İstanbul Fas Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Fas uçak biletleri

7.451,65TRY'den
başlayan fiyatlarla

02 Şub 2024

02 Şub 2024

İstanbul Fas Uçak Bileti

Fas Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fas Krallığı Afrika kıtası üzerinde yer almasına rağmen Afrika Birliğine üye olmayan tek ülkedir. Berberice’de El-Magrib olarak da geçer. Bu isim batıdaki yer anlamına gelir. Türkçe’de ise Fas olarak yer alan ülkenin adı Osmanlı zamanında üretilen feslerin ülkesi olduğu için Fas’a dönüşmüştür. Oldukça geniş yetkilere sahip olan bir kralla ve Temsilciler Meclisi ve Danışmanlar Meclisi olarak iki farklı alanla yönetilir. Parlamenter bir monarşi rejimi söz konusudur. Kral ülke de hem avukattır hem de lider konumundadır. 

Fas ülke olarak zamanında Fransa’nın sömürgelerinden biri olmuştur. Bu nedenle de halkın ana dili seviyesinde Fransızcası vardır. Aynı zamanda ülkenin doğal güzellikleri arasında olan Akdeniz ve okyanus sahilleri de bozulmamıştır. Verimli topraklara sahip olan Fas, Afrika’da yer alan en kendine has ülkelerden biridir. Nüfusunun büyük bir çoğunluğu Müslüman’dır.

Başkenti ise Rabat’tır. Rabat en turistik şehirlerden biridir. Ülkenin en bilinen diğer şehirleri ise Marakeş ve Kazablanka’dır. 

Oldukça renkli pazar yerleri vardır. Aynı zamanda caddeler portakal ağaçları ile doludur. Marakeş’in kızıl görünümü ve gizemli havası ziyaretçilerini içerisine çeker. Portekizce dilinde beyaz ev anlamına gelen Kazablanka tam anlamıyla beyaza bürünmüş sokaklara sahiptir. Her sene binlerce turisti ağırlamaya devam eder. Ayrıca Fas’a ziyaret etmek isterseniz kesinlikle Sahra Çölü’nde yıldızlar altında bir gece geçirmeyi unutmayın. 

Fas’ta Gezilebilecek Yerler

Akdeniz ülkesi olması sebebiyle de Fas ülkesine ait kentler ziyaretçiler tarafından oldukça büyük bir ilgi görmeye devam ediyor. Hem otantik yapısı hem de modern unsurlarıyla birlikte son derece keyifli bir izlenim bırakır. Bu anlamda şehirde gezip görebileceğiniz birçok lokasyon da mevcuttur. 

Marakeş, Berberi dilinde anlamı Tanrının Ülkesidir. Yerel halk ise şehirde yer alan yapıların renginden ötürü Kızıl Şehir olarak da anmaktadır. Fas denildiğinde gezilecek ilk yerlerden biri de Marakeş şehridir. Ülkenin ilk başkenti görevini üstlenmiş olmasıyla da önemli bir yeri vardır. Aynı zamanda Fas İslam mimarisine ait olan birçok görkemli örnekleri de barındırır. Bu anlamda en çok ilgi gören mekanlardan biri de Medina bölgesindedir. Burada renkli bir gece hayatı sizleri karşılar. Jemaa el-Fnaa Meydanını merkeze alarak gezi rotanızı belirlemeniz mümkündür. Meydanın hemen bitişiğinde Kutubiye Cami yer alır. Daha sonrasında Halı Pazarı, Terlik Çarşısı, Mellah, Baharat Pazarı olmak üzere daha birçok yeri gezebilirsiniz.

Kazablanka’nın, 20. yüzyıldan önce mimarisi yapısı oluşmaya başlamıştır. Modern bir görünüme sahiptir. Özellikle de Fransızlar’ın sömürge döneminde gerçekleşen projelerle birlikte günümüzdeki görünümüne sahip olmuştur. Endülüs’e oldukça yakın bir şehirdir. Aynı zamanda kentin merkezi olan Muhammed V Meydanı’nda ve Twin Center’da bu çalışmaları daha net bir şekilde görmeniz mümkündür. Bölgede yer alan II. Hasan Cami ve Muhammed V Meydanı yakınında yer alan Kazablanka Katedrali kent için önemli mimari eserler arasındadır. 

Agadir, büyük bir liman kentidir. Fas’ta yer alan diğer şehirlere göre çok daha modern bir yapısı vardır. Yılda ise ortalama olarak 300 gün süren güneşli bir havaya sahiptir. Uzun kumsalları ve şık marinası ile tatilciler için vazgeçilmez lokasyonlardan biri haline gelmiştir. 

Fas’ın Tarihi

Fas’ın Tarihi oldukça eski zamanlara kadar dayanır. 788 yılında Arapların Kuzey Afrika bölgesini fethetmesinden sonra Faslı Müslüman hanedanlar tarafından ülke yönetilmeye başlanmıştır. Günümüzde de anayasal monarşi sisteminde yönetimine devam edilmektedir. Şehrin hemen hemen her noktası tarih kokan bir yapıya sahiptir. Tatilinizi yaparken bir yandan da sizleri geçmişe götürecek bir havası vardır. 

Ülkede yer alan Essaouira eski adıyla Magador aslında askeri amaçlı kurulmuştur. Aynı zamanda da bir balıkçı kasabasıdır. Bir dönem boyunca hippiler tarafından büyük bir ilgi görmüştür. Kentte yer alan tarihi yapıların da büyük bir kısmı koruma amacıyla surlar içerisinde yer alır. Gel- git zamanları içerisinde de mükemmel manzaralara tanıklık edebilirsiniz. Özellikle kentin en önemli tarihi yapılarını görmek adına da diğer şehirlere kolay geçiş yapabilirsiniz.

Ülkenin bağımsızlığını ilan etmesinden sonra Rabat şehri başkent olmuştur. Burada birçok medeniyetten miras kalan anıtlar yer alır. Ayrıca kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapar ve tarihi binalarıyla da dikkat çeker. Tam anlamıyla koloni mimarisini yakından görebilirsiniz. Fas için en önemli turistik bölgelerden biridir. Burada Arkeoloji Müzesi, St. Paul Mağarası, Bilim ve Doğa Müzesi gibi keyifli gezi noktaları da vardır.

Chefchaouen, Yahudiler tarafından inşa edilen mavi badanalı binalardır. Mavi rengine bürünen sokakları ile ünlenmiştir. Gece hayatı sönüktür. Ancak Fas’ta yer alan en popüler tatil mekanlarından biridir. Mimari açıdan da eşine oldukça az rastlanan bir özgünlükle ortaya çıkmıştır. Bölgede yer alan Plaza Uta-Hammam El isimli meydanı gezebilirsiniz.

Fas’ta Kültürel Etkinlikler

Fas festivalleri bakımından ve tarihi açısından oldukça keyifli kültürel etkinliklere sahiptir. Bunlardan biri olan Gnawa Müzik Festivalidir. Birçok ülkeden müzik severlerin de katılımıyla her yıl mayıs ayında düzenlenir. Hurma Festivali ise her yıl ekim ayında düzenlenen ve hurma hasadı zamanına denk getirilen 3 günlük bir festivaldir. Dünya Kutsal Müzik Festivali, Marakeş Uluslararası Film Festivali, Arts in Marrakech Internaitonal Biennale, Fes Festival of World Sacred Music ülkede yer alan başlıca faaliyetlerdendir.

Fas’ta Konaklama

Fas zamanla kendisini geliştirmeyi başarmış olan ülkelerden biridir. Aynı zamanda tarihi geçmişi ve ülke içerisinde yer alan tarihi yapıları da turistik anlamda oldukça dikkat çekicidir. Her yıl binlerce turisti ağırlayan şehir konaklama açısından da sizlere büyük imkanlar sunar. Güvenlik, temizlik bakımından da son derece titiz çalışılır. Her bütçeye uygun otel ve türleri yer almaktadır. 

Fas’ın Lezzetleri

Fas Mutfağı, Afrika’daki en ilgi çekici mutfaklardan biridir. En ünlü yemekleri arasında irmikle birlikte hazırlanan ve içerisinde sebze, et olan kuskustur. Çeşitli baharatlarla hazırlanan soslarla birlikte etin özel kaplarda kömür ateşinde pişirilmesiyle hazırlanan Tajin yemeği de oldukça lezizdir. Türk kültüründe de yer alan yemekten önce çorba içmek Fas geleneklerinde de yer alır. Bu çorbaya ise Harira derler ve sebzeden yapılır. 

Fas’ta Ulaşım

Fas ülke olarak nispeten gelişmiş bir ulaşım sistemine sahiptir. Tren, otobüs, taksi ve kiralık araba seçeneklerini kullanarak ulaşımlarınızı sağlayabilirsiniz. 

Otobüs ile Ulaşım

Şehirlerde genellikle otobüs sistemleri mevcuttur. Bu sayede de kolay bir şekilde istediğiniz lokasyonlara varış sağlayabilirsiniz.

İstanbul Havaalanına Ulaşım Olanakları

İstanbul Havaalanına ulaşım için 7/24 kullanım sağlayabileceğiniz HavaİST otobüsleri ve belediyenin sağlamış olduğu İETT otobüsleri yer almaktadır. 

İstanbul’dan Fas’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

İstanbul’dan Fas’a uçuş süresi ortalama olarak 4-5 saat arasında değişir. Bunlar aktarmasız uçuş saatleridir. Eğer aktarmalı uçuşları tercih ederseniz bu süre zarfı daha çok uzayacaktır. 

İstanbul Fas Arası Kaç Km?

İstanbul ve Fas arası 4676 kilometredir.

Fas’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Ülkede yaz sıcaklarının ve kuraklığın hakim olduğu göz önüne alındığında kış aylarında gitmeniz daha uygundur Özellikle Kasım ve mart ayları arasında Fas’ı ziyaret edebilirsiniz. Biletlerinizi ise bu çerçevede önceden satın alarak çok daha uygun fiyatlara denk getirebilirsiniz.

Fas’ta İklim Nasıldır?

Fas coğrafi konumuyla da birlikte birçok iklimi barındıran bir ülkedir. Okyanus kıyılarında ılıman bir iklim hakimdir. Atlas Dağı’na doğru gidildikçe çöl iklimi görülür. Yaz ayları sıcak ve kışları ise ılıktır. İç kesimlere doğru Akdeniz ikliminin esintileri vardır. Buralarda da bol yağışlar vardır. 

img

Fas Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

18 °C

16 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

İstanbul Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

19 °C

17 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
957,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.534,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.764,69TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis