Hatay Kıbrıs Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Hatay Kıbrıs uçak biletleri

2.914,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

21 Şub 2024

21 Şub 2024

2.538,21TRY'den
başlayan fiyatlarla

24 Şub 2024

24 Şub 2024

2.081,99TRY'den
başlayan fiyatlarla

25 Şub 2024

25 Şub 2024

Hatay Kıbrıs Uçak Bileti 

Kıbrıs Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Kıbrıs, yerli ve yabancı turistlerin tatil yapmak için sık tercih ettiği yerler arasındadır. Dünyaca ünlü turistik yerleri ve ünlü konseptleriyle bu ülke popüler hale gelmiştir. Kıbrıs, 9,251 kilometrelik bir yüzölçümüne sahiptir. Ülkenin başkenti Lefkoşa olmasıyla birlikte, Kıbrıs’ın en büyük şehirlerinden bir tanesidir. Kıbrıs ada ülkesi olduğu için sınır ülkesi komşusu yoktur. Bu ülkenin sakinlerine ise Kıbrıslı denilmektedir. Bu ülke, Akdeniz’in üçüncü olan en kalabalık ve büyük adalarından bir tanesidir. 

Kıbrıs’ta en eski su kuyuları yer almaktadır. Ülkedeki en büyük banka ise Rum Ortodoks Kilisesi’ne ait olan kurumdur. Bu kilise aynı zamanda, ada halkının da politik ve sosyal hayatını etkilemektedir. Kıbrıs Adası, 16 Ağustos 1960 yılında bağımsız hale gelmiştir. İngilizler tarafından bağımsız hale getirilen bu ülke, bağımsızlık gününü 1 Ekimde kutlamaktadır. Aynı zamanda, Kıbrıs çeşitli efsanelere de konu olmuş bir ülkedir. Yunan aşk tanrıçası Afrodit’in burada doğduğu efsanelerden bir tanesidir. Bu ülke, aynı zamanda Tanrıların oyun alanı olarak da bilinmektedir. 

Kıbrıs’ta Gezilmesi Gereken Yerler 

Kıbrıs, Akdeniz ada ülkesi olarak Türkiye’nin yavru vatanı şeklinde anılmaktadır. Bu ülke, Akdeniz’in güzelliğini gözler önüne serer. Aynı zamanda, Kıbrıs’ın doğal güzellikleri de bu ülkede tatil yapan turistlerin dikkatini çekmektedir. Şehre geldiğinizde, Girne Kalesi ilk gezmeniz gereken yerlerden bir tanesidir. Bu kale, Girne’nin sembolik yapısını gözler önüne sermektedir. Salamis Antik Kenti ise tarih tutkunlarının beğeneceği bir yapı olmaktadır. Bu kentin tarihi ortalama 2000 yıl öncesine dayanır. Bellapais Manastırı ve Karpaz Yarımadası da Kıbrıs’ta gezmeniz gereken yerler arasındadır. Müze tutkunları İkon Müzesi’ni gezmeden ülkeden gitmemelidir. 

Kıbrıs’ta yer alan Othello Kalesi ise zamanında adanın korunması adına inşa ettirilmiştir. Maraş Kalesi, Venedik Sütunu gibi tarihi yapılar ise ülkede gezmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir. Aynı zamanda, Barbarlık Müzesi ve Selimiye Cami’yi de atlamamanız gerekir. 

Kıbrıs’ın Tarihi Yapısı 

Kıbrıs, çok eski medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir ülkedir. Ancak bu ada yakın dönemde de tarihi açıdan önemli bir rol oynamıştır. M.Ö 1500’lü yıllara dayanan bu ülkenin tarihi, Mısır İmparatorluğu egemenliğine girmiştir. Daha sonra, Hititler Kıbrıs’ı idaresi altına almıştır. Hitit Uygarlığının ardından ise Mısır Firavunu Ramses döneminde bu ülke Mısırlıların olmuştur. Fenekeliler, Asurlular ve Büyük İskender’de şehirde hüküm süren medeniyetler arasındadır. Kıbrıs’ı Bizans İmparatorluğu aldıktan sonra, burada çeşitli kiliseler kurmuştur. 

Osmanlı Devleti döneminde ise 1571 yılında ada ele geçirilmiştir. Osmanlı İmparatorluğu bu adadaki feodal sistemi yıkmıştır. Daha sonra, ülkede millet sistemi uygulanmaya başlanmıştır. Kıbrıs, aynı zamanda 93 Harbi’ne de tanıklık etmiştir. Birleşik Krallık ’ın isteğiyle bu ada için Berlin Antlaşması imzalanmıştır. 

Kıbrıs’taki Kültürel Etkinlikler 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, dans, sanat, gençlik ve çocuk konulu festivaller düzenlenmektedir. Ülkenin birçok yerleşim biriminde her sene düzenli olarak festivaller yapılmaktadır. Ekim ayında düzenlenen Girne Zeytin Festivali oldukça eğlenceli geçmektedir. Haziran ayında ülkeyi ziyaret ettiğinizde Güzelyurt Portakal Festivali’ne katılabilirsiniz. Yılın Mayıs ve Ekim ayında, Büyükkonuk Eko Günleri düzenlenmektedir. 

Kıbrıs’ta Uluslararası olarak yapılan Bellapais Müzik Festivali de müzik tutkunlarının beğenisini kazanmaktadır. Aynı şekilde, uluslararası çapta yapılan Mağusa Kültür Sanat Festivali de sanat adına düzenlenen festivaller arasındadır. Bunun yanı sıra, Kıbrıs Tiyatro Festivali, Girne Kültür ve Sanat Festivali, Lefke Hurma Festivali de katılabileceğiniz festivallerden bir kaçıdır. 

Kıbrıs’taki Konaklama Olanakları

Tarihi, turistik ve doğal güzellikleriyle ünlü olan Kıbrıs, farklı konaklama seçeneklerini bireylere sunmaktadır. Kıbrıs’ta kalınacak oteller ve yerler oldukça fazladır. Bu ülkede lüks oteller hizmet sunarken, aynı zamanda pansiyon, villa ve apartlar da konaklama tesisleri olarak karşınıza çıkacaktır. Aynı zamanda, bu ülkede konaklama yapabileceğiniz oteller, her bütçeye uygundur. Casino, gece kulübü, sauna, hamam ve bar gibi sosyal tesislerin yer aldığı oteller, her ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra, denize yakın olan otel seçeneklerini de göz önünde bulundurabilirsiniz. 

Havuz ve spa merkezi olan oteller de Kıbrıs’ta yer almaktadır. Kıbrıs otelleri, hemen hemen her bütçeye uygun olarak çeşitlilik gösterir. Kıbrıs tatilinizi yapmak için bütçenizi ve otelin verdiği hizmetleri göz önüne alabilirsiniz. Bu gibi özellikler doğrultusunda, Kıbrıs’ta aradığınız işletmeyi bulabilmeniz mümkündür. 

Kıbrıs’ın Yöresel Lezzetleri 

Kıbrıs, yöresel lezzetler konusunda, kendini kanıtlamış bir ülkedir. Rum ve Türk kesiminin yaşadığı bu ülkede farklı kültürlerden etkilenilerek pişirilen birçok lezzet bulunmaktadır. MunibeJoulha yemeği, tavuk filetoya sarılarak pişirilen bir yemektir. İçine mantar ve kaşarında girdiği bu yemek, tadı damağınızda kalacak yemeklerden bir tanesidir. Patates Köftesi de ülkenin ünlü yemekleri arasında yerini alır. Kıbrıs’ın en ünlü yemeklerinden olan Kolakas yemeği ise sebze ile pişirilen leziz bir yemektir. Kıbrıs’a özgü olan çiçek dolmasını da ülkeye geldiğinizde mutlaka denemelisiniz. 

Kıbrıs’ın Şeftali Kebabı, Hellim Peyniri ve Pirohusu da oldukça popülerdir. Hellimli olarak pişirilen Zeytinli de oldukça lezizdir. Kıbrıs’ın Fırında Etli Patates yemeği, Cakıstezi, Molehiyası, Kıbrıs Pidesi ve Hellimli Peynirli Tavuklu Makarnası oldukça meşhurdur. Damla Sakızlı Kıbrıs Çöreği ise yumuşacık ve baharatların buluşmasıyla hazırlanan leziz bir hamur işidir. Kıbrıs’ta yapılan Hellim Börek ise hamur işi severlerin tadına doyamayacağı bir lezzettir. 

Kıbrıs’taki Ulaşım Olanakları 

Bu ülkede, denizyolu ile ulaşım sık gerçekleştirilir. Bunun yanı sıra, otobüsler ve taksilerle de şehir içi ulaşımı sağlayabilirsiniz. 

Otobüs İle Ulaşım: Otobüsler, yerli halk tarafından sık tercih edilen ulaşım araçlarından bir tanesidir. Dolmuş ya da Kombos olarak bilinen Kıbrıs minibüsleri, farklı güzergahlara sefer yapar. Ercan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım sağlamak için özel servis otobüsleriyle ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Taksi İle Ulaşım: Taksiler, otobüslere binmek istemeyen yolcular için ideal bir ulaşım aracıdır. Ercan Havalimanı’ndan inen iç ve dış hat yolcuları 7/24 saat hizmet vermektedir. Gelen yolcular, salonun çıkışında bulunan taksilerle basit bir ücret tarifesiyle seyahat hizmeti alabilirler. 

Araç Kiralama: İş, tatil ya da belli nedenlerle şehirde uzun süre kalmak için araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ulaşım sorunu kiralayacağınız araçlarla çözümleneblimektedir.. Hızlı, konforlu ve kolay bir yolculuk için Ercan Havalimanında yer alan araç kiralama ofislerinden destek alabilirsiniz. Bu ofisler, kiralayacağınız araçlar konusunda size farklı alternatifler sunacaktır. 

Hatay Havalimanı Ulaşımı

Hatay Havalimanından ulaşım sağlamak için özel servis otobüsleri kullanılmaktadır. Şehir merkezine ise belediye halk otobüsleriyle ulaşım sağlanabilmektedir. 

Hatay’dan Kıbrıs’a Uçuş Kaç Saat?

Hatay ve Kıbrıs arası uçuş mesafesi ortalama 50 dakika sürmektedir. Bu süreç, hizmet alacağınız havayolu şirketine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 

Hatay’dan Kıbrıs Kaç Kilometre? 

Hatay ve Kıbrıs arası karayolu ile yapacağınız seyahatlerde ortalama 274 kilometre yol gitmiş olursunuz. Bu süreç belli nedenlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Örneğin, trafik ve yol durumuna bağlı olarak, gideceğiniz kilometre mesafesi farklılık gösterecektir. 

Hatay’dan Kıbrıs’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

İki şehir arası, uçakla uygun fiyatla seyahat etmek için Pazar günleri bilet rezervasyonu yapabilirsiniz. 

Hatay

Kıbrıs Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

6 °C

5 °C

Uçuş süreleri

Lefkoşa

İstanbul

1 sa 30 dk

Lefkoşa

Ankara

1 sa 15 dk

Lefkoşa

Adana

50 dk

Lefkoşa

Antalya

50 dk

Lefkoşa

İzmir

35 dk

Lefkoşa

Hatay

2 sa 30 dk

Lefkoşa

Gaziantep

1 sa 15 dk

Lefkoşa

Samsun

2 sa 15 dk

Hatay Hava Durumu

20 Şubat 2024

Sun

9 °C

8 °C

Uçuş süreleri

1 sa 30 dk

Hatay

İzmir

1 sa 40 dk

Hatay

Ankara

1 sa 10 dk

2 sa 25 dk

Hatay

Antalya

1 sa 20 dk

Hatay

Bodrum

2 sa 25 dk

Hatay

Trabzon

2 sa 25 dk

Hatay

Erzurum

2 sa 30 dk

Hatay

Samsun

2 sa 50 dk

Hatay

Dalaman

2 sa 20 dk

Alternatif uçuşlar

Hatay çıkışlı yurt içi uçak biletleri

615,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.792,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
909,77TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.571,62TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.621,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.572,64TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.380,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.667,22TRY'den
başlayan fiyatlarla

Hatay çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

6.082,30TRY'den
başlayan fiyatlarla

Kıbrıs varışlı yurt içi uçak biletleri

820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
939,33TRY'den
başlayan fiyatlarla
944,36TRY'den
başlayan fiyatlarla
725,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.071,27TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.288,43TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.792,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.794,06TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis