İstanbul Minsk Uçak Bileti

Uçak Biletin

Burada

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

flight-0
flight-1
flight-2
flight-3

Hepsifly Turizm Seyahat Acentası Belge No: 13238

İstanbul Minsk uçak biletleri

10.034,29TRY'den
başlayan fiyatlarla

05 Eki 2023

05 Eki 2023

8.188,09TRY'den
başlayan fiyatlarla

16 Eki 2023

16 Eki 2023

9.503,56TRY'den
başlayan fiyatlarla

28 Eki 2023

28 Eki 2023

14.403,22TRY'den
başlayan fiyatlarla

02 Oca 2024

02 Oca 2024

59.266,56TRY'den
başlayan fiyatlarla

02 Oca 2024

02 Oca 2024

İstanbul Minsk Uçak Bileti

Minsk Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Minsk Avrupa’nın doğusunda yer alan Polonya, Letvonya, Litvanya, Ukrayna ve Rusya ülkeleri arasında sıkışmış olan Beyaz Rusya’nın başkentidir. Yaklaşık olarak 2 milyondan fazla nüfusu vardır. Svislach ve Niamiha nehirlerinin kıyılarına kurulmuş olan bu şehir için vize almanıza gerek yoktur. Dümdüz bir ovaya kurulmuş olan Minsk şehrini gezmek de bir hayli kolaydır. Kent sahip olduğu pek çok yeşil alan, park, akarsu ve göl ile bir doğa harikasıdır. 

Minsk şehrinin en dikkat çeken özelliği ise diğer Avrupa başkentlerine oranla neredeyse yok denecek kadar suç oranının az olmasıdır. Minsk şehrinde etrafta dikilen polisler yoktur. Daha çok şehrin içerisinde dolaşan sivil kıyafetli görevliler yer alır. Bu nedenle de güvenliği sağlamak daha kolaydır. 

Minsk’te Gezilebilecek Yerler

Minsk üzerinde gezip görebileceğiniz birçok özel yer vardır. Şehri doyasıya gezerek harika bir tatil keyfi yapabilirsiniz. Bunlardan biri de Belarus National Library’dir. 2006 yılında açılmış olan bir yapıdır. Aynı zamanda ülkede yer alan her konudaki bilgi ve kültürün de merkezi olarak bilinir. İçerisinde Rusça eserlerin yer aldığı bu kütüphane aynı zamanda dünya üzerinde yer alan en büyük üçüncü kütüphane olma niteliğine sahiptir. İçerisinde muhteşem bir kültürel zenginlik vardır. Dış mimarisiyle de görenleri kendisine hayran bırakır. 

Park of Stones,Belarus Ulusal Bilimler Akademisine bağlı olan bir parktır. Öncelikle açık hava müzesi oluşturma fikriyle ortaya çıkan bir mekandır. Özellikle buzul kayalarını incelemek isterseniz bu yere gelebilirsiniz. Tam olarak 16 dönümlük bir arazi içerisinde konumlanmıştır. 

Grafiti Sokağı, seyahatiniz sırasında harika fotoğraflar çekilebileceğiniz ve eşsiz hayal gücüne hitap eden sokaklardan biridir. Bu sokak içerisinde aklınıza gelebilecek birçok grafitiyle bir araya gelmeniz mümkündür. 

Savaş Tarihi Müzesi, Beyaz Rusya’nın Nazi döneminde vermiş olduğu büyük mücadeleleri kapsar. Başkent Minsk üzerinde yer alan Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi içerisinde 142 binin üzerinde eser ve parça vardır. Şehirde bulunan en geniş müzelerden birisidir. Belarus’a a ait acı tarihe yakından tanıklık edebilirsiniz. Bu müze aynı zamanda Minsk’teki tarihi bir yapı içerisinde konumlandırılmıştır.

Bağımsızlık Meydanı, Minsk şehrinin kalbinde yer alan ve turistlerin de sık sık ziyaret ettiği ve dinlendiği yerlerden biridir. Minsk şehrindeki en sembolik bölgelerden biridir.

Beyaz Rusya çok fazla savaş ve mücadele içerisinde yer almıştır. Savaşlarda ve mücadelelerde kazanmış olduğu galibiyetleri ise yakından görebileceğiniz meydanlar yer alır. Bunlardan biri de şehrin en önemli lokasyonlarından biri olan Zafer Meydanı’dır. 

Bolshoi Opera ve Bale Tiyatrosu dünyadaki çok eski ve en ünlü salonlardan birisi olma özelliğine sahiptir. Eğer opera sanatı ve baleye ilgiliyseniz burada yer alan etkinlikleri takip edebilirsiniz.

Minsk’in Tarihi

Minsk bölgesinin tarihi ele alındığında şehrin geçmişi 11. Yüzyıla kadar uzanır. İsminin ise burada yer alan Menka isimli bir nehirden geldiği de rivayet edilir. Minsk kenti ilk olarak Litvanya Prensliğine bağlı kalmıştır. Orta Çağ’ın ardından uzun süre parçası olduğu Rus İmparatorluğu’na katılmıştır. Ardından Sovyetler Birliği kurulmuştur. Böylece şehrin şu anki haline doğru yolculuk başlamıştır. 1919 yılından 1991 yılına kadar kent, Belarus Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’nin başkentliğini yapmıştır. Ancak II. Dünya Savaşında Kaderi değişmiştir. Almanya’nın 1941 yılında Sovyetler Birliğine karşı başlatmış olduğu işgalde ise en çok etkilenen şehirlerden birisi olmuştur. Özellikle de 1944 yılında başlayan sert çatışmalarda şehir büyük bir darbe almıştır. 

Şehir 3 Temmuz 1944 tarihinde Kızıl ordu tarafından kurtarılmıştır. Hatta esir aldıkları Alman askerlerini de burada zorunlu olarak tadilatlarda çalıştırmışlardır. Böylece şehir sil baştan yeniden oluşmaya başlamıştır. II. Dünya Savaşında direniş için önemli bir merkez olan Minsk için 1974 yılında Kahraman Şehir unvanı verilmiştir. 

Tarihinin derin olmasıyla birlikte buna eş değer tarihi eserleri de mevcuttur. Aziz Simon ve Helena Kilisesi, Bağımsızlık Meydanında yer alır. Kızıl Kilise adıyla da bilinir. 1910 yılından günümüze kadar gelebilmiş olan yapılardan biridir. Belarus’ta yer alan Katolik Kiliseleri arasında en güzel mimariye sahiptir. Mimarisiyle birlikte ülke sembollerinin izlerini taşır. 

Holy Spirit Kilisesi, Minsk’teki en eski yapılardan biridir. İki kulesi ve görkemli mimarisiyle ziyaretçilerin ilgisini çeker. Orijinal yapısı savaşlar sırasında büyük hasar görmüştür. Ancak daha sonrasında restore edilerek düzeltme çalışmaları yapılmıştır. 

St. Elisabeth Manastırı, Aziz Elizabeth ve kardeşleri anısına kurulmuş olan bir yapıdır. Hatta bu manastır tarihin hala işlemeye devam ettiği bir yapıdır. Tanrı iradesini yerine getirmek adına insanların bir araya geldiği bir manastırdır. İçerisinde manastırın yapıldığı döneme ait işlemeler, tablolar yer alır. Bu yapı dört kız kardeşin hikayesini yansıtırken aynı zamanda karanlık dönemlere de ışık olması düşüncesiyle sıklıkla ziyaret edilen yerler arasındadır.

Minsk’te Kültürel Etkinlikler

Minsk gezip görebileceğiniz yerler dışında harika festivallere de ev sahipliği yapan bir şehirdir. Ocak ayında yeni yıl kutlamaları büyük bir coşkuyla yapılır. Slav topraklarındaki baharın başlangıcını müjdeleyen Maslenitsa festivali şubat ayında yapılır. Aynı zamanda Lent adında yumurta ve süt orucunun olduğu bir dönem de vardır. 

Minsk Jazz festivali, Minsk Uluslararası Bahar Müzik Festivali, Kupalle, Minsk Uluslararası Film Festivali, Belarus Sonbahar Müzik Festivali diğer önemli etkinliklerdir. 

Minsk’te Konaklama

Minsk şehri yakın geçmişte yaşamış olduğu işgaller ve facialardan sonra tekrar yapılanma evresindedir. Günümüzde de tarihi yapıları eskisine oranla azalmıştır. Ancak şehirde yine de bu tür yapılara sıkça rastlamanız mümkündür. Şehrin merkezinde kalabileceğiniz uygun fiyatlı ve lüks olmak üzere oteller de yer alır. Aynı zamanda “fazla kişiyle bir arada da kalırım” diyorsanız çok daha uyguna hosteller de vardır. Ancak konaklama noktasında önceden rezervasyon yaptırmayı unutmamalısınız. Böylelikle şehirde konaklama sorunu yaşamazsınız.

Minsk’in Lezzetleri

Belarus Mutfağında tipik olarak öne çıkan en önemli 2 yiyecek mantar ve patatestir. Kırmızı et ise bu ikiliden sonraki en önemli yere sahip olan üründür. Belarus’ta sadece patates kullanılarak yapılan yüzlerce yemeğe rastlamanız mümkündür. Draniki bir çeşit patates mücveridir. Sofralardan eksik olmayan borşç çorbası oldukça meşhurdur. Kırmızı pancar çorbasıdır. Kırmızı etten yapılan zrani, hamur işi yemeği olan piroşki gibi daha birçok önemli yemekleri vardır. Her biri lezzetli ve yerel yemeklerdir. 

Minsk’te Ulaşım

img

Minsk Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

14 °C

14 °C

Uçuş süreleri

Minsk

Antalya

5 sa 35 dk

6 sa 40 dk

Minsk

Ankara

6 sa 20 dk

Minsk

İzmir

7 sa 10 dk

İstanbul Hava Durumu

04 Ekim 2023

Sun

17 °C

17 °C

Uçuş süreleri

İstanbul

Antalya

1 sa 5 dk

İstanbul

İzmir

1 sa

İstanbul

Trabzon

1 sa 35 dk

İstanbul

Lefkoşa

1 sa 30 dk

İstanbul

Gaziantep

1 sa 30 dk

İstanbul

Adana

1 sa 20 dk

İstanbul

Ankara

55 dk

İstanbul

Diyarbakır

1 sa 40 dk

İstanbul

Ordu

1 sa 25 dk

İstanbul

Van

2 sa

İstanbul

Taşkent

4 sa 20 dk

İstanbul

Bakü

2 sa 40 dk

İstanbul

Amsterdam

3 sa 20 dk

İstanbul

Paris

3 sa 25 dk

İstanbul

Londra

3 sa 50 dk

İstanbul

Roma

2 sa 25 dk

İstanbul

Tahran

1 sa

İstanbul

Frankfurt

2 sa 55 dk

İstanbul

Köln

3 sa

İstanbul

Aşkabat

3 sa 40 dk

Alternatif uçuşlar

İstanbul çıkışlı yurt içi uçak biletleri

461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
957,26TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
461,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
442,04TRY'den
başlayan fiyatlarla
431,76TRY'den
başlayan fiyatlarla
656,89TRY'den
başlayan fiyatlarla

İstanbul çıkışlı yurt dışı uçak biletleri

3.693,49TRY'den
başlayan fiyatlarla
2.534,56TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.593,69TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.676,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.560,14TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.869,57TRY'den
başlayan fiyatlarla
1.762,57TRY'den
başlayan fiyatlarla

Minsk varışlı yurt dışı uçak biletleri

9.706,66TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.640,72TRY'den
başlayan fiyatlarla
10.458,18TRY'den
başlayan fiyatlarla
7.721,30TRY'den
başlayan fiyatlarla

Merak Edilenler

01

Uçak bileti almak için neden Hepsiburada Seyahat'i tercih etmeliyim?

02

Nasıl uçak bileti satın alabilirim?

03

Uçuşumdaki bagaj hakkım ne kadardır?

04

Bagajımda bulunması yasak olan maddeler nelerdir?

05

Esnek bilet nedir?

06

Promosyonlu bilet nedir?

07

Çocuklar için bilet almalı mıyım?

08

PNR kodu nedir, ne işe yarar?

09

Havaalanında nasıl check-in yapabilirim?

10

Online check-in nedir? Nasıl yapabilirim?

11

Biletime nasıl ulaşırım?

12

Faturam ne zaman gelir?

13

Faturam gelmedi, ne yapmalıyım?

14

Satın aldığım uçak biletini iptal edebilir miyim?

15

Satın aldığım uçak biletini nasıl değiştirebilirim?

16

Biletimi başkasına devredebilir miyim? / Biletimde isim değişikliği yapabilir miyim?

17

Hangi ödeme seçenekleri ile bilet alabilirim?

18

Kredi kartı puanlarım ile ödeme yapabilir miyim?

19

Taksitle alışveriş yapabilir miyim?

20

Ödeme ekranında / ödeme aşamasında sorun yaşıyorum

21

Ek bagaj, yemek siparişi gibi ek hizmetleri nasıl satın alabilirim?

22

Uçuşlarım için vizeye ihtiyacım var mı?

23

Vizem olmadan vize isteyen bir ülkeye bilet alabilir miyim?

24

Kimlikle seyahat edebileceğim ülkeler var mı?

25

Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor?

26

Hava yolu seyahatlerinde yolcu haklarım nelerdir?

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01


Aklınıza takılan bir soru mu var?

Çağrı Merkezimizi ara

0850 252 40 01

Yurt İçi Uçuşlar

Yurt Dışı Uçuşlar


https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-7ddb1a28-71b5-454a-b52a-d186c649a671.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-e79a8fff-7c22-471f-9bd5-fea5cce1ed54.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-31325c2f-1e5d-4bec-a7ce-95107b344638.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ea4a557-abe1-4e65-bebe-18d4922147ed.webp
Hepsiburada
hepsijet.svg
hepsiburada_market.png
hepsipay.svg
hepsiglobal.svg
https://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-153bb5fc-60ac-475b-b7ad-aef0c00150a3.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-a62bf53d-f5da-458e-91c4-a8cda9adbf0b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b65d82-13cb-4c02-9a31-2445223430f9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-1f357460-6694-4bc4-b23c-dc681de97979.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-8ebc3812-2d33-4e8b-85a7-48e6536f917b.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-04b24cb1-8308-4349-8c3f-adcc64dd2888.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f8f54c6c-7d09-49d7-ae50-90f842daf455.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-4029e21c-6d00-4705-a73e-d476563fe7c7.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-6dfbc935-6a31-4b4a-9ff8-a49012d3c9a9.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-63bcf082-0a43-4b80-a0b3-981a4dbb0168.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-f53a635d-1fdf-429b-970c-683bd0a42e9e.webphttps://images.hepsiburada.net/hepsifly/fly/fly/d/e-b25b7950-d1dc-469f-9031-9905af2e79f5.webp

Her şey ayağına gelsin! © Copyright 1998 - 2023 D-MARKET Elektronik Hizmetler Tic. A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.

etbis
iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinden satın alınan uçak biletleri ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Pe-Tur Turizm Seyahat Acentası ve Ticaret A.Ş. (IATA Kodu: 8822861) tarafından gerçekleştirilmektedir.

iata

hepsiburadaseyahat.com üzerinde yapılan uçak bileti işlemlerini gerçekleştiren D-Market Elektronik Hizmetler ve Ticaret A.Ş., Hepsifly seyahat acentası unvanı ve 13238 belge numarası ile TÜRSAB'a kayıtlı A Grubu Seyahat Acentası olup 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu'na tabi olarak hizmet sunmaktadır.

etbis