Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

img

İstanbul Dubai Uçak Bileti

Birleşik Arap Emirlikleri'nin en çok turist akınına uğrayan noktalarından biri olan Dubai, Doğu ve Batı kültürleri arasında kalan önemli bir ticaret merkezi olması nedeniyle de yoğun ilgi gören bir şehirdir. Arap Yarımadası'nda yer alan şehir, Birleşik Arap Emirlikleri'nin 7 üyesinden biridir. 2,8 milyonu aşkın nüfusu, lüks olanakları ve kendine has mimari özellikleri ile her yıl çok sayıda turist ağırlar. Şehrin çöl ikliminin hakimiyeti altında olması, Dubai'yi yılın her döneminde ziyaret edilebilecek bir durak haline getirir. Ancak yaz aylarında sıcaklıklar oldukça yükselmekte, hissedilen sıcaklık değeri 50 dereceyi aşabilmektedir. Siz de turizme ve ticarete oldukça önem veren ve olanaklarıyla göz dolduran bu şehri ziyaret etmek istiyorsanız İstanbul Dubai uçak bileti alabilir, yolculuğunuzu en yakın tarih aralığında planlayabilirsiniz. 

Dubai'de Gezilecek Yerler

Dubai'nin en ünlü yapılarından biri olan ve birçok turist tarafından bir mühendislik harikası olarak kabul edilen Burj Al Arab, dünyanın ilk 7 yıldızlı konaklama merkezidir. Jumeirah Plajı’na yaklaşık 250 metre uzaklıkta olan yapıya ulaşım, özel bir köprü aracılığıyla sağlanır. Kentin bir diğer sembolü olan Burj Khalifa ise, 828 metrelik uzunluğuyla dünyanın en yüksek binası olma unvanını kazanmıştır. 

El Fahidi Hisarı'nda yer alan ve 1971 yılından beri ziyaretçilerine kapısını açan Dubai Müzesi, kentin tarihi geçmişini gözler önüne serer. Müzede yer alan sergilerde; eski evler, pazar yerleri ve tarlalar yeniden yaratılarak tasvir edilmiştir.  Ayrıca Dubai Müzesi'nde bölgedeki inci avcılığının tarihi geçmişine dair de birçok ipucu bulunur. Şehrin bir diğer ilginç ve turistik durağı ise Palm Jumeirah'dır. Yapay bir ada olan Palm Jumeirah'a ulaşım, deniz altında yer alan tüneller aracılığıyla sağlanır. 

Dubai'de Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

Dubai'nin nüfusunun yaklaşık %80'lik kesimini göçmenler oluşturur. Bu nedenle şehrin mutfağı da son derece çok kültürlü bir yapıya sahiptir. Dubai restoranlarında Arap, Türk, Hint, İspanyol, Çin ve Meksika mutfağından lezzetlerle sıklıkla karşılaşmak mümkündür. Hurma, falafel, deve eti, Mandi ve Al Machboos; Dubai'de yaygın olarak tüketilen lezzetler arasındadır. Publique, Aprons & Hammers ve Shakespeare And Co gibi restoranlarda yerel lezzetleri tadabilir, Texas Roadhouse The Cheesecake Factory'de tatlı bir mola verebilirsiniz. 

Dubai'nin gerçek bir alışveriş cenneti olduğunu söylemek yanlış olmaz. Şehirde yer alan geleneksel çarşı ve pazarların yanı sıra, devasa büyüklükteki alışveriş merkezlerinin sayısı da bir hayli fazladır. Dünyanın en büyük alışveriş merkezi olan The Dubai Mall, alışveriş tutkunlarının en sık ziyaret ettiği duraktır. Ayrıca Mall of the Emirates, Mercato, Ibn Batuta Mall ve Medinat Jumeriah gibi alışveriş merkezleri de hediyelik eşya, tekstil ürünleri ve teknolojik cihazlar satın almak isteyen ziyaretçiler için uğrak noktalar arasındadır. 

Dubai'de Ulaşım

Dubai'de üç farklı havalimanı bulunur. Şehir merkezine 40 km uzaklıkta olan Dubai Sharjah Havalimanı'ndan ulaşım otobüs, metro ve Air Arabia Shuttle hatlarıyla sağlanır. Merkeze 52 km uzaklıktaki Dubai Al Maktoum Havalimanı ise otobüs, taksi, metro ve shuttle bus seçeneklerini barındırır. Şehrin en işlek havalimanı olan Dubai Uluslararası Havalimanı, yılda 100 milyonu aşkın turist trafiğine sahip olduğu için oldukça gelişmiş bir merkezdir. Havalimanından şehir merkezine ulaşım metro aracılığıyla 25 - 40 dakikalık bir yolculukla sağlanabilir. Ayrıca C01, 31, 32C, 33 ve 43 numaralı otobüsler de şehir merkezine seyahat eden alternatifler arasında yer alır. 

Dubai'de şehir içi ulaşım çoğunlukla özel araçlarla ya da taksilerle sağlanır. Toplu taşıma olanakları arasında metro, otobüs ve minibüsler bulunur. Taksilerin ücretleri birçok şehre ve ülkeye göre oldukça uygundur. Pembe renkteki taksiler yalnızca kadın şoförler tarafından kullanılır ve kadın yolcuların kullanımına açıktır. Otobüs, metro ve minibüsleri kullanmak için günlük NOL kartlarından edinebilirsiniz. 

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis