İstanbul Milano Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Milano uçak biletleri

22 Eyl 2023

25 Eyl 2023

26 Eyl 2023

27 Eyl 2023

28 Eyl 2023

İstanbul Milano Uçak Bileti

Milano Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İtalya’nın kuzeyinde yer alan Milano şehri sanat, tasarım, ticaret, moda ve eğitim noktasında dünya üzerinde yer alan oldukça önemli bir şehirdir. Turizmin de başkenti olan şehrin sokaklarında gezerken bir yandan tarihi dokuyu bir yandan da sanatı doyasıya yaşayabilirsiniz. 

Milano hem mimari hem de tarihi açıdan incelendiğinde ilk bakışta çok fazla şey ifade eder.Şehir, hava sıcaklıklarının da elverişli olmasıyla birlikte yılın her vaktinde ziyaret edilebilecek bir yer haline gelmiştir. 

İtalya’da yer alan ve en gelişmiş zengin bölgelerden biri olmasıyla dikkat çeker. Bu kadar zengin olmasının başlıca sebebi de Lobardiyalı bankerlerdir. Eski dönemlerden başlamış olan kapsamlı ekonomik faaliyetler ve günümüze kadar da süregelen girişimler moda, sanayi, endüstri gibi daha birçok alanda şehri lider konuma taşımıştır. 

Milano için sadece tarihi özellikleri ön planda tutmamak gerekir. Hayat tarzı ile de ön plana çıkmış olan bir şehirdir. İnsanlara eğlenceli anlar yaşatabilecek ve sizlere harika deneyimler kazandıracak bir şehirdir. Aynı zamanda Milano için modanın kalbi de denir. Her ne kadar moda ile de bilinen bir şehir olsa tarihi önemiyle birlikte mimarileri göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. En önemli gotik mimarilerinde yer aldığı şehirde gezip görülmesi gereken birçok nokta vardır. 

Milano’da Gezilebilecek Yerler

Alışverişin merkezi olarak bilinen Milano aynı zamanda tarihi yapıları ve sanat müzeleri ile de son derece meşhurdur. Duomo katedrali şehirde yer alan en önemli eserlerden biridir. Milano şehrinin simgesi haline gelmiştir. Turistik mekanlarda ise ilk sırada yer alır. Avrupa üzerinde yer alan dördüncü büyük aktedral konumundadır. Yapımına ise 1386 yılında başlanmıştır. İnşası ise tam 500 yıl boyunca sürmüştür. Ancak 1965 yılında da tam olarak tamamlanamamıştır. Restorasyon çalışmaları katedralin içerisinde hala günümüzde dahi devam etmektedir. 40 bin kişilik bir kapasiteye sahiptir.. Bununla birlikte muazzam denilebilecek heykeller ve orijinal tablolar, mumyalar da içerisinde bulunmaktadır. 

Galleria Vittorio Emanuele II, adını İtalya Krallığı’nın ilk kralı olan Vittorio Emanuele II’den almıştır. Hatta burası Milano’nun moda merkezi olması noktasında en önemli adreslerden biridir. Özellikle alışveriş yapanlar için listesine kesinlikle eklemesi gereken lokasyonlardan biridir. Bu tarihi alışveriş merkezi içerisinde yer alan mağazalar daha çok mimarisi ve ambiyansı ile turistleri etkiler. Özellikle de gece ışıklandırması son derece göz kamaştırır. 

La Scala, orijinal ismi Teatro alla Scala olarak bilinir. Tam anlamıyla görkemli ve ihtişamlı bir opera evidir. Hatta tüm dünya üzerinde hemen herkesin adını bildiği tarihi yapılardan biridir. 1778 yılında ilk resmi açılışı yapılmıştır. La Scala aslında sadece gösterilerin yapıldığı bir yer değildir. Aynı zamanda Accademia Teatro alla Scala adlı okulda özenle sanatçılar yetiştirilmeye devam ediyor. 

Santra Maria delle Grazie, tarihi dokusu ve mimarisi ile dikkat çeken bir bazilikadır. İçerisinde yer alan eserler ile insanlar tarafından büyük bir ilgi görür. Hatta internet üzerindeki bilet satışları dahi oldukça yüksektir. Bu yapının bu kadar önemli olmasındaki en önemli sebep ise Floransalı Leonardo Da Vinci’dir. Son Yemek adlı eserini bu bazilikanın duvarına yapmıştır. Aslında bu uzun kuyruklar bu eseri görmek için oluşur. Tasvir tam olarak 1498 yılında tamamlanmıştır. 

Milano’nun Tarihi

Milano, tarihi içten içe size yaşatan ve tarihin ruhunu en iyi şekilde hissettiren ülkelerden biridir. Birçok eserde ise bunu daha yakından görebilirsiniz. Bunlardan biri olan Sforzesco Şatosudur. Bu şato 15. yüzyılda yapılmıştır. 16. ve 17. Yüzyıllarda ise yapı üzerinde büyütme ve genişletme çalışmaları yapılmıştır.1891 ve 1905 yılları arasında ise Luca Beltrami, kapsamlı olarak yeniden inşasını ele almıştır. Kale günümüzde 10 civarında müzeye ve değerli sanat koleksiyonlarına ev sahipliği yapar.

Pinacoteca di Brera, Milano’da yer alan bir diğer estetik bölgelerden birisidir. Asırlardan beri sanat eserlerine ev sahipliği yapar. Brera Sanat Galerisi olarak Türkçeleştirmek mümkündür. Burası sanatın vazgeçilmez olan bölgesidir. 14. Yüzyılda inşa edilmiş olan palazzo Brera’da yer almakta olup, 1700’lerde önemli bir kültür enstitüsü olarak hizmet vermiştir.

Altın Dörtgen, Milano’da moda merkezi olan 4 bölgenin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bu bölgeler, Via Della Spiga, Via San’t Andrea, Via Manzoni ve Via Montenapoloene’dir. Modanın beşiği olarak da bilinen bölgedir. Ayrıca en son moda estetik çalışmalarına da burada rast gelebilirsiniz. Via Montenapoloene ise İtalya’nı en lüks ve en pahalı caddesidir. Lüks ve estetiği sevenler için kesinlikle gözle görülesi bir caddedir. 

Milano’da Kültürel Etkinlikler

Milano tarih ve moda ile bezenmiş bir şehir olsa da her sene birçok renkli festivale de ev sahipliği yapar. Özellikle Milano’ya ziyarete geldiyseniz ve bu ziyaretin daha keyifli bir hale gelmesini istiyorsanız kesinlikle festivallere denk gelen tarihleri tercih edebilirsiniz. Fumettoğoli Festivali, Brianza Açık Hava Caz Festivali, Açık Hava Tasarım festivali, La Notte Bianca, Oh Bej! Oh Bej!, Milano Maratonu, Milano Moda Haftası, Milano Karnavalı olmak üzere önemli festivaller yapılmaktadır. 

Milano’da Konaklama

İtalya’nın en büyük ikinci şehri ve Avrupa’nın ise modanın kalbinin attığı yer olmasıyla Milano tarihi ve modern yapısıyla son derece önemlidir. Dünyanın dört bir yanından her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen bir şehirdir. Tüm bu özellikleri ile sizlere konaklama açısından da mükemmel bir hizmet sunar. Milano’da konaklama fiyatları normalin üzerinde yer alır. Ancak hostel ve pansiyon gibi seçenekler çok daha uygun fiyatlıdır.

Milano’nun Lezzetleri

İtalya dünya üzerinde yer alan en zengin mutfaklardan biridir. Bölgelere göre de son derece büyük farklılıklar görebilirsiniz. İtalyan mutfağında basit ve minimalizm oldukça önemlidir. Çoğu yemeklerin içerisinde 4 ila 8 malzeme yer alır. Peynir türleri ve şaraplar ise İtalya mutfağında vazgeçilmez lezzetlerden bazılarıdır. Kahve özellikle de espresso İtalyanlar için hayli önemli bir yere sahiptir. Ayrıca İtalya’da kafe kültürü yoktur. Bar ve restoran tarzı mekanlara sahiptir. 

Milano’da Ulaşım

Milano’da ulaşım sistemi oldukça iyi bir ağa sahiptir. Şehir içi ve şehirlerarası olmak üzere tren mevcuttur. Bunlar haricine otobüs, tramvay ve metro şehir içi ulaşımda önemli rol oynar. 

Metro ile Ulaşım

Şehirde 3 çeşit metro hattı bulunmaktadır. Sabah 6’dan gece yarısına kadar hizmet vardır. 

İstanbul Havaalanına Ulaşım Olanakları

İstanbul Havaalanına gitmek için İstanbul Belediyesine ait İETT otobüslerini tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda HavaİST otobüsleriyle de 7/24 ulaşım sağlamak mümkündür. 

İstanbul’dan Milano’ya Uçuş Kaç Saat Sürer?

İstanbul’dan Milano’ya aktarmasız olarak 2 saat 50 dk’da varırsınız.

İstanbul Milano Arası Kaç Km.dir?

İstanbul ve Milano arası 1966 kilometredir.

Milano’ya En Uygun Uçak Bileti Ne Zaman Alınır?

Milano’da nisan ve kasım aylarında ılık ve güneşli bir hava vardır. Temmuz ve ağustos aylarında çok yüksek sıcaklıklar görülür. Milano yıl içerisinde hangi ay olursa olsun gezmek için elverişli bir şehirdir. Şehri ziyaret etmeyi planlayan gezginler genellikle eylül ve haziran aylarını tercih etmektedirler. Uçak biletlerinizi en uygun fiyata getirmek için önceden satın almanız gerekir.

Milano’da İklim Nasıldır?

Milano genel olarak karasal iklim özelliklerine sahiptir. Nemli subtropik iklim özelliklerine de yer yer rastlanır. 

img

Milano Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

19 °C

17 °C

Uçuş süreleri

Milano

İstanbul

2 sa 35 dk

Milano

İzmir

2 sa 45 dk

Milano

Ankara

3 sa 35 dk

İstanbul Hava Durumu

22 Eylül 2023

Sun

16 °C

16 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
957,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.534,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.764,69TRY'den
başlayan fiyatlarla

Milano varışlı yurt dışı uçak biletleri

1.920,73TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.709,75TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.367,04TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis