Hepsiburada Seyahat

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

İstanbul Gaziantep uçak biletleri

Gaziantep (GZT-Oğuzeli Uluslararası) - İstanbul

uçuşları

799,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

26 Kas 2022

Gaziantep (GZT-Oğuzeli Uluslararası) - İstanbul

uçuşları

959,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

06 Ara 2022

Gaziantep (GZT-Oğuzeli Uluslararası) - İstanbul

uçuşları

959,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

08 Ara 2022

Gaziantep (GZT-Oğuzeli Uluslararası) - İstanbul

uçuşları

959,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

28 Ara 2022

Gaziantep (GZT-Oğuzeli Uluslararası) - İstanbul

uçuşları

1.160,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

07 Oca 2023

İstanbul Gaziantep Uçak Bileti

Gaziantep Hakkında Bilinmesi Gerekenler 

Yaşayan en eski kentlerden biri olan Gaziantep Türkiye’nin nüfus bakımında en kalabalık 8.ilidir. Osmaniye ve Şanlıurfa’ya komşu olan Gaziantep büyük bir ticaret merkezidir. Ticarette bu kadar etkili olmasının sebebi bulunduğu jeopolitik konudur. Çünkü Gaziantep konumu bakımdan Anadolu ve Doğu arasında yer alan bir yerdedir. Sadece günümüzde değil tarihi boyunca da çeşitli ülkelerin ticaret merkezi olmuştur. 

Doğal göllerin bulunmadığı Gaziantep’e bunun yerine yapay göller ve barajlar inşa edilmiştir. Kendine öz bir toprak yapısı bulunan Gaziantep tarihi dokusu ile dikkatleri üzerine çeker. Gaziantep tarım bakımından Türkiye’nin verimli toprakları arasında yer alır. Gaziantep’te yer alan toprakların %60’ı tarım faaliyetlerinde aktif rol oynar. Gaziantep’te zeytin ve Antep fıstığı yaygın olarak yetiştirilir. Gaziantep bahçe sektöründe de gelişmiş olan bir ilimizdir. Çeşitli meyvelerden oluşan bahçeler yer almaktadır. 

Tarihinde ipek yolu ticaretinin yapıldığı yol güzergahında bulunması Gaziantep’e farklı bir önem katmıştır. Gaziantep’in her noktası medeniyetlere ait izler taşır. Tarih kokan bu şehrin sokakları adeta insanı kendisine çekmektedir. Tarihi kalıntılarla dolu bu şehirde birçok tarihi müze yer alır. 

Gaziantep’te Gezilebilecek Yerler 

Gaziantep gezisi sırasında mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında meşhur Gaziantep Bakırcılar Çarşısıdır. Çarşı her turistin uğramadan gitmediği yerlerden biridir. Bakırcılar çarşısına ilk girdiğinizde sizi yoğun bir baharat kokusu karşılar. Gaziantep’e özel baharatların yer aldığı bu çarşıda hediyelik eşya alabileceğiniz birçok dükkan yer alır. 

Tarihi Gaziantep evleri fotoğraf galerinizde yer alması gereken mekanlardan biridir. Tarihi bir dokuya sahip olan bu evlerin yapımında bölgede bulunan özel topraklardan kullanılmıştır. Günümüze kadar gelen serüveninde bu tarihi evlerin birçoğu kullanılmaktadır. Gaziantep sokaklarını gezmek için çıktığınız yolculukta buraya kesinlikle uğramalısınız. 

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Türkiye’nin sayılı hayvanat bahçelerinden biridir. Hayvanat bahçesi içerisinde onlarca çeşitli hayvan türleri yer almaktadır. Aslan, yılan, panda hayvanat bahçesinin en ilgi gören hayvanlarından bir kaçıdır. Siz de birçok hayvan türünü bir arada görmek istiyorsanız Hayvanat Bahçesini ziyaret edebilirsiniz. 

Gaziantep kalesi turistlerin bir diğer uğrak noktasıdır. Tarihi öneme sahip olan bu kalede kazı çalışmaları hala devam etmektedir. Son yapılan kazı çalışmasında kalede bir camiye rastlandı. Her yerinden kazıldıkça tarih fışkıran bu şehirde mutlaka gezilmesi gereken yerlerden birisi de Gaziantep kalesidir.

Gaziantep’in bu kadar tarihi özelliklere sahip olduktan sonra müzelere sahip olmaması düşünülemezdi bile. Önemli kazı çalışmaları sonucunda çıkarılan tarihi eserler bu müzelerde sergilenmektedir. En çok ziyaretçi alan müzelerinin başında Zeugma Mozaik Müzesi yer almaktadır. Dönemde çizilen mozaikler bozulmadan yeryüzüne çıkarılmış ve bu müzede sergilemiştir. Gidilmesi gereken diğer müzeler ise Oyuncak Müzesi, Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Beyazhan Kent Müzesi ve Emine Göğüş Mutfak Müzesidir. 

Gaziantep Tarihi 

Anadolu’da hakim olan her devletin gözdesi olan Gaziantep Roma İmparatorluğu döneminde sınır şehri olmuştur. İlerleyen dönemlerde İslamiyet yayılınca İslam devletlerinin himayesi altına girmiştir. İslam devletlerinin himayesine girmeden önce Bizans devleti Gaziantep’i kaybetmemek için çeşitli önlemler almıştır. Çünkü Gaziantep jeopolitik konumundan dolayı Bizans’ın en önemli toprak parçalarından biri halindeydi. Tarih 1067’yi gösterdiğinde Gaziantep Türklerin himayesine girdi. Anadolu Selçuklu Devletinin himayesinde yer alan Gaziantep önemli bir yere sahipti. Arap eyaletine bağlı sancak merkezi olan Gaziantep 1908 yılında sancak merkezi olmuştur. 

Cumhuriyetin ilanından sonra 1924 yılında sancak unvanları kaldırıldı. Gaziantep il statüsüne yerleştirildi. Kurtuluş Savaşı döneminde halkın büyük güç gösterip düşmanlara karşı göstermiş olduğu büyük başarısı karşısında Antep’e Gazi unvanı verildi. Tarih boyunca hakim olduğu her devlet için büyük öneme sahip olan Gaziantep ülkemizin bütün nadide illerinde olduğu gibi büyük bir öneme sahiptir. 

Gaziantep’te Kültürel Etkinlikler 

Gaziantep kültür etkinliklerinde en çok dikkat çekeni yöresel lezzetlerin yer aldığı festivallerdir. Gaziantep lezzetleriyle ön plana çıkan bir ilimizdir. Bu yüzden Gaziantep’te sıkça lezzet festivalleri yapılır. Bunun yanı sıra Gaziantep gazi unvanına sahip olan bir ilimizdir. Kurtuluş Yıldönümünde her sene özel kültürel etkinlikler gerçekleştirilir. Bu etkinliklere sadece Gaziantep ilinde ikamet eden değil Türkiye’nin birçok ilinde ikamet eden vatandaşlar da katılır. Konserler ve kültür turizm etkinlikleri çok yaygın bir şekilde Gaziantep’te gerçekleşir. 

Gaziantep’te Konaklama 

Gaziantep konaklama bakımından gelen misafirlerine kolaylık sağlayan illerden biridir. Konaklama yapmak için kiralık evleri, pansiyonları, aparatları ve otelleri tercih edebilirsiniz. Şehir merkezinde ve turistik bölgelerinde onlarca konaklama yapabileceğiniz alternatifler yer almaktadır. 

Gaziantep Lezzetleri 

Damak tadı bakımından en sevilen tatlara sahip olan Gaziantep, baklavası ile ünlüdür. Hatta Gaziantep baklavası belgelendirilmiş ve tescillendirilmiş tatlardan biridir. Gaziantep’e gelip baklava yemeden kesinlikle gitmeyin. Gaziantep baklavasının en büyük özelliği hamurunun çok ince açılmasıdır. 1.kalite baklava yemek isteyenler Gaziantep ziyaretleri sırasında mutlaka baklavanın tadına bakmalılardır. Gaziantep yöresine ait lezzetler arasında en popüler olan yiyeceklerden biri Kuru Dolmadır. Biber ve patlıcanlar Gaziantep’te balkonlara asılarak kurutulur. Kurutulan patlıcan ve biberlerden dolma yapılır ve ortaya enfes bir tat çıkar. Gaziantep denilince akla gelen diğer bir lezzetse içli köftedir. İçli köfte herkes tarafından sevilen bir lezzettir. Fakat bunu ana vatanında yemek sizin güzel bir yemek ziyafeti yaşamanıza sebep olacaktır. 

Gaziantep’te Ulaşım 

Gaziantep’te ulaşım imkanları ve güzergahları belediyeler tarafından yapılan düzenlemelerle çok iyi hale gelmiştir. Gaziantep merkeze ya da ilçelerinden birine gitmek istiyorsanız Gaziantep Havalimanından belediye ve özel halk otobüsleri belirli aralıklarla ulaşım sağlamaktadır. Bunun yanı sıra taksilerle rahatlıkla Gaziantep Havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir içinde yer alan toplu taşıma imkanları ile Gaziantep’in önemli noktalarını rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. 

İstanbul Havaalanına Ulaşım Olanakları 

İstanbul Havalimanına ulaşım için birçok alternatif yer alır. Bu alternatifler bulunan ilçelere göre değişkenlik gösterir. Metro, halk otobüsleri ve deniz ulaşım araçlarını kullanarak Havalimanın olduğu ilçeye gelebilir buradan yine otobüs yardımıyla Havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksiler de İstanbul Havaalanına ulaşım için başvurulan yöntemlerden biridir. 

İstanbul’dan Gaziantep’e Uçuş Kaç Saat Sürer? 

İstanbul ile Gaziantep uçuşları aktarmalı ve aktarmasız olarak değişkenlik gösterir. Aktarmalı seferlerde aktarma yapacağı ile bağlı olarak uçuş süreleri değişmektedir. Aktarmasız uçuşlarda ise İstanbul Gaziantep uçuş süresi 1 saat 37 dakikadır. 

İstanbul Gaziantep Arası Kaç Kilometre? 

İstanbul Gaziantep arası karayolu yolculuk mesafesi 1148 kilometredir. Uçak ile Uçuş mesafesi ise 848 kilometredir. 

Gaziantep’e En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır? 

Gaziantep turistlerin ilgisini çeken illerimizden biridir. Yıl ilçesinde yerli ve yabancı olmak üzere birçok turist Gaziantep’e akın eder. Sık sık İstanbul Gaziantep arası uçak seferleri düzenlenir. Birçok firma uçak biletleri için kampanya düzenlemektedir. Bu kampanyaları takip ederek veya erken rezervasyon yaptırarak uygun fiyatlarla Gaziantep uçak bileti alabilirsiniz.

Gaziantep’te İklim Nasıldır? 

Gaziantep jeopolitik konumundan dolayı hem Akdeniz iklimine hem de kara iklimine sahip olan bir ildir. Güney kısımlarında daha çok Akdeniz iklimi yaşanır. Genel olarak iklime bakıldığında kışları soğuk ve yağışlı, yazları ise kurak ve sıcaktır. 

img

Gaziantep Hava Durumu

25 Kasım 2022

Sun

10 °C

10 °C

Uçuş süreleri

Gaziantep

İstanbul

1 sa 35 dk

Gaziantep

İstanbul

1 sa 35 dk

Gaziantep

İzmir

1 sa 50 dk

Gaziantep

Ankara

1 sa 5 dk

Gaziantep

Antalya

1 sa 30 dk

Gaziantep

Lefkoşa

2 sa 20 dk

Gaziantep

Trabzon

2 sa 15 dk

Gaziantep

Çanakkale

2 sa 25 dk

2 sa 25 dk

Gaziantep

Muğla

2 sa 20 dk

Gaziantep

Berlin

4 sa 30 dk

Gaziantep

Dusseldorf

4 sa 45 dk

Gaziantep

Paris

5 sa

Gaziantep

Stuttgart

4 sa 35 dk

Gaziantep

Zürih

4 sa 25 dk

Gaziantep

Frankfurt

4 sa 50 dk

İstanbul Hava Durumu

25 Kasım 2022

Sun

11 °C

10 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 30 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Taşkent

4 sa 30 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Berlin

2 sa 55 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul - İzmir

uçuşları

471,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Antalya

uçuşları

609,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Trabzon

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Gaziantep

uçuşları

504,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Lefkoşa

uçuşları

795,22 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Adana

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Ordu

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Ankara

uçuşları

431,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Diyarbakır

uçuşları

604,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Muğla

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

İstanbul - Taşkent

uçuşları

4.175,70 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Bakü

uçuşları

1.912,93 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Berlin

uçuşları

1.419,21 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Berlin

uçuşları

1.419,21 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Berlin

uçuşları

1.419,21 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep varışlı yurt içi uçak biletleri

Bursa - Gaziantep

uçuşları

1.383,66 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Dalaman,Muğla - Gaziantep

uçuşları

1.287,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Muğla - Gaziantep

uçuşları

1.293,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Çanakkale - Gaziantep

uçuşları

1.164,42 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Lefkoşa - Gaziantep

uçuşları

1.384,81 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Trabzon - Gaziantep

uçuşları

1.231,25 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Antalya - Gaziantep

uçuşları

469,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - Gaziantep

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir - Gaziantep

uçuşları

529,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Gaziantep

uçuşları

504,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep varışlı yurt dışı uçak biletleri

Basel Mulhouse - Gaziantep

uçuşları

2.674,86 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Basel Mulhouse - Gaziantep

uçuşları

2.674,86 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Londra - Gaziantep

uçuşları

3.400,45 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Üsküp - Gaziantep

uçuşları

2.172,66 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Frankfurt - Gaziantep

uçuşları

1.836,13 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Stuttgart - Gaziantep

uçuşları

1.475,09 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Paris - Gaziantep

uçuşları

2.869,61 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Dusseldorf - Gaziantep

uçuşları

1.594,30 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Dusseldorf - Gaziantep

uçuşları

1.594,30 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Berlin - Gaziantep

uçuşları

1.653,07 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Nasıl uçak bilet satın alabilirim?

02

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

03

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

04

Esnek bilet nedir?

05

Promosyonlu bilet nedir?

06

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

07

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

08

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

09

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

10

Biletime nasıl ulaşırım?

11

Faturam ne zaman gelir?

12

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

13

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

14

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

15

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

16

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

17

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

18

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

19

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

20

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

21

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

22

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

23

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

24

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis