İstanbul Maldivler Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Maldivler uçak biletleri

15.385,16TRY'den
başlayan fiyatlarla

08 Ara 2023

08 Ara 2023

14.387,49TRY'den
başlayan fiyatlarla

18 Ara 2023

18 Ara 2023

14.799,01TRY'den
başlayan fiyatlarla

01 Oca 2024

01 Oca 2024

10.511,42TRY'den
başlayan fiyatlarla

21 Oca 2024

21 Oca 2024

10.546,68TRY'den
başlayan fiyatlarla

01 Şub 2024

01 Şub 2024

İstanbul Maldivler Uçak Bileti

Maldivler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Maldivler’în resmi adı Maldivler Cumhuriyeti’dir. Hint okyanusunda yer alır ve 1200 adadan oluşur. Hindistan’ın güney kısmında yer alan ve Sri Lanka’nın ise 750 kilometre kadar güneybatısında bulunan bir alandır. Küresel anlamda iklim değişiklikleri sebebiyle de yüzyıl içerisinde bölgenin sular altında kalacağı öngörülmektedir. 1200 adadan oluşan Maldivler’de 281 adasında insanlar yaşamlarını sürdürmektedir. 1000 civarındaki ada ise hala boştur. Yerleşim yerlerinden olan 281 ada içerisinde 195’inde Maldivliler yer alır. 86 ada da ise otel ada olarak kullanımlar söz konusudur. Resmi dil Maldivcedir. Halkın büyük bir kısmını ise Müslümanlar oluşturur. Devlet başkanlıksistemii ile yönetilmektedir.

Maldivler’de Gezilebilecek Yerler

Özellikle Maldivler denildiğinde akla kum, güneş ve deniz üçlüsü gelir. Berrak suları ve gözle görülmeye değer doğasıyla sizleri kendisine hayran bırakacak bir ülkedir. Son zamanlarda balayı çiftleri tarafında da en çok tercih edilen turistik mekanlardan biridir. Birçok gezi rotasyonuna sahiptir. Maldivler’in başkenti Male’dir. 100 bin kişilik nüfusu vardır. Küçük bir adadır. İlk olarak 1968 yılında bağımsızlığını ilan etmiştir. Daha sonrasında 1970 yılında önemli turizm merkezlerinden biri haline gelmiştir. Özellikle de önemli dalış merkezlerinden biridir. 

Male adasında yerleşim oldukça eski zamanlara dayanır. Ülke turizm cazibesiyle ön plana çıkıyor olsa da İslam anlayışına da oldukça bağlıdır. Ancak adaya gelen turistler tatillerini özgürce yapabilirler. Bu durumdan etkilenmezler. Yerli halkın alkol tüketimi yasakken turistler istedikleri gibi alkol tüketebilirler. Male adasını gördüğünüzde oldukça gelişmiş bir yer olduğunu da göreceksinizdir. Diğer adalara kıyasla gökdelenlerin ve modern yapıların bulunduğu noktalardan biridir. 

Maaufishi, Maldivler’de yer alan ve yerleşimin olduğu 200 adadan biridir. Turizm anlamında da 2010’lu yılların başından beri ciddi bir hareketlenmenin olduğu destinasyonlardandır. Diğer adalardan daha büyük bir yüz ölçümü vardır. Bu anlamda da farkını ortaya koyar. 2004 yılında yaşanan tsunami felaketi sebebiyle de ciddi bir yıkım yaşamıştır. Yerel halkın da desteğiyle birlikte günümüzdeki halini almayı başarmıştır. Burayı gezerken yerel halkın kültürüyle iç içe olma fırsatı bulabilirsiniz. Aynı zamanda sizlere başta doğa sporları olmak üzere birçok avantajlı geziler de sunar. 

Maaufishi adası üzerinde dalış aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Adada 3 farklı dalış merkezi yer alır. Özellikle su altı görüş mesafesi noktasında oldukça elverişli bir konuma sahiptir. Dalış deneyimlerinizde yunus, köpek balıkları ve daha birçok farklı deniz canlısıyla tanışma fırsatı yakalamanız mümkündür. Jet ski, rüzgar sörfü, kitesurf, muz tekneleri gibi su sporları da oldukça yaygındır. 

Kaofu Atoll, başkent Male’nin kuzeyinde yer alan ve adanın bir kısmı idari bölümler için kullanılmaktadır. Özellikle burası ıssız adalar takımı olduğu için turistler tarafından da büyük ilgi gören bir alandır. Ada üzerinde bazı kesimlerde hiçbir şekilde yerleşim yeri yoktur. Bazı adalarda ise yerleşimler daha yeni yeni gerçekleşmektedir. 

Mavdivler’in Tarihi

Maldivler’in etrafında yer alan adalarda binlerce yıl öncesinden yerleşimler başlamıştır. Daha öncesinde ada halkları Budizm dinine inanırlardı. Geleneksel anlatılara göre 12. yüzyılda Somalili Araplardan olan tüccar Abul Barakhat Al-Bar Bari bir tebliği ile adaların sakinlerine İslamı kabul ettirmiştir. 

Kolonileşme dönemlerinde ise Portekiz ve Hollanda Devletlerinin hakimiyeti altında kalmıştır. Tam olarak 75 sene boyunca Britanya İmparatorluğunun da himayesinde yer almıştır. Ada grubu ise 1965 yılına geldiğinde Britanya İmparatorluğundan bağımsızlıklarını kazanmışlardır. Ardından da 3 sene boyunca Muhammad Fareed saltanatına devam edilmiştir. 

11 Kasım 1968 yılında ise Monarşi kaldırılmış ve şehirde İbrahim Nasir’in de başkanlığıyla birlikte cumhuriyete geçilmiştir. Cumhuriyet yönetimi sembolik olarak kalmıştır. 1970’lerde de turizm olarak adalarda büyük gelişmeler yaşanmıştır. 

Maldivler’de birçok ada bulunur. Her birinde farklı esintilerin yer aldığı keyifli gezi ve turlar yer almaktadır. Baa Atoll ise Maldivler bölgesinde yer alan 26 atolden biridir. Burası turistler tarafından da en çok tercih edilen konaklama alanlarından biridir. Bathala Adası ise daha çok balayı için tercih edilen noktalardan biridir. Eğer Maldivler’e farklı amaçla geldiyseniz de cennet kadar güzel bir yer olan Bathala adasını tercih edebilirsiniz. Oldukça yumuşak ince kumlara sahip sahilleri vardır. Son derece de ilgi çekici bir adadır. 

Maldivler’de yapacak olduğunuz en kaliteli aktivitelerden biri şüphesiz dalıştır. Eğer dalış meraklısı iseniz ülkedeki favori noktalardan biri Victory Batık Gemisi’dir. 1981 yılından beri batık bir gemidir. Hint Okyanusunda yer alır. Bu özelliğiyle birlikte farklı canlılarla da birlikte yüzme şansına erişirsiniz.

Hukuru Miskiiy Camisi, 1656 yılında İbrahim İskender tarafından inşa edilmiştir. İslamik Merkez Camisi aynı zamanda Masjidul Sultan Mohammed Camii olarak da bilinir. İnançlı vatandaşların ibadetlerini yapmaları için 1984 yılında hizmete açılmıştır. İçerisinde İslami eserlerin de sergilendiği bir müze vardır. 

Maldivler’de Kültürel Etkinlikler

Maldivler her festival hazırlığında özellikle aile kavramına yeniden anlam kazandırır. Yiyeceklere, dekorasyonlara ve eğlence programlarına da büyük önem verir. Aile içerisinde oldukça keyifli iş bölümleri yapılır. Birçok kutlama için geleneksel ve modern eğlenceler de bir arada kullanılarak ortaya görsel şölen çıkar. Ahşaptan yapılmış olan enstrümanların da kullanıldığı halk oyunları, daha sonrasında yerini caza ve pop müziğine bırakır. Ay takvimini takip ettikleri önemli dini bayramları dışında geleneksel kutlamalarla da tam anlamıyla şenlik ortamı oluşturulur.

Maldivler’de Konaklama

Maldivler adalardan oluşan bir ülkedir. Aynı zamanda ülkenin sahip olduğu berrak sular turistler tarafından büyük bir ilgiyle karşılanır. Bu anlamda da her sene binlerce kişinin ziyaret noktalarından biridir. Konaklama açısından da oldukça gelişmiştir. Sizlere birçok uygun fiyatlı otel seçeneği imkanı sunar. 

Maldivler’in Lezzetleri

Maldivler mutfağı için Hint mutfağının etkisinde kalmış denilebilir. Özellikle baharat soslarıyla ünlü olan Uzakdoğu kültürünü ve yemeklerdeki etkisini de açık ara görebilirsiniz. Yemeklerde ise bazı zamanlarda ağır baharat kullanımı söz konusu olduğu için pilavla birlikte yumuşatılır. Ülkenin geleneksel balık çorbası Garudhiya vazgeçilmezlerden biridir. Aynı zamanda MasHuni, rihaakuru, gulha, kulhiboakibaa, bodibaiy, foniboakibaa yemekleri de oldukça meşhurdur.

Maldivler’de Ulaşım

Maldiv Adaları'nda uluslararası nitelikli Gan Uluslararası Havalimanı, Hanimaadhoo Uluslararası Havalimanı, Velana Uluslararası Havalimanı, Villa Uluslararası Havalimanı olmak üzere dört adet havaalanı vardır. Şehir merkezleri ve diğer adalara deniz araçları ile ulaşmak mümkündür. Maldivler’de adalar içerisinde ulaşım için otobüsler mevcuttur. Bunun haricinde araç kiralayarak da gezinizi devam ettirebilirsiniz.

Otobüs ile Ulaşım

Maldivler’de otobüslerle birlikte şehir içerisindeki ulaşımlarınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Geniş sokakları ve parklarıyla dikkat çeken lokasyonlar arasında yer alır.

İstanbul Havaalanına Ulaşım Olanakları

İstanbul Havaalanına ulaşım noktasında belediyenin hizmet verdiği HavaİST ve İETT otobüsleri yer almaktadır. Genellikle de her saat başı ve günün her saatinde bu otobüslere binebilirsiniz.

İstanbul’dan Maldivler’e Uçuş Kaç Saat Sürer?

İstanbul ‘dan aktarmasız bir şekilde uçuş 8 saat 5 dakika kadar sürmektedir. Ancak aktarmalı uçuş alırsanız bu süreler daha da uzayabilir. Aynı zamanda olumsuz hava şartları da uçuş saatlerinde rötarlara sebep olabilir.

İstanbul Maldivler Arası Kaç Km?

İstanbul’dan Maldivler’e 6090 kilometre mesafe vardır.

Maldivler’e En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Maldivler’i ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi Nisan ve Mayıs aylarıdır. Diğer dönemler yağış ve sıcaklara denk gelmektedir. Ancak öncesinde rezervasyon yaptırmanız daha uygun fiyatlı bilet almanıza imkan sağlayabilir.

Maldivler’de İklim Nasıldır?

Hindistan’ın güneybatısında kalır. Hint Okyanusunda bulunan ülke tüm yıl boyunca sıcak ve tropikal bir iklime sahiptir. Aynı zamanda çok sık yağmur alan ve yağmurları da kısa süreli olan bir ülkedir. En yağışlı olduğu zamanlarda dahi güneşi görebilirsiniz.

istanbul_maldivler

Maldivler Hava Durumu

02 Aralık 2023

Sun

28 °C

28 °C

Uçuş süreleri

8 sa 35 dk

İstanbul Hava Durumu

02 Aralık 2023

Sun

19 °C

18 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
820,84TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.534,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.762,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

Maldivler varışlı yurt dışı uçak biletleri

7.747,44TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis