Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

img

İstanbul İzmir Uçak Bileti

Ege'nin incisi İzmir, Türkiye tarihinin de dönüm noktalarından birini oluşturuyor. Tarihi ve kültürel anlamda bulunduğu coğrafyanın en önemli şehirleri arasında gösterilen İzmir'e yalnızca yurt içinden değil, yurt dışından da sayısız ziyaretçi geliyor. Şehir merkeziyle ayrı, çevre ilçeleriyle ayrı güzellikler sergileyen İzmir deniz turizmi söz konusu olduğunda da ön plana çıkıyor. Dünyaca ünlü plajları ve tatil beldeleriyle eğlenceli bir yaz turizmi destinasyonu olarak da kabul edilen İzmir, İstanbul'dan gelecek turistler için de makul bir konumda bulunuyor. İstanbul İzmir uçak bileti alarak kolaylıkla gidebileceğiniz İzmir'de her bir cadde ve sokak, kesinlikle görülmeyi hak ediyor. 

İzmir'de Gezilecek Yerler

İzmir'de gezilecek onlarca yer olmakla birlikte bunların başlıcaları Efes Antik Kenti, Alsancak Meydanı, kordon, Basmane ve Kadifekale olarak biliniyor. Efes Antik Kenti İzmir'in Selçuk ilçesinde bulunuyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde de yer ediniyor. Neolitik döneme kadar uzanan geçmişi ile günümüze kadar pek çok medeniyete tanıklık etmiş olan Efes, kütüphanesi başta olmak üzere her bir noktasıyla insanı mest ediyor. Alsancak Meydanı ve kordon ise şehrin tam göbeğinde bulunuyor. İzmir'de yaşayan her yaştan insanın da sıklıkta gittiği bu lokasyon, deniz manzaralı bir dinlenme alanı olarak tabir edilebiliyor. Özellikle yaz akşamlarında arkadaşlarınızla ya da eşinizle gidip oturabileceğiniz, bir şeyler yiyip içerken hoş sohbet edebileceğiniz Alsancak, İzmir tatillerinin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Basmane ile Kadifekale ise eski İzmir'i temsil ederken hem fotoğraf tutkunları hem de tarih meraklıları için eşsiz bir önem gösteriyor.

İzmir'de Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

İzmir mutfağı dendiğinde akla ilk olarak boyoz ve gevrek gibi sokak lezzetleri gelse de Akdeniz mutfağının sayısız lezzeti, şehrin bir diğer özelliğini oluşturuyor. Ege'nin hafif zeytinyağlı yemeklerinin başrolü paylaştığı İzmir mutfağında farklı coğrafyaların yemeklerini tatmak da mümkün hale geliyor. Merkeze yakın bir yerde Ege mutfağını denemek isteyenler için Kordon Yengeç Restaurant ile Boğaziçi Restaurant Üçkuyular tavsiye edilirken Sakız Alsancak, Moresi Eski Köy gibi mekanlara da mutlaka bakmanız gerekiyor.

İzmir'de alışveriş yapmak ya da hediyelik eşya satın almak isterseniz sizin için önerilecek ilk adres Basmane oluyor. Basmane semti şehrin tam merkezinde yer alıyor ve İzmir'in eski dönemlerdeki karakterini başarıyla yansıtıyor. Yıllar geçtikçe daha da popüler bir turistik nokta olarak kabul edilmeye başlanan Basmane'deki semt pazarları ve çarşılar, İzmir'e gidip de hediyelik eşya almak isteyenleri oldukça tatmin ediyor. Alışveriş merkezi arayanlar ise Forum Bornova, Agora, Mavi Bahçe gibi modern alışveriş merkezlerine gidip bilindik markaların mağazalarını geziyor.

İzmir'de Ulaşım

İzmir'in uluslararası havalimanı olan İzmir Adnan Menderes Havalimanı şehir merkezinin 14 kilometre uzağında yer alıyor. Gaziemir ilçesi sınırları içerisinde bulunan havalimanından şehir merkezine gitmek için taksilerin yanı sıra raylı sistemler de kullanılabiliyor. Şehrin ulaşım ağı aktarmalı yolculukları mantıklı hale getiriyor ve bu yüzden belirli noktalara ulaşabilmek için genellikle iki ayrı toplu taşıma aracına binmeniz gerekebiliyor.

Şehir merkezinde ya da ilçeler arası yolculuklarda ise otobüs ve minibüslerin yanı sıra taksileri, metroyu ve İZBAN adı verilen bir diğer raylı sistem ağını kullanmanız bekleniyor. Efes Antik Kenti'ne ya da Çeşme gibi deniz tatili semtlerine gitmek için ise genellikle servis araçları kullanılıyor. Eski ismiyle KentKart, yeni ismiyle ise İzmirimKart olarak bilinen biniş kartını satın alarak binebileceğiniz otobüs ve metro hatları ile gitmek istediğiniz pek çok yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis