Hepsiburada Seyahat

Uçak Biletin

Burada

Nereden

Nereden

Nereye

Nereye

Gidiş Tarihi

Yolcu Bilgileri

1

Yolcu

Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

İstanbul İzmir uçak biletleri

Adnan Menderes Havalimanı (ADB) - İstanbul

uçuşları

759,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

06 Ara 2022

Adnan Menderes Havalimanı (ADB) - İstanbul

uçuşları

759,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

10 Ara 2022

Adnan Menderes Havalimanı (ADB) - İstanbul

uçuşları

759,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

24 Şub 2023

Adnan Menderes Havalimanı (ADB) - İstanbul

uçuşları

409,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

01 Mar 2023

Adnan Menderes Havalimanı (ADB) - İstanbul

uçuşları

409,00 TRY'den

başlayan fiyatlarla

04 Mar 2023

İstanbul İzmir Uçak Bileti

İzmir Hakkında

İzmir, Türkiye üzerinde Ege Bölgesi’nde yer alan en büyük üçüncü şehirdir. İzmir Körfezi üzerine kuruludur. Özellikle dünya çapında da ünlü fuar alanı ve liman özelliğine sahiptir. Farklı kültürlere de zamanında kucak açmasıyla hem modern bir şehir hem de kültürel bir şehir olmayı başarmıştır. İzmir’in batısında Ege Denizi ve adalar yer almaktadır. 

Sakin yaşamıyla dikkat çeken ve aynı zamanda ülkemizin de gözde şehirlerinden olan İzmir dünya üzerinde de çok talep alan şehirler arasındadır. Günümüzde yatların da uğrak yeri olan limanıyla oldukça keyifli zamanlar sunar. Ayrıca caddeler üzerinde yer alan hurma ve palmiye ağaçlarının görüntüsü de mükemmel bir görüntüye sahip olmasına yardımcı oluyor. 

İzmir geçmiş dönemler içerisinde İyonya, Roma gibi oldukça önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Çok büyük bir tarihe sahip olmasıyla birlikte kültürel anlamda ve tarihi dokusuyla da bir o kadar zengindir. 

İzmir ‘de Gezilmesi Gereken Yerler

İzmir’in yapısı ve geçmişi sebebiyle gezilecek çok fazla rotası yer almaktadır. Bunlardan başlıcaları İzmir’in sembolü olan Saat Kulesi’dir. Konak Meydanı’nda yer alan bu eser şehrin en merkez noktasındadır. Gustave Eiffel tarafından planlanmıştır. Konak Pier de bu meydana çok yakın yerlerden biri olmasıyla birlikte mutlaka görmeniz gereken mekanlar arasında yer alır. 

Bir diğer İzmir denildiğinde akla gelen yer ise uzun uzadıya yer alan Tarihi Kemeraltı Çarşısı’dır. Eğer İzmir’e geldiyseniz burası olmazsa olmazlarından biridir. Aynı zamanda çarşı içerisinde yer alan Kızlarağası Han’da da biraz oturup soluklanabilirsiniz. Eşsiz kahveleri ve meşrubatlarıyla sizlere tarihi bir dokuda keyifli hizmet verir. 

Ayrıca İzmir şehir merkezinde yer alan modern binalar arasında Agora Ören Yeri de İzmir’in ilk dönemlerinden kalan yerleşim yerlerinden biridir. Burası oldukça önemli alanlardan biridir. Çevresinde antik kentlerden toparlanan ve bir kısmı da İzmir Arkeoloji Müzesi’nde yer alan eserler vardır. 

Avrupa içerisinde de en büyük doğal yaşam parkının İzmir’de olduğunu biliyor muydunuz? Doğal Yaşam Parkı ile her yıl binlerce kişiyi ağırlıyor. Körfez manzarası eşliğinde İzmir’i izlemek istiyorsanız Tarihi Asansör’de en üst noktaya çıkmanız gerekir. 

İzmir Tarih

İzmir’de M.Ö 300’lü yıllar içerisinde büyük İskender tarafından kurulan Smyrna kenti kalıntılarına rastlanmaktadır. Daha sonra da farklı medeniyetlerin kent içerisinde yer almasıyla çok kültürlü bir şehir haline gelmiştir. İzmir’in tarihi noktasında kent merkezinin kalbinde Konak Meydanı vardır. Tarihi olarak gezip görmeniz gereken birçok yer olduğunu söylemek mümkündür.

1754 ve 1755 yılları arasında yapılan Yalı Cami Mehmet Paşa’nın kızı olan Ayşe Hanım tarafından yaptırılmış bir eserdir. Konak Meydanı üzerinde yer alan en eski tarihi yapılardan biri olmasıyla dönemini de en iyi şekilde yansıtmaktadır. 

İzmir Milli Kütüphane ise Türkiye’de milli adını taşıyan ilk kütüphane olarak halka açıktır. İttihat ve Terakki Cemiyeti girişiyle birlikte burası Beyler Sokağı üzerinde yer almaktadır. Tam bir Neo- klasik tarz yapılan bir yapıdır.

Kadifekale İzmir Körfezi ve kent merkezinde yer alır. Muhteşem bir manzarası vardır. İzmir’in en güzel atmosferine sahip olan bölgelerden biridir. Helenistik ve Roma dönemlerinin kalıntıları yer alır. Etrafı surlarla çevrili korunaklı bir bölgedir.

Basmane ise tarihi otelleri barındırmasıyla bu ismi almıştır. Sokak boyunca birçok tarihi yapıya eşlik ederek yürüyüş yapabilirsiniz. Bir diğer görülmesi gereken yerlerden biri de İzmir Etnografya Müzesi’dir. Üç katlı olan bu bina içerisinde çok fazla tarihi eseri bulunduruyor. 

İzmir Kültürel Etkinlikler

İzmir Efeleriyle ünlü olan bir şehirdir. İzmir’in birbirinden eşsiz festivalleri yazları çok başka olmaktadır. Özellikle her yıl Nazarköy Boncuk Festivali düzenlenmektedir. Geçimini boncuklarla kazanan ve aynı zamanda kiraz yetiştiren bir halkı vardır. Buradan çeşitli boncuklar alabilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Mayıs ayında gerçekleşen mis kokulu Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali ile eğlencenin tadını çıkartın. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri Aralık ayında düzenlenir. Belli bir tema ile düzenlenir. Alaçatı Ot Festivali her Nisan ayında Alaçatı’da gerçekleşir. Kortej eşliğinde hasat edilen ürünler sergilenir. 

Tam bir geleneğin yaşatıldığı festival olan Bayraklı Deve Güreşi genellikle Mart ayında meraklıları için düzenlenir. Sonbaharda gerçekleşen ve son derece neşeli Zeytin Festivali’ne de uğramadan İzmir’i terk etmeyin. Buca Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Balkan Festivali de Eylül ayında gerçekleşen oldukça kıymetli bir festivaldir.

İzmir’de Konaklama

İzmir şehir merkezi üzerinde her bütçe için uygun fiyatlarda kalacak noktalar bulabilirsiniz. Özellikle merkez noktasında gezmek istiyorsanız Konak ve Alsancak sizler için uygun lokasyonlar olacaktır. Bu bölgelerde 5 yıldızlı otellerle birlikte butik oteller, kiralık evler gibi seçenekler yer almaktadır. Erken rezervasyon seçeneklerinden faydalanarak son derece uygun fiyatlarla birlikte konforlu bir tatil geçirmeniz mümkündür. 

İzmir Lezzetler

İzmir, mutfağı açısından farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasıyla çok geniş lezzetlere sahiptir. Türk, Boşnak, Rum, Arnavut, Levanten, Yahudi olmak üzere burada ortak bir kültür yaratmışlardır. İzmir tam olarak Ege mutfağının eşsiz lezzetleriyle ünlenmiş şehirlerden biridir. Akdeniz ikliminden ve verimli arazilerden gelen malzemelerle birlikte hem lezzetli hem de sağlıklı birçok ürün meydana çıkmıştır. 

Özellikle İzmir mutfağı denildiğinde zeytinyağlılar akla gelir. Bu mutfağın olmazsa olmazlarından biridir. Deniz ürünleri de aynı şekilde İzmir’de çok sık kullanılır. Isırgan, sarmaşık, hindiba gibi yerel otlarla da mükemmel tatlar sizleri bekliyor olacaktır. 

İzmir’de kahvaltı yapmak istiyorsanız o kahvaltı boyozsuz olmaz. Sabahları boyozlarla harika bir keyif yapabilirsiniz. Aynı zamanda kumru, İzmir köfte, İzmir tulumu, keşkek, zerde, lokma, kol böreği, radika salatası bunlar İzmir denildiğinde akla gelen ilk lezzetlerdir. 

İzmir Ulaşım 

Şehir içerisinde birçok toplu taşıma aracı vardır. İzmir’de eğer toplu taşıma kullanmak istiyorsanız elektronik kartlarınız olması gerekir. İzmirimkart adı verilen kartlar şehir içerisinde kullanılmaktadır. Şehre geldiğinizde duraklardan basit bir şekilde temin etmeniz mümkündür. Dolum işlemlerinizden sonra otobüs, tramvay, metro olmak üzere birçok ulaşım aracını kullanabilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

İzmir’de otobüsler 322 hat üzerinden hizmet vermektedir. Önemli noktalarda da gece yarısından sonra belli saatlerde seferler düzenleyerek şehirde kolayca seyahat etmenize yardımcı olur.

Metro ile Ulaşım

Metrolar sabah 6 ile gece 12’ye kadar hizmet verir. Özellikle otobüs ve vapur bağlantılarının olduğu metroların sıklığı 10 dk da bir gerçekleşir. Yoğun saatler içerisinde ise 5 dk da bir gerçekleşen seferler mevcuttur.

Vapur ile Ulaşım

İzmir’in coğrafi konumu ve körfez şehri olmasıyla birçok vapur seferi de düzenlenir. Hem kolaydır hem de son derece keyifli bir seyahattir. Hiç trafiğe takılmadan 25 dakika gibi kısa sürelerde ulaşımlarınızı gerçekleştirirsiniz. 

İstanbul Havalimanı Ulaşımı

İstanbul Havalimanı’na ulaşım için özel servisleri kullanabilirsiniz. Belli duraklardan geçerek ve kredi kartı, temassız ödeme, otobüs kartlarıyla ödemeler yaparak konforlu bir ulaşım sağlarsınız. Aynı zamanda belediye otobüslerinde H-1, H-2, H-3, H-6, H-8, H-9 otobüslerini de kullanarak varış sağlayabilirsiniz.

İstanbul’dan İzmir’e Uçuş Kaç Saat?

İstanbul’dan İzmir’e uçuşlar 1 saat 5 dakika sürmektedir. Rötarlı uçuşlar, hava koşulları noktasında gecikmelerin olması muhtemeldir.

İstanbul’dan İzmir Kaç Km?

İstanbul ve İzmir arası 479 kilometredir.

İstanbul’dan İzmir’e En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Özellikle İstanbul’dan İzmir’e çok sık sefer düzenlenmektedir. Bu seferleri tatilinize göre planlarken birkaç hafta öncesinden rezervasyon işlemlerinizi gerçekleştirmeniz sizler için daha uygun olur. 

img

İzmir Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

16 °C

16 °C

Uçuş süreleri

İzmir

İstanbul

1 sa 5 dk

İzmir

Ankara

1 sa 10 dk

2 sa 30 dk

İzmir

Adana

2 sa 10 dk

İzmir

Gaziantep

2 sa 20 dk

İzmir

Mardin

2 sa 35 dk

İzmir

Van

2 sa 40 dk

İzmir

Trabzon

2 sa 20 dk

İzmir

Antalya

2 sa 10 dk

İzmir

Erzurum

2 sa 30 dk

4 sa 15 dk

İzmir

Berlin

3 sa 55 dk

İzmir

Amsterdam

4 sa 35 dk

İzmir

Bakü

3 sa 45 dk

İzmir

Münih

2 sa 40 dk

İzmir

Frankfurt

4 sa 10 dk

İzmir

Paris

4 sa 30 dk

İzmir

Stuttgart

4 sa

İzmir

Üsküp

2 sa 30 dk

İzmir

Köln

4 sa 50 dk

İstanbul Hava Durumu

24 Kasım 2022

Sun

13 °C

12 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 30 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Taşkent

4 sa 30 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Berlin

10 sa 10 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul - İzmir

uçuşları

471,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Antalya

uçuşları

609,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Trabzon

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Gaziantep

uçuşları

504,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Lefkoşa

uçuşları

795,22 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Adana

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Ordu

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Ankara

uçuşları

431,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Diyarbakır

uçuşları

604,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Muğla

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

İstanbul - Taşkent

uçuşları

4.175,70 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Bakü

uçuşları

1.912,93 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Berlin

uçuşları

1.419,21 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Berlin

uçuşları

1.419,21 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - Berlin

uçuşları

1.419,21 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir varışlı yurt içi uçak biletleri

Van - İzmir

uçuşları

619,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Van - İzmir

uçuşları

619,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - İzmir

uçuşları

499,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - İzmir

uçuşları

499,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Gaziantep - İzmir

uçuşları

499,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Adana - İzmir

uçuşları

409,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Diyarbakır - İzmir

uçuşları

469,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - İzmir

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Ankara - İzmir

uçuşları

491,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İstanbul - İzmir

uçuşları

471,99 TRY'den

başlayan fiyatlarla

İzmir varışlı yurt dışı uçak biletleri

Köln - İzmir

uçuşları

1.397,24 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Stuttgart - İzmir

uçuşları

1.181,57 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Frankfurt - İzmir

uçuşları

1.597,69 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Münih - İzmir

uçuşları

1.275,93 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Münih - İzmir

uçuşları

1.275,93 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Berlin - İzmir

uçuşları

1.181,56 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Bakü - İzmir

uçuşları

2.564,60 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Bakü - İzmir

uçuşları

2.564,60 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Dusseldorf - İzmir

uçuşları

1.129,95 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Amsterdam - İzmir

uçuşları

1.355,89 TRY'den

başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Nasıl uçak bilet satın alabilirim?

02

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

03

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

04

Esnek bilet nedir?

05

Promosyonlu bilet nedir?

06

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

07

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

08

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

09

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

10

Biletime nasıl ulaşırım?

11

Faturam ne zaman gelir?

12

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

13

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

14

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

15

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

16

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

17

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

18

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

19

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

20

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

21

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

22

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

23

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

24

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.svg
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis