Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

img

İstanbul Ankara Uçak Bileti

Dünyanın turizm başkentlerinden bir tanesi olan İstanbul'dan cumhuriyetin şehri Ankara'ya gitmek, keyifli bir tatil geçirmek isteyenler için oldukça ideal. Ankara'nın kendine has atmosferi ve kültürel, sanatsal, tarihsel doygunluğu dolu dolu günler vadediyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'den şehri ayaklarınızın altına seren Ankara Kalesi'ne, hareketli saatlere ortam hazırlayan Kızılay'dan tarihi öğreten Anadolu Medeniyetleri Müzesi'ne kadar sayısız güzellik barındıran şehri görmek için İstanbul Ankara uçak bileti alabilir ve tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Ankara'da Ulaşım 

Şehrin uluslararası hava trafiğinin baş aktörü olan Ankara Esenboğa Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 30 km uzaklıkta yer alıyor. İstanbul'dan Ankara'ya gidecek olan ziyaretçiler de hava yolunu tercih etmeleri halinde burada iniyor. Havalimanından şehir merkezine gitmek için ihtiyaç duyacağınız ulaşım herhangi bir zorluk çıkarmıyor. Çünkü havalimanından kalkarak şehrin belli başlı noktalarına gitmek için özel bir güzergaha sahip olan servis araçları, günün her saatinde hizmet veriyor. 24 saat hizmet veren bir diğer ulaşım aracı olan taksiler de yine ulaşım için alternatif oluşturuyor.

Ankara şehir içindeki ulaşımda da size belediye otobüsleri, minibüsler, taksiler ve raylı sistem eşlik ediyor. Ankaray ve Metro isimli iki ayrı raylı sistemin sunulduğu şehirde; belediye otobüslerine ya da Ankaray ve Metro'ya binmek için biniş kartına sahip olmanız gerekiyor. Minibüslerde ise ücret, nakit olarak veriliyor. Biniş kartlarını metro istasyonlarından satın alabilir ve ihtiyaç duyduğunuz miktarda yükleme yapabilirsiniz.

İstanbul'dan Ankara'ya yolculuk ne kadar sürmektedir?

İstanbul ile Ankara arasında sefer düzenleyen pek çok hava yolu firması bulunuyor ve bu firmalar, ulaşımı günün büyük bir bölümünde olanaklı hale getiriyor. Yolculuk süresine bakıldığında da benzerlik görülüyor çünkü uçaklar, İstanbul Ankara yolculuğunu bir saat civarında tamamlıyor. Minimum uçuş süresinin 65 dakika olduğu görülse de bazı uçuşlar, 1 saat 15 dakika gibi sürelere çıkabiliyor. Bu veriler olağan durumlar için geçerli olmakla birlikte hava şartlarına ya da dışsal etkenlere bağlı olarak uçuşların daha uzun sürdüğü istisnalar da yaşanabiliyor. Uçuş saatlerinizi ve planlamalarınızı doğru ayarlamanız öneriliyor çünkü hem havaalanlarındaki bekleme süreleri hem de hava trafiği, zaman zaman sürprizlere imza atabiliyor.

Neden İstanbul - Ankara yolculuğu yapmalısınız?

İstanbul Ankara yolculuğu yapmanız için pek çok neden sayılabilir. Ankara, ihtiyaç duyduklarınıza ya da isteklerinize bütünüyle cevap verebilecek bir bütünlük oluşturuyor. Eğlenme amaçlı tatillerden huzur bulacağınız sessiz, sakin tatillere kadar her anlamda mutlu edecek olan başkent, bu nedenle de mutlaka görülmesi gerekiyor. 

Ankara'nın nüfusunun İstanbul'dan daha az olması, gürültülü şehir yaşantısından uzaklaşmak isteyenlere de cazip geliyor. Şehrin merkeze uzak ilçelerindeki insanlardan uzak, doğa ile iç içe lokasyonlar da yine İstanbul'dan gelecek ziyaretçiler için farklılık yaratıyor. 

İstanbul Ankara uçak biletleri ortalama ne kadardır?

Uçak bileti ya da tatil konularında fiyatlar da belirleyici bir rol oynuyor. Ancak İstanbul Ankara uçak bileti fiyatları konusunda net bir tutardan ya da aralıktan bahsetmek pek de mümkün görünmüyor. Uçuşun yapılacağı dönem başta olmak üzere uçağın saati ve günü bile bilet fiyatlarını epey değiştirebiliyor. 

Uçak biletlerinde zaman zaman yapılan indirim ve kampanyalar, cazip fırsatlar sunabiliyor. Bu cazip fiyatları elde edebilmek için ise iyi bir araştırma yapmak gerekiyor. Tatil sezonlarında artan fiyatların tatil sezonunun dışındaki süreçlerde azalması gibi biletlerde hafta içi - hafta sonu arasında bile farklılık olduğu ifade ediliyor. Yani İstanbul Ankara uçak biletleri makul düzeylerde olsa da çoğu zaman, ekstra fırsatlar yakalanabiliyor.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis