Hatay Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Hatay varışlı yurt içi uçak biletleri

845,02TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
722,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.601,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.134,63TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.749,43TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.509,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.759,65TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.557,13TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.031,04TRY'den
başlayan fiyatlarla

Hatay Uçak Bileti

Hatay Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türkiye’nin gezilecek şehirleri arasında önemli bir yeri olan ve Akdeniz Bölgesi’nin turistik aynı zamanda tarihi şehirleri arasında yer alan Hatay, tarım ve kültürel alanda da oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. İskenderun, Antakya, Reyhanlı gibi ilçeleri sıkça anılan Hatay, nüfusu sayesinde Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasına girmeyi başarmıştır. Etkisini günümüzde de devam ettiren oldukça köklü bir tarihe sahip olan Hatay, ekonomisini hayvancılık, sanayi ve tarım ile şekillendirmiştir. Hatay’ın tarihi, doğası ve tarihi yapılarının yanı sıra dünyaca ünlü olan mutfağı ve lezzetleri bulunur. Hatay mutfağı olarak kalıplaşmış bir terim haline gelen bu sembol, ziyaretçilerin Hatay lezzetlerini merak edip denemelerini de beraberinde getirir.

Hatay’da Gezebileceğiniz Yerler

İçinde bulundurduğu mozaiklerin oldukça büyük bir boyutta olması nedeniyle, Türkiye’nin en büyük arkeoloji müzesi olarak adlandırılan Hatay arkeoloji müzesi, şehrin en önemli tarihi yapılarından birisidir. Her yıl yüzlerce turiste ev sahipliği yapan bu müzede devasa boyutlarda 3000 küsur yıllık mozaikler sergilenir. Hatay’da bir diğer müze olan İskenderun deniz müzesi, deniz ürünleri, tablolar ve gemi maketlerini görebileceğiniz ve Türkiye’de sınırlı sayıda bulunan deniz müzelerinden biridir. Şehrin doğal güzellikleri arasında yer alan Meryem Ana havuzu, dilden dile dolaşan hikayesi ile ziyaretçilerin ilgi odağı olmuştur. Efsaneye göre Meryem Ana’nın bu havuzda yıkandığı bilinir. Gölün dikkat çeken en önemli kısmı da bol yeşilliğin içinde yer almasıdır. Kaplıca arayışında olanlar için şifalı su olma özelliğiyle bilinen Erzin Kaplıcaları da Hatay’da bulunmaktadır. Birçok hastalığı tedavi edici özellikte olduğu söylenen bu kaplıcalar, Hatay geziniz için ideal bir seçenek olabilir. Hatay İskenderun manzarasını net bir şekilde görebileceğiniz Soğuk oluk Yaylası, gezilecek yerler listenize rahatlıkla eklenebilir. Piknik yapmaya elverişli ortamı bulunan bu yayla aynı zamanda Güzel Yayla olarak da bilinir. Bölgede ailenizle birlikte piknik yapacağınız doğa ve tabiat parkları da oldukça fazladır. 

Hatay’ın Köklü Tarihi

Eski bir yerleşim yeri olmasıyla dikkat çeken ve farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Hatay, 1937 yılında bağımsızlığı ilan edilerek, iki yıl sonrada Türkiye Cumhuriyeti’ne katılmasıyla bilinir. Hristiyanlığın yayıldığı belirli yerlerden biri olan Hatay’da bulunan kilise sayısı da oldukça fazladır. Geçmiş zamanlarda mabed ve mağara kiliselerin fazlasıyla yer aldığı şehir adeta medeniyetlerin büyümesine katkı sağlamıştır. Her ne kadar belli zamanlarda yaşanan savaşların ortasında yer alsa da gelişmiş bir nüfusa sahiptir. Altınözü, Cilve gözü ve Yayladağı, Hatay’da bulunan sınır kapıları arasında yer alır. Tarihte önemli bir yeri olan bu kapılar Suriye meselelerinden dolayı fazla aktif olmazlar. 

Hatay’da Yapılacak Kültürel Etkinlikler

Şehrin tarih kokan adreslerini gezdikten sonra dinlenip eğlenmek istediğiniz tüm zamanlarda Hatay’da gerçekleştirilen sayısız etkinlik size eşlik ediyor. Hatay’ın Dörtyol ilçesinde düzenlenen Turunçgiller festivali, her yıl ziyaretçilere keyifli anlar yaşatıyor. Her ne kadar festivalin simgesi turunçgiller olsa da, çeşitli etkinlikler düzenlenerek festivale coşku katılıyor. Arsuz Belediyesi tarafından düzenlenen Arsuz su festivali, ‘Arzusfest’ olarak da bilinir. Sahilin tamamına yayılan bu festival, 4 gün boyunca festivale katılanlara keyifli anlar yaşatır. Yoga, paraşüt, yürüyüş ve dalış gibi aktivitelere yer verilen bu festival, Hatay gezinizi unutulmaz yapacak önemli etkinlikler arasında yer alır. Hatay’ın ünlü lezzetleri arasında yer alan künefeyi büyük bir kesime tanıtmak ve farklı olduğunu kanıtlamak amacıyla bölgede künefe festivalleri düzenlenir. Defne bahar ve emek şenliği, Dörtyol’un düşman işgalinden kurtuluşu ve daha farklı birçok etkinlik Hatay’da düzenlenen kültürel etkinliklere örnektir. 

Hatay’da Konaklama

Hatay geziniz esnasında konaklama yapmak için konaklama seçeneğinin fazla olduğu yerleri tercih edebilirsiniz. İklimi nedeniyle hem yaz hem de kış aylarında tercih edebileceğiniz Hatay’ın otel ve pansiyonları da hemen hemen her bütçeye uyum sağlar. Her mevsim gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz Hatay otellerinde ailenizle birlikte kalabilmek için önceden rezervasyon yapmanız, daha keyifli bir tatili beraberinde getirecektir. Otellerin yanı sıra dilerseniz apart, pansiyon veya günlük olarak kalabileceğiniz villalardan kiralayabilirsiniz. Tatilden keyif almanızı sağlayan birçok işletme ve personelleri, konaklama süresince kesintisiz hizmet sunmaktadır. Konaklayacağınız süre ve kişi sayısına göre değişiklik gösteren konaklama ücretleri hakkında bilgi almak için konaklayacağınız yer ile iletişime geçebilirsiniz.

Hatay’ın Eşsiz Lezzetleri

Ünü Türkiye dışında dünyaya da yayılmış olan ve turistlerin lezzetlerini tatmadan dönmedikleri Hatay’da meşhur olan ilk lezzet, Hatay Döneridir. Gezi esnasında hemen hemen tüm lokantalarda yiyebileceğiniz Hatay Döneri, tavuk, patates, yeşillik ve soslarla ağzınızda mükemmel bir tat bırakır. Hayat denilince akla gelen bir diğer lezzet ise künefedir. Hataya gitmeden orijinal künefenin tadına bakmadan dönmek olmaz. Lahmacunu andıran ince görünüme sahip fakat tat olarak lahmacundan farklı olan katıklı ekmek, yörenin meşhur lezzetlerinden bir diğeridir. Belen Tava, çökelek salatası, tepsi kebabı, şeyh mualla gibi lezzetler de bölgenin meşhur yemeklerindendir. Bunun yanı sıra peynirin çokça tüketildiği bölgede, Testi peyniri, künefe peyniri, yaprak peyniri gibi birçok peynir çeşidi mevcuttur. 

Hatay’da Ulaşım

Kalabalık bir yer olmamasıyla dikkat çeken Hatay’da ulaşım konforlu ve farklı şekillerde gerçekleştirilmektedir. Otobüs, taksi, motosiklet ve araç kiralama gibi ulaşım seçenekleri mevcuttur. 

Taksi İle Ulaşım

Şehri ziyarete gelenler havalimanından kalacakları otele gelmek için genellikle taksi seçeneğini kullanır. Havalimanı civarında her saat bulabileceğiniz taksiler, sizi gitmek istediğiniz mesafeye rahatça götürür. 

Otobüs ile Ulaşım

Kısa mesafeler için tercih edilen otobüs ve dolmuşlar, aynı zamanda daha uyguna gerçekleştirmek istediğiniz seyahatleriniz için de idealdir. Gideceğiniz yere götüren otobüsün hat numarasını öğrendikten sonra onu kalkış yerinde bekleyebilirsiniz. Hatay kart sahibi olduktan sonra bu otobüslere binebilir ve otobüsle ulaşımın kolay olduğu tüm yerlere gidebilirsiniz. 

Özel Araç Kiralama

Sıkıntısız ve engellere takılmadan tek bir navigasyonla şehri gezmek istiyorsanız özel araç kiralama hizmeti sizin için iyi bir seçenek olacaktır. Özel araç kiralama şirketleri, şehrin merkezinde sürekli hizmet sunarlar. Yapmanız gereken tek şey, rent a car firması bulmak ve bütçenize uygun günlük fiyatlı bir araç kiralamaktır. 

Hatay’a En Uygun Uçak Bileti Nasıl Alınır? 

Hatay’a farklı şehirlerden uygun bilet arayışlarınız için size ideal seçenekler sunan havayolu firmaları mevcuttur. Bu firmalar içinden konforlu uçuş yapabileceğiniz firmayı tercih edebilir ve biletlerinizi erkenden alarak uyguna satın almış olabilirsiniz. 

Hatay’ın İklimi Nasıldır? 

Hatay’ı ziyaret edecek olan turistlerin ve ziyaretçilerin araştırdıkları ilk konulardan biri, Hatay’ın iklimidir. Akdeniz iklimine sahip olan Hatay’ı hem kış hem de yaz aylarında rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Yazlarının sıcak, kışlarının ise yine de gezilebilir soğuklukta olması, Hatayı gezmenize engel olmayacak türdendir. Genellikle Aralık ayından sonra başlayan serinler, Mart ayına kadar devam eder. Mart ayında sıcaklık başlar ve yaz ayları sıcak ve kurak geçer. Ziyaretçilerin akın akın geldiği Hatay, yaz aylarında daha çok tercih edilir. Hatay’ın muhteşem doğasını ve tarihini yaz sıcaklarında görmek istemiyor ve hafif serin olsun istiyorsanız kışın da Hatay’ı ziyaret edebilirsiniz. 


hatay

Hatay Hava Durumu

04 Aralık 2023

Sun

15 °C

15 °C

Uçuş süreleri

1 sa 30 dk

Hatay

İzmir

1 sa 40 dk

Hatay

Ankara

1 sa 10 dk

2 sa 25 dk

Hatay

Antalya

1 sa 20 dk

Hatay

Bodrum

2 sa 25 dk

Hatay

Trabzon

2 sa 25 dk

Hatay

Erzurum

2 sa 30 dk

Hatay

Samsun

2 sa 50 dk

Hatay

Dalaman

2 sa 20 dk

Alternatif uçuşlar

Hatay varışlı yurt içi uçak biletleri

845,02TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
722,68TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.601,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.134,63TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.749,43TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.509,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.759,65TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.557,13TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.031,04TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis