İstanbul Adana Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Adana uçak biletleri

1.130,80TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Ara 2023

05 Ara 2023

1.132,61TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Ara 2023

06 Ara 2023

925,20TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

865,58TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

1.233,60TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Ara 2023

09 Ara 2023

İstanbul Adana Uçak Bileti

Adana Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Adana Türkiye’nin büyük şehirleri arasında yer alan kalabalık şehirlerinden biridir. Bulunduğu bölge ve iklimi sayesinde yıl boyunca yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilebilen bir atmosfere sahiptir. Türkiye’nin en büyük altıncı şehridir. Bu nedenle ticari ve kültürel pek çok zenginliğe sahiptir. Akdeniz iklimine sahip yapısından dolayı yaz oldukça sıcak, kış ılık ve yağışlı geçer. Genellikle yöresel lezzetleriyle ilgi çeken şehir sizlere gezerken harika tatlar deneyimleme şansı sunar. Oldukça fazla tarihi esere ve gezilecek bölgeye sahip olan Adana sahip olduğu güzellikler ile keşfetmeye doyamayacağınız şehirlerden biridir. 

Adana’da Gezilmesi Gereken Yerler

Adana iklimi sayesinde dört mevsim ziyaret edilen ve keyifle gezilebilecek bir yerdir. Özellikle bahar ve yaz aylarında doğal alanları ile oldukça ilgi çeker. Yerli yabancı pek çok kişinin yıl içerisinde ziyaret ettiği Adana’ da gezilmesi gereken müzeler, tarihi yapılar ve pek çok doğal alan mevcuttur. Adana Arkeoloji Müzesi, Misis Mozaik Müzesi, Etnografya Müzesi, Atatürk Müzesi Adana’ya gittiğinizde görülmesi gereken müzeler arasında yer alır. Seyhan Nehri ve çevresi oldukça ilgi çeken bir bölgedir. Bu bölgede şehrin en önemli sembollerinden biri olan Taş Köprüyü ziyaret edebilirsiniz. Büyük Saat Kulesi, Kapıkaya Kanyonu, Varda Köprüsü gezilmesi gereken yerler arasındadır.

Adana’nın Tarihi

Adana ili adını oldukça uzun bir serüven sonrası Osmanlı döneminde yayınlanan bir ferman ile almıştır. Oldukça fazla sayıda medeniyete ve devlete ev sahipliği yapan Adana, tarihi boyunca bölge ve iklimsel avantajları ile sahip olduğu kültürel ve ekonomik zenginliklerini artırma şansı bulmuştur. Adana’nın tarihi M.Ö. 3000 yıllarına kadar uzanmaktadır. Geniş tarihi yapısı ile gelişerek ve değişerek günümüze kadar gelmiştir. Günümüzde 2.263.373 kişilik nüfusu ve 1.945 km2 yüzölçümü ile Türkiye’nin en büyük şehirleri arasında yer alır. 

Adana’daki Kültürel Etkinlikler

Adana pek çok kültürel ve sanatsal etkinliğin düzenlendiği oldukça aktif ve keyifli vakit geçirme şansı sunan bir şehirdir. Tiyatrolar, konserler, festivaller, doğa gezileri, müze ziyaretleri gibi etkinlikler ile Adana’yı daha çok seveceksiniz. Gezerken öğrenebileceğiniz, öğrenirken eğlenebileceğiniz onlarca etkinlik imkanı ile hem yerli ve yabancı turistlere hem de yerli halka özel düzenlenen onlarca etkinlikten yararlanabilirsiniz. Uluslararası çapta ilgi toplayan Altın Koza Film Festivali, Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı gibi her yıl düzenlenen festivaller Adana’da düzenlenen önemli kültürel etkinlikler arasında yer almaktadır. Onlarca tiyatro gösterisine, sanatsal ve kültürel etkinliğe ev sahipliği yapan Adana’da her mevsim keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Adana’da Konaklama İmkanları

Adana yerli ve yabancı pek çok turistin geldiği, gezdiği ve konakladığı büyük şehirlerden biri olduğu için oldukça fazla konaklama imkanına sahiptir. Her bütçeye uygun farklı büyüklükte ve özellikte konaklama yerleri vardır. Pansiyon, otel, ev ve apart kiralama gibi şehir merkezinde, ilçelerde, Seyhan Nehri yakınlarında ve şehirdeki diğer pek çok yerde mevcut olan seçeneklerden kendi ihtiyaç ve isteklerine uygun olan seçeneği tercih edebilirsiniz.

Adana’nın Eşsiz Lezzetleri

Adana mutfağından yöresel lezzetleri saymakla bitiremeyiz. Adana, taze, sağlıklı ve lezzetli yiyeceklerden yapılan onlarca yemek ve tatlı seçeneği ile keşfetmeye doyamayacağınız bir mutfak kültürüne sahiptir. Tarım ile oldukça ilgili olan Adana bölgesinde iklimi sayesinde pek çok meyve ve sebze yetiştirilmektedir. Adana denildiğinde ilk akla gelen lezzet genellikle Adana kebabıdır. Adana kebabını işin ustasından en lezzetli haliyle mutlaka şehrinde denenmeli bu eşsiz yöresel lezzeti tatmalısınız. Diğer yöresel yiyecekleri sıralayacak olursak analı kızlı, yüksük çorbası, kamhi çorbası, ciğer kavurma, şırdan dolması, mumbar dolması, işkembe dolması, fıstıklı kebap, fellah köfte, avgan pilavı, bamya dolması, adana usulü börek, babagannuş, börülce tarator, tablacı salatası, taş kadayıf, bici bici, karakuş tatlısı gibi onlarca farklı lezzeti deneyerek keşif ve tatil sürecinizi daha lezzetli ve keyifli bir hale getirebilirsiniz. Yöresel lezzetlerin yanı sıra pek çok restoran ve kafe imkanı ile kendi damak tadınıza uygun seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Adana’da Ulaşım

Adana sahip olduğu nüfus kalabalığı ve büyük şehir yapısından dolayı pek çok ulaşım imkanına sahiptir. Bu ulaşım yöntemleri halk otobüsleri, belediye otobüsleri, minibüs, taksi, metro ve araba kiralama hizmetleridir. Adana toplu taşıma hizmetlerinde ödeme yöntemi olarak Kentkart sistemini kullanmaktadır. Bu sistem ile toplu taşıma hizmetlerini oldukça ekonomik ve kolay hale getirmektedir. Kentkart halk otobüsleri, belediye otobüsleri ve metro da geçerlidir.

Halk Otobüsleri ve Belediye Otobüsleri: Oldukça fazla hatta sahip olan halk otobüsleri ve belediye otobüsleri ile şehir içinde bir yerden başka bir yere kolaylıkla ve ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Minibüsler: Toplu taşıma hizmetleri arasında sıklıkla tercih edilen genellikle kısa mesafelerde kolaylık sağlayan ulaşım yöntemidir. Adana şehri içerisinde tercih edebileceğiniz ekonomik tercihlerden biridir.

Taksi: Dünyada en bilindik ulaşım yöntemlerinden biri olan taksi seçeneği sizlere daha bireysel ve konforlu bir ulaşım imkanı sağlar. Gideceğiniz yerin mesafesine göre fiyat aralığı değişebilir. Türkiye’nin pek çok şehrinde olduğu gibi Adana’da da taksi kullanımı oldukça yaygındır.

Metro: Seyhan Nehri’nin doğusunda yer alan Akıncılar Durağı ile başlayan metro hattı, Ceyhan-Hastane Durağı ile tamamlanmaktadır. Toplam 13 durağa sahip olan metro hattı ile şehrin pek çok yerine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Metro ile ulaşım sağlayabilmek için Kentkart kullanmalısınız.

Adana’da Havalimanı Ulaşımı

Adana Şakirpaşa Havalimanı ile Adana şehir merkezi arasındaki mesafe yaklaşık 3,5 km’dir. Adana’da havalimanı ulaşımı şehrin sahip olduğu avantajlar sayesinde oldukça kolay ve ekonomiktir. Pek çok ulaşım imkanına sahip olan Adana’da havalimanına ulaşım sağlamak için özel servisler, belediye otobüsleri, minibüsler, özel ulaşım araçları ve taksi seçeneklerinden kendi ihtiyaç ve isteklerinize uygun olan ulaşım yöntemini rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

İstanbul’dan Adana’ya Uçuş Kaç Saat?

İstanbul’dan Adana iline uçuş yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Türkiye’nin büyük şehirleri arasında yer almasından dolayı Adana’ya gün içerisinde pek çok sefer düzenlenmektedir. Bu nedenle tercih edilen firmaya ve aktarmalı uçuşlara göre bu süre değişebilir.Firmaya ve hava durumuna göre değişen aktarmalı uçak seyahatlerinde uçuş süresi 2 saat 30 dakika ile 3 saat arasında değişebilir.

İstanbul’dan Adana Kaç Km?

İstanbul Adana arası ulaşım yöntemleri arasından araç ile ulaşım sağlanırsa bu mesafe yaklaşık 936 km’dir. Oldukça fazla olan bu mesafe uçak ile yolculuk seçeneği tercih edildiğinde uçuş mesafesi olarak 693 km’ye düşmektedir. Mesafe, konfor ve zaman bakımından uçak ile seyahat etmek daha sık tercih edilen ulaşım yöntemlerinden biridir.

İstanbul’dan Adana’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Belirli bir tarihi ve zamanı olmamakla birlikte en uygun uçak bileti fiyatları firmalara ve yapılacak olan uçuşların özelliklerine göre değişebilir. İstanbul’dan Adana’ya en uygun uçak biletini almak için uçak biletinizi satın alacağınız firmanın ve tarihin bilet fiyatlarını takip edebilir olası indirim veya avantajlı durumlardan faydalanabilirsiniz. Bunlara ek olarak firmalar arası fiyat karşılaştırması yapmak en uygun uçak biletini satın alabilmeniz için fayda sağlayabilir.

istanbul_adana

Adana Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

18 °C

15 °C

Uçuş süreleri

1 sa 20 dk

Adana

İzmir

1 sa 30 dk

Adana

Antalya

1 sa 10 dk

50 dk

Adana

Ankara

1 sa

Adana

Trabzon

2 sa 15 dk

Adana

Van

2 sa 30 dk

Adana

Muğla

2 sa 25 dk

2 sa 20 dk

Adana

Erzurum

2 sa 20 dk

Adana

Beyrut

1 sa 5 dk

4 sa

Adana

Köln

4 sa 10 dk

Adana

Bakü

3 sa 25 dk

Adana

Münih

3 sa 45 dk

Adana

Dubai

4 sa 45 dk

Adana

Belgrad

3 sa

Adana

Viyana

3 sa 35 dk

5 sa 15 dk

Adana

Bangkok

10 sa 25 dk

İstanbul Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

10 °C

9 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.534,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.762,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

Adana varışlı yurt içi uçak biletleri

442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
616,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
918,73TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.486,20TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.375,45TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.592,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.265,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.523,27TRY'den
başlayan fiyatlarla

Adana varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.265,90TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.093,41TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.236,32TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.693,92TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.847,32TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.774,85TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.684,94TRY'den
başlayan fiyatlarla
6.549,99TRY'den
başlayan fiyatlarla
9.054,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.038,31TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis