İstanbul Avustralya Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Avustralya uçak biletleri

İstanbul - Avustralya
uçuşları

İstanbul Avustralya Uçak Bileti

Avustralya Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Avustralya resmi adıyla Avustralya Topluluğudur. Güney yarım küre üzerinde yer alan bir kıta ülkesidir. Aynı zamanda Büyük Okyanus ve Hint Okyanusu arasında uzanır. Okyanus Kıtasında yer alan bu ülke bulunduğu kıta etrafını da okyanuslar çepeçevre sarar. Komşuları ise Doğu Timor, Papua, Yeni Gine, Solomon Adaları, Vanuatu, Endonezya, Yeni Kaledonya ve Yeni Zelanda yer alır. Avustralya’nın başkenti Canberra olarak bilinir. En büyük şehri ise Sydney’dir.

Avustralya’da Gezilecek Yerler

Güney yarımküre üzerinde kalan Avustralya kıtası, kıtanın oldukça büyük bir bölümünü kaplar. Aynı zamanda bu ülke dünya üzerinde yer alan refah seviyesi en gelişmiş ülkelerden biridir. Dünya üzerinde en büyük yüzölçümüne sahip altıncı ülke olan Avustralya da gezip görebileceğiniz birçok loskasyon vardır. Her yıl binlerce kişi tarafından ziyaret edilen ülke mükemmel doğal güzelliklere tanıklık edebilirsiniz.

Sidney, Avustralya’nın güneydoğu kesiminde kalan bir eyalettir. Aynı zamanda burası Yeni Güney Galler’in de başkentidir. Avustralya’nın en büyük ve en eski şehirlerden biridir. Ayrıca Sydney dünya üzerinde de en büyük göçmen nüfusuna sahip ülkelerden biridir. Şehrin en meşhur yapısı ise Sydney Opera Binası’dır. Turistler tarafından da ilk görülen yerlerden biridir. Aynı zamanda bölgenin dünyaca ünlü Bondi Plajı, Campell geçici boyunca yer alan restoranları bir hayli meşhurdur. Şehir merkezine yakın bir konumda ise Darling Limanı deniz müzesi yer alır. Ayrıca içerisinde vahşi yaşam parkıyla birlikte dev bir akvaryum da vardır. Sydney Akvaryumu bu anlamda kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Tam 160 metre uzunluğunda bir tünelden yapılmış olan bu akvaryumda birçok deniz canlısıyla tanışabilirsiniz. Eğer şehrin tarihini öğrenmek isterseniz de Güney Galler Sanat Galerisi’ni ziyaret edebilirsiniz. 

Canberra, Avustralya’nın başkentidir. Her yıl ülkeyi ziyaret eden yabancılar tarafından ilk ziyaret edilen yerlerden biridir. Burada gezip görebileceğiniz birçok seçenek vardır. Aynı zamanda Avustralya’nın en büyük iç bölgesi konumundadır. Sydney ve Melbourne şehirlerinin arasında yer alır. Canberra şehrinin ülkeye başkent olmasındaki en büyük sebep kentsel tasarımıdır. Planlı oalrak tasarlanan şehir oldukça düzenlidir. 

Canberra şehrinde gezilecek yerler arasında olan Parlamento Binası hem şehrin hem de ülkenin tarihi hakkında birçok bilgi aktarımı sunar. Eğer daha fazla bilgi öğrenmek isterseniz de Avustralya Savaş Anıtı, Avustralya Ulusal Müzesi de şehirde ziyaret edebileceğiniz yerlerdir. Aynı zamanda Avustralya Ulusal Galerisi, Ulusal Kütüphane Müzesi de güzergahınız üzerinde yer alan gezip görmeniz gereken konumlardır. Şehirde tarihsel duyguyu net bir şekilde yaşatan ve hala ayakta duran en eski kamu binası Reid’de bulunan Aziz BaptistAnglican Kilisesi de ziyaret edebileceğiniz yerlerden biridir.

Melbourne şehri Avustralya’da yer alan en kalabalık ikinci şehirdir. Hem modern yapısı hem de Viktoryan dönemine ait mimarisi ile oldukça dikkat çeker. Şehirde birçok sergi, festivaller düzenlenerek dünyanın da ilgisini çekmeyi başarmıştır. Aynı zamanda Avustralya’nın kültür başkenti olarak geçer. Burası birçok kültür kurumlarına ev sahipliği yapar. 

Victoria Eyalet Kütüphanesi, Anzac Anıtı ayrıca Avustralya’nın ilk ve en büyük sanat galerisi olan Victoria Ulusal Galerisi de şehirde kesinlikle görmeniz gereken yer arasındadır. Şehrin kalbinin attığı FederationSquare ise etrafı gözlemlemek için keyifli bir konumdur. 

Avustralya’nın tarihi

Avustralya aslında 18. Yüzyıla kadar keşfedilmeden önce yaklaşık olarak 50 bin yılı aşkın süredir Aborjin halkına ev sahipliği yapmıştır. Zamanında burada yaşamış olan Aborjin halkının dili ise modern araştırmalar sonucunda 250 farklı gruba ayrılmıştır. 1788 yılında Birleşik Krallık tarafından başlatılan zorunlu göç 1868 yılına kadar devam etmiştir. Adanın tamamı ise 19. Yüzyılın ortalarına doğru keşfedilmeye başlanmıştır. Burada 5 kraliyet kolonisi kurulmuştur. Ardından 1 Ocak 1901 yılında 6 koloni bir araya gelerek Federal Devletlerini oluşturmuşlardır. Dünya için de önemli bir yere sahip olan Avustralya gezip görebileceğiniz birçok tarihi yere sahiptir. 

Adelaide, SoutAustralia eyaletine ait olan başkenttir. Burası ülkenin en iyi bağlarına ev sahipliği yapar. Aynı zamanda yemek, yürüyüş, gece hayatının da keyfini çıkarmak isteyenler için birebirdir. Bir zamanlar bataklık bir alandan oluşan şehrin sahip olduğu bitki örtüsüne dokunulmadan planlı bir şehre dönüşüm başlamıştır. Özellikle bitki örtüsünü detaylı olarak görmek isterseniz şehirde yer alan Cleland Koruma Parkı, Belair Ulusal Parkı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sanatla ilgiliyseniz eğer kentte Güney Avustralya Sanat Galerisi, Güney Avustralya Müzesi, Tanzanya Ulusal Aborjin kültür Merkezi olmak üzere gezinizi zenginleştirebilirsiniz.

Kakadu Ulusal Parkı, burada muhteşem doğal güzelliklere şahitlik edebilirsiniz. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınmış olan Milli Park 4,8 milyon dönümlük bir arazi de hizmet veren ve Avustralya’nın da ana turistik bölgelerinden biri olarak ön plana çıkıyor. Kakadu adı ise Aborjin dilinde yer alana Gagudju kelimesinin zaman içerisinde yaşanan yanlış telaffuzundan doğmuştur. Burası oldukça zengin bir ekosisteme ev sahipliği yapar. Ayrıca birçok nadir canlının da yaşam alanıdır.

Avustralya’da Kültürel Etkinlikler

Ülkede yıl içerisinde keyifli birçok etkinliğe yer verilir. Tatilinizi bu tarihlere denk getirerek keyifli bir gezi yapabilirsiniz. Ülkede üç adet film festivali vardır. Adelaide Film Festivali, Sydney Film Festivali ve Tropfest Kısa Film Festivali olarak ön plana çıkar. Aynı zamanda ülkenin yerli halkı olan Aborjinlerin de kültürünü yaşatmak için düzenlenen festivaller vardır. Bunlardan bazıları AdelaideSpirit Festivali, Melbourne IndigenousArts Festivali, Sydney Homegraound Festivalidir. Spor alanında da önemli bir yere sahip olan Avustralya en önemli spor etkinliği olan Grand Slam Tenis Turnuvasını da düzenler.

Avustralya’da Konaklama

Avustralya konaklama açısından oldukça zengin bir ülkedir. Ülkenin sahip olduğu bütün şehirlerde yeterli konaklama alanları yer alır. Özellikle ziyaret edeceğiniz şehrin merkezi noktasından kalacak yerinizi ayarlayabilirsiniz. Böylece turistik yerlere de daha yakın olmanız mümkün olacaktır. 

Avustralya’nın Lezzetleri

Avustralya halkı açık alanda yemek yemeyi oldukça severler. Özellikle de şehirde barbekü kültürü en yaygın aktivitelerden biridir. Ülkeye ait olan füzyon mutfağı ise dünya çapında da değerli şeflere ev sahipliği yapar. Ülkede görülen Akdeniz iklimi etkisiyle hemen hemen her çeşit sebze, meyve yetişmektedir. Deniz ürünleri ve özellikle de kabuklu deniz canlıları tarafından da oldukça zengindir. Altın şurup adını almış olan tatlı bir sos ve güneşte kurutulmuş olan domatesler içerisine koyularak hazırlanan ekmek Damper ve dondurulmuş biftek, sotelenmiş istiridye ülkenin en önemli lezzetleridir.

Avustralya’da Ulaşım

Avustralya metropol yaşamı da desteklemek adına oldukça iyi bir şekilde planlanmış olan ulaşım hattına sahiptir. Otobüs, demiryolu, feribot sıkça kullanılan ulaşım araçlarından bazılarıdır.

istanbul_avustralya

Avustralya Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

34 °C

30 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

İstanbul Hava Durumu

09 Aralık 2023

Sun

6 °C

6 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.534,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.762,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis