İstanbul Kiev Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Kiev uçak biletleri

İstanbul - Kiev
uçuşları

İstanbul Kiev Uçak Bileti

Kiev Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ukrayna’nın başkenti olan Kiev, Dünya tarihinde önemi ve değeri büyük olan bir şehirdir. Şehrin 5.yüzyılda Orta Çağ efsanelerine kadar uzandığı bilinmektedir. Kiev şehri isminin Eski Doğu Slavca’daki Kyjevŭ kelimesinden aldığı düşünülmektedir.

Kiev şehri yazları sıcak, kışları soğuk havasının yanı sıra; iç ısıtan ilkbahar ve sonbahar aylarıyla karasal iklime sahiptir. Kiev’i gezmeniz için en uygun zaman bahar ve yaz aylarıdır. 

Ülkede Ukraynaca resmi dildir. Bu şehre gidecek olan Türk vatandaşlarından vize veya pasaport istenmemektedir. Bu sebeple siz de Ukrayna’nın Kiev şehrine kolaylıkla gidebilir, tarihi ve doğal güzelliklerine şahit olabilirsiniz. 

Kiev’de Gezilmesi Gereken Yerler

Kiev, doğal güzellikleri ve tarihi dokularıyla dikkat çeken bir şehirdir. Kiev’e ulaştığınız andan itibaren tüm enerjinizi bu şehre verebilir, zamanınızı kaliteli ve keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz. Kiev’in misafirlerine sunabileceği en güzel yapıtlardan olan Aziz Sofya Katedrali, görenleri büyülüyor. Dünya Mirası Listesine UNESCO tarafından dahil edilen yapıya ilk girdiğinizde bambaşka bir yere gitmiş gibi oluyorsunuz. Şehrin merkezinde bulunan Bağımsızlık Meydanı, siyasi gösterinin ve protestoların yapıldığı ünlü bir merkezdir. Ayrıca burada pek çok aktivite de gerçekleştirilerek eğlenceli ve renkli zamanlar yaşanabilmektedir. Khreshchatyk, görülmesi gereken caddelerden bir tanesidir. Pechersk Lavra (Mağaralar Manastırı), Kiev ve Ukrayna için dini önem taşıyan bir yapıttır. 

Sayılan bu yerlerin yanında Kiev’de Andrevski Yokuşu (Andrevski Spusk), Ukrainian National Chernobyl Museum, St. Michael Altın Kubbeli Katedral (St. Michael’s Golden-Domed Monastery), Altın Kapı (Golden Gate), Mother Motherland, Mariyinsky Sarayı ve Parkı, II. Dünya Savaşı Müzesi, St. Andrew’s Church, Ulusal Opera Evi (National Opera of Ukraine) ve St. Volodymyr’s Cathedral gibi daha pek çok gezilebilecek alan bulunmaktadır. 

Kiev’in Tarihi Dokuya Sahip Yerleri

Kiev’de doğal güzelliklerin ve çeşitli yapıların yanı sıra; tarihi dokularıyla dikkat çeken pek çok alan bulunmaktadır. Dini alanları, eşsiz mimariyle yapılan anıtları, çeşitli müzeleri ve daha pek çok tarihi doku barındıran yeri vardır. Aziz Andrew Kilisesi, 18.yüzyılın ikinci yarısında inşa edilen bir kilisedir. Yüksek bir tepe üzerinde bulunan kilise günümüzde dini anıt olan bir müzeye dönüştürülmüştür. Bir başka tarihi alan ise Kiev Pechersk Lavra’dır. 1051 senesinde yapılan manastır, Dünya’nın en eski manastırları arasında yer almaktadır. Kiev’de görülmesi gereken en ilginç ve ünlü anıtlardan bir tanesi de Chimeraslı Ev’dir. Bunların dışında, Eczacılık Müzesi, St. Vladimir Katedrali, Mariyinsky Sarayı, Aziz Sofya Katedrali de görülmesi gereken tarihi alanlar arasındadır. 

Kiev’in Tarihi

Yüzyıllar boyunca tarihini ve kültürel olarak önemini korumuş olan Kiev, Doğu Ortodoks Hristiyanlığının 1.dereceden merkezi olarak bilinmektedir. Henüz Ukrayna kurulmadan önce ismi Kyi olan şehir, Hazarlara ve Vikinglere sığınma şehri olmuştur. Dünyanın en eski ve en değerli ticaret merkezlerinden olan bu metropol, hem doğal güzellikleri hem de kültürel zenginlikleriyle her yıl milyonlarca turisti ağırlamaktadır. 

Kültürel Etkinliklerin Odağı Kiev

Kiev yerli ve yabancı turistlerine birbirinden eğlenceli ve renkli aktiviteler sunmaktadır. Yüksek sesli atmosferi, lezzetli mi lezzetli içecekleri, herkesin mutlaka görmesi gereken lüks gece kulüpleriyle kendinden söz ettiren Kiev, hareketli bir gece hayatına sahiptir. 

Kiev, her ne kadar doğal güzellikleri ve tarihi yapısıyla ilgiyi üzerine toplamış olsa da Kiev’in gece hayatı da birçok turist tarafından çok beğenilmektedir. Özellikle gece kulüplerinde sıklıkla karşılaşılan dans şovları, sıra dışı görünüme sahip olan bira evleri ve sabaha kadar süren sınırsız partileriyle Kiev adeta eğlence merkezi sunmaktadır. Hafta sonu trafiğe kapatılan Khreschatyk Caddesi, tam anlamıyla eğlencenin yaşanıldığı bir alan haline gelmektedir. Burada birbirinden ünlü ve değerli sanatçıların da bulunduğu konserler düzenlenmektedir. Kiev’e gittiğiniz anda konserlerden festivallere, gece kulüplerinden bira evlerine kadar katılabileceğiniz pek çok etkinlik bulunmaktadır. 

Kiev’de Konaklama İmkanları

Tarihi yapısı, doğal güzellikleri ve kültürel etkinlikleriyle her yıl binlerce turisti ağırlayan Kiev’de konaklama imkanları da son derece fazladır. Kiev’de her turist beklentisine ve bütçesine uygun oteli kolay bir şekilde bulabilmektedir. Çünkü Kiev’de otel fiyatları son derece ucuzdur. Şehir merkezindeki lüks otellerde çok uygun fiyatlara konaklayabilirsiniz. Şehir merkezinde konaklamak, ulaşım yüzünden zaman kaybetmenize engel olur. 

Kiev’de Denenmesi Gereken Lezzetler

Ukrayna mutfağı zengin ve lezzetli yemekleriyle ön plana çıkmaktadır. Geleneksel pişirme yöntemleriyle yapılan yemekler, Dünyaca ünlü pek çok lezzeti barındırıyor. Çorbalarından etli yemeklere, tatlılarından sebze yemeklerine kadar pek çok alternatif bulunan lezzetleri denemeden Kiev’den dönmemelisiniz. Chicken Kiev, Kiev mutfağının olmazsa olmaz yiyecekleri arasında bulunmaktadır. Varenyky, Borsch, Deruny, Syrniki, Okroshka, Holodets gibi daha pek çok lezzet Kiev halkının büyük bir zevkle tükettiği yemekler arasındadır. Kiev Cake ise çikolata, tereyağı ve fındığın yer aldığı enfes bir tatlıdır. Kutia, Kapusniak, Penovani, Banush da Kiev’de tadılması gereken lezzetlerden diğerleridir. 

Kiev’de Ulaşım Olanakları

İstanbul’dan Kiev’e 2 saat 5 dakika içerisinde ulaşırsınız. Kiev’de Zhuliany ve Borispol olmak üzere 2 tane havalimanı vardır. Borispol Havaalanı, büyük havayolları tarafından uçuşların gerçekleştiği ana havalimanıdır. Ancak Zhuliany Havalimanı kente daha yakın mesafede bulunmaktadır. İki havaalanından da Kiev şehir merkezine uygun fiyata ulaşım seçenekleri bulunmaktadır. 

Otobüs ile Ulaşım

Kiev Havaalanlarından şehir merkezine ulaşım için uygun seçeneklerden biri otobüstür. Yaklaşık 1 saat gibi bir sürede Kiev’in merkezine gidebilmek mümkündür. 

Taksi ile Ulaşım

Uçaktan indiğinizde, taksi ile ulaşım yapmanız halinde kısa bir zaman içerisinde gideceğiniz yere konforlu bir şekilde varabilirsiniz. 

Tren ile Ulaşım

Havalimanına indiğiniz de tercih edeceğiniz bir diğer seçenekse trendir. Trene binerek hem konforlu hem de zamandan tasarruf ederek istediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Özel Transferler

Kiev havalimanında değerlendirmeniz gereken ve son derece konforlu olan ulaşım araçlarından biri de özel transferlerdir. Havaalanında yer yön bulmakta zorlananlar; taksi, otobüs, tren gibi araçlarla uğraşmak istemeyenler; özel transferler ile yolculuk yapabilir. 

İstanbul Havalimanına En Uygun Ulaşım Nasıl Gerçekleşir

İstanbul Havalimanı şehir merkezinden yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunmaktadır. Havalimanına en uygun ulaşım aracı ise toplu taşıma araçları olmaktadır. Otobüs, minibüs gibi toplu taşıma araçlarıyla havalimanına kısa bir zaman içerisinde varabilirsiniz. Zamanınıza ve bütçenize bağlı olarak araç kiralayabilir, taksiye binebilir veya havalimanı transfer araçlarını kullanabilirsiniz. 

İstanbul- Kiev Uçuşu Kaç Saat Sürer?

İstanbul ile Kiev arası seferler yaklaşık olarak 2 saat 5 dakika kadar sürmektedir. Birbirinden farklı ve kaliteli şirketlerle gerçekleştirebileceğiniz uçuşlarda istediğiniz rahatlığı bulabilmeniz için çok fazla seçenek siz değerli yolculara sunulmaktadır. 

İstanbul- Kiev Arası Mesafe Kaç Kilometredir?

İstanbul ile Kiev arası mesafe, kuş uçuşu olarak yaklaşık 1.031; karayoluyla 1.057 kilometredir.

İstanbul- Kiev Uçak Bileti En Ucuz Ne Zaman Alınır?

İstanbul ile Kiev uçuşu, çeşitli havayolu şirketinin verdiği hizmetle her beklentiye ve bütçeye uygun seçenekler barındırmaktadır. Bu noktada, hava yolu şirketlerine göz gezdirerek size en uygun seferi seçebilir, konforlu ve sağlıklı bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Kiev’e gideceğiniz tarihi birkaç hafta önceden belirleyerek uygun fiyatlı bilet seçenekleri bulabilirsiniz.
istanbul_kiev

Kiev Hava Durumu

02 Aralık 2023

Sun

1 °C

-3 °C

Uçuş süreleri

Rota bilgisi bulunamadı

İstanbul Hava Durumu

02 Aralık 2023

Sun

19 °C

18 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.534,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.762,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

Kiev varışlı yurt dışı uçak biletleri

29.133,65TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis