Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

Hatay varışlı yurt içi uçak biletleri

Hatay varışlı yurt dışı uçak biletleri

img

Hatay Uçak Bileti

Hatay, tarihi güzelliklerinin yanı sıra kaplıcaları, yaylaları ve plajlarıyla ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırlıyor. UNESCO tarafından “barış kenti” olarak seçilen Hatay’da geçmiş zamanlara ait birbirinden güzel tarihi eserleri de görebilirsiniz.

Barış Kenti: Hatay

Hatay, Anadolu’nun ilk camisi Habib-i Neccar’a ev sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra kentte bulunan ve Hristiyanların Hac merkezi sayılan St. Pierre Kilisesi de mutlaka görülmesi gereken inanç merkezlerinden biri olarak anılıyor. Dünyanın en büyük ikinci mozaik koleksiyonunun sergilenmekte olduğu Hatay Arkeoloji Müzesi gezi rotanızda geniş zaman ayırmanız gereken yerlerin başında geliyor. Titus Tüneli, Aziz Simeon Manastırı ve Beşikli Mağara da şehirde görülmeye değer tarihi eserler arasında yerini alıyor. Hatay ilinin çevresinde de gezilecek pek çok yer bulunuyor.

Kapılı Değirmenli Şelale, Payas Kalesi, Hıdırbey Musa Ağacı, Reyhanlı Hamamat Kaplıcaları, Uzun Çarşı ve Harbiye Şelalesi de Hatay’da gezilecek yerler listenize eklemeniz gereken tarihi ve doğal güzellikler olarak yerini alıyor. Geziniz süresince benzersiz tarihi eserleri yakından incelemek isterseniz Antakya’da yer alan Hatay Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret etmeniz öneriliyor. Dünyanın en büyük ikinci mozaik koleksiyonuna ev sahipliği yapmakta olan müzedeki bu doğal zenginliklerin başta Antakya olmak üzere Narlıca, Güzelburç ve Samandağ’da yapılan kazılar sonucu ortaya çıkartılmış olduğu biliniyor. Müze sikke koleksiyonunda barındırdığı zenginlik bakımından dünyanın üçüncü büyük müzesi olarak sayılıyor. Mozaik ve sikkenin yanı sıra müzede Hitit döneminden, Roma döneminden, Helenistik ve Bizans döneminden yaklaşık 35 bin eser yer alıyor. Eserler müzede yer alan sekiz ayrı odanın yanı sıra müzenin bahçesinde de sergileniyor.

Alışveriş Rotaları

Hatay benzersiz doğası, tarihî yapıları ve kültürel zenginliği kadar yöresel lezzetleri ile de öne çıkan şehirlerimizden biri olarak biliniyor. Kentte sevdiklerinize ya da kendinize alabileceğiniz hediyelik eşyalar ve birbirinden lezzetli ürünler de bulunuyor. Hatay merkezde ya da İskenderun ilçesinde alışveriş yapabileceğiniz birçok mağaza ve çarşı yer alıyor. Bu çarşılardan Uzun Çarşı ise Hatay’ın en eski çarşısı olarak biliniyor. Eski Antakya evleri arasında bulunan Uzun Çarşı’da yöresel ürünler, giyim, takı ve hediyelik eşya çeşitleri rahatlıkla bulunabiliyor. Geleneksel el sanatlarından hoşlanıyorsanız çarşı içindeki bıçakçı, dokumacı ve kunduracılara uğrayıp zanaatkarlar ile sohbet edebilirsiniz. Yöresel lezzet sevenlere çarşı içinden kolaylıkla satın alabilecekleri küflü çökelek öneriliyor. Hatay’dan alabileceğiniz farklı peynirler arasında Testi peyniri ve sünme peyniri de yer alıyor.

Hatay Bir Lezzet Başkenti

Bir lezzet cenneti olan Hatay’ın ünü Türkiye sınırlarını da aşıyor. Hatay UNESCO’nun Gastronomi alanındaki ‘Yaratıcı Şehirler’ listesinde yer alıyor.

Enfes humus ile tamamı yöresel ürünlerle hazırlanmış bir kahvaltı yaparak güne başlamak istiyorsanız Antakya Kahvaltı Evi önerilenler arasında yer alıyor. Ayrıca bu kahvaltı evinde kırma zeytin, sürk ve biberli ekmek çeşitler de bulunuyor. Humusun kendine has bakla kokusunu seviyorsanız Çayırcı Bakla Humus önerilen mekanların başında geliyor. Bu mekanda özel olarak yapılan kavrulmuş fıstıklı humus ve çeşitli turşuları da denemeniz öneriliyor. geleneksel meze çeşitlerinden hoşlanıyorsanız Sveyka Restoranı ziyaret edip mezelerin orijinal halleriyle tadına bakabilirsiniz. Sveyka Restoran, yalnızca yerli turistin değil yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor.

Ulaşım

Hatay Havalimanı’ndan Antakya ve İskenderun ilçelerine Havaş otobüsleri ile ulaşım sağlanıyor. Şehir içinde ise toplu ulaşım otobüs ve minibüslerle gerçekleştiriliyor. Şehirde mesafeler birbirine yakın olduğu için ildeki birçok yere tek vasıta ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yakın ilçelere minibüs vasıtası ile kısa sürede ulaşabileceğiniz gibi taksi kullanmayı da tercih edebilirsiniz

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis