İstanbul Çanakkale Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Çanakkale uçak biletleri

2.638,62TRY'den
başlayan fiyatlarla

07 Ara 2023

07 Ara 2023

1.962,51TRY'den
başlayan fiyatlarla

15 Ara 2023

15 Ara 2023

2.319,77TRY'den
başlayan fiyatlarla

24 Ara 2023

24 Ara 2023

1.960,46TRY'den
başlayan fiyatlarla

25 Ara 2023

25 Ara 2023

2.638,62TRY'den
başlayan fiyatlarla

29 Ara 2023

29 Ara 2023

İstanbul Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale Hakkında

Çanakkale, Türkiye’nin gözdelerinden biri olup, sakinliğini koruyan bir şehrimizdir. 542,157 kişilik nüfusu ile Çanakkale şu anda kendi halinde yaşamını devam ettiren şehirlerimizden bir tanesidir. 9,817km karelik bir yüzölçümü vardır. Akdeniz iklimi özelliklerine sahiptir ve Türkiye’nin en batısında bulunmaktadır. Şehirlerimiz arasında en kalabalık 40. il olarak bulunan Çanakkale şehrinin yoğun bir geçmişi bulunmaktadır. Çanakkale bu bağlamda yurt dışı ve yurt içinden çok yoğun bir şekilde turist alır. Turistler burada şehitliklere, savaşlardan ve eski dönemlerden kalma önemli ve milli tarihi kalıntılara, eserlere bakarlar. Çanakkale bu bağlamda ülkemizin en önemli şehri konumundadır. Zamanında gerçekleşen savaşlarda vermiş olunan şehit askerlerimizin mezarlarını ve o zamandan kalan savaş siperleri vb. gibi saklanan değerlere herkes saygı duyar ve gezip görmek ister. Çanakkale bu bağlamda turistik açıdan geniş bir platforma sahip olsa da kendi doğal güzellikleriyle de aynı şekilde turist almaktadır. Çanakkale’nin eşsiz doğal güzellikleri bulunmaktadır. Özellikle Saroz Körfezi, Gökçeada vb. gibi tatil beldeleri ve adalar tatil yapmak isteyen kişiler için oldukça sık ziyaret edilen yerler arasında olmaktadır. Kendi yöresel yemekleri ve meşhur sebze meyveleri de birçok kişi tarafından sevilerek tüketilmekte ve bazen özel getirtilmektedir. Çanakkale, birçok konuda çok yönlü şehirlerimizden bir tanesi olup herkesin bir kere mutlaka görmek isteyeceği yerlerden bir tanesi olmaktadır ve gidilmesi sıkça tercih edilmektedir. 

Çanakkale’de Gezilmesi Gereken Yerler

Çanakkale çok yönlü bir şehir olduğu için gezilip görülmesi gereken çok farklı kategorilerde türlü yerler bulunmaktadır. Geçmişte yaşanan savaşlar bağlamında gidilecek ilk yer Çanakkale Şehitliği ve Şehitler Anıtı’dır. Turist olarak gelen yurt içi/yurt dışı bireyler Çanakkale’ye geldikleri zaman muhakkak şehitliği görmeye gelmektedirler. İçerisinde neredeyse sayısız şehidimizin mezarları bulunmaktadır ve insanlar bu mekanı ziyarete gelmektedirler. Bu bağlamda gidilmesi gereken diğer yerlerden bir tanesi ise Tarihe Saygı Parkı’dır. Tarihe Saygı Parkı içerisinde Çanakkale Savaşı’ndaki savaş anının heykellerden yapılan askerler aracılığıyla canlandırılmış hali bulunmaktadır. Çanakkale Kent Müzesi ’de yine gidildiği zaman gezilmesi gereken en önemli yerlerden bir tanesidir. Çanakkale Savaşında büyük rol oynamış Truva Atı da genellikle herkesin merak ettiği ve ülkenin geleceğini değiştirmiş bir tahta attır. Piyade Alay Şehitliği ve Anıtı ‘da yine gidildiği zaman görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Bunlar haricinde Troya Antik Kenti, Assos Antik Kenti, Çimpe Kalesi, Çanakkale Saat Kulesi ve Çimenlik Kalesi ‘de yine gidilip görülmesi gereken tarihi eserlerin ve değerlerimizin bulunduğu yerlerden bazılarıdır. Çanakkale Arkeoloji Müzesi, Çanakkale Deniz Müzesi ve Troya Müzesi ‘de görülüp gezilmesi gereken müzeler arasında yerlerini almaktadırlar. Bütün bunların yanında Çanakkale’ye gidildiği zaman gidilmesi en önemli olan yerlerden bir tanesi Saroz Körfezi’dir. Saroz Körfezi, doğal güzellikleriyle büyüleyen bir yer olup Gökçeada’ya çok yakındır. Saroz Körfezi’nin denizi, dünyanın en temiz ilk 10 denizi arasında girmiş olup temiz ve güzel bir denizdir. 

Çanakkale Tarihi

Eski çağlardan bu yana yaklaşık 3000 yıldan beri yerleşimin olduğu bilinen Çanakkale, zamanında Lidyalılar tarafından yönetilmiş, daha sonrasında yerini beyliklere bırakmış ve Osmanlı Dönemine girmiştir. Bu döneme girildikten sonra beyliklerin yıkılması ile birlikte Çanakkale, daha da genişlemiş ve büyümüştür. Biga yarımadası, Çanakkale’nin kurulmuş olduğu asıl yer ve en yüksek rakıma sahip olan yerdir. Biga büyüyünce zamanla şehrin ii simgesi haline gelen Kale-i Sultaniye ve çanakçılık bir araya gelmiş ve bu şehrin adı artık Çanakkale olmuştur. Çanakkale, bu dönemlerden sonra yerini Cumhuriyet Dönemi’ne bırakmış ve asıl bu dönemde ses getirmiştir. Cumhuriyet ve kuruluş döneminde Mustafa Kemal Atatürk’ün önderlik ettiği ordular aracılığıyla tarihte yapılan en büyük savaşlardan bir tanesi olan ‘’Çanakkale Savaşı’’ meydana gelmiştir. Bu savaş gelmiş geçmiş en büyük savaşlardan biri olup bir o kadar fazla asker bu savaşta şehit düşmüştür. Günümüzde ise her zaman saygın olmuş ve olacak olan şehrimiz devamlılığını sürdürmekte, birçok yerden göç ve turist almaya devam etmektedir. 

Çanakkale’de Kültürel Etkinlikler

Çanakkale’de yöresel olan ve her sene düzenlenen birtakım etkinlikler ve festivaller bulunmaktadır. Geleneksel Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri, Bozcaada Uluslararası Yerel Tatlar Festivali, Çan Belediyesi Yağlı Güreş Festivali, geleneksel Tarihi Çardak Yağlı Pehlivan Güreşleri, Uluslararası Gökçeada Motofest, Bozcaada Bağbozumu Festivali, Gelibolu Motofest, Gelibolu 1915 Motosiklet Festivali ve Çanakkale Triatlon Festivali bu festivallerden bazıları olup hemen hemen her sene yapılmaktadır. Özellikle yağlı güreş ve motosiklet alanlarında etkinlikler düzenleyen Çanakkale, sıkça düzenlenen bu festivallerde çok yerden misafir ağırlamaktadır. 

Çanakkale’de Konaklama

Çanakkale’nin modern ve şehirleşmiş bölgesi olan iskele bölgesinde konaklama için birçok ev, apart, otel vb. gibi alternatifler bulunmaktadır. İstenilen şartlara sahip uygun oteller bulunmaktadır. Merkez ve iskele kesimi haricinde Çanakkale’nin içinde oldukça fazla köy bulunmaktadır. Çan, Biga gibi köyler, genellikle köylülerin yaşadığı bölgeler olup otel veya kalacak lojman, pansiyon tarzı alternatif imkanları çok düşük olmaktadır. Çanakkale’nin birçok tatil beldesi olduğundan dolayı ilçe köyler haricinde birçok pansiyon otel, apart gibi türlü konaklama imkanlarına sahiptir.

Çanakkale’ye Lezzet Yolculuğu

Çanakkale’nin birbirinden çeşitli lezzetleri vardır fakat bunların en çok bilineni domatestir. Ülkedeki en kaliteli domateslerin yetiştiği Çanakkale, dışarıdan domatesler için oldukça sipariş almaktadır. En meşhur tatlısı peynir helvasıdır. Ovmaç çorbası, lütfer pilavı, yumurtalı tilken, melki yemeği, biber parpullaması, metez, tumbi vb. gibi birçok meşhur lezzeti bulunan Çanakkale’nin balığı ve balık restoranları da oldukça bilinmektedir. İçeriğindeki balık, karides, deniz börülcesi gibi türlü deniz ürünlerinin bulunduğu salaş balık lokantaları birçok kişi tarafından bilinip sevilmektedir. 

Çanakkale’ye Ulaşım

Çanakkale’ye birçok yol ile ulaşılabilmektedir. Tercihe bağlı hava, kara ve denizyolları şeklinde ulaşım çeşitlenebilir. 

Otobüs ile Ulaşım

Çanakkale’ye her şehirden otobüs seferleri düzenlenmekte olup kişinin tercihine bağlı olarak karayolu tercih edilebilir.

Denizyolu ile Ulaşım

Çanakkale kıyı şehirlerimizden bir tanesi olduğu için batı kıyılarından türlü seferler Çanakkale Limanı’na düzenlenmektedir.

Havayolu ile Ulaşım

Çanakkale Havalimanı’na dünyanın her yerinden sefer düzenlenmekte olup, tercihe bağlı olarak havayolları seçilebilir. Genellikle zaman avantajından dolayı havayolu, daha çok tercih edilen ulaşım imkanlarından biridir. 

Özel Araç veya Taksi ile Ulaşım

Tercihe bağlı olarak yurt içerisinde istenilen konumdan herhangi bir araba kiralanabilir veya taksi ile Çanakkale’ye ulaşım sağlanabilir.

Havalimanı Ulaşımı

Çanakkale havalimanına ulaşabilmenin birçok yolu vardır. Havalimanına giden toplu taşıma araçlarının yanında özel araç, taksi, havalimanına özel giden servis araçları gibi türlü gidiş yolları bulunmaktadır. 

İstanbul’dan Çanakkale’ye Uçuş Kaç Saat Sürmektedir?

İstanbul-Çanakkale yolculuğunda havayolu tercih edilmiş ise uçuş süresi 45 dakikadır.

İstanbul-Çanakkale Arası Kaç Km’dir?

İstanbul-Çanakkale arasındaki mesafe 232km’dir.

İstanbul’dan Çanakkale’ye En Uygun Uçuş Bileti Ne Zaman Alınmalıdır?

Çanakkale’ye gidiş maliyeti konumundan dolayı nereden gidildiğine bağlı olarak fiyat değişikliği yaşanabilmektedir. Fakat yola çıkılacak olan yer fark etmeksizin alınacak olan uçak biletlerinin spontane durumlar dışında önceden alınması, bilet maliyetleri açısından bireye daha çok avantaj sağlayacaktır. İstanbul’dan Çanakkale’ye gidiş için de aynı durum geçerlidir.

İstanbul

Çanakkale Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

11 °C

11 °C

Uçuş süreleri

Çanakkale

Ankara

1 sa 15 dk

Çanakkale

İstanbul

2 sa 15 dk

Çanakkale

Adana

2 sa 15 dk

Çanakkale

Gaziantep

2 sa 25 dk

Çanakkale

Diyarbakır

2 sa 35 dk

Çanakkale

Antalya

2 sa 20 dk

Çanakkale

Van

2 sa 45 dk

Çanakkale

Trabzon

2 sa 30 dk

Çanakkale

Erzurum

2 sa 35 dk

Çanakkale

Elazığ

2 sa 25 dk

İstanbul Hava Durumu

05 Aralık 2023

Sun

10 °C

9 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.534,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.762,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

Çanakkale varışlı yurt içi uçak biletleri

568,48TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.430,75TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.377,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.377,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.652,74TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.265,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.584,52TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.434,80TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.605,51TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.265,84TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis