Hepsiburada Seyahat
Hepsiburada Seyahat

Uçuş Ara

1

Yolcu


Ekonomi

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

Uçak Bileti Anasayfa

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

img

İstanbul Londra Uçak Bileti

Harry Potter, Doctor Who, Sherlock Holmes gibi efsane dizi ve filmlere ev sahipliği yapmış, ihtişamlı yapılarıyla hayranlık uyandıran başkent Londra sokaklarında küçük bir geziye çıkmak ister misiniz? Kraliyetler şehri Londra aynı zamanda kültürel dokusu ve tarihi mimarisi ile ziyaretçilerine tam bir görsel şölen sunuyor. Her sokağında ayrı bir etkinlikle karşılaşacağınız, kafe ve pubların sokaklara taştığı, eğlencenin ve müziğin hiç bitmediği şehirde kendinizi asla yalnız hissetmeyeceksiniz.

İki bin yıllık tarihe ve kültürel bir geçmişe sahip olan Londra mimarisi, çift katlı kırmızı otobüsleri, hemen hemen her köşe başında bulabileceğiniz kırmızı telefon kulübeleri, Retro tarzda siyah taksileri ile bu tarihi korumayı başarmış, dünyanın ticaret, sanat, eğitim ve eğlence alanlarından önde gelen şehirleri arasındadır.

Londra’da Gezilecek Yerler

Dünya kültür başkenti olarak da bilinen Londra şehrine vardığınızda, valizinizi bırakır bırakmaz kendinizi günün her saati capcanlı ve hareketli sokaklarına atmak isteyeceksiniz. Şehirde size rehberlik edecek en önemli yer, Sherlock Holmes filmlerine de konu olan Thames Nehri ve yılın her günü bulanık görünen gizemli görüntüsü olacak.

Thames Nehri’ni takip ettikçe şehrin kalbine doğru ilerleyip, inşası 2000 yılında tamamlanan ve sadece beş yıl süre ile hizmet etmesi şeklinde tasarlanan ama turistler tarafından büyük ilgi görünce şehrin modern mimari simgesi haline gelen London Eye ile karşılaşacaksınız. London Eye 135 metre uzunluğa sahip, şehri kuşbaşı görebileceğiniz dünyanın ikinci büyük dönme dolabıdır.

London Eye ile şehrin tümüne tepeden hakim olup, hayran kaldıktan sonra turunuza Londra’nın bilinen en eski ve tarihi gotik yapısı Big Ben saat kulesi ile devam edebilirsiniz. 96,3 metre uzunluğunda ve heybetli mimarisi ile şehrin en dikkat çekici yapılarından biri olan Big Ben, hemen yanındaki parlamento binası ile turistlerin ikinci uğrak noktasıdır.

Yüzyıllardır İngiliz kraliyet ailesine ev sahipliği yapan Londra şehri, Buckingham Palace yani Buckingham Sarayı’nın zenginliği ve ihtişamı ile şehrin diğer bir etkinlik durağıdır. Özellikle her sabah aynı saatte yapılan muhafız değişim törenleri, kırmızı üniformalı askerlerin tek düzen seremonisi ile hayranlık uyandırır. Tören sonrası ayaklarınızı çimlere uzatıp, güneş banyosu ile kendinizden geçebileceğiniz bir yer arıyorsanız 10 dakikalık yürüyüş mesafesi ile Hyde Park, aynı zamanda şehrin en büyük park unvanını da taşımaktadır. Nefes kesen doğal güzelliği ve yeşilin her tonuna sahip bitki örtüsü ile zihninizi dinlendirip, şehir turunuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Londra’da Popüler Restoranlar / Alışveriş Yerleri

Farklı kültürlere kucak açan, tarihi mirası ile popüler destinasyonlardan biri haline gelen Londra, aynı zamanda eğlence ve alışveriş konusunda da iddialı bir şehirdir. Alışveriş için belli başlı önemli merkezler vardır ki bunların başında Oxford Street yer alır. Geniş yürüyüş kaldırımları üzerinde konumlanmış en seçkin markaların mağazalarının bulunduğu Oxford Street, başından sonuna mükemmel bir alışveriş deneyimi sunar. Mola ihtiyacı duyduğunuzda imdadınıza koşan sokak aralarındaki butik restoran ve kafeler de alışveriş turunuzu unutulmaz kılar.

“Tüm bu ünlü markalar benim için çok avangard, ben vintage tarzın peşindeyim” diyorsanız, Portobello Pazarı ve Camden Market sizin için ideal iki yerel pazar yeridir. Burada sınırsız seçenek ve kombinasyonlarla bol miktarda tasarım kıyafetlere ve aklınıza gelebilecek birçok ikinci el eşyaya ulaşmanız mümkün. Ayrıca etrafa bakınırken köşe başlarında sizi bekleyen sokak lezzetlerinin tadına bakmayı da ihmal etmeyin.

Avrupa’nın gözde başkentlerinden biri olan Londra’ya gitmeniz için bir diğer sebep de şüphesiz mutfağıdır. Şehrin kendine özgü bir mutfağı olmasa da farklı kültürlere ev sahipliği yapmasından ötürü çok çeşitli yeme-içme alternatifleri bulunmaktadır. Bu konuda en popüler destinasyon elbette ki China Town‘dur. Çin mutfağı müptelaları için geniş ve lezzetli seçenekler sunan China Town bölgesinde kendinizi küçük bir Çin seyahatinde gibi hissedebilirsiniz.

Son olarak Avrupa mutfağına ilgi duyuyorsanız Covent Garden’de sizi sürprizli restoranlar karşılayacak. Publar ve restoranların iç içe geçtiği Covent Garden’de eğlence ve kahkaha sesleri dışarı taşarken aynı zamanda ellerinde kadehleriyle dans eden insanları kaldırımlarda görmeniz mümkün. Eğlence ve yemeğin bitmediği Covent Garden size unutulmaz bir akşam yaşatacaktır.

Londra’da Ulaşım

Dört farklı havalimanına sahip olması bakımından Londra ulaşım yönünden çeşitli alternatiflere sahiptir. En popüler hizmet veren havalimanı Heatrow Havalimanı’dır ve Underground adı verilen dünyanın en eski metrolarından birine sahiptir. Underground ile Heatrow Havalimanı’ndan şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Gatwick ya da Stansted havalimanlarından birini kullandıysanız şehir merkezine tren ya da belli aralıklarla servis veren araçlarla ulaşabilirsiniz. Son olarak şehrin merkezine en yakın ve kolayca ulaşabileceğiniz havalimanı London City Airport havalimanıdır. Londra her yıl çok sayıda turist çeken bir şehir olması bakımından güçlü bir metro ve otobüs hat sistemi vardır. Haritalar üzerinden gideceğiniz yeri yazarak hızlı ve kolay şehir içi ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Merak Edilenler

Şirket

Yurt İçi Uçuşlar


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çözüm Merkezimizi arayın

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


guvenli-alisveris.pngpci-dss.png3d_secure.svgssl.svg
jet.svgturuncu_hx.svgpay.svgglobal.svg
bonus-new.svgmaximum-new.svgworld-new.svgziraat-new.svgfinans-new.svgaxess-new.svgadvantage-new.svgparaf-new.svgvisa.svgmastercard.svgae.svgtroy.svg

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2022 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

mobilemobilemobile
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis