İstanbul Antalya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Antalya uçak biletleri

1.033,14TRY'den
başlayan fiyatlarla

04 Ara 2023

04 Ara 2023

1.033,14TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Ara 2023

05 Ara 2023

1.195,43TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Ara 2023

06 Ara 2023

1.195,43TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

1.195,43TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

İstanbul Antalya Uçak Bileti

Antalya Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Antalya bulunduğu coğrafi konum bakımından ılıman bir iklime sahiptir. Bu doğrultuda yaz turizmi için Türkiye çapında fazlasıyla tercih edilen şehirlerden biri olarak bizleri karşılar. Aynı zamanda çok eski bir geçmişe dayanan şehirlerden olduğu için de kültürel geziler için de uygundur. Antalya’da bazı ilçeler arası ulaşım dağlık bölgelerden geçer. Toros Dağları bu bağlamda ihtişamı ile görenleri etkiler. Ayrıca Antalya’nın merkezi Konyaaltı’dır. Şehir merkezinde Antalya seyahati kapsamında konaklayabileceğiniz veya gezebileceğiniz birçok alternatif bulabilirsiniz. Antalya ekonomisi ve şehirdeki fiyatlar deniz kenarlarına gittikçe artış gösterir. Türkiye’deki yaz turizminin büyük bölümünü Antalya karşılamaktadır. Yerli turistlerin yanı sıra yabancı turistler çoğunluktadır. Bu nedenle Antalya’da bazı yerlerde yabancı para birimi de kabul edilir. 

Antalya’da Gezebileceğiniz Yerler

Antalya’da gezip görebileceğiniz onlarca farklı doğal güzellik ve tarihi yapı vardır. Bunlar arasında en çok bilinenleri ise Kaleiçi, Eski Antalya Evleri, Yivli Minare, Düden Şelaleleri, Kurşunlu Şelalesi ve Karain Mağarası’dır. Hem yurt dışından hem de yurt genelinde birçok turistik ve kültürel gezilerde bu yerler gezilir. Görselliği ve tarihi bakımından Antalya’da gezebileceğiniz tarihi yerler oldukça fazladır. Aynı zamanda eğlence mekanı olarak gezebileceğiniz seçenekler de yoğundur. Daha çok Kaleiçi, Konyaaltı ve Lara kesimlerinde eğlence mekanları bulunur. Deniz tatili için Antalya’nın Kemer, Kaş, Manavgat ve Serik gibi ilçelerini tercih edebilirsiniz. 

Antalya’nın Genel Tarihi

Akdeniz Bölgesi’nin kıyısında yer alan bir turizm merkezi olarak Antalya, dağlık bir şehirdir. Sıcak ve ılıman ikliminden dolayı özellikle yaz turizmine fazlasıyla elverişlidir. Antalya Attalos Yurdu anlamına gelmesinin yanı sıra II. Attalos tarafından kurulmuştur. Şehrin kökü ise Bergama Krallığı’ndan öncesine dayanır. Bu bağlamda tarihi yapıları ve dokularıyla da geçmişini fazlasıyla yansıtan bir ildir. 

Antalya’da Düzenlenen Kültürel Etkinlikler

Sanata ve tarihine değer veren bir şehir olarak Antalya’da birçok farklı kültürel etkinlikler düzenlenir. Eğlence maksadıyla düzenlenen festivaller, konserler de bu kategoride yer alır. Aynı zamanda Antalya Kaleiçi’nde yer alan ve restore edilen Kaleiçi Evi’nde de birçok etkinlik yapılır. Belirli dönemlerde gerçekleştirilen etkinlikleri takip ederek seyahatiniz süresince değerlendirebilirsiniz. Birçok ödül töreni de Antalya’da her sene yapılmaya devam ediyor. 

Antalya İçin Konaklama Seçenekleri

Antalya hem kültür turizmi hem de tatil yapmak için en alternatif şehirlerden biri olarak karşımıza çıkar. Bu bağlamda Antalya’da konaklama seçeneklerini değerlendirirken hangi maksatla geleceğinizi belirlemelisiniz. Eğer kültür turizmine dayalı bir seyahat düşünüyorsanız Kaleiçi gibi şehir merkezi içerisinde yer bulabilirsiniz. Ancak daha çok tatil amacıyla bir konaklama düşüncesindeyseniz, Antalya ilçelerini; Kemer, Belek ve Lara gibi yerleri değerlendirebilirsiniz. 

Antalya’da konaklayabileceğiniz birçok farklı olanak vardır. Günlük kiralık evler, aylık konaklayabileceğiniz kiralık daireler, 5 yıldızlı oteller ve çok daha fazlası mevcuttur. Dilerseniz çok daha ufak çaplı bir pansiyon da tercih edebilirsiniz. 

Antalya’nın Meşhur Lezzetleri

Akdeniz bölgesinin en meşhur yöresel yemeklerini yansıtan başlıca illerden biri Antalya’dır. Bu bağlamda Antalya seyahatine gittiğinizde meşhur Antalya yemeklerini deneyebilirsiniz. Sedik aşı çorbası Antalya’nın yöresel lezzetlerinin başında gelir. Enginarlı Girit kebabı ise et yemekleri arasında en beğenilenlerden biridir. Sacda pişirilen ve adını da buradan alan sac böreği de Antalya’ya özgü hamur işi lezzetler arasındadır. 

Turistler tarafından da ilgi gören Antalya’nın meşhur yemekleri arasında laba olması da vardır. Laba dolması kuzu kaburgası, pirinç, üzüm, baharatlar ve Antep fıstığından oluşur. Genel tabiriyle bir iç pilav şeklinde karşımıza çıkar. Antalya piyazı, cive, Arap kadayıfı ve şakşuka da Antalya’nın zengin lezzet içeriklerini oluşturur. 

Antalya’da Ulaşım Alternatifleri

İstanbul Antalya arası uçuşlarda Antalya havalimanından şehir merkezine gidebileceğiniz birçok ulaşım seçeneği vardır. Bu seçenekler arasında otobüs, taksi, özel havayolu servisi veya araç kiralama alternatifleri yer alır. Taksi kullanarak şehir merkezine 40 dakikalık bir sürede varabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Antalya genelinde ulaşım için en çok tercih edilen yöntemlerin başında otobüsler gelir. Belediye otobüsleri havalimanı güzergahında da yolcu alırlar. Bu kapsamda bir Antalya toplu taşıma kartı alarak gideceğiniz yere otobüsle seyahat edebilirsiniz. 

Taksi ile Ulaşım

Antalya havalimanından şehir merkezine taksi ile ulaşım da tercih edilen alternatif yöntemlerden biridir. Hem iç hatlar hem de dış hatlar terminalinin dışında uçuş saatleriyle eş zamanlı olarak taksiler bulunur. Bu sayede herhangi bir araç beklemeden uçaktan indiğiniz gibi taksiye binebilirsiniz. Ayrıca Antalya havalimanında taksilerin ücret tarifesini öğrenebileceğiniz bir tabela da vardır. Böylece gideceğiniz yerin ne kadar meblağ olduğunu görebilirsiniz. 

Özel Havayolu Servisleri ile Ulaşım

İstanbul Antalya arası uçuş gerçekleştiren birçok uçak firması özel havayolu servisi sunar. Bu bağlamda uçuş hizmeti aldığınız havayolu firmalarının özel havayolu servisleri ile Antalya şehir merkezine gidebilirsiniz. Aynı zamanda bazı havayolu firmalarında Antalya şehir içi için de özel havayolu servis imkanı sağlanır. Böylece ulaşım konusunda herhangi bir problem yaşamadan uçaktan iniş saatinizle birlikte kalkan servislere binebilirsiniz. 

Özel Transfer ile Ulaşım

Antalya havalimanından şehir merkezine veya çevre ilçelere geçiş için özel transfer hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Herhangi bir özel transfer şirketi ile irtibata geçmeniz yeterlidir. Bu sayede doğrudan konaklama yapacağınız adrese uçaktan indikten hemen sonra ulaşabilirsiniz. Bunun için uçuş öncesi veya uçaktan indikten sonra özel transfer şirketinden hizmet talebi oluşturmanız yeterlidir. 

Araç Kiralama ile Ulaşım

Antalya’da havalimanından şehir merkezine veya çevre ilçelere ulaşım için araç kiralamanız mümkündür. Havalimanında çeşitli araç kiralama acenteleri bulunur. Herhangi bir araç kiralama acentesi ile anlaşarak Antalya seyahatinizi bireysel olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Hem yerel hem de uluslararası hizmet veren birçok araç kiralama acentesine bu bağlamda ulaşabilirsiniz. 

İstanbul Havalimanı’na Ulaşım

İstanbul’da birden fazla Havalimanı vardır. Bu nedenle Avrupa veya Asya kıtasından gideceğiniz Havalimanına göre ulaşım zamanı farklı olabilir. Kıta geçişi söz konusuysa havalimanına ulaşım 1 saatten fazla sürebilir. Ancak aynı kıtada bulunan bir havalimanına gidecekseniz 1 saat ve daha kısa sürede ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Havalimanı’na ulaşım için tercih edebileceğiniz birçok farklı yöntem bulunur. Direkt olarak havalimanlarına ulaşım için İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’nin sağladığı toplu taşıma otobüsleri vardır. Aynı zamanda taksi veya araç kiralama gibi alternatifleri de tercih edebilmeniz mümkündür. 

İstanbul’dan Antalya’ya Uçuş Kaç Saat?

İstanbul’dan Antalya’ya uçuş yaklaşık olarak 1 saat 8 dakika sürer. Ancak uçuş süresi uçak biletinin alındığı firmanın yol güzergahına, hava koşullarına göre de değişiklik gösterebilir. 

İstanbul ile Antalya Arası Kaç Km?

İstanbul ile Antalya arası 699 km olarak belirtilir. Uçuş güzergahına bağlı olarak mesafe 482 kilometreye kadar düşüş gösterir. 

İstanbul’dan Antalya’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

İstanbul üzerinden Antalya’ya uçuşlar hem aktarmalı hem de aktarmasız bir şekilde gerçekleşir. Çeşitli uçuş firmalarına bağlı olarak uçak bileti fiyatlarında farklılık söz konusudur. En uygun İstanbul Antalya uçak bileti için uçuş firmalarının fiyatlandırmalarını inceleyebilirsiniz. Uçuş saatlerine göre de fiyatlarda farklılık görülebilir. 

istanbul_antalya

Antalya Hava Durumu

04 Aralık 2023

Sun

18 °C

14 °C

Uçuş süreleri

Antalya

İstanbul

1 sa 5 dk

1 sa 40 dk

Antalya

Adana

1 sa 5 dk

Antalya

Van

1 sa 50 dk

Antalya

Lefkoşa

50 dk

Antalya

Ankara

1 sa 5 dk

Antalya

İzmir

1 sa 10 dk

Antalya

Gaziantep

1 sa 15 dk

Antalya

Samsun

1 sa 35 dk

Antalya

Trabzon

1 sa 45 dk

Antalya

Moskova

3 sa 25 dk

Antalya

Taşkent

4 sa 10 dk

Antalya

Berlin

3 sa 20 dk

Antalya

Bakü

2 sa 50 dk

Antalya

Amsterdam

4 sa 5 dk

Antalya

Bişkek

4 sa 50 dk

Antalya

Paris

4 sa 10 dk

Antalya

Köln

3 sa 45 dk

Antalya

Stuttgart

3 sa 25 dk

Antalya

Viyana

2 sa 50 dk

İstanbul Hava Durumu

04 Aralık 2023

Sun

11 °C

9 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.534,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.762,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla
303,25TRY'den
başlayan fiyatlarla

Antalya varışlı yurt dışı uçak biletleri

6.055,47TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.818,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
4.589,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.367,10TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.393,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.932,28TRY'den
başlayan fiyatlarla
3.289,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.475,35TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.390,39TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.279,77TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis