmeniz gereken birçok yeri vardır ve saymakla bitmez. Uzun bir Trabzon seyahatine çıkarak tüm şehri detaylıca turlayabilirsiniz. 

Trabzon Tarihi Hakkında

Antik Çağda kurulmuş olan Trabzon, çok eski bir kent olarak bilinir. Milattan önceki yıllarda kolonilerin yaşadığı Trabzon en çok Roma ve Bizans yerel halkına ev sahipliği yapmıştır. Bir dönem Latin işgaline uğrayan Trabzon, sonrasında Gürcü Kraliçesi Tamar’ın destekleriyle Trabzon İmparatorluğu haline gelmiştir. 1400’lü yıllarda Osmanlı İmparatorluğuna katılan Trabzon, günümüzde tamamen Türk şehri olarak varlığını sürdürmeye devam ediyor. 

Trabzon Kültürel Etkinlikleri

Laz kültürüne hakim olan Trabzon’da düzenli olarak hayata geçirilen kültürel etkinlikler mevcuttur. Şehzadeler Şehri olarak da adlandırılan Trabzon bu bölgenin en büyük şehridir. Kültürel etkinlikleri, şenlikleri ve festivalleri sayesinde Trabzon turunuz çok daha keyifli bir hal alır. Yediden yetmişe herkesin katılabileceği yayla şenlikleri en sevilen etkinliklerdir. Yaylalara çıkılarak burada halk oyunları oynanır ve yöresel lezzetler yenir. Hatta yayla turizmini geliştirmek ve Trabzon yaylarını çok daha geniş kitlelere duyurmak adına her yıl farklı bir yayla şenliği düzenlenmektedir. Üstelik yaylalarına çıktığınız zaman yalnızca etkinlik ve eğlencelere katılmakla kalmayacak aynı zamanda muhteşem manzaralara da tanıklık etmiş olacaksınız. En çok duyulan şenlik ise Hıdırnebi Yaylası Şenlikleridir. Doğal bir seyir terası konumunda olan Hıdırnebi Tepesi, güneşin batışıyla muazzam bir görünüme kavuşmaktadır. 

Trabzon Konaklama Olanakları

Trabzon ili konaklama olanakları açısından oldukça gelişmiş bir ildir. Birçok farklı konaklama alternatifi sayesinde her bütçeye hitap etmektedir. Butik oteller, beş yıldızlı oteller, şehir merkezine yakın spa ve termal oteller konaklama çeşitlerinden yalnızca birkaçıdır. Yaylalarda yer alan ahşap evler ve butik evler, şehir merkezinde yer alan pansiyonlar kampanyalı olarak sizlere her mevsimde konaklama avantajı sunmaya devam ediyor. 

Trabzon Lezzetleri

Trabzon geleneksel olarak zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. Hamsi Çorbası, Isırgan Çorbası ve Karalahana Çorbası en meşhur çorbaları içerisinde yer alır. Ana yemek olarak en yöresel lezzetleri arasında ise Akçaabat Köftesi, Trabzon Pidesi, Kuymak (muhlama), pancar sarması ve kefal ekşilisi yer alır. Balık türlerinin çok farklı lezzetler olarak kullanıldığı bir şehirdir. Hamsili Pilav ve Palamut Dolması da mutlaka denemeniz gereken lezzetler arasındadır. Tatlı olarak ise Hamsiköy fırın sütlacı damakları çatlatacak bir lezzete sahiptir. 

Trabzon’da Ulaşım İmkanları

Trabzon’da ulaşım kolaylığı her zaman kendini belli eder. Bir yerden bir yere giderken gerek şehir merkezinde gerekse ilçelerinde kullanabileceğiniz ulaşım olanakları mevcuttur.

Dolmuş Ulaşımı

Şahsa ya da belediyelere ait olan toplu taşıma araçlarını kullanarak çok kısa sürede uzun mesafeli yolları kat edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Daha konforlu şehir içi yolculukları için araç kiralama imkanlarından faydalanabilirsiniz. 

Gaziantep Havalimanı Ulaşım

Gaziantep havalimanına gitmek için halk otobüslerini ya da toplu taşıma araçlarını ve taksileri kullanabilirsiniz. 

Gaziantep’ten Trabzon’a Uçuş Kaç Saattir?

Gaziantep-Trabzon arası uçuş 1 saat 5 dakikadır. 

Gaziantep’ten Trabzon’a Kaç Kilometre Mesafe Vardır?

Gaziantep-Trabzon arası 798 kilometredir. 

Gaziantep’ten Trabzon’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Yaz kış ayırt etmeksizin Gaziantep-Trabzon arası uygun uçak bileti bulmak mümkündür. 

Trabzon İklimi Nasıldır? 

Klasik Karadeniz iklimi görülür. Yıl boyunca bol miktarda yağış alır. 

img

Trabzon Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

18 °C

18 °C

Uçuş süreleri

Trabzon

İstanbul

1 sa 40 dk

Trabzon

Ankara

1 sa 15 dk

Trabzon

İzmir

2 sa 5 dk

Trabzon

Antalya

2 sa 25 dk

Trabzon

Bursa

1 sa 35 dk

1 sa 10 dk

Trabzon

Adana

2 sa 15 dk

Trabzon

Van

1 sa 10 dk

Trabzon

Gaziantep

2 sa 30 dk

2 sa 30 dk

Trabzon

Dusseldorf

4 sa 55 dk

Trabzon

Frankfurt

4 sa 55 dk

Trabzon

Berlin

4 sa 35 dk

Trabzon

Stuttgart

4 sa 35 dk

Trabzon

Seul

11 sa 50 dk

Trabzon

Paris

5 sa 10 dk

Gaziantep Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

11 °C

11 °C

Uçuş süreleri

Gaziantep

İstanbul

1 sa 35 dk

Gaziantep

İstanbul

1 sa 35 dk

Gaziantep

İzmir

1 sa 50 dk

Gaziantep

Ankara

1 sa 5 dk

Gaziantep

Antalya

1 sa 30 dk

Gaziantep

Lefkoşa

2 sa 20 dk

Gaziantep

Trabzon

2 sa 15 dk

Gaziantep

Çanakkale

2 sa 25 dk

2 sa 25 dk

Gaziantep

Muğla

2 sa 20 dk

Gaziantep

Berlin

4 sa 30 dk

Gaziantep

Dusseldorf

4 sa 45 dk

Gaziantep

Paris

5 sa

Gaziantep

Stuttgart

4 sa 35 dk

Gaziantep

Zürih

4 sa 25 dk

Gaziantep

Frankfurt

4 sa 50 dk

Alternatif uçuşlar

Gaziantep çıkışlı yurt içi uçak biletleri

Gaziantep - İstanbul

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - İzmir

uçuşları

499,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - İzmir

uçuşları

499,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - İzmir

uçuşları

499,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Ankara

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Ankara

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Antalya

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Antalya

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Antalya

uçuşları

439,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Lefkoşa

uçuşları

1.407,45 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

Gaziantep - Berlin

uçuşları

2.018,67 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Dusseldorf

uçuşları

1.888,24 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Dusseldorf

uçuşları

1.888,24 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Paris

uçuşları

2.943,78 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Paris

uçuşları

2.943,78 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Stuttgart

uçuşları

1.838,23 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Zürih

uçuşları

2.141,70 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Frankfurt

uçuşları

1.453,94 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Üsküp

uçuşları

2.575,37 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Varsova

uçuşları

3.434,78 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Trabzon varışlı yurt içi uçak biletleri

Muğla - Trabzon

uçuşları

1.287,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Trabzon

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - Trabzon

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Van - Trabzon

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - Trabzon

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Bursa - Trabzon

uçuşları

641,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Trabzon

uçuşları

589,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Trabzon

uçuşları

589,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Trabzon

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Trabzon

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Trabzon varışlı yurt dışı uçak biletleri

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - Trabzon

uçuşları

1.988,50 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Stuttgart - Trabzon

uçuşları

2.779,96 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Dusseldorf - Trabzon

uçuşları

1.445,32 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Nasıl uçak bilet satın alabilirim?

02

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

03

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

04

Esnek bilet nedir?

05

Promosyonlu bilet nedir?

06

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

07

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

08

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

09

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

10

Biletime nasıl ulaşırım?

11

Faturam ne zaman gelir?

12

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

13

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

14

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

15

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

16

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

17

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

18

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

19

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

20

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

21

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

22

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

23

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

24

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis