Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

img

İstanbul Berlin Uçak Bileti

Almanya'nın en büyük şehri ve başkenti olan Berlin, Avrupa'nın en bohem ve büyüleyici şehirlerinden biri olarak kabul edilir. Berlin'in çok kültürlü yapısı, eğlence merkezleri, kültür sanat aktiviteleri ve tarihi dokusu, her yıl milyonlarca turistin ilgi odağı olur. Şehir planlaması açısından da oldukça gelişmiş ve düzenli bir şehir olan Berlin, temiz havası ve ferah atmosferi ile size eşsiz bir tatil deneyimi sunar. Siz de dünyanın en temiz, düzenli ve yeşil şehirlerinden biri olarak anılan Berlin'i ziyaret etmek istiyorsanız en kısa sürede İstanbul Berlin uçak bileti alabilir ve büyüleyici bir yolculuğa çıkabilirsiniz. 

Berlin'de Gezilecek Yerler

Berlin tarihi yapıları, kültür sanat aktiviteleri, mimari dokusu ve ünlü müzeleri ile ön plana çıkan bir şehirdir. Şehrin sembollerinden biri olarak kabul edilen Brandenburg Kapısı, 1700'lü yılların sonlarından itibaren varlığını sürdüren ve Berlin'in mimari dokusunu gözler önüne seren bir yapıdır. Ünlü cam kubbesi ile ihtişamlı bir görünüm sunan Alman Parlamento Binası ve Almanya'nın en büyük meydanı unvanına sahip olan Alexanderplatz, turistlerin en sık ziyaret ettiği duraklar arasındadır.

Berlin'in ünlü müzeleri, toplam 5 farklı müzeye ev sahipliği yapan Müzeler Adası'nda konumlanır. Barok mimari stilin izlerini taşıyan Berlin Katedrali ve Doğu Yakası Galerisi, Berlin'de tarihi ve keyifli bir yolculuk yapmak isteyenler için ideal seçeneklerdir. İkinci Dünya Savaşı'nın yıkıcı izlerinin anıtlaştırıldığı Holocaust Anıtı, barındırdığı 2711 adet beton anıt ile Yahudi Soykırımı'nın korkunç geçmişini gözler önüne serer. Berlin'in kültür sanat aktivitelerinin ve festivallerinin yoğunlaştığı ilk durak ise Postdamer Meydanı'dır. 

Berlin'de Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

Berlin mutfağının en popüler yiyecekleri kırmızı et ve patates yemekleridir. Şehrin yerel mutfağının çeşitliliği az olmasına rağmen, Berlin'de farklı lezzet seçenekleri servis eden sayısız restoran bulunur. Standart Serious Pizza, The Bird, Art Berliner Wirthaus Henne ve Burgermeister gibi restoranlarda, her damak zevkine uygun lezzet çeşitlerine ulaşmak mümkündür. Currywurst ve Eisbein gibi yerel lezzetler, Altberliner Weissbierstrube ve Chipps gibi restoranlarda denenebilir. 

Berlin alışveriş olanakları açısından da oldukça zengin bir şehirdir. Potsdamerplatz, Kurfürstendamm, Friedrichstrasse, Alexanderplatz ve Tauentzienstrasse, şehrin alışveriş tutkunlarının en sık ziyaret ettiği bölgeleri arasında yer alır. Tauentzienstrasse'de konumlanan bir alışveriş merkezi olan Kadewe, lezzet tutkunlarına sayısız gıda seçeneği sunan bir duraktır. Kaufhausdes Westens ise, tekstil ürünleri ve hediyelik eşya satın almak isteyen ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettiği 7 katlı bir komplekstir. Cadde üzerinde konumlanan butik mağazalar, özellikle PotsdamerPlatz Meydanı çevresinde yoğunlaşır. 

Berlin'de Ulaşım

Berlin'de Schönefeld Havalimanı ve Tegel Havalimanı bulunur. Tegel Havalimanı şehir merkezine daha yakın bir noktada konumlanırken, Schönfeld Havalimanı şehrin güneydoğu sınırında yer alır. Her iki havalimanından da şehir merkezine otobüs, metro, tren ya da havalimanı servisleri aracılığıyla kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Schönfeld Havalimanı'ndan şehir merkezine yolculuk yapan otobüs hatları N7, N60, X7, 171 ve 163'tür. Metro kullanmak isteyen ziyaretçilerin ise U-Bahn ya da S-Bahn trenlerini tercih etmesi gerekir. Şehir merkezine 12 km uzaklıkta yer alan Tegel Havalimanı'nın içinde toplam 5 farklı terminal yer alır. 128 ve 109 numaralı otobüsler, U8 numaralı metro hattı ve taksiler aracılığıyla şehir merkezine ulaşım sağlanabilir. 

Berlin'de şehir içi ulaşım büyük çoğunlukla metroyla sağlanır. Şehrin raylı sistemleri oldukça gelişmiştir. Otobüs ve metro hatlarını kullanmak isteyen ziyaretçilerin, yolculuk öncesinde biniş kartı edinmesi gerekir. Turist danışma bürolarında ve gişelerde satılan biletler, şehrin üç farklı bölgesine göre kategorize edilir. Şehir merkezinde dolaşmak isteyen yolcuların AB kodlu biletleri satın alması gerekir. Berlin'in doğusunda sıklıkla kullanılan 22 farklı tramvay hattı, gece gündüz hizmet vermeyi sürdürür. Otobüs seferleri de gece ve gündüz devam eder. N harfiyle başlayan otobüs hatları, yalnızca gece hizmet verir. Şehri boydan boya dolaşmak isteyen ziyaretçiler için ise en doğru toplu taşıma kanalı, S Bahn ve U Bahn adlı metro hatlarıdır. 

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis