Hakkari Adana Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Hakkari Adana uçak biletleri

05 Nis 2024

Hakkâri Adana Uçak Bileti

Adana Hakkında

Türkiye’nin güneyinde yer alan ve eşsiz bir konuma sahip olan Adana, doğal güzellikleri ile de misafirlerini büyülemektedir. Seyhan nehri yanında yer alan Adana hem yurtta hem de dünyada mutfak lezzeti bakımından adından söz ettirmektedir. Binlerce yıllık geçmişe sahip olan şehir, Seyhan ve Ceyhan Nehirleri arasında yer alır. Önemli krallıklara kucak açan şehirde o döneme ait yapılar günümüze kadar ulaşmış ve hala sağlam bir şekilde ayakta durmaktadır. 

Adana’da Gezilmesi Gereken Yerler

Şehri gezerken liste yaparak ilerlemeniz de kolaylık yaşamanıza neden olur. Listenizin ilk sırasında Taşköprü yer almalıdır. Bu köprünün tam 200 yıllık bir geçmişi vardır. Adana, Asya ile Avrupa kıtasının geçişlerini sağlayan önemli bir nokta görevindeydi. Adana’nın simgesi Seyhan Nehri’nin muazzam görüntüsü sizleri büyüleyecektir. Ceyhan Nehri’nin üzerinde bulunan Misis Köprüsü ise antik kente geçişinizi sağlayacaktır. Misis Antik Kent’te ziyaret edeceğiniz yerler arasındadır. Pozantı yolundan 600 metrelik rakıma sahip olan Belemedik Vadisi mutlaka görülmesi gereken doğa harikası yerler arasındadır. İlkbahar ve sonbahar aylarında özellikle seyre dalıp doğanın tüm renklerini bir arada görebilirsiniz. Fotoğraf makinenizi yanınızda bulundurmalısınız. 

Şehrin tarihi geçmişini öğrenmek için müzeleri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Adana Arkeoloji Müzesi, Atatürk Evi Müzesi ve Etnografya Müzesi, görülmesi gereken müzelerdendir. Arkeolojik müzede, Bizans dönemine ait olan Grekçe kitabeleri yakından görebilirsiniz. Bizans İmparatoru I.Justianius dönemine ait olan kitabe 527 ve 565 yıllarına ait olduğu bilinmektedir. Varda köprüsü, asıl adı Koca köprü olan ve en çok ziyaret edilen mimari yapıların başında gelir. 2.Abdülhamit döneminde, Alman İmparatoru arasında 1912 yılında yapılan anlaşma ile yapılmış ve Alman mühendisler tarafından inşa edilmiştir. Köprüde çelik kafes ve taş örme tekniği kullanılmıştır. Kapıkaya Konyonu’na ve yaz aylarında serinlemek için Yerköprü Mesire alanına gitmelisiniz. 

Kasaplar Çarşısı, Sabancı Merkez Cami, Ulu Cami, Ziya Paşa türbesi, Büyük saat şehrin önemli ve mutlaka görülmesi gereken diğer mimari yapılarıdır. Ulu Cami; Selçuklu, Memlüklü ve Osmanlı dönemine ait olan üç farklı kitabe bulunmaktadır. Kare yapısı olarak görülse de aslında dikdörtgen biçimdedir. Caminin doğu ve batı bölümleri 16. -17. yy. çinileri ile yapılmış olup, çinileri hayranlık uyandırmaktadır. 

Bebekli Kilise İtalyan Katolik St. Paul adına yaptırılan bu ibadethane, farklı renkler ve mozaiklerle inşa edilmiştir. Yapı estetik yapıdan tamamen uzak tutularak oldukça sade bir biçimde inşa edilmiştir. Bahri Paşa Çeşmesi, barok mimarisi ve yapımı sırasındaki süslemesi ile Osmanlı döneminin Batılılaşma tarzındaki ilk örneklerdendir. Her dönemde yaşayan tarihin izlerini yansıtan yapılarının her birinin farklı bir duruşu vardır. Tarihin son dönemlerinden olan Cumhuriyet dönemine ait Adana Büyük Saat Kulesi’dir. Prizma şeklinde olan bu yapı, son derece gösterişli olduğu için görülmesi gereken mekanlar arasındadır. 

Adana Tarihi

Tarihe başlangıç yılı 3000’li yıllara kadar uzanmaktadır. Arkeolojik kazılar sonucunda Paleolitik Çağa kadar uzanmaktadır. Adana tarihinin en eski ilçesi ise Çukurova’dır. Romalılar dönemindeki şehir Klikya korsanları için hapishane olarak kullanılmıştır. Roma’nın çöküşü ile Bizans İmparatorluğunun bir parçası olarak şehirde hakimiyetlerine devam etmiştir. Adana tarihinde köprüler, yollar, hükümet binaları yapılmış, şehir dönemin önemli bir ticaret merkezi konumu haline getirilmiştir.Luvi Krallığı, Hitit, Arzava, Asurlular, Persler, Helen Antik Yunan, Romalılar en eski dönemlerde yurt edinmişlerdir. Abbasiler, Büyük Selçuklu İmparatorluğu, Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin egemenliğine girmiştir. 

Adana Kültürel Etkinlikler

Mimari yapıları ve doğal güzellikleri ile ziyaret edilmesi gereken önemli şehirler arasındadır. Geçmişteki birçok büyük medeniyetin yer aldığı bu topraklarda birçok festivaller yapılmaktadır. Tüm yurtta bilinen ve yıllarca coşku ile kutlanan Altın Koza Festivali’dir. Bu festival Adana Koza Film ödülleri Yeşilçam’ın önemli büyük ustalarının katılımıyla gerçekleşmektedir. Ülkenin film alanında gelişimine katkı sağlayan çok önemli bir yere sahiptir. Sinema dünyasına emek veren usta oyuncularına ödül verilmesi için yapılmaktadır. Yeşilçam döneminde ün yapmış ve adını tarihe yazmış filmlere ait sanatçıların eşyaları, fotoğrafları müzeye dönüştürülmüştür. Nostalji yolculuğuna çıkarak o dönemleri yaşama hazzına ulaşabilirsiniz. 

Adana Lezzet Festivali, Adana Portakal Çiçeği Karnavalı, Karaisali Kızıldağ Karakucak Güreşleri en çok katılımın olduğu festivallerdir. Adana Karpuz Festivali, İmamoğlu Şeftali Festivali, Adana Tatlı ve Kahve Festivali, Adana Kebap ve Şalgam Festivali yöresel festivallerden olup, yurt genelinden katılımcılarda bu festivallere katılmaktadır. Ayrıca Tiyatro Festivali, Aladağ Kardan Adam Festivali ve Uluslararası Çukurova Karikatür Festivali de sanatçıların sıkı bir şekilde takip ettiği sanat festivalleridir. 

Adana Konaklama İmkanları

Adana’yı ziyaret etmek istediğiniz dönemde, bütçenize uygun otelleri bulmak için araştırma yapabilirsiniz. Adana’nın en büyük sorunlarından olan sıcaklıklar, konaklama yerlerinde özellikle klimalı olanlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca otellerin sunduğu hizmetlerinde otel fiyatlarında farklılıklar oluşturacaktır. Otellerin tamamı lüks ve konforlu olup, birçok otelde havuzlar bulunmaktadır. Hem yaz hem de kış mevsiminde dilediğiniz zaman aralığında rezervasyon yaptırabilirsiniz. Otellerin tamamı şehir merkezinde olup, gezilecek yerlere ulaşım imkanları son derece kolaydır. 

Adana Lezzetleri

Adana mutfağı özellikle adı ile müsemma olan Adana kebabı akla gelen ilk lezzetlerdendir. Zaten Adana’nın mutfak kültürüde çoğunlukla et yemeklerinden oluşur. Et ile birleşen bulgurun lezzeti yörenin baharatları ile muhteşem bir şekilde bütünleşmektedir. Lezzetini Avrupa’ya taşımak isteyen şehir adımlarını atmaya başladı bile. 

Çorba her kültürde olduğu gibi Türk kültüründe önemli bir yere sahiptir. Kamhi çorbası, hayır çorbası, analıkızlı, toga ve topalak çorbası en sevilen ve şehre özgü olan çorba çeşitlerindendir. Etli yemeklerden devam etmek isterseniz mumbar, hırcıklı köfte, Adana lahmacun, içli köfte, kedi batmaz, cığırtlak kebabı sizi istediğiniz lezzete kavuşturacaktır. Bici bici adı verilen tatlıları mutlaka denemelisiniz. Sarı burma, palize, kaynar ve karakuş da diğer tatlı çeşitleridir. Yemeklerin yanında özellikle milli içecek olan şalgamı yerinde tatmanız gerektiğini ısrarla tavsiye diyoruz. 

Adana ‘da Ulaşım 

Adana Şakirpaşa Havalimanı, Seyhan ilçesinde yer alır. Şehir merkezine 5 km uzaklıktadır. Taksi ve otobüs araç kiralama ile kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Otobüs ile ulaşım

Şehir merkezinde ekonomik olması nedeniyle en çok tercih edilen toplu taşıma araçlarının başında gelir. Uçak seferlerine göre düzenlenen otobüs hareket saatleri ile sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Taksi ile ulaşım

Havalimanına iniş yaptıktan sonra sizi hızlı ve konforlu bir şekilde şehir merkezine ulaştıran özel araç olan taksiler, yoğun hizmet vermektedirler. 

Araç Kiralama

Şehre indiğinizde dilerseniz kendi güvenli sürüşünüzü devam ettirmek adına, araç kiralama büroları ile görüşerek istediğiniz model aracı, dilediğiniz gün sayısı kadar kiralayabilirsiniz. Konforlu ve güvenli bir şehir turu yapmak için en ideal ulaşım aracıdır. 

Hakkari Adana Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

Hakkari Adana arası 906 km’dir.

Hakkari-Adana Arası Uçuş Süresi 

Hakkari Adana arası uçuş süresi 6 saat 30 dakikadır. 

Adana’ya Uçak Bileti En Uygun Ne Zaman Alınır?

Adana sıcak bir iklime sahip olması nedeniyle, seyahatini bahar aylarında almanızı öneriyoruz. Şehre varış tarihinizi belirledikten sonra en az 15 gün öncesinden biletinizi temin etmelisiniz. Böylece biletinizi daha ekonomik fiyata almış olursunuz. 

hakkari_adana

Adana Hava Durumu

02 Aralık 2023

Sun

21 °C

21 °C

Uçuş süreleri

1 sa 20 dk

Adana

İzmir

1 sa 30 dk

Adana

Antalya

1 sa 10 dk

50 dk

Adana

Ankara

1 sa

Adana

Trabzon

2 sa 15 dk

Adana

Van

2 sa 30 dk

Adana

Muğla

2 sa 25 dk

2 sa 20 dk

Adana

Erzurum

2 sa 20 dk

Adana

Beyrut

1 sa 5 dk

4 sa

Adana

Köln

4 sa 10 dk

Adana

Bakü

3 sa 25 dk

Adana

Münih

3 sa 45 dk

Adana

Dubai

4 sa 45 dk

Adana

Belgrad

3 sa

Adana

Viyana

3 sa 35 dk

5 sa 15 dk

Adana

Bangkok

10 sa 25 dk

Hakkari Hava Durumu

02 Aralık 2023

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

Hakkari

İstanbul

2 sa 25 dk

Hakkari

Ankara

1 sa 40 dk

Hakkari

Gaziantep

2 sa 50 dk

Hakkari

İzmir

2 sa 55 dk

Hakkari

Adana

2 sa 40 dk

Hakkari

Antalya

2 sa 45 dk

Hakkari

Samsun

2 sa 40 dk

Hakkari

Hatay

3 sa 10 dk

Hakkari

Konya

3 sa 40 dk

Hakkari

Kayseri

3 sa 45 dk

Alternatif uçuşlar

Hakkari çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.013,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.693,75TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.858,42TRY'den
başlayan fiyatlarla

Adana varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
918,73TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.486,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.375,45TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.265,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.523,27TRY'den
başlayan fiyatlarla

Adana varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.265,90TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.093,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.236,32TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.693,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.847,32TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.774,85TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.684,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
6.549,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
9.054,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.038,31TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis