İstanbul Katar Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul NULL uçak biletleri

6.457,66TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Eki 2023

05 Eki 2023

10.565,37TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Eki 2023

05 Eki 2023

10.133,30TRY'den
başlayan fiyatlarla

06 Eki 2023

06 Eki 2023

11.003,97TRY'den
başlayan fiyatlarla

04 Oca 2024

04 Oca 2024

9.594,20TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Oca 2024

08 Oca 2024

İstanbul Katar Uçak Bileti

Katar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Katar Devleti, Arap Yarımadasında yer alan Basra Körfezi ülkesidir. Tek kara sınır komşusu ise Suudi Arabistan’dır. Diğer tarafları da Basra Körfezi ile çevrilidir. Bahreyn Kuzeybatısındadır. Batı ve güney komşusu Suudi Arabistan olup, Birleşik Arap Emirlikleri doğusunda, İran da kuzeyinde yer alır. 

Ülkenin başkenti ise en büyük şehri olan Doha’dır. Resmi dil Arapçadır. Katar petrol rezervleri ve sahip olduğu doğalgaz kaynağı sayesinde dünyanın en zengin ülkelerinden biridir. Aynı zamanda Orta Doğu’da yer alan ve diğer ülkelere göre de ekonomisi en hızla gelişen ülke konumundadır. 

Katar’da Gezilebilecek Yerler

Katar gezilebilecek yerler noktasında odlukça zengin bir ülkedir. Özellikle eski bir tarihi bölge olması da turizm açısından şehrin konumunu da önemli kılar. Albdullah Bin Zid Almahmud Kültür ve İslam Merkezinin tasarımı Leoh Ming Pei tarafından yapılmıştır. 7. ve 19. yüzyıl arasındaki dönemlere ait olan birçok İslami eserr müzede sergilenmektedir. Dünya’nın dört bir yanından toplanan İslami eserler de vardır. Kabe’ye ait eski örtüler, el yazması Kur’an-ı Kerim ve Kabe’nin aitın anahtarı sergilenen önemli eserlerdendir. Özellikle İslam ve Arap kültürünü yakından görmek isteyenlerin hoşuna gideceği bir müzedir. Aynı zamanda müze içerisinde Osmanlı döneminde kalma fermanlar ve padişah portrelerine de rastlamak mümkündür.

Souq Waqif, Orta Doğu’da yer alan ve sanatın kalbinin attığı bölgedir. Şehrin önde gelen sanatçılarının nadir eserleri bu merkezde bulunmaktadır. Çağdaş kültür ile Arapların geleneksel kültürünün buluştuğu bir merkezdir. Estetik bir görüntüye sahiptir. 

Msheireb Müzeleri, başkent Doha’nın kalbinde yer alan bu yapılar şehrin içerisinde yer alan 4 tarihi evin korunmasıyla ortaya çıkmıştır. Katar’daki en çok rağbet gören turistik merkezlerden biridir. Muhteşem bir mimariye tanıklık ederken bir yandan değerli eserleri de görebilirsiniz.

Al Wajbah Kalesi, Katar’da yer alan en eski kalelerden biridir. 1893 yılında inşa edilmiş olan bu kale Osmanlı Devleti ile yaşanan savaşta önemli bir savunma merkezi olmuştur. Aynı zamanda kale içerisinde Hamad Bin Abdullah Al Thani’nin de yaşadığı söylenir. 20. Yüzyıl sonlarındaki birçok restorasyon çalışmaları sonucunda günümüzdeki görüntüsüne kavuşmuştur. 

2010 yılında hizmete alınan Mathaf Arap Modern Sanatlar Müzesi, dünyadaki en büyük özel sanat koleksiyonun bulunduğu bir müzedir. Müze içerisinde 9 binden fazla eser yer alır. İçindeki çağdaş ve modern sanat eserlerle şehirde popüler ziyaret merkezlerinden biri olmuştur. 

Katar Ulusal Müzesi, mimar Jean Nouvel’in tasarladığı bir binadır. Yapının projesine çöl gülünden esinlenilmiştir. Tepeden bakıldığında ise çiçek yapraklarına benzeyen bir formu vardır. Yapının dış tasarımı ise tamamlanmış olup, eksikler hala giderilmemiştir. Müze içerisinde arkeolojik eserler ve buluntular, geleneksel kıyafetler ve mücevherler yer alır. Ortalama olarak 8 bin eserden oluşan bir müzedir. 

İnci Adası, Katar’ın en önemli ticari gelirlerinden biridir. Genel olarak Katar’da yaşayan yabancılar burada oturmak için tercih ederler. Ada içerisinde 18 bin 831 adet konut yer alır. Oldukça ihtişamlı ve gösterişli bir adadır. Venedik’ten esinlenerek oluşturulmuştur. Orta Doğu’daki yer alan en büyük ve muhteşem projelerden biridir. 

Katar’ın Tarihi

Katar uzun yıllar aşiret reisleri tarafından yönetilen bir ülke olmuştur. Bölgede aynı zamanda göçebe kabileler de yaşamıştır. Bu sebeple de ülke idaresinde sık sık değişimler yaşanmıştır. Bölgenin 19. Yüzyıldaki idaresi, bugünkü emirin büyük dedesi olan Muhammed el-Sani’ye geçmiştir. Ülke üzerindeki fiili olarak Türk egemenliği 1852 yılında daha sonrasında ise resmi bir şekilde 1871 yılında Muhammed el-Sani’nin daveti üzerine başlamıştır. 1915 yılında bölgede yer alan son Türk askerleri de geri çekilmiştir. Katar 3 Eylül 1971 yılında Britanya’nın egemenliğinden ayrılarak bağımsız bir devlet konumuna gelmiştir. 

Şeyh Faysal Bin Kassim Al Thani Müzesi, bir proje müzesidir. Şeyh Faysal Bin Kassim Al Thani Müzesi içerisinde Şeyh Faysal’ın bizzat kendisinin toplamış olduğu özel koleksiyonu da yer alır. 

Katara Pigeon Towers, İslamiyet’te önemli bir yeri olan güvercin kuşları düşünülerek yapılmış bir binadır. Uzun ve üçgen bir forma sahiptir. İçerisine güvercinlerin rahat bir şekilde girip çıkabilmesi için delikler açılmıştır. Oldukça keyifli bir görüntüsü vardır. 

Barzan Towers, eski dönemlerde inci çıkarma işlemlerinde önemli bir yeri olan kaledir. Özellikle de dalgıçların gözlemlenmesinde çok sık kullanılmıştır. 1910 yılında inşa edilmiştir. Kulelerin içindeki gözlemciler gemileri ve dalga hareketlerini kontrol ederek, dalgıçları uyarırdı.. 

Doha Hayvanat Bahçesi, eğer hayvanlara ve doğaya ilginiz varsa dünya üzerindeki hemen hemen her canlıyı görebileceğiniz bir yerdir. 1500’den fazla canlıya ev sahipliği yapar. Bu hayvanat bahçesi şehirde yer alan en popüler noktalardan biri olma özelliğine sahiptir. Filler, zürafalar, babunlar, kuş türleri olmak üzere birçok çeşitli hayvan vardır. Genç yaşlı demeden herkesin ilgisini çekebilecek düzeydedir. 

Katar’da Kültürel Etkinlikler

Katar’da her yıl büyük bir coşku ile kutlanan dini günlerin haricinde uluslararası alanda kültürel etkinliklerin de düzenlendiği görülür. Her sene mart ayında yapılan Doha Kültür Festivali bunlardan en geniş çaplı olanıdır. Erkekler Su Kayağı ve Wakeboard Dünya Kupası, Summer Wonders Festival of Fun, Class Powerboat Races diğer festivallerdir.

Katar’da Konaklama

Katar bir hayli zengin özelliklere sahip bir şehirdir. Aynı zamanda turistik açıdan son yıllarda da önem kazanmaya başlamıştır. Konaklama açısından yeterli kapasitede alanları vardır. Oteller, pansiyonlar ve hosteller yer alır. 

Katar’ın Lezzetleri

Katar mutfağında Orta Doğu mutfağının özellikleri hakimdir demek doğrudur. Oldukça zengin bir mutfak kültürü olan bu ülkede zengin yemekler görmeniz mümkündür. Geleneksel Katar Mutfağı ise hem Arap mutfağından hem de Ortadoğu mutfağından izler taşıyan karma bir mutfaktır. Machbus ise geleneksel yemeklerinden biridir. Pirinç pilavı ve et, sebzelerle yapılır. Balaleet, Ghuzi, Qahwahelw ülkede hayli meşhur olan tadılması gereken yiyeceklerdendir.

Katar’da Ulaşım

Katar’da şehir içi ulaşımlarda otobüsler ve metro hatları yaygın olarak kullanılmaktadır. Aynı zamanda taksi ve araba kiralama da diğer seçenekler arasında yer alır. 

Metro ile Ulaşım

Metro ülkede oldukça konforlu ve hızlı bir ulaşım aracıdır. Otobüslere kıyasla en iyi alternatiflerden biridir. Özellikle de trafiğe takılma durumu olmadan kolaylıkla istediğiniz yerlere gidebilirsiniz. 

İstanbul Havaalanına Ulaşım Olanakları

İstanbul havaalanına ulaşım noktasında İETT otobüsleri ve Havaist otobüsleri hizmet verir. Genellikle 7/24 çalışırlar. Bu sayede havaalanına ulaşım noktasında da sıkıntı yaşamazsınız.

İstanbul’dan Katar’a Uçuş Kaç Saat Sürer?

İstanbul’dan Katar’a uçuşlar 4 saat sürer. Ancak aktarmalı uçuşlar bu süreyi daha çok uzatır.

İstanbul Katar Arası Kaç Km.dir?

İstanbul Katar arası 3640 kilometredir.

Katar’a En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Katar kış aylarında daha serin olur ve vakit geçirmek için de idealdir. Ekim, kasım ve aralık aylarında Katar’ı daha keyifli bir şekilde gezebilirsiniz. Uçak biletlerinizi ise gitme tarihinizden birkaç ay önce alırsanız daha uygun bir meblağ ödemiş olursunuz.

Katar’da İklim Nasıldır?

Katar’da iklimi oldukça sıcak ve kuraktır. Yaz aylarında sıcaklıklar 49 dereceye kadar yükselir. Kış aylarında ise havalar yağışlar sayesinde biraz da olsa serinler. 

img

NULL Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

32 °C

29 °C

Uçuş süreleri

4 sa 20 dk

İstanbul Hava Durumu

21 Eylül 2023

Sun

21 °C

19 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
957,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.534,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.764,69TRY'den
başlayan fiyatlarla

NULL varışlı yurt dışı uçak biletleri

4.862,88TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis