İstanbul Amsterdam Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Amsterdam uçak biletleri

3.043,99TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Ara 2023

05 Ara 2023

3.050,13TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Ara 2023

06 Ara 2023

3.053,99TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

2.902,97TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

3.037,06TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Ara 2023

09 Ara 2023

İstanbul Amsterdam Uçak Bileti 

Amsterdam Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Amsterdam, Hollanda’nın başkenti olan önemli bir şehirdir. Ticaret kenti olarak kurulan bu şehir, önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Hollandalılar bu şehrin kurulduğu ilk günden bu yana, ekonomik ve ticari kalkınmayı kolaylaştırdığını düşünmüştür. Günümüzde ise Amsterdam, son derece hoşgörülü ve açık bir şehirdir. Karakterini koruyan bu şehir, dünyanın dört bir yanından da turist ağırlamaktadır. Bu şehri keşfetmek oldukça kolaydır. Yalnızca 219 kilometrekarelik bir alana sahip olan bu şehir, düz yollara sahiptir. 

Amsterdam, Avrupa’nın kültürel yaşantısıyla birleşmiş bir şehirdir. Amsterdam , dünyanın en kültürlü kentlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Şehrin farklı insanları ağırlaması ve burada farklı kültürden insanların yaşaması kozmopolit bir yer olduğunu göstermektedir. Farklı yaşam şekillerinin, inançların ve dinlerin bu şehirde yer aldığını söylemek mümkündür.Bu şehir, hiçbir şehre benzemeyen son derece özgür bir yapıya sahiptir. 

Amsterdam’da Gezilmesi Gereken Yerler

Amsterdam, Hollanda’nın başkenti olup, son derece renkli bir şehirdir. Bu şehre gitmeden önce, kısa bir araştırma yapabilirsiniz. Müzeler ve saat galeriyle ünlü olan Amsterdam, Devlet Müzeleriyle popüler hale gelmiştir. Van Gogh Museum ise yine sanat severlerin dikkatini çekecek bir yerdir. Müze gezinize Bira Müzesiyle devam edebilirsiniz. Birçok biranın sergilendiği bu müze, bira tutkunlarını cezbedecektir. Amsterdam’da Electiric Ladylland ise hareketli ve eski semtlerin yer aldığı bir müzedir. 

Amsterdam, kanallarıyla ünlü olan bir şehirdir. Bu nedenle, Amsterdam’a geldiğinizde Keizersgracht su kanalını ziyaret edebilirsiniz. İmparatorun kanalı olarak bilinen bu kanal, muhteşem bir mimari yapıya sahiptir. Herengracht ise 17. Yüzyılda şehre gelen tüccarların uğrak noktası olmuştur. Amsterdam’da gezebileceğiniz yerler arasında; Prinsengracht, Sİngel, Dam Meydanı ve Red Light District gibi yerler de bulunmaktadır. 

Amsterdam Tarihi Dokusu 

Amsterdam, 13. Yüzyılda balıkçı köyü olarak kurulmuştur. Amstel kanalı üzerine kurulu olan bu şehir, ilk olarak bu isimle anılmıştır. Daha sonra, ismi Amsterdam olmuştur.17. Yüzyılda ise İspanya baskısından kaçmakta olan Museviler bu şehre yerleşmiştir. Tüccarlar sermayelerini deniz yollarına yatırım yaparak değerlendirmişlerdir.Tarihi çağlardan Afrika ve Amerika arasında köle ticareti bu şehirde deniz yolu ile sağlanmıştır. Bu dönemde ise şehrin ekonomisi Altın Yüzyıl olarak anılmıştır. 

Şehrin tarihi güzel evleri ise bu dönemde inşa edilmiştir. Sanatın da gelişmiş olduğu bu şehir, kültür ve sanat kenti olarak da bilinir. İkinci Dünya Savaşında bu şehrin nüfusu Yahudilerin toplama kamplarına sevk edilmesiyle birlikte azalmıştır. Savaş yıllarında kış aylarının soğuk olmasından dolayı, açlık sebebiyle birçok Amsterdamlı hayatını yitirmiştir. Savaşın ardından yabancı işçilerin şehre göç etmiş ve buna bağlı olarak nüfus değişkenlik göstermiştir. 

Amsterdam Kültürel Etkinlikleri 

Amsterdam, çok uluslu bir şehir olduğu için bu şehirde farklı türden festivaller düzenlenmektedir. Avrupa’nın en canlı kenti olan Amsterdam şehri, kültürel yaşamın da yoğun olduğu bir yerdir. Sanat, müzik ve farkındalık ile ilgili çeşitli festivaller, bu şehirde düzenlenmektedir. Amsterdam’da kutlanan Kral’ın Günü isimli festival, ulusal tatilin ilan edildiği günlerden de bir tanesidir. Bu etkinlikte, sanatçılara ve sahne performanslarına yer verilmektedir. Bir Tadımlık Amsterdam festivali ise yılın mayıs ayında düzenlenen meşhur şeflerin yer aldığı yemek etkinliğidir. Lale Festivali de Amsterdam’da yapılan etkinliklerden bir tanesidir. Açan laleleri görmeye gelen binlerce insan, gördükleri karşısında hayran kalmaktadır. 

Hollanda Festivali ise açık hava konserleri, opera gösterileri ve dans etkinlikleriyle kutlanan bir gündür. Dünyanın en meşhur festivali olan bu etkinlik, her sene Haziran ayında düzenlenmektedir. Vondelpark Açık Hava Festivali ise açık havada kutlanan yaz etkinliğidir. Amsterdam, özgür bir şehir olduğu için burada LGBTİ Onur Yürüyüşü etkinliği de her yıl düzenli olarak yapılmaktadır. 

Amsterdam’daki Konaklama Olanakları

Amsterdam’da kalabileceğiniz farklı türde konaklama olanakları bulunmaktadır. Dünya’nın rüya şehirlerinden biri olan Amsterdam’daki otelleri, konaklama amacınızı göz önüne alarak araştırmanız gerekir. Amsterdam’ın farklı bölgelerinde yer alan oteller, şehri gezerken tercih edebileceğiniz seçeneklerdir. Hareketli bir şehir atmosferinin bulunduğu yerlerde otel, motel, hotel gibi seçenekleri bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Kanallar Bölgesini ise mimari güzellikleri ziyaret etmek için tercih edebilirsiniz. Sanat galeriyle dolu ve renkli sokaklarıyla kendine hayran bırakan Jordaan bölgesi de kalmak için ideal yerler arasındadır. 

Hollanda, mirasını ve kültürünü keşfe çıkmak için Müzeler Bölgesi’nde de kalabilirsiniz. Bu bölgenin yanı sıra, yerel lezzetlerin ve yeşil alanların yoğun olduğu De Pijp bölgesi de tercih edilebilir. Ekonomik bir tatil amaçlayan kişiler, Oud West bölgesini tercih edebilirler. Amsterdam’da kalabalıktan uzak ,huzurlu ve sakince vakit geçirebileceğiniz bir tatil için bu bölgeyi seçebilirsiniz. 

Amsterdam’ın Yöresel Yemekleri 

Gezmekten ve yeni lezzetler denemekten hoşlanan bireyler, Hollanda’nın yöresel yemeklerini tadabilirler. Dünya mutfağında önemli bir yere sahip olan Amsterdam, lezzetleriyle kendine hayran bırakmaktadır. Amsterdam’a geldiğinizde Broodje Haring yemeğini mutlaka denemelisiniz. Bu yemek, sokak lezzeti olarak ringa balığından pişirilen bir yemektir. Bitterballen ise çıtır bir köfte olarak pişirilen lezzetlerden bir tanesidir. Amsterdam’a özel olan Kaas ise peynir dükkanlarında sık görebileceğiniz lezzetlerden biridir. Patat olarak bilinen yemek ise pratik ve doyurucu bir atıştırmalıktır. 

Tatlı severlerin tadına doyamayacağı Stroopwafel ise içi ince gofret ve stroop ile doldurularak yapılan bir tatlı türüdür. Yine sevilen bir tatlı olan Oilebollen ise yağ topları olarak açıklanabilecek bir lezzettir. Amsterdam’da tadabileceğiniz lezzetler arasında; Poffertjes, Stamppot, Appeltaart, Erwtensoep, Pannenkoeken ve Hagelslag gibi yemekler de yer alır. 

Amsterdam Ulaşım Olanakları 

Amsterdam’da tramvay ile şehrin merkezinde ya da belli bölgelerine ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, metroyla da şehir içi ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür. Amsterdam’da bisikletle seyahat yapmak ise oldukça popülerdir. Tekne, taksi ya da araba kiralayarak da Amsterdam’da gezi turuna çıkabilirsiniz. 

Tren İle Ulaşım: tren seferleri, Amsterdam’da NS Dutch Railways tarafından düzenlenir. Amsterdam Havalimanından şehir merkezine ulaşmak için hızlı ve konforlu olan treni tercih edebilirsiniz. 

Otobüs İle Ulaşım: Şehir merkezine ulaşım için gece gündüz havalimanından hizmet veren otobüsleri tercih edebilirsiniz. 

Taksi İle Ulaşım: Taksiler, Schiphol Havalimanından şehir merkezine ya da dilediğiniz adrese gitmeniz için yolculara hizmet vermektedir. 

Araç Kiralama: Avrupa’nın önemli şehirleri arasında yer alan Amsterdam’ı uzun süre gezmek için araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

İstanbul Havalimanı Ulaşımı

İstanbul Havalimanından ulaşım sağlamak için HAVAİST otobüslerini kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, taksi kullanabilir ve araç kiralama acentelerinden de araba kiralayabilirsiniz. 

İstanbul’dan Amsterdam’a Uçuş Kaç Saat? 

İki önemli kültür şehri arası aktarmasız olarak uçuş süresi 3 sat 35 dakikadır. 

İstanbul’dan Amsterdam Arası Kaç Kilometre?

Karayolu ile 28 saat süren iki şehir arası mesafe olarak 2.719 kilometredir. 

İstanbul’dan Amsterdam’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Amsterdam’a uçmak için tercih edeceğiniz havayolu şirketinin kalitesi ve güvenilirliği, uçak bileti fiyatlarına yansıyacaktır.Yapılan indirimleri ve düzenlenen kampanyaları takip ederek ucuz bilet alma fırsatı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda, öncesinde yapacağınız bilet rezervasyonları da uygun fiyatlı şekilde Amsterdam’a uçmanızı sağlayacaktır. 

istanbul_amsterdam

Amsterdam Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

2 °C

1 °C

Uçuş süreleri

Amsterdam

İstanbul

3 sa 15 dk

Amsterdam

İzmir

3 sa 25 dk

Amsterdam

Ankara

3 sa 35 dk

Amsterdam

Konya

3 sa 50 dk

Amsterdam

Antalya

3 sa 35 dk

Amsterdam

Kayseri

4 sa

Amsterdam

Adana

4 sa 15 dk

Amsterdam

Berlin

1 sa 15 dk

Amsterdam

Paris

2 sa 20 dk

Amsterdam

Diyarbakır

5 sa 5 dk

İstanbul Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

10 °C

9 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.534,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.762,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

Amsterdam varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.558,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,71TRY'den
başlayan fiyatlarla
988,59TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.704,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.860,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.312,17TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.002,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.036,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
5.377,94TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis