İstanbul Kastamonu Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Kastamonu uçak biletleri

788,94TRY'den
başlayan fiyatlarla

21 Şub 2024

21 Şub 2024

788,94TRY'den
başlayan fiyatlarla

23 Şub 2024

23 Şub 2024

789,64TRY'den
başlayan fiyatlarla

24 Şub 2024

24 Şub 2024

789,64TRY'den
başlayan fiyatlarla

25 Şub 2024

25 Şub 2024

788,00TRY'den
başlayan fiyatlarla

26 Şub 2024

26 Şub 2024

İstanbul Kastamonu Uçak Bileti

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili; doğası, yeşilliği, devasa doğa harikası kanyonları ve denizi ile ünlü olan bir ildir. Türkiye’nin en önemli illerinden bir tanesi olan Kastamonu; sessiz, sakin ve dingin bir yaşam isteyenlerin tercihi olmaktadır. Özellikle hafta sonlarında sakin bir yer arayanların uğrak noktası olan Kastamonu, son dönemlerde oldukça popüler bir il olmuştur. İstanbul ilinden Kastamonu’ya gitmek için genel olarak uçak tercih edilmektedir. Daha kısa süre içerisinde Kastamonu’ya ulaşmak için online olarak biletinizi alarak Kastamonu’yu dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. İstanbul Kastamonu uçak bileti hemen hemen tüm zaman dilimlerinde düzenlenir. İster yaz aylarında isterseniz de kış aylarında seyahat planlamanızı yaparak uçak biletlerinizi alabilirsiniz.

Kastamonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kastamonu, Karadeniz bölgesinin batı konumunda yer alan bir ildir. Etrafında sıra sıra Küre dağları ve Ilgaz dağları bulunur. Sinop, Çorum, Çankırı, Bartın ve Karabük gibi illere yakındır. Kastamonu ilinin tarihi eski dönemlere dayanmasından dolayı bu ilin çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yaptığı da ortaya çıkmıştır. Kastamonu, farklı ve temiz atmosferi ile Karadeniz bölgesinin en sevilen rotalarındandır. Gezip görülebilecek birçok yaylası bulunmaktadır. Özellikle doğa ile iç içe olmayı seven insanların gezi rotasının başında yer alan Kastamonu, doğal güzellikleri sayesinde kendinizi cennetteymiş gibi hissedebilirsiniz.

Kastamonu’da yaşayan yerliler geçimlerini hem tarım hem de hayvancılık ile sağlarlar. Verimli topraklara sahip olan Kastamonu ilinde yetişen birçok ürün, Türkiye’nin ihracat pazarına da büyük oranda katkı sağlar. 

Kastamonu’da Gezilecek Yerler

Kastamonu hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile ünlü olan bir il olmasından dolayı gezip görülmesi gereken birçok yeri bünyesinde bulundurur. Kastamonu iline gelen kişiler ilk olarak Kastamonu’nun doğasını keşif etmek isteyecektir. Siz de doğanın sunmuş olduğu huzur ve güzelliği keşfetmek isterseniz Kastamonu ilindeki gezi rotanıza milli parkları ekleyebilirsiniz. Kastamonu’da gezip görülecek yerler şu şekildedir:

Küre Dağları Milli Parkı

Küre Dağları, büyük bir milli parktır. Bu dağların bir kısmı Kastamonu ilinde yer alırken bir diğer kısmı ise Bartın’a bağlıdır. 2000 yılı itibariyle milli park olarak anılan Küre Dağları, 37.000 metrekarelik bir alana sahiptir. Büyük bir alan olmasından dolayı parkın içerisinde birçok bitki türü karşılaşabilirsiniz. Küre Dağları’nın iç kısmı gezmekle bitmeyen birçok güzelliği içermektedir. Bu güzellikler arasında kanyon, mağara ve şelale gibi birçok doğal oluşum bulunmaktadır. Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF), Küre Dağları milli parkını Türkiye’nin dünyaya hediyesi olarak nitelendirmektedir. Birçok bitki çeşidini, farklı farklı doğal güzellikleri bir arada görebileceğiniz Küre Dağları milli parkını Kastamonu gezi rotanıza mutlaka eklemeniz gerekir.

Valla Kanyonu

Valla Kanyonu, Küre Dağları’nın iç kısımlarında yer alan bir kanyon türüdür. Yapılan araştırmalara göre Valla Kanyonu, en derin ikinci kanyon olma özelliği ile ön plandadır. Yaklaşık olarak 10 kilometre uzunluğa sahip olan bu Kanyon, 800 ila 1200 metre arasında değişkenlik gösteren yüksekliğe sahiptir. Valla Kanyonu içerisinde yer alan kayalıkların birçoğu uçuruma sahip olmasından dolayı gezi esnasında dikkat edilmesinde fayda vardır. 

Loç Vadisi

Valla Kanyonu’nun çıkış bölümünde yer alan Loç Vadisi, Küre Dağları’nın diğer vadileri ile kıyaslandığında en yeşil alanlardan bir tanesidir. Bol bol oksijen alabileceğiniz, farklı bitkileri keşfedebileceğiniz, kuş cıvıltılarını bol bol duyabileceğiniz bu vadi; Türkiye’nin oksijen bakımından en önemli vadisidir. Loç Vadisi içerisinde tam olarak 5 adet köy bulunmaktadır. Bu köylerde yaşayan birçok insan Loç Vadisi içerisinde yer alan endemik bitkilere özenle bakmaktadır. 

Loç Vadisini gezmeye başladığınız an yağmur ormanlarındaymış hissi oluşacaktır. Aynı zamanda bu vadinin güzelliklerine kuş bakışı bakmak isterseniz Loç Vadisi Seyir Terası’na giderek keyifli bir gezi yapabilirsiniz.

Ilıca Şelalesi

Kastamonu’da gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alan Ilıca Şelalesi, apayrı bir güzelliğe sahiptir. Ilıca Kanyonu’nu gezerken Horma Kanyonu yolunu kullanabilirsiniz. Bu yolda kuş seslerinin vermiş olduğu huzuru yakalayabilir, ormanın en güzel noktalarında gezebilir ve şelaleye ulaşarak buranın güzelliğini daha yakından görebilirsiniz. 15 metre yükseklikten aşağı dökülen sular, oluşturduğu havuz ile muhteşem bir manzaraya eşlik etmektedir. Yaz mevsimlerinde serinlemek isteyenlerin tercihi olan Ilıca Şelalesi’ni gezi rotanıza ekleyerek buranın güzelliğine şahit olabilirsiniz.

Kastamonu’nun Tarihi

Kastamonu’nun bilinen en önemli medeniyetlerinden birisi Hititlerdir. Hititler döneminde keşfedilen Kastamonu, Frigya ve Lidya medeniyetine de ev sahipliği yapmıştır. Kastamonu eski dönemlerde Makedonya topraklarında yer alsa da ilk olarak Türklere Danişmentliler döneminde geçmiştir. Yaklaşık 100 yıl boyunca Danişmentliler’in elinde olan Kastamonu, Bizanslılar tarafından işgal edilmiştir. Kastamonu, Fatih Sultan Mehmet tarafından 1460 yılında alınmış ve Osmanlı topraklarına dahil edilmiştir.

Kastamonu’da Kültürel Etkinlikler 

Kastamonu’da düzenlenen birçok kültürel etkinlik bulunmaktadır. Bu etkinliklere seyahat zamanınızda katılarak Kastamonu’yu daha yakından tanıyabilirsiniz. Kastamonu’da kültürel etkinlikler şu şekildedir:

 • Rıfat Ilgaz Sarı Yazma Festivali
 • Abana Deniz Şenlikleri
 • Şapka ve Inkilap Kutlamaları 
 • Sarımsak Festivali
 • İnebolu Heyamola Şenlik Festivali

Kastamonu’da Konaklama

Kastamonu’da konaklama seçenekleri arasında herkesin konfor anlayışına uygun birçok seçenek bulunmaktadır. Yemyeşil doğası ile doğa severlerin gözdesi olan Kastamonu’da doğa ile iç içe olabileceğiniz otel seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Özellikle dağ otelleri en çok talep gören konaklama seçenekleri arasında yer almaktadır. Kendi bütçenize uygun olan konaklama seçenekleri arasından dilediğinizi seçerek tatil planlamanızı en ekonomik şekilde ayarlayabilirsiniz.

Kastamonu’da Yemek

Kastamonu’da tatmanız gereken birçok özel lezzet bulunmaktadır. Bu özel lezzetleri mutlaka tadarak unutulmaz bir lezzet festivali yaşayabilirsiniz. Kastamonu’na has tatmanız gereken yemekler şu şekildedir:

 • Kastamonu’ya özgü banduma
 • Yöresel etli ekmek
 • Patates paçası
 • Sarımsak
 • Kastamonu pastırması
 • Cırık tatlısı
 • Tarhanalı Kastamonu çöreği
 • Simit tiridi

Kastamonu’da Ulaşım

Kastamonu, ulaşım bakımından kendini geliştirmiş önemli bir ildir. Gün içerisinde Kastamonu ilçeleri arasında dilediğiniz tüm noktalara halk otobüsleri ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda havaalanından Kastamonu merkeze ulaşmak için de her saat havaalanında bulunan özel firmalara ait otobüsleri kullanabilirsiniz. Dilerseniz Kastamonu’nun her bir noktasını doyasıya gezmek ve zamandan tasarruf etmek isterseniz araç kiralama seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.

İstanbul’dan Kastamonu’ya Uçuş Kaç Saat?

İstanbul üzerinden uçak ile Kastamonu’ya gelme süresi 1 saat 5 dakikadır.

İstanbul’dan Kastamonu Kaç Kilometre?

İstanbul ve Kastamonu arası 509 kilometredir. Bu mesafe, kara yolu ile yaklaşık olarak 6 saat 9 dakikalık bir sürece tekabül etmektedir.

İstanbul’dan Kastamonu’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Ekonomik uçak biletleri almak için belli başlı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden en önemlisi uçak biletinizi seyahat tarihinizden birkaç hafta öncesinde almanızdır. Online olarak seyahat tarihinize uygun olan uçak biletini seyahat tarihinizden önce uygun fiyatlara alabilirsiniz. Aynı zamanda uçak biletini daha ekonomik almak için bir diğer yöntem ise uçak biletini öğlen saatlerinde almanızdır. Bu adımları takip ederek siz de uçak biletlerinizi normalden daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. 

Kastamonu’nun İklimi Nasıldır?

Kastamonu iklimi iki farklı iklim türüne sahip bir ildir. Kastamonu’nun bir tarafı Karadeniz iklimi yaşarken, bir kısmı ise bu durumun tam tersine İç Anadolu iklimine hakimdir. İstanbul

Kastamonu Hava Durumu

21 Şubat 2024

Sun

1 °C

1 °C

Uçuş süreleri

Kastamonu

İstanbul

1 sa 15 dk

Kastamonu

İzmir

2 sa 20 dk

Kastamonu

Ankara

2 sa 10 dk

Kastamonu

Antalya

2 sa 30 dk

Kastamonu

Gaziantep

2 sa 50 dk

Kastamonu

Adana

2 sa 45 dk

Kastamonu

Çanakkale

3 sa 30 dk

Kastamonu

Erzurum

3 sa

Kastamonu

Kayseri

2 sa 35 dk

Kastamonu

Trabzon

2 sa 50 dk

İstanbul Hava Durumu

21 Şubat 2024

Sun

5 °C

4 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
428,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
428,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
615,77TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.215,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.710,98TRY'den
başlayan fiyatlarla

Kastamonu varışlı yurt içi uçak biletleri

569,00TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.533,55TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.610,60TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.950,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.508,63TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.910,86TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.139,67TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.311,13TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.450,12TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.690,43TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis