İstanbul Kazakistan Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Alma Ata uçak biletleri

6.712,24TRY'den
başlayan fiyatlarla

01 Mar 2024

01 Mar 2024

5.100,98TRY'den
başlayan fiyatlarla

02 Mar 2024

02 Mar 2024

6.316,03TRY'den
başlayan fiyatlarla

09 Nis 2024

09 Nis 2024

6.398,50TRY'den
başlayan fiyatlarla

13 May 2024

13 May 2024

6.456,68TRY'den
başlayan fiyatlarla

19 Tem 2024

19 Tem 2024

İstanbul Kazakistan Uçak Bileti

Kazakistan Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Kazakistan Cumhuriyeti, Orta Asya’da yer alan Türk Devletlerinden birisidir. Türk Devletleri Teşkilatı ve TÜRKSOY üyesidir. Ülke nüfusunun çoğunluğu Müslüman’dır. Türk devletleri arasında da yüz ölçümü açısından en büyük devletlerden birisidir. Aynı zamanda ülkenin doğal kaynaklar açısından da oldukça zengin bir yapısı vardır. 

Kazakistan ülke olarak Türk tarihi boyunca önemli devletlerden birisi olmuştur. Saka Türkleri, Hun Türkleri, Göktürkler, Kıpçak ve Karahanlı Türkleri ile Altın Ordu olmak üzere birçok önemli Türk devletinin merkez noktası olmuştur. Ayrıca Kıpçak, Oğuz ve Karluk gibi Türk boylarının da beşiğidir. 

Kuzeyinde Rusya vardır. Güneyde ise Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan yer alır. Doğusunda Çin vardır. Ülkenin aynı zamanda Hazar denizine ve Aral Gölüne de kıyısı vardır. Bağımsızlığını kazanmasından sonra 1989 yılına doğru nüfusta ciddi artışlar görülmüştür. 

Kazakistan’da Gezilebilecek Yerler

Başkenti Astana olan Kazakistan’da gezip görülmesi gereken birçok lokasyon vardır. Bunlardan biri de Bayterek Kulesidir. Kule 97 metre yüksekliğe sahip olan ve şehrin de birçok noktasından rahatlıkla görülebilen bir anıt kuledir. 1997 yılında inşa edilmiştir. Kulenin özellikle bu kadar çok 97 rakamına sahip olması ise Astana’nın başkent olduğu yılı temsil etmesinden kaynaklıdır. Kuleyi ziyaret ettiğinizde asansör kullanarak en üst noktaya kadar çıkabilirsiniz. Muhteşem bir Astana manzarasını yakından izleme şansına erişebilirsiniz.

Han Şatır, Kazakistan’da yer alan en popüler alışveriş merkezlerinden biridir. 2010 yılından beri aktif olarak hizmet verir. Dünyanın en büyük çadırı olma özelliğine sahip olup, tam olarak 140 bin metrekarelik bir alana kurulmuştur. İngiliz mimar olan Norman Foster tarafından tasarlanmıştır. Çadırı istediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz. 

Hoşgörü ve Barış Piramidi, farklı etnik kökenden birçok insanın bir arada yaşadığı Kazakistan’da bu durumu temsilen sembol olarak yapılmıştır. 35 bin metrekarelik bir alanda ve 62 metre yüksekliğinde olan bu yapı piramit şeklindedir. Camdan yapılması da ayrıca dikkat çeken bir özelliğidir. 132 farklı milleti temsil eder. Piramidin en üst kısmında ise güvercinler resmedilmiştir. Bu yapının içerisinde Astana Üniversitesi, müze, opera salonu, kış bahçesi olmak üzere çeşitli alanlar da vardır. Hatta içerisinde 18 farklı ibadethane bile yer alır.

Ile-Alatau National Park, tam 300 farklı kuş türüne ve birbirinden güzel birçok canlıya ev sahipliği yapmasıyla ön plana çıkmıştır. Son derece keyifli bir görüntüye sahip olmasının yanı sıra park, kalabalık şehir hayatından uzaklaşmak adına da keyifli bir seçenektir.

Nur Astana Cami, Kazakistan’da yer alan en büyük cami özelliğine sahiptir. Dış cephesi bembeyazdır. Altın renginde olan kubbesi ile de dikkat çeker. Caminin yüksekliği ve uzunluğu simgesel olarak Hz. Muhammed’in peygamberlik yaşına ve vefat ettiği yaşa atfedilmiştir. Camiin yüksekliği tam olarak 40 metredir. Minaresi ise 63 metre uzunluğundadır. Mimari yapısı oldukça göz kamaştırıcıdır ve en popüler ziyaret alanlarından biridir. 

Kazakistan Merkez Eyalet Müzesi, Kazakistan’da yer alan en büyük müzelerden biridir. 1931 yılında kurulmuştur. Kazakistan’da ortaya çıkan arkeolojik kalıntılara ve ülkenin tarihine ev sahipliği yapar. Almatı’da ziyaret edebileceğiniz önemli müzeler arasında yer alır.

Kazakistan’ın Tarihi

Kazak kelimesi Kazakların göçebe kültürünü yansıtır ve eski Türkçe’de gezinmek anlamına gelir. Farsça kökenli olan -stan eki ise arazi ve yer anlamlarında kullanılır. Böylece Kazakistan ülkesinin adı gezginlerin ülkesi anlamına gelir. Ülkenin tarihi ise Paleolitik dönemlere kadar uzanır. Bu dönemlerde dahi yerleşim izlerine rastlanmıştır. Tarih boyunca önemli bir yere sahip olan ülke günümüzde turistik açıdan merak edilen ve yeni yeni keşfedilmeye başlanan yerlerden biridir. 

Kazak Halk Müziği Enstrümanları Müzesi, 1980 yılında ziyarete açılmış olan bir müzedir. Hem Kazaklara ait hem de farklı uluslara ait birçok müzik enstrümanlarının da sergilendiği önemli bir sanat alanıdır. Geleneksel Rus mimarisine sahiptir. 1908 yılında yapılmıştır. 

Zenkov Katedrali, Rus mimari tarzının en göz alıcı örneklerinden biridir. Zenkov Katedrali kesinlikle şehirde görülmesi gereken noktalar arasında yer alır. Dünya üzerinde tek ahşap katedraldir. 1904 ve 1940 yıllarında yapılmıştır.

Hoca Ahmed Yesevi Türbesi, ünlü ve çok sevilen Türk mutasavvıfı olan Hoca Ahmet Yesevi adına yapılmıştır. İnşasına 1389 yılında başlanmıştır. Timur’un ölümü sebebiyle inşaat tamamlanamamıştır. 2000 yılında yapılan çalışmalar sonunda eksiklikler geçte olsa tamamlanmıştır. Dikdörtgen bir forma sahiptir. Yapının malzemeleri ise farklı yerlerden özel olarak getirtilmiştir. Türkler için manevi önemi yüksek olan bir türbedir. 

Altın Emel National Park, çok farklı görünümdeki kayaçları ve bünyesindeki canlı yaşamı ile şehirde rağbet gören ziyaret noktalarından biridir. Etrafında ise çok fazla gezip görebileceğiniz rotasyonlar yer alır. 

Medeo, Kazakistan’da Almatı’da bulunan bu yer dünya üzerinde en yüksek buz pateni pistine sahip alandır. Dağların arasına, açık havaya yapılmış olan buz pateni yapma keyfini doyasıya yaşayabilirsiniz. 10 bin metrekarelik bir alanda açık havada buz pateni yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Kazakistan’da Kültürel Etkinlikler

Kazakistan’da festival noktasında en aktif olan şehirlerden biri de Almaata, Karagandave Astana’dır. Ulusal ve dini bayramların haricinde en önemli günlerden biri de nevruzdur. Genellikle 21 ile 22 Mart tarihleri arasında kutlanır. Ücretsiz konserler ve ücretsiz yiyecek içecekler yer alır. Haziran ayında da Tengri’nin Ruhu adında iki günlük etnik müzik festivali düzenlenir. Temmuz ayında ise Aksiyon Filmleri Festivali adında bir organizasyon yer alır. Four E adıyla ağustos ayında Almaata’da tertiplenen bu festival de oldukça ilgi görür. 

Kazakistan’da Konaklama

Kazakistan kültürü, tarihi ile birlikte oldukça göz kamaştıran bir ülkedir. Özellikle konaklama tesislerinde de geleneksel ve modern Türk izleri taşıyan dekorasyonlara rastlayabilirsiniz. Oteli pansiyon ve hostel seçenekleri ile kendinize en uygun konaklama alanını bulabilirsiniz.

Kazakistan’ın Lezzetleri

Kazakistan Mutfağı yüzyıllar öncesine dayanan bir temele sahiptir. Bu anlamda oldukça zengindir. Göçebe Orta Asya Türk Kültürünün bütün özellikleri mevcuttur. Bu nedenle de et ve süt ürünleri mutfağın başlıca malzemelerindendir. Kazak mutfağının Türkiye Türklerinin mutfağıyla da ortak özellikleri vardır. Ayran ve sucuk Kazaklar tarafından da oldukça tüketilen ürünlerdir. Suret adında kuru etleri de oldukça lezzetlidir. En meşhur tatlıları arasında bavursak, çelpek yer alır. 

istanbul_kazakistan

Alma Ata Hava Durumu

22 Şubat 2024

Sun

-8 °C

-8 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

İstanbul Hava Durumu

22 Şubat 2024

Sun

8 °C

8 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
428,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
428,40TRY'den
başlayan fiyatlarla
615,77TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.215,29TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.710,98TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis