Isparta Ankara Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Isparta Ankara uçak biletleri

Isparta - Ankara
uçuşları

Isparta Ankara Uçak Bileti

Ankara Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ankara 1920 yılından günümüze kadar Türkiye’nin başkenti görevindedir. Şehir köklü bir tarihi geçmişe sahiptir. İnsanlık tarihinde tam 5 bin yıllık geçmişi olan Ankara, Anadolu’nun orta yerinde olmasıyla birlikte burada birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Hitit İmparatorluğu, Persler, Makedonyalılar, Galatlar, Romalılar, Bizanslılar, Frigler, Lidyalılar, Selçuklular, Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti olmak üzere birçok devlet yaşamıştır. Türkiye’nin en büyük ikinci şehridir. Ankara merkezinde 5 milyondan fazla nüfus vardır. Çevre yerleşim yerleriyle birlikte bu sayı 6 milyona yükselir. Ankara İç Anadolu Bölgesinde yer alan en kalabalık il olma özelliğine sahiptir. 

Ankara üzerinde yapılan birçok arkeolojik çalışma ve Ankara üzerinde zamanında hakimiyet kurmuş olan Roma İmparatorluğu hakimiyetinde kullanılmış olan bozuk paraların üzerinde gemi çapası resmi yer alır. Bu nedenle de şehrin adı hep Ankara olarak kalmıştır. Hatta bir dönem boyunca batılı ülkeler Ankara’ya Angora demeye devam etmiştir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti 1930 yılında almış olduğu bir kararla yurtdışına gönderilen Angora isimli mektupların sahiplerine artık ulaştırılmayacağını bildirir. Bunun üzere tüm dünya üzerinde Ankara olarak kabul görmeye başlamıştır. Ankara ismi Frig dilinde gemi çapası anlamına gelir.

Ankara’da Gezilebilecek Yerler

Ankara’nın sahip olduğu köklü tarihi ve birçok medeniyetin de ev sahipliğini yapmış olması bugün modern Türkiye’nin başkenti olması nedeniyle kültürel zenginliği ön planda olan bir şehir olmuştur. Hatta bu yönüyle Ankara gezilecek birçok turistik noktasına sahip bir şehirdir. Ankara’nın Ulus semtinde yer alan Anadolu Medeniyetleri Müzesi, sahip olduğu kendine has koleksiyonu dünyanın sayılı müzelerinden biri haline getirmiştir. Hem yerli hem de yabancı olmak üzere müzeyi ziyaret eden herkesin oldukça ilgisini çeker. Anadolu Arkeolojisi, Paleolitik Çağ’dan başlayarak günümüze kadar olan Osmanlı devrinin de tarihini kronolojik sırayla sergiler.

1920 Meclisi, 19 Mayıs 1919 tarihinden sonra Mustafa Kemal önderliğinde milli mücadele başlamıştır. Burası Milli Mücadelenin yönetimi için Ankara’da açılmıştır. Modern Türkiye’nin kurulan ilk meclisidir. İki meclisli sistemden tek meclisli bir sisteme geçmesiyle 1981 yılından beri kullanılmamaktadır. Ancak bayramların ilk günü dışında halka ziyarete açıktır. Aynı zamanda Cumhuriyet Kurtuluş Müzesi de yer alır. Burada Kurtuluş Savaşı’nı ve Türkiye’nin ilk 3 cumhurbaşkanına ait dönemi yansıtan eserler yer alır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi, günümüzün aktif olarak kullanılan meclisidir. 1938 yılında dünyaca ünlü olan Avusturyalı mimar Clemans Holzmeister tarafından inşasına başlanmıştır. Büyük bir özenle yapılan binanın içerisi de oldukça özeldir. Diğer meclisler sadece müze olarak kalmıştır.

Ankara’nın tarihi

Ankara’nın tarihi geçmişi bir hayli derindir. 1303 yılında Osmanlılar Ankara’yı sınırları içerisine alır. Ardından 1402 yılında Fetret Dönemi yaşanırken oluşan boşluk haricinde Ankara’da ve Anadolu’da tam 700 yıl sürecek olan Osmanlı idaresi başlamıştır. Ankara’da Osmanlıya ve diğer medeniyetlere ait birçok eseri bir arada görebilirsiniz.

Ankara Kalesi M.S 7. Yüzyılda Persler tarafından yapılmıştır. Daha sonrasında kale sırayla Romalıların, Bizanslıların, Selçukluların, Haçlı Ordusunun ve Osmanlı’nın eline geçmiştir. Mısır Valisi olan Mehmet Ali Paşa’nın oğlu, İbrahim Paşa tarafından 1832 yılında yenileme ve genişletme çalışmaları başlatılmıştır. Kale bu çalışmalar sonucunda günümüz görüntüsünü kazanmıştır. 

Ankara Etnografya Müzesi, Namazgah semtinde yer alan bir müzedir. 1925 yılında müze olarak yapılmak üzere bağışlanan arazi üzerine kurulmuştur. 1930 yılında halka açılmış olup faaliyetlerine aktif olarak geçmiştir. Ankara Etnografya Müzesi tam anlamıyla Türk kültürünün geleneksel anlamda yaşam örneklerini yansıtır. Aynı zamanda Selçuklu dönemine ait günümüze kadar gelmiş olan eserler de burada sergilenir. Anadolu Türk topluluklarının, Türk kültürünün de etnik kültürüne ait olan eserler müzenin önemli koleksiyonları arasındadır.

Anıtkabir, Kurtuluş Savaşı’nın önderi olan ve modern Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının yer aldığı yapıdır. Anıtkabir’in inşası 1953 yılında tamamlanmıştır. Atatürk’ün 1938 yılındaki ölümünden sonra alınan bir kararla başkent Ankara üzerinde Anıtkabir için inşaata başlanmıştır. Atatürk’ün naaş ise yapı bitene kadar Etnografya Müzesi içerisinde muhafaza edilmiştir. 1953 yılından beri halka ziyarete açıktır. 

Hacıbayram Cami, mimari niteliklerinin dışında Anadolu’ya yayılmış olan Bayrami Tarikatı’nın da gelişmesine, tanınmasına yardımcı olmuş olan yapıdır. Dikkat çekici özelliği ile ön plana çıkar. Yapının tarihi önemi gerek manevi yönü ile her sene binlerce ziyaretçiyi kendisine çeker. Binanın dışında da dolaştığınızda görebileceğiniz üzere son derece sade ve gösterişten uzak bir yapı olduğunu anlayabilirsiniz.

Ankara Evleri, şehrin eski yerleşim yerlerinden olan ve Altındağ bölgesinde Kaleiçi bölgesinde yer alan evlerdir. Bu evler daha çok ahşap ve kerpiçten yapılmıştır. Çoğunlukla iki katlı yapılardır. Genellikle evin dışında yer alan ve bir yanı açık olan merdivenlerden, seyregah adındaki sütunlu, dört bir yanı açık ve üstü kapalı olan taraçaya çıkılır. Günümüzde bazı evler turistik olarak kullanıma açıktır. 

Ankara’da Kültürel Etkinlikler

Ankara hem sahne sanatları alanında hem de müzik etkinliklerinde her sene daha da canlı olmaya devam ediyor. Üstelik Ankara’nın başkent olması nedeniyle milli günlerde de en önemli kutlama ve gösteriler burada gerçekleşir. Bunlardan bazıları: Ankara Uluslararası Film Festivali, Büyük Ankara Festivali, 30 Ağustos Zafer Bayramı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı oldukça önemli olan festival ve etkinliklerden bazılarıdır.

Ankara’da Konaklama

Ankara’ya gelen yerli ve yabancı turistlerin şehrin merkezinde olmak üzere kalabilecekleri birçok nokta bulunur. Özellikle popüler ve turistik mekanlara da yakın olan Çankaya, Kızılay, Ulus, Kavaklıdere gibi merkezi yerlerde kalabilirsiniz. Buralar en güvenli semtlerden bazılardır. Hem oldukça lüks hem de orta bütçeye uygun otellere ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Ankara’nın Lezzetleri

Ankara mutfağı bir hayli zengin içeriğe sahiptir. Ankara’da İç Anadolu Bölgesi’ne ait en güzel yemekleri yiyebilirsiniz. Özellikle Ankara’nın en lezzetli yemekleri olan miyane, dutmaç, keşkek ve toyga çorbalarını deneyebilirsiniz. Orman kebabı, Ankara tavası, çoban kavurma, kapama, orman kebabı, patlıcanlı et, sızgıç, siyel gibi et yemekleri de oldukça meşhurdur. Göter, bici aşı, tamtak tiridi, papara adındaki ana yemekleri de yemeden ayrılmamanız gerekir. 

Ankara’da Ulaşım

Ankara, Türkiye’nin başkenti olmasıyla şehir içi ulaşım noktasında oldukça gelişmiş bir yapıda yer alır. Belediye otobüsü, metro, özel halk otobüsleri ve minibüs olmak üzere seçenekler vardır. 

Metro ile Ulaşım

Ankara başkent olmasından ötürü belli saatlerde trafiği olan bir şehirdir. Eğer vakit kaybetmeden gezmek isterseniz metro hattı en iyi seçeneklerden biridir. Ankara’da metro kullanarak istediğiniz yerlere kısa süreler içerisinde gidebilirsiniz.

Isparta Havaalanına Ulaşım Olanakları

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı şehir merkezine 35 kilometre kadar uzaklıkta yer alır. Buraya ulaşım için taksi, S.S. 52 numaralı Gülkent Otobüsleri ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi tarafından işletilen otobüslerle ulaşabilirsiniz. 

Isparta’dan Ankara’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

Isparta ve Ankara arası uçuş yarım saat sürer. Eğer aktarmalı uçuş tercih ederseniz bu süre daha çok uzar. 

Isparta Ankara Arası Kaç Km?

Isparta Ankara arası 387 kilometredir.

Ankara’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Ankara’ya en iyi ziyaret vakti ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Eğer uçak biletinizi daha uygun hale getirmek isterseniz önceden satın alabilirsiniz.

Ankara’da İklim Nasıldır?

Ankara’nın güneyinde İç Anadolu ikliminin belirgin özellikleri olan step iklimi görülür. Kuzeyinde ise Karadeniz ikliminin ılıman ve yağışlı halleri görülür. 

img

Ankara Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

16 °C

7 °C

Uçuş süreleri

Ankara

İstanbul

55 dk

Ankara

İzmir

1 sa 10 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Lefkoşa

1 sa 15 dk

Ankara

Van

1 sa 30 dk

Ankara

Antalya

1 sa 5 dk

Ankara

Trabzon

1 sa 15 dk

Ankara

Gaziantep

1 sa 10 dk

Ankara

Erzurum

1 sa 20 dk

1 sa 20 dk

Ankara

Bakü

2 sa 20 dk

Ankara

Berlin

3 sa 15 dk

3 sa 40 dk

Ankara

Viyana

2 sa 40 dk

Ankara

Paris

3 sa 55 dk

Ankara

Londra

4 sa 50 dk

Ankara

Moskova

4 sa 30 dk

Ankara

Bişkek

4 sa 40 dk

Ankara

Almanya

4 sa 20 dk

Isparta Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

13 °C

13 °C

Uçuş süreleri

Isparta

İstanbul

1 sa 15 dk

Isparta

Ankara

2 sa 10 dk

Isparta

İzmir

2 sa 25 dk

Isparta

Antalya

2 sa 20 dk

Alternatif uçuşlar

Isparta çıkışlı yurt içi uçak biletleri

649,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.227,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.625,70TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.870,96TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.950,73TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt içi uçak biletleri

431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
786,42TRY'den
başlayan fiyatlarla
668,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
677,45TRY'den
başlayan fiyatlarla

Ankara varışlı yurt dışı uçak biletleri

2.819,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.860,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.446,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.659,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.972,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.753,01TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.715,87TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.006,48TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis